Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: begamermc

quote:

Orijinalden alıntı: Kutlu080

1. si HP tekrar satışa çıkacak mı ki?

2. olarak para iadesinden nasıl yararlanıyoruz HP'de?

Sanırım uzun süredir bir pc almak istediğim için istemesem de asus'a yöneleceğim. biraz fanboyluk vardı asus'a karşı zaten ama..

Marka babında düşünüyorsan, msi asus kadar iyidir, lafım yok hpden bende illah ettim, abim zamanında az hp dv6000 sövmedi, hp dv5 az ev ısıtmadı ama unutma bu seride bunlar yok. Benimde gönlüm şu sıralar msi gl62m 7rd'den yanana, gpu rami 2gb ama bana 5 sene bozulmuycak bilgisayar lazım. Asusa gelirsek cidden 950m ekran kartlı sisteme bulaşmayın nerdeyse 1050 yarısı eşittir 950m. Yani asustaki kaliteyi msi fazlasıyla bulacağınıza adım gibi eminim. Sorulara gelirsek, 1. soruyu bilemiyorum, babam parayı alırsak laptop alma işin önümüzdeki hafta için kesinleşirse en kötü ebrar notebooku arayıp sorucağım. Para iadesi kapanmayasını özetlemem gerekirse, Eğer eskiden bir hp bilgisayar aldıysanız, o bilgisayarın seri numarısanı hp kaydettiriyorsunuz, size 60 gün veriyorlar, sonra yeni laptobununuz seri no ile fatura ile kayıt yaptıyorsunu tekrar, 1 ay içinde para ilettiğiniz hesaba yatıyor. Detaylar için şu konuya bir bakın derim.https://forum.donanimhaber.com/eski-hp-si-olup-yeni-bir-hp-alacak-kullaniciya-480tl-ye-kadar-para-iadesi-kampanyasi--116696103

Teşekkürler öncelikle ve ben ebrar bilgisayar'a mesaj attım. HP'nin gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir bilgileri olmadığını söyledi. Siteyi takip edin dedi bir de.

• 3.Kez Panel hatasından (1. Ölü piksel, 2.kez panel içi kırık/toz [Kendi taktıkları] 3. ise ışık sızmasından olacak) ve 2. kez de ses sorunundan (Ses takılıyor beklemeye alınmış gibi ilk sesler gecikmeli geliyor) gitmiş olacak. Hiç memnun kalmadım bu HP'den keşke almasaymışım. 2 panel belgemle de gidip ürün iadesi istediğimi belirteceğim (aynı sorundan 1 yıl içerisinde 3. kez gidişi) ve ürünü iade edeceğim kabul edilmezse veya yan çizerlerse tüketici mahkemesine kadar giderim. 5 ay içerisinde 4 kez garantiye gider mi bir cihaz yahu yetti artık bir de geçen sefer sorun yok diyip sürücüleri silip AYNI sürücüleri yüklemişler. Sanki biz sürücüyü yüklemeyi bilmiyoruz. Şuan işlerim bitti rahatım uğraşacağım bununla. Forumda var mı bilmiyorum ama varsa HP yetkilisi mesaj atsın bana. HP US twitter ve US forumuna da mesajlarımı attım. Yanıt geleceğini sanmıyorum ama yurtdışından yanıt geldimi tam geliyor.

Servise de HERTÜRLÜ VİDEOLU KANITI verebilirim geçenki gibi duymamışlarsa artık

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

3.Kez Panel hatasından (1. Ölü piksel, 2.kez panel içi kırık/toz [Kendi taktıkları] 3. ise ışık sızmasından olacak) ve 2. kez de ses sorunundan (Ses takılıyor beklemeye alınmış gibi ilk sesler gecikmeli geliyor) gitmiş olacak. Hiç memnun kalmadım bu HP'den keşke almasaymışım. 2 panel belgemle de gidip ürün iadesi istediğimi belirteceğim (aynı sorundan 1 yıl içerisinde 3. kez gidişi) ve ürünü iade edeceğim kabul edilmezse veya yan çizerlerse tüketici mahkemesine kadar giderim. 5 ay içerisinde 4 kez garantiye gider mi bir cihaz yahu yetti artık bir de geçen sefer sorun yok diyip sürücüleri silip AYNI sürücüleri yüklemişler. Sanki biz sürücüyü yüklemeyi bilmiyoruz. Şuan işlerim bitti rahatım uğraşacağım bununla. Forumda var mı bilmiyorum ama varsa HP yetkilisi mesaj atsın bana. HP US twitter ve US forumuna da mesajlarımı attım. Yanıt geleceğini sanmıyorum ama yurtdışından yanıt geldimi tam geliyor.

Servise de HERTÜRLÜ VİDEOLU KANITI verebilirim geçenki gibi duymamışlarsa artık

Vay be çok şanssızlık olmuş cihazdan çok memnunum yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KakaoluBiskuviCetesi kullanıcısına yanıt
    Performansı fena değil de çok uğraştım servisle hem de düzeltemeden yolladılar geri soğudum HP den amazondan alacağım iade edip.

• Piyasada yok galiba bu model yakın zamanda getirecek firma var mı

• kronk-x kullanıcısına yanıt
    Ah hocam ah aynı tarz sorunları yaşamışız ilk hafta servise gitmeler falan. Benimki paneldi ve ses sorunu var takılıyor ses diye yolladığımda bilgisiz elemanlar eski (?!?) driveri kurup driver güncellendi sıkıntı yok demişler aynı sorun devam ediyordu acayip ışık sızması var 2 kere panel değişmesine rağmen ben 4. Ve son kez hataların DETAYLI videosuyla beraber iade isteğimi de açıklamaya yazıp yolladım kesinlikle onarım falan istemiyorum yasal olarak 3 kez aynı hata (panel) ve ses sorunundan gidiyor diye yazdırdım açıklamaya yarın ararlar herhalde değişim yapalım diye tabii kabul etmeyeceğim. Bir daha HP mi? HAYATTA ALMAM

Bu kadar bilgisiz ve beceriksiz bir servis hayatımda görmedim hiçbir cihazımı da 4 ay içinde 4 kez servise göndermedim ben.

• Arkadaşlar msi afterburner ile sıcaklık ölçümü yaptığımda işlemci 80 gpu 70 derece gözüküyor(Battlefield 1) . Normal midir bu durum gpu iyi geldi de işlemci biraz sıcak çalışıyor sanki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutant39

Arkadaşlar msi afterburner ile sıcaklık ölçümü yaptığımda işlemci 80 gpu 70 derece gözüküyor(Battlefield 1) . Normal midir bu durum gpu iyi geldi de işlemci biraz sıcak çalışıyor sanki..

gpu bende 70dereceyi, cpu ise 60dereceyi geçmiyor. normal kullanımda cpu 25-35 derece arası seyrediyor. oyunlarda 50-60 derece arası.
  • TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt
    Hocam size de çok geçmiş olsun. Sizinki daha da kötüymüş. Ben yine adaptör ile acı zulüm hallettim bayağı uğraştırsalar da. Sizi tamamen rezil etmişler işte paranla rezil olmak bu oluyor. Çok üzüldüm yaşadıklarınıza dediğiniz gibi ben de yaşadığım için ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorum...

Bir de bu bahsettiğim olaylar bittikten sonra beni arıyorlar, diyorlar ki anketimizde çok düşük puan vermişsiniz sebebi nedir... Dedim cihazı yapmadan boş yere anakart değiştirip yolladınız ne bekliyordunuz :D

HP önce ısınma sorunlarıyla kullanıcıları bezdirdi, yeni serilerde bu sorunu aşmış görünüyorlar ama servisleri bu kadar bilgisiz tecrübesiz insanlardan oluşuyorsa gelecekte de imajlarını düzeltemezler. Ben sırf geri iade kampanyasından ve özellikleri piyasaya göre nispeten uygun fiyata geldiğinden aldım. Sorunum çözülmesine rağmen keşke msi alsaydım diyorum yine de. Aynen dediğiniz gibi ben de kimseye tavsiye etmeyeceğim.

• quote:

Arkadaşlar msi afterburner ile sıcaklık ölçümü yaptığımda işlemci 80 gpu 70 derece gözüküyor(Battlefield 1) . Normal midir bu durum gpu iyi geldi de işlemci biraz sıcak çalışıyor sanki..

battlefield1'de bendeki değerler gpu 65, cpu 70 civarı. Ultra 1080p tabiki. Biraz yüksek gibi sizin sıcaklıklar. Laptop'unuzun altında stand var mı? Soğutucu açık olmasına gerek yok yani masadan biraz yükseltisi olursa soğutmayı daha rahat sağlıyor cihaz.

Bu arada harici monitör kullanmıyorsanız ya da kullanıyorsanız ve 60hz bir monitörse vsync açmayı unutmayın gereksiz yere yük binmesin cihaza. Vsync kapalıyken bir miktar daha sıcaktı benim değerlerim bu açık hali. Zaten tavana dayanıyor fps, genelde 55-60 arasında kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

quote:

battlefield1'de bendeki değerler gpu 65, cpu 70 civarı. Ultra 1080p tabiki. Biraz yüksek gibi sizin sıcaklıklar. Laptop'unuzun altında stand var mı? Soğutucu açık olmasına gerek yok yani masadan biraz yükseltisi olursa soğutmayı daha rahat sağlıyor cihaz.

Bu arada harici monitör kullanmıyorsanız ya da kullanıyorsanız ve 60hz bir monitörse vsync açmayı unutmayın gereksiz yere yük binmesin cihaza. Vsync kapalıyken bir miktar daha sıcaktı benim değerlerim bu açık hali. Zaten tavana dayanıyor fps, genelde 55-60 arasında kalıyor.

Hocam bende 1080p ultrada oynuyorum ancak fps 30-35 civari vsync kapalı. Ayrıca stand yok altı kapalı bilgisayarın etkili oluyor mu ? Sağutucu almalı mıyım sizce ?

Böyle sorun yaşayan varsa hp nin global twitter adresi var oraya yazın bugün beni aradı hp türkiye şikayetiniz varmış dedi. Şikayet değildi pek aslında (detaylı açıklamayla mesaj atmıştım global hp ye her şeyi istediler seri no dam ev adresine kadar sorunumu videolarla birlikte açıkladım) iademi istiyorum cihazı da servisinize bıraktım iade isteğimle zaten dedim. Fatura resmini istediler. İncelenip dönüş yapılacak dediler. Herhalde iadem olacak. Bari bu konuda uğraştırmasınlar da müşteri memnuniyetini iyi bilelim.

• Bazı problem yaşayan arkadaşlar var bayram sonrası bendehttp://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion15-bc200nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html Bunu alacağım genel kanı olarak ciddi bir sıkıntı var mı yok mu arkadaşlar? Birde para iadesi için daha önce HP si olup bana seri kodunu verebilecek birisi var mı (satın)

• ASUS R510VX-DM343T bu laptop u da çok önerdiler, bahsi geçen hp ile arasında çok kararsız kaldım. i7 işlemci olmasi Asusu gözümde bi tık ileri taşıyor, ve hp den dilim çok yandı zamanında. yazılım, programlama vs işlerinde kullanicam ve zaman zaman oyun oynayıp film izleyeceğim. ikisi arasında tercih yapmam gerekirse sizce hangi yönde olmalı? yardım edenlere şimdiden teşekkürler. hayırlı ramazanlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

quote:

Hocam bende 1080p ultrada oynuyorum ancak fps 30-35 civari vsync kapalı. Ayrıca stand yok altı kapalı bilgisayarın etkili oluyor mu ? Sağutucu almalı mıyım sizce ?

Valla ilginç... aynı cihazda aynı ayarlarda bu kadar fps farkı olması... drivler'larınız falan günceldir sanırım? Bende 55den aşağı nadir düşüyor fps.

Soğutucu işi de şöyle; bende kötü 10-15 liralık bir soğutucu var. Çok araştırdım ne alsam nasıl alsam diye ama en son vardığım sonuç, yüksek fiyatlı cihazlarda bile dağlar kadar fark olmuyor. Ama işte cihazı masadan biraz yükseltip altını rahatlatırsanız onun etkisi olur. O yüzden tavsiyem çok para vermeyin ama bir soğutucu edinin. Misal bendeki soğutucu açmamla açmamam arasında 1-2 derece ancak oynatıyor. Ama standı kaldırıp pc'yi masaya koyunca 3-4 derece artıyor sıcaklığı denedim bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: awqaq10

ASUS R510VX-DM343T bu laptop u da çok önerdiler, bahsi geçen hp ile arasında çok kararsız kaldım. i7 işlemci olmasi Asusu gözümde bi tık ileri taşıyor, ve hp den dilim çok yandı zamanında. yazılım, programlama vs işlerinde kullanicam ve zaman zaman oyun oynayıp film izleyeceğim. ikisi arasında tercih yapmam gerekirse sizce hangi yönde olmalı? yardım edenlere şimdiden teşekkürler. hayırlı ramazanlar

Hocam ben de i7 6700 ile i5 7300 arasında çok kaldım. aslında arada kaldığım durum bu değil, çünkü i7 bariz daha üstün ama i7 olan cihazda 2gb 960 vardı, bunda 4gb 1050 var. Bunların arasındaki fark beni cezbetti ve i5 olanı aldım. Gayet memnunum performans olarak. Laptoplarda darboğaz yapan genelde ekran kartı oluyor zaten. Oyunlarda da bunu fark ettim zaten. gpu %100 çalışırken cpu %60larda kalıyor. yani cpu gücü yetiyor ama performans gpu ile sınırlanıyor. Ki sizin bahsettiğiniz cihazda sanırım 950 var. 1050 ile arasında dağlar var onun.

Ben de çeşitli yazılım ve modelleme programları kullanıyorum. Bu cihaz zaten onlar için fazlasıyla yeterli geliyor. Ha i7'de bulunan hyperthreading özelliği oyunlarda değil ama bazı programlarda öne geçiriyor i7'yi ama şöyle de düşünmek lazım. 6700 eski bir işlemci, gtx960-950 eski kartlar. Bu cihaz herşeyiyle yeni.

• Arkadaşlar bu arada, biostaki fan always on seçeneği disabled olmasına rağmen bende 1 fan devamlı dönüyor. Speedfan açtığımda fan hızları 0, sıcaklıklarda hiç bir problem yok, bildiğiniz soğuk hava üflüyor ama devamlı dönüyor fanın biri. Var mı aynı durumda olan? Anakart değişiminden önce o seçeneği disable edince fan gereksiz zamanlarda tamamen duruyordu. Ama şu an bilgisayarı açtığım andan itibaren fanın biri sürekli faal. bulamadım bir çözüm...
  • Ebrara sordum gelecek mi diye cevap vermedi bilen biri yok mu bu modeli getirtecek firma yok mu?

hp yi bekleyelim o zaman. üründe bi sıkıntı yaşadınız mı hiç hocam. hp genelde ısı sorunuyla bilinir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: awqaq10

hp yi bekleyelim o zaman. üründe bi sıkıntı yaşadınız mı hiç hocam. hp genelde ısı sorunuyla bilinir :)

Sıkıntı yaşadım evet. Yukarılarda anlattım ayrıntılarıyla hocam. Ama ısınma sıkıntısı değil. O problemi aşmışlar ısıyla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Benim problemim farklıydı.

Aslında marka olarak hp çok da öneresim gelmiyor ama özellik olarak dediklerimi not edebilirsiniz. Bahsettiklerimi farklı bir markada bulursanız o daha uygun olur. Asus da çok araştırdım onla ilgili problemler Hp'den de çok. Msi önerebilirim ama tabi özellik/fiyat oranı nasıl olur karşılaştırmak lazım farklı modellerini.
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.