Şimdi Ara

HP 15-DB1001NT / DB1000NT - ATHLON 300U + 8GB + 256GB NVMe SSD + FULL HD (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
18
Favori
14.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elime geçen çoğu cihaz 2400mhz desteklemesine rağmen içinden 2666mhz Samsung ram çıktı istisnasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

O model bir kaç gün boyunca aklımdaydı ve f/p olarak piyasadaki en mantıklı model olarak gözüküyordu. Sonra bir anda bu bilgisayarı gördüm ve GG'nin %5 indirimiyle aldım.

Aralarında şu tarz farklar var:

İşlemciler çoklu çekirdek kullanan uygulamalarda aynı seviyedeler ama 8130u tek çekirdek performansı olarak %20 daha iyi. Bu da oyunlarda birkaç fps daha fazla almasına sebep olabilir veya birinde 3 saniyede açılan uygulama diğerinde 3.6 saniyede açılır.

V330'daki pil 30Wh, HP'de 41Wh. V330'da usb-c ile şarj olma imkanı var ama powerbank takıp şarj ediliyor mu bilemiyorum. Almak istemem sebeplerimden biri de bu ihtimaldi çünkü pili çok zayıf.

Ekstra 4gb ram en azından 120TL demek. 256GB SSD NVMe SSD de en azından 150 lira fark demek. V330'daki hem daha düşük kapasiteli hem de NVMe değil sanırım, yani daha yavaş. Dolayısıyla 300 liraya yakın bir avantaj daha var bu bileşenlerle.

V330'da bir de parmak izi okuyucu mevcut.

HP hiç ısınmıyor ama V330'un soğutma sistemi o kadar iyi midir bilemem. Ya da bence daha önemli olan fan sesi. Başkasını bilemem ama sürekli gelen fan sesi beni bezdiriyor açıkçası. HP'de fan ya hiç çalışmıyor ya da çok az devirde dönüyor.

Durum bu şekilde yani. Daha iyi şarja sahip ve 600TL daha ucuz olan HP var, diğer tarafta da V330. Bana HP daha mantıklı geldiği için bunu aldım.

GknKyc Evet tek farkı 4GB ram.
    arkadaşlar her ikinizede teşekkürler bilgilendirme için,

• Bu da öyleymiş. Kingston buldum 2666mhz. 142 liraya ram aldım ek olarak. 2100 liraya gelmiş oldu worldpuan ile. Ryzen 2200/3200 ya da i3 8130’un bi tık altı işlemci, FHD ekran, 8gb ram, 256gb ssd ve harici ekran kartı için makul bir fiyat. Üstelik hafif bir cihaz. Hele ki hp değişim indirimi olsa 1800 lira olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram frekansında yine farklı tutarsızlıklar gösterdi, kendi bilgisayarımda Speccy diye program ile takip ediyordum
    buna da kurdum, 300mhz gösterdi sonra artık o değeri okumuyor bile.. Neyse Windows10'da ram test uygulaması varmış, bilgisayarı kapatıyor açarken 15 dk test ediyor, değerleri okumadım ama hata bulunamadı mesajı verdi sistem açılınca.. Sorna aklıma görev yöneticisindeki ekranlar geldi, girdim baktım 2400mhz değerini görev yönetecisi gösteriyor. Daha kafamı kurcalamasına izin vermeyeceğim. Zaten bilgisayarı iki gün sonra teslim edeceğim kardeşime. (ayrıca biostan sürekli fan açık seçeneğini kapattım ama az da olsa dönüyor gibi içeride sanki
    belli belirsiz bir ses var gibi, yani o kadar az)

HP 15-DB1001NT / DB1000NT - ATHLON 300U + 8GB + 256GB NVMe SSD + FULL HD

Ek:
    Bilgisayarı kapatmıştım, tekrar açtım o ekranın görüntüsünü almak için, memory değeri de değişmiş yine, tutarsızlık var, ben bu konunun hakimi değilim.. (ama dediğim gibi içim sinecek sonuca ulaştım görev yöneticisindeki performans sekmesinde 2400mhz gözüküyor.)
    HP 15-DB1001NT / DB1000NT - ATHLON 300U + 8GB + 256GB NVMe SSD + FULL HDHP 15-DB1001NT / DB1000NT - ATHLON 300U + 8GB + 256GB NVMe SSD + FULL HD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 11 Ekim 2019; 19:28:33 >

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Cpu-z’den memory değil spd sekmesine bakmanız gerek.

• arkadaşlar benim pc de bazı yazılar ve programlar puslu gibi görünüyor bunun sebebi nedir acaba ?
  • shunter kullanıcısına yanıt
    Windows'un ölçeklendirme ayarının dandikliğinden. O ayarı %100 yaparsanız düzelir ama ekrandaki simgeler küçülür tabii ki.

• Arkadaşlar sizden basit bir kullanıcı deneyimi bekliyorum, ekranı açıp kaldırıp kaparken baskı aldığından ekranda dalgalanmalar oluyor mu? Kamera bölgesi, yan çerçevelerin alt kısımları.. (Ben açıp kaparken ekranın sağından solundan değil de ortasından kaldırıyorum da kardeşim böyle dikkatli açıp kapar mı bakalım.)

Birkaç deneyim de ekleyeyim, bir bütün olarak başarılı bir bilgisayar, özellikle bana maliyetini de düşününce..
    Karşılaştırmayı eski bilgisayarıma kıyasla yapıyorum, Lenovo z580. HP'nin sesi yüksek, kalite düşük. Ekran renkleri HD çözünürlükte olmasına rağmen Lenovoda daha iyi, klavye dizilimini hesaba katmıyorum, klavye basma/tuş hissi zayıf.. Para verip aldığım bilgisayarı kötülemek için değil eksikleri belirtmek için yazdım. Fiyatına, performansına göre iyi o ayrı. Yeterince sessiz, kullandığım diğer bilgisayarlara kıyasla daha serin çalışıyor.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Bilinen diğer markaların bu özelliklerde cihazları en az 2600-2700 lira. Mutlaka bi yerlerden kısmışlardır. Önemli olan kilit noktalardan kısılmamış olması. Bu cihaz günlük kullanımda üzecek gibi durmuyor kronik bir sorunu yoksa.
    Benim en büyük endişem sıcak ve sesli çalışmasıydı ama bu konuda sanırım üzmeyecek.

Bu arada o ekran dalgalanması panellerin hepsinde var bildiğim kadarı ile. Eğer kenarına baskı yaparsanız telefonda da tvde de oluyor. Laptop kapağını da hem ekrana hem de menteşelere zarar vermemek adına ortadan açmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 11 Ekim 2019; 19:59:46 >
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt
    lcd ekranlar (üzerinde sert bir cam katman yoksa) baskı sonucu tepki gösterip dalgalanıyorlar ben bunun farkındayım. Kastettiğim bu değil, bizim HP'lerde ekranın çerçevesi ekrana baskı yapıyor (ekranı açıp kaparken) doğrudan ekrana baskı uygulanmasa da ekran dalgalanıyor. Bu bir hata, böyle olmamalıydı, ha ekrana kalıcı bir hasar bırakmadığı sürece sadece risk yaratır. Bu serideki tüm cihazlar da var mı yoksa benim cihaz da mı var onu merak etmiştim. (ekranı parmaklamıyorum ama parlamış gibi oluyor çerçevenin baskısından)

Evdeki diğer dizüstü bilgisayarların kapağını açıp kaparken, lcd ekran baskıya maruz kalmıyor.

• bu makinaya win 7 mi win 10 mu yüklemek mantıklı olur? win 7 ile daha yüksek performans alınır mı yoksa eski bir işletim sistemi olduğu için makinayı full performans kullanmamızı engeller mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cöldeki kutup ayısı

bu makinaya win 7 mi win 10 mu yüklemek mantıklı olur? win 7 ile daha yüksek performans alınır mı yoksa eski bir işletim sistemi olduğu için makinayı full performans kullanmamızı engeller mi?
    Ben 10 yükledim hocam forumda paylaşmışlardı night wolf diye akıyor pc .
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    şurayı sata port olarak sanmıştım, o diktörtgen petek şeklinde yer evet engel amaçlı duruyo gibi.

HP 15-DB1001NT / DB1000NT - ATHLON 300U + 8GB + 256GB NVMe SSD + FULL HD
  • sonuç olarak bu notebook a sata hdd takamaz mıyız ?
  • enginozen E kullanıcısına yanıt
    Uğraşılsa takılır ama zor iş. Alt taraftaki ufak kısma yakmak için port bulunur herhalde Ebay veya Aliexpress gibi yerlerde. Ya da o metal kısımlar bir şekilde kesilerek veya bükülerek optik disk kısmına hdd takılabilir. O metal kısımlar alüminyum olabilir ve çok sert değildir belki. Kasayı açan biri bakabilir.

Bu arada laptopta hard disk pek iyi bir şey değil. Masaüstü gibi kullanılacaksa problem yok ama taşınacaksa hard disk zamanla büyük zarar görüyor ve veri kaybı ihtimali yükseliyor. Ayrıca sistem orada kurulu olmasa bile sistemi yavaşlatıyor yine de.

Harici disk çok daha iyi.

• Arkadaslar bime de su asagaidaki laptop geliyor. Hangisini tavsiye edersiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=RhH7mBIDdaE&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Bu konudaki cihazın işlemcisi, ekran kartı ve ekranı daha önde.
    200 lira fark var ama kesinlikle farka değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Bu konudaki cihazın işlemcisi, ekran kartı ve ekranı daha önde.
    200 lira fark var ama kesinlikle farka değer.
    Teşekkürler

• HDMI v1.4 supporting: up to 1920 × 1080 @ 60Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaforce77 -- 13 Ekim 2019; 13:23:52 >
  • shunter kullanıcısına yanıt
    Torrent olmayan linki var mı onun bir türlü bulamadım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.