Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam, monsterde driver booster kullanmıştım format atmak zorunda kalmıştım ve bu sorunu yaşayan çok kişi vardı internette . Dikkatli kullanmakta fayda var . Verileriniz uçabilir
  • forzacimbom_ F kullanıcısına yanıt
    Takabilirsiniz hocam sorun olmaz, tavsiyem amazondan indirim bekleyip samsung 850 evo almanızdır, geçen yıl 220 tl gibi bir rakama gelmişti elime 256 gb olanı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Takabilirsiniz hocam sorun olmaz, tavsiyem amazondan indirim bekleyip samsung 850 evo almanızdır, geçen yıl 220 tl gibi bir rakama gelmişti elime 256 gb olanı .

Teşekkür ederim hocam. bu üründe uyumlu sanırım ama marka olarak nasıldır? birde alsam gümrüğe takılma durumu nedir hocam?
    https://www.amazon.com/MyDigitalSSD-80mm-Express-PCIe-120GB/dp/B01MCZ4QTK/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1496701428&sr=8-4&keywords=nvme+m2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzacimbom_ -- 6 Haziran 2017; 1:38:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forzacimbom_

quote:

Teşekkür ederim hocam. bu üründe uyumlu sanırım ama marka olarak nasıldır? birde alsam gümrüğe takılma durumu nedir hocam?
    https://www.amazon.com/MyDigitalSSD-80mm-Express-PCIe-120GB/dp/B01MCZ4QTK/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1496701428&sr=8-4&keywords=nvme+m2

Seriyi bilmiyorum ama verdiği değerleri veriyor ise aşırı hızlı

• forzacimbom_ F kullanıcısına yanıt
    Hocam nvme ssd destekliyormu bilmiyorum. Taksanız bile o hızları vermesi için desteklemesi lazım ve o ssdler pro olarak geçer size çok yarayacağını sanmam .

https://www.amazon.com/Samsung-850-EVO-Internal-MZ-N5E250BW/dp/B00TGIVZTW/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1496730183&sr=1-2&keywords=m2+ssd+samsung

Aynı performansı bundanda alırsınız boşa fazla para vermeye gerek yok . Verdiğim linktekicihaz ssdlerin kralıdır başka bişey bakmanıza gerek yok. İndirim takip edip alın bence, Gümrüğe takılmaz zaten alışveriş esnasında vergisini ödeyeceksiniz. İndirim olmassa zaten türkiye ile aynı fiyatlara geliyor .

• quote:

Hocam nvme ssd destekliyormu bilmiyorum. Taksanız bile o hızları vermesi için desteklemesi lazım ve o ssdler pro olarak geçer size çok yarayacağını sanmam .

https://www.amazon.com/Samsung-850-EVO-Internal-MZ-N5E250BW/dp/B00TGIVZTW/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1496730183&sr=1-2&keywords=m2+ssd+samsung

Aynı performansı bundanda alırsınız boşa fazla para vermeye gerek yok . Verdiğim linktekicihaz ssdlerin kralıdır başka bişey bakmanıza gerek yok. İndirim takip edip alın bence, Gümrüğe takılmaz zaten alışveriş esnasında vergisini ödeyeceksiniz. İndirim olmassa zaten türkiye ile aynı fiyatlara geliyor .

Bu laptop kesinlikle nvme destekliyor onu biliyorum, zamanında teknik servisi arayanlara , nvme desteklediklerini söylüyorlarda ama m2 satayı bilmiyoruz diyorlardı. Zaten konuda bir arkadaş, Samsung 960evo taktı biride Samsung 850 evo taktı, yanı kısaca hem m2sata hemde nvme destekliyor bu makine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• begamermc kullanıcısına yanıt
    Hocam nvme girişi ile m.2 ssd girişi aynı değilmi ?

M2 desteklediğini biliyorum takan arkadaşlar var videoları vs var.

Aslında demek istediğim bu hızlarda bir ssd nin gereksiz olduğu . Bu ssd yi alıpta usb 2.0 bir flash bellek takıp verim alamayız, buyüzden 500 okuma 500 yazma hızındaki ssd ler standart kullanıcı için fazlasıyla yeterli. nvme ssd alıpta boşa masrafa gerek olmadığını düşünüyorum.
  • quote:

Hocam nvme girişi ile m.2 ssd girişi aynı değilmi ?

M2 desteklediğini biliyorum takan arkadaşlar var videoları vs var.

Aslında demek istediğim bu hızlarda bir ssd nin gereksiz olduğu . Bu ssd yi alıpta usb 2.0 bir flash bellek takıp verim alamayız, buyüzden 500 okuma 500 yazma hızındaki ssd ler standart kullanıcı için fazlasıyla yeterli. nvme ssd alıpta boşa masrafa gerek olmadığını düşünüyorum.

Hayır, girişler aynı ama türler farklı, nvme slotu pci-e tabanlı çalışıyor m2'de adı üstünde sata destekli tür. M2 sata ne yazıkki satanın hız sınırına takılıyor. Teoride max 600 mb sn veri akışı sağlıyor. Ama nvme 2 gb sn veri akışı sağlıyor. Eğer arkadaşın attığı linkteki ssd değerleri doğru ve tepkime süresi düşük ise acaip iyi. M2 satada 5-10 sn açılan windows, nvme 3-5 sn bile açılır. Ha maliyet konusuna gerilsek hangisi daha uygun bunu siz karar vermeniz lazım, çünkü şuan tam anlamıyla ne kadar ekmek o kadar köfte terimi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begamermc -- 6 Haziran 2017; 14:26:38 >

• Ebrar notebooka stock tekrardan geldi fiyat 3200tl civarı, umarım babamı ikna edersem ben alıcam gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

Ebrar notebooka stock tekrardan geldi fiyat 3200tl civarı, umarım babamı ikna edersem ben alıcam gibi

bilgi için teşekkürler hocam
  • Merhaba arkadaşlar herkese tekrardan hayırlı ramazanlar. ALLAH tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bugün sizlere uygun fiyattan nasıl oyun aldığımı ve alınacağını göstermek istedim. Özellikle öğrenci arkadaşlar maddi sıkıntısından dolayı oyun alma durumlarını bir süre ertelemek zorunda kalıyorlar. Ama droyun sitesi bu konuda diğer sitelere nazaran maddi sıkıntısı olan arkadaşların yardımına koşuyor. Bazı oyunlarda gerçekten yüksek fiyat farklılıkları olabiliyor. Gerekli açıklamalar videoda yer alıyor sonuna kadar izleyiniz. Droyunda alışveriş yapan kişilerin forumda yazdığı yorumlara da bakabilirsiniz güvenilirlik açısından. Altta linki veriyorum.

LİNK:

https://www.droyun.com/

https://forum.donanimhaber.com/droyun-overwatch-75-tl-overwatch-in-1-yili-serefine-indirimler-basladi--120951805

NOT: Kanalımız 1000 abone olduğunda yapacağımız çekilişte vereceğimiz hediyeler aşağıdaki gibidir:

1 adet cs go (çekilişi kesin yapılacak)
    1 adet cooler master swift rx mousepad (çekilişi kesin yapılacak)
    1 adet battlegrounds (çekilişi duruma göre yapılacak. droyundan teslim alınıp kazanan arkadaşın droyun ile iletişime geçmesi durumunda teslim edilecektir.

yakında yaz tatiline giren kardeşlerimiz, arkadaşlarımız için uygun fiyatlı sistem toplama rehberi gelecek takipte kalınız ve abone olmayı lütfen unutmayınız iyi günler dilerim saygılarımla...

kanal linki:https://www.youtube.com/watch?v=D_Zwd9hWpvw&t=1s

• Msı gl62m 7rd mi daha mantıklı olur bunu karşılık?malzeme kalitesi vs konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: TheScarp

Msı gl62m 7rd mi daha mantıklı olur bunu karşılık?malzeme kalitesi vs konusunda

Msi soğutma konusunda daha iyi olması gerek, ama notebookcheckte klavye kısmı daha fazla ısınıyor ilginç bir biçimde. Malzeme kalitesi aynı galiba çok fark yok. Ama fiyata gelirsek msi sıfırta kalıyor. 2 gb gtx 1050 dezavantajı ile bide 3700 tl olan fiyat ekleyince ( evet gene zam yaptılar.) durum vahim oldu. Bu gün ebrarda 3179 tl gelen hp 15 bc 202nt ne yazıkki stokları tükendi.
  • Hocam stoklara geri gelir mi sizce? Bilgisayarı almayı çok istiyordum fakat stoklar tükendi diyince bağrıma ateş basmışlar gibi hissettim. Ebrar bilgisayara telefonumu vermek istemediğim için ise kayıt olmadım ve destekten faydalananamıyorum. 😪😪

• begamermc kullanıcısına yanıt
    HP daha mantıklı fakat bilgisayar bulunamıyor hala

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

quote:

Orijinalden alıntı: TheScarp

Msı gl62m 7rd mi daha mantıklı olur bunu karşılık?malzeme kalitesi vs konusunda

Msi soğutma konusunda daha iyi olması gerek, ama notebookcheckte klavye kısmı daha fazla ısınıyor ilginç bir biçimde. Malzeme kalitesi aynı galiba çok fark yok. Ama fiyata gelirsek msi sıfırta kalıyor. 2 gb gtx 1050 dezavantajı ile bide 3700 tl olan fiyat ekleyince ( evet gene zam yaptılar.) durum vahim oldu. Bu gün ebrarda 3179 tl gelen hp 15 bc 202nt ne yazıkki stokları tükendi.

2GB ekran kartına para yatırmayın arkadaşlar. Bakın 2GB GTX 860M ile net biçimde sorun yaşanıyor Full HD'de yüksek ve ultra ayarlarda artık, bizzat yaşadım. 2K falan zaten imkansız. Eskiden bellek önemli değildi ama çözünürlükler ve detaylar artmaya başlayınca 4GB bellek şart oldu. MSI sırf bu sebepten alınmaz.

Onun dışında ısınma konusunda HP'nin eksiği yok fazlası var. Testlerden de görebilirsiniz. "HP mi? Soba alırım daha iyi" geyiklerini artık okumuyorum, blokluyorum şahsen.

1050Ti kovalayın veya en kötü 1050 4GB kovalayın. MSI malzeme kalitesinde net biçimde önde. Özellikle klavye ve kasa kalitesi olarak net üstünlüğü var ama her şey bununla bitmiyor..

Crucial MX300 örneğini vermiştim SSD için, tam bir F/P ürünü. NVMe SSD alarak paranızı boşa gömüyorsunuz. Standart bir kullanıcı için elzem bir şey değil. 1500-2000 MB/s okuma-yazma hızına takılıyor bazıları. Bu hızlar ne işinize yarayacak, hiç düşündünüz mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizce HP BC202NT, GL62M 7RD, Monster Abra A5 V12.1 arasından hangisi daha iyi ? Monster'de SSD var, HDD yok ve diğerlerine göre daha ucuz. GL62M ise MSI kalitesi ve Steelseries klavye var. HP'de ise iade kampanyası ile ortalama 2800'e geliyor. Fakat HP'ye ısınamadım bir türlü. HP'de ısınma sorunu veya herhangi bir sorun var mı ?
  • Dün akşam ebrar bilgisayardan sipariş verdim bu akşam kargoya vermişler hemen. Elime ulaşınca ilk izlenimleri yazarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: smallboys123

Dün akşam ebrar bilgisayardan sipariş verdim bu akşam kargoya vermişler hemen. Elime ulaşınca ilk izlenimleri yazarım :)

Hayırlı olsun hocam güle güle kulanmanız dileği ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim694

Sizce HP BC202NT, GL62M 7RD, Monster Abra A5 V12.1 arasından hangisi daha iyi ? Monster'de SSD var, HDD yok ve diğerlerine göre daha ucuz. GL62M ise MSI kalitesi ve Steelseries klavye var. HP'de ise iade kampanyası ile ortalama 2800'e geliyor. Fakat HP'ye ısınamadım bir türlü. HP'de ısınma sorunu veya herhangi bir sorun var mı ?

Bende aynı sorunun cevabını bir haftadır arıyorum ve cevabı hp olarak kesinledim. Msi kasada kaliteli olsada, gpu ramdan kafadan eleniyor ve şuan fiyatı 3600 civarı felan. Monster mı hp mi dersek, burda tercihi kendineze göre yapmak zorundasınız. Ayrıyetten bu seride ısınma sorunu yoktur. Notebook checkte bu laptobun i7 7700hq modelini incelemişler ordan soğutma hakkındaki detaylara bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.