Şimdi Ara

HP 15-DB1001NT / DB1000NT - ATHLON 300U + 8GB + 256GB NVMe SSD + FULL HD (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
18
Favori
14.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ssd nin içindeki disk bölümlerini tamamen silmek cihazın çalışmasında sorun yaratır mı?
  • 8 gb ram ekledım 12 gb oldu 2000 tl ye almıstım ramle bırlıkte 2280 lıraya geldı.ancak hp gerı donusum kampanyası ıle 320 tl gerı ıade olucak her turlu kar :) ucak gıbı oldu makıne ıslemcısı de fena degıl kasmıyor hıc coklu sayfalarda ısınmıyor ayrıca cıhaz
  • Arkadaşlar batarya sağlığını korumak için ne yapmak lazım? Ben evde kullanıyorum hep fiste oluyor.
    Birde ilk başta Windows kurarken rufus ile format usb si oluşturduğumda gpt olarak yuklemistim kabul etmemiş mbr yapınca olmuştu. Bu gpt ve mbr nedir hangisi iyidir? Bizim pc de uefi yok mu ben mi yapamadım? Mbr ile kurulumun bir kötülüğü veya eksikliği var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shunter -- 20 Ekim 2019; 13:10:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shunter kullanıcısına yanıt
    Uefi sadece gpt ile oluyor sanırım. Gpt ile kurmak içinde mevcut disk bölümlerini tamamen silip yeniden biçimlendirmek gerekiyor.
    Ben uefi kurdum.

• shunter kullanıcısına yanıt
    3-4 günde veya haftada bir fişten çıkarıp %20 civarına düşünceye kadar kullanırsanız pil daha uzun ömürlü olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Uefi sadece gpt ile oluyor sanırım. Gpt ile kurmak içinde mevcut disk bölümlerini tamamen silip yeniden biçimlendirmek gerekiyor.
    Ben uefi kurdum.
    Hız olarak birsey farkeder mi hocam? Şu an bile baya hızlı ama açılma kapanma işlem yapma olarak. Uefi olarak kurmak için ne yapmam gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shunter -- 20 Ekim 2019; 13:36:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

3-4 günde veya haftada bir fişten çıkarıp %20 civarına düşünceye kadar kullanırsanız pil daha uzun ömürlü olur.
    Anladım teşekkürler hocam öyle yapayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

ssd nin içindeki disk bölümlerini tamamen silmek cihazın çalışmasında sorun yaratır mı?
    Herhangi bir sorun oluşturmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GG'DE 1000NT'nin fiyatı 2089₺ olmuş. 2200'e yükselmişti ama sitedeki %5 indirim ile bu fiyata alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 21 Ekim 2019; 15:40:41 >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Takip ediyordum görünce yazmak için girdim. Şuan 2090 lira ve 320 lira hp iadesi ile alınabilir seviyeye iniyor. Bugün sipariş vereceğim. Ram olarak 4 daha takviye yapmak istiyorum ama vidaları sökmek biraz düşündürdü beni. Garanti dışı bırakmaz mı bu durum?

• Arkadaşlar merhabalar, ben. 4 ramli versiyonuna 8 ram takviyeai yapmak istiyorum. Dual band için sıkıntı olmaz herhalde ama emin de olamadım, ram olarak hangisini tercih etmemi tavsiye edersiniz?

https://m.trendyol.com/hi-level/hi-level-8gb-2400mhz-ddr4-notebook-ram-1-2v-hlv-sopc19200d4-8g-p-4092947?boutiqueId=343491&merchantId=106864

https://www.netsiparis.com/kingston-8gb-d4-sodimm-2666mhz-cl19-kvr26s19s88?gclid=Cj0KCQjw0brtBRDOARIsANMDykbiaoIXKIbF_xm5xZ_3LW4FoNVhmBQqv2h0yy7xb3dWCQOC2IuSYIYaAueWEALw_wcB

• 2089 TL ye aldım ben de. 320 TL iadeyle 1769 TL ye geldi.

Performansından çok memnun kaldım. Gözüme batan tek sorun HP nin bu kasasında fan çıkışını yan tarafa değil ekranın önüne koyması. Bu normal kullanımda bir sorun teşkil etmiyor ancak oyun vs girdiğinizde içerdeki aşırı sıcaklığı direk ekrana veriyor. Ekranın alt kısmı fazlasıyla ısınıyor. Bu da uzun vadede ekrana zarar verebilir, en azından ekranın o bölgesine zarar verebilir. Bu yüzden bu bilgisayarda oyun oynamayacağım.

Günlük kullanımda fazlasıyla iş gören bir bilgisayar. Bu özellikler nerdeyse 3 bin TL lik bilgisayarlarda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caliskansahis44 -- 23 Ekim 2019; 12:28:26 >
  • aqhuan kullanıcısına yanıt
    Garantiyi etkileyebilir ama içinin açıldığını anlamalarının imkanı yok. Vidalar kolayca çıktığı için ucu aşınmamış bir tornavida kullanılırsa vidalar hiç çizilmeden çıkarılıp takılıyorlar. Arızalık bir durum olursa eklenen ram çıkarılıp yollanır.

2 ayrı ram miktarı takılırsa dual kullanamazsınız. Flex denen mod devreye giriyor o zaman. 4+8 yaptığınızda 4+4'lük bölüm dual gibi çalışırken kalan 4'Lük kısım single olarak çalışıyor. Yİne tek ramden daha hızlı olur ama 4+4 veya 8+8 takmak gibi tam dual olmadığı için performans biraz daha düşük olur.
  • quote:

Garantiyi etkileyebilir ama içinin açıldığını anlamalarının imkanı yok. Vidalar kolayca çıktığı için ucu aşınmamış bir tornavida kullanılırsa vidalar hiç çizilmeden çıkarılıp takılıyorlar. Arızalık bir durum olursa eklenen ram çıkarılıp yollanır.

2 ayrı ram miktarı takılırsa dual kullanamazsınız. Flex denen mod devreye giriyor o zaman. 4+8 yaptığınızda 4+4'lük bölüm dual gibi çalışırken kalan 4'Lük kısım single olarak çalışıyor. Yİne tek ramden daha hızlı olur ama 4+4 veya 8+8 takmak gibi tam dual olmadığı için performans biraz daha düşük olur.
    Anladım hocam artık performans durumuna göre ram takviyesine karar vereyim ben öyleyse. Aradaki fark çok olur mu bilemiyorum ama duruma göre 4+4 yapabilirim eğer kalan 6gb ram yeterli geliyor ise.

• aqhuan kullanıcısına yanıt
    6gb günlük kullanım için kesinlikle yeterli. Çok ram harcayan bir uygulama kullanmıyorsanız (photoshop veya android studio gibi) yetmemesi için bir sebep yok.
  • quote:

6gb günlük kullanım için kesinlikle yeterli. Çok ram harcayan bir uygulama kullanmıyorsanız (photoshop veya android studio gibi) yetmemesi için bir sebep yok.
    bu pc yi almayı düşünüyorum da youtubeda hiç videosunu bulamadım benim için önemli olan csgo lol gibi oyunları açsın ve günlük kullanımda kasmasın film worldişlemler web gezintileri gibi işleri rahat halletsin 1080 p ve 4 k videoları donmadan açabilsin zaten ekstra laptop var ama 3 kg yaklaşık ağır geliyor

o yüzden bu laptop ağırmı kaç kg birde video yada laptopun resmini çekermisiniz dediğim gibi internettte videosunu bulamadım sson olarak ta ben bu laptopu alırsam ram takviyesi yapmayı düşünüyorum bunu için laptopun alt kapağını açıp direk ram slotuna ulaşılıyor mu ?

https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/hp-15-db0061nt-6sq24ea_spp_81366?id=493360932

birde bu laptopla aralarında ne fark var sanırım işlemçi ekran kartı ve ram farkı var sadece bunla sizin paylaştığınız arasında kaldım sizce hangisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 23 Ekim 2019; 16:4:23 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Yok hocam fazla ram kullanacak bir şey yok. Sadece klasik knight online, CS go, lol tarzı sıradan oyunlardan ve günlül kullanım amaçlı. Öyleyse 4 ram takviyesi yeterli olacak. Teşekkür ederim hocam cevaplarınız için.

• harce74 kullanıcısına yanıt
    İlk paragraftaki işlerinizi rahatlıkla yapacaktır.

İçerisinde DVD writer ve sabit disk bulunmadığından fazlasıyla hafif.

Konu sahibi arkadaş ram takviyesi için içini açıp fotoğrafları yüklemişti en başa bakın bir. 11 vida olduğunu ve direk ulaşıldığını yazmış.

Verdiğiniz linkteki bilgisayarla işlemcisi, grafik kartı hemen hemen aynı gibi. Hatta Athlon 300U testlerde daha iyi çıkıyor sanırım. Bir tek ram farkı var o da 140 TL ye alınıp eklenebilir. Pek fark yok gibi. Arada 475 TL lik fark var. Ram de eklerseniz buna 330 lira gibi bir fark oluyor. Kasa olarak ikisi de aynı.

Ancak yukardaki önceki mesajıma bakarsanız bu bilgisayarla oyun oynamak hakkındaki görüşümü yazdım. Doğrudur değildir bilemiyorum ama izlenimim bu yönde oldu. Öbür laptopla aynı kasa, fan aynı yerde yani o yazdıklarım öbür laptop için de geçerli.

Bilgisayar fazlasıyla performanslı ssd den kaynaklı sanırım. UEFI ile Win 10 Home kurdum. Bilgisayar 10 saniyenin altında sürede açılıyor şaka gibi geldi bana başta. Ben de ram eklemeyi düşünüyordum fakat şuan düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caliskansahis44 -- 23 Ekim 2019; 17:57:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caliskansahis44

İlk paragraftaki işlerinizi rahatlıkla yapacaktır.

İçerisinde DVD writer ve sabit disk bulunmadığından fazlasıyla hafif.

Konu sahibi arkadaş ram takviyesi için içini açıp fotoğrafları yüklemişti en başa bakın bir. 11 vida olduğunu ve direk ulaşıldığını yazmış.

Verdiğiniz linkteki bilgisayarla işlemcisi, grafik kartı hemen hemen aynı gibi. Hatta Athlon 300U testlerde daha iyi çıkıyor sanırım. Bir tek ram farkı var o da 140 TL ye alınıp eklenebilir. Pek fark yok gibi. Arada 475 TL lik fark var. Ram de eklerseniz buna 330 lira gibi bir fark oluyor. Kasa olarak ikisi de aynı.

Ancak yukardaki önceki mesajıma bakarsanız bu bilgisayarla oyun oynamak hakkındaki görüşümü yazdım. Doğrudur değildir bilemiyorum ama izlenimim bu yönde oldu. Öbür laptopla aynı kasa, fan aynı yerde yani o yazdıklarım öbür laptop için de geçerli.

Bilgisayar fazlasıyla performanslı ssd den kaynaklı sanırım. UEFI ile Win 10 Home kurdum. Bilgisayar 10 saniyenin altında sürede açılıyor şaka gibi geldi bana başta. Ben de ram eklemeyi düşünüyordum fakat şuan düşünmüyorum.
    ekranı nasıl yandan laptop ekranı net gözüküyor mu ıps ekran değil dışarıda kullanımda ekrana güneş vurunca ekran nasıl gözüküyor yani ekranı net görebiliyormusunuz

• harce74 kullanıcısına yanıt
    Ekranının çok iyi olduğunu söyleyemem beyaz renkte sanki puslu gibi gösteriyor. Panel kalitesinden biraz kısmışlar o belli. Ancak çözünürlükten dolayı iyi geliyor bana yine de. Dışarda kullanmadım onun için birşey diyemeyeceğim. Yandan görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.