Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: konun

söylentiye göre bir sıkıntı çıkmazsa 1 hafta içinde stok gelecek

Hocam tek mağazaya mı gelecek yoksa hepsine mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: starim07

quote:

söylentiye göre bir sıkıntı çıkmazsa 1 hafta içinde stok gelecek

Hocam tek mağazaya mı gelecek yoksa hepsine mi?

ebrar ve integra şu anda gelecek olanlar
  • arkadaşlar yabancı ve yerli forumların bir çogunda tartışılan Hp pc lerde (özellikle çift ekran kartı olanlarda) windows 10 yükledikten sonra pc açılırken windows logosundan sonra 5-10 dk kadar pc nin siyah ekranda duraksaması sorunu çözülmüştür. şimdi yapmanız gerekenleri yazıyorum.

ilk önce windows tuşu + R ile çalıştır komutunu başlatıyoruz ve regedit yazıyoruz. daha sonra açılan bölümden ''düzen'' - ''Bul'' butonuna tıklıyoruz.

''bul'' kısmına ''enableulps'' yazıp aratıyoruz. sonra '' enableulps'' ye çift tıklayıp. açılan kutucuktan ''1'' olan değeri ''0'' yapıyoruz. ayarları kaydedip pc yi yeniden başlattığınızda sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

teşekkürler.
  • Merhabalar.

Çok eski bir pc kullanıcısı olarak artık hem güvenlik, hem de güncel bir sistem kullanmaya olan ihtiyaçtan, notebook almaya karar verdim.
    İstediğim özellikler genel olarak; "gamer" sloganlı alengirli ama benim için bir esprisi olmayan gereksiz ışıklı, renkli, kalın ve ağır olmasın, işlemcisi hq ve yeni nesil olsun, ekran kartı orta/orta üst seviye olsun, ısınma problemi olmasın, ekranı ips olsun ve bütün bunlar belli bir bütçe içinde olsun idi. Ancak hepsini tek bir potada bulmak notebook ailesinde çok zor. Bir yerden kısmak ya da feragat etmek zorunda kalıyorsun.

Uzun süren araştırmalardan sonra forum ve bu konu sayesinde arayışım bitti ve ürünü almaya karar verdim. 1 aydır takip etmeme ve her yeri aramama rağmen tükenmişti. Bu arada HP'nin kampanyası biterse diye ne olur, ne olmaz kayıt yaptırmıştım.
    En sonunda geçen gün Ebrar Bilgisayar'dan ürünü makul fiyatla aldım. Hatta üstüne Samsung 250GB 960 EVO ssd aldım.
    Ürünün paketlemesi, iletişim vs. gayet iyiydi, onlara da teşekkürler.

Ssd'yi takmak için kart kullandım ve epey kolaylık sağladı. Yalnız içinde, ssd yuvasında vida çıkmıyor. Alıp takmak isteyenler, açmadan önce vida ayarlasın. Notebook'un arka kapak vidaları tam uyuyor oraya. Ben daha önce ayarlamadığım için arka kapaktaki birini ssd'ye taktım, arka kapağa sonradan bir vida ayarladım.

Ekran gözü hiç yormuyor ve renkler gerçekten başarılı. Gündüz açık alanda veya fazla ışık altında parlaklığı zayıf gelebilir.
    Bende ışık sızması falan yok bu arada.

Tasarım şık. Klavyesi idare eder. Ses notebook seviyesinde başarılı. Kasa iyi. Menteşeler benim hoşuma gitti herkesin aksine, sağlam hissi verdi. Isınması neredeyse hiç yok, olduğu zamanda sadece numerik tuşların orada oluyor ama hiç rahatsız etmiyor. Fan çıkışlarının da arka tarafa alınmış olması bir diğer artı. Çift fan çalıştığında sesi duyuyorsunuz onun dışında ses yok zaten.
    Ürüne Win 10 Home kurdum, şuan sorunsuz devam ediyoruz. Windows açılışı tuşa basmanızla 5-6 sn sürüyor.

Sonuç olarak aradığım bütün özellikleri bulduğum ve bunu bütçe olarak gayet makul seviyede gerçekleştiğinden dolayı mutluyum.
    Özellikle konuyu açan arkadaşa ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler. Siteye de teşekkür etmek için üye oldum zaten. :)

Varsa sorunuz cevaplamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nooboski -- 29 Mayıs 2017; 16:46:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nooboski

Merhabalar.

Çok eski bir pc kullanıcısı olarak artık hem güvenlik, hem de güncel bir sistem kullanmaya olan ihtiyaçtan, notebook almaya karar verdim.
    İstediğim özellikler genel olarak; "gamer" sloganlı alengirli ama benim için bir esprisi olmayan gereksiz ışıklı, renkli, kalın ve ağır olmasın, işlemcisi hq ve yeni nesil olsun, ekran kartı orta/orta üst seviye olsun, ısınma problemi olmasın, ekranı ips olsun ve bütün bunlar belli bir bütçe içinde olsun idi. Ancak hepsini tek bir potada bulmak notebook ailesinde çok zor. Bir yerden kısmak ya da feragat etmek zorunda kalıyorsun.

Uzun süren araştırmalardan sonra forum ve bu konu sayesinde arayışım bitti ve ürünü almaya karar verdim. 1 aydır takip etmeme ve her yeri aramama rağmen tükenmişti. Bu arada HP'nin kampanyası biterse diye ne olur, ne olmaz kayıt yaptırmıştım.
    En sonunda geçen gün Ebrar Bilgisayar'dan ürünü makul fiyatla aldım. Hatta üstüne Samsung 250GB 960 EVO ssd aldım.
    Ürünün paketlemesi, iletişim vs. gayet iyiydi, onlara da teşekkürler.

Ssd'yi takmak için kart kullandım ve epey kolaylık sağladı. Yalnız içinde, ssd yuvasında vida çıkmıyor. Alıp takmak isteyenler, açmadan önce vida ayarlasın. Notebook'un arka kapak vidaları tam uyuyor oraya. Ben daha önce ayarlamadığım için arka kapaktaki birini ssd'ye taktım, arka kapağa sonradan bir vida ayarladım.

Ekran gözü hiç yormuyor ve renkler gerçekten başarılı. Gündüz açık alanda veya fazla ışık altında parlaklığı zayıf gelebilir.
    Bende ışık sızması falan yok bu arada.

Tasarım şık. Klavyesi idare eder. Ses notebook seviyesinde başarılı. Kasa iyi. Menteşeler benim hoşuma gitti herkesin aksine, sağlam hissi verdi. Isınması neredeyse hiç yok, olduğu zamanda sadece numerik tuşların orada oluyor ama hiç rahatsız etmiyor. Fan çıkışlarının da arka tarafa alınmış olması bir diğer artı. Çift fan çalıştığında sesi duyuyorsunuz onun dışında ses yok zaten.
    Ürüne Win 10 Home kurdum, şuan sorunsuz devam ediyoruz. Windows açılışı tuşa basmanızla 5-6 sn sürüyor.

Sonuç olarak aradığım bütün özellikleri bulduğum ve bunu bütçe olarak gayet makul seviyede gerçekleştiğinden dolayı mutluyum.
    Özellikle konuyu açan arkadaşa ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler. Siteye de teşekkür etmek için üye oldum zaten. :)

Varsa sorunuz cevaplamaya çalışırım.

Size faydalı olabildiysek ne mutlu hocam güle güle kullanın zahmet edip yorum yazıp ve görüşlerinizi bize aktardığınız için teşekkür ederiz.

• Merhaba arkadaşlar dell inspiron 7567 ve HP Pavilion -15-bc200nt modeli arasında kaldım düşünceleriniz nedir? Dellin ekranı çok kötü geldi o nedenle hp ye yöneldim biraz.
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion15-bc200nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welldeserved -- 30 Mayıs 2017; 14:54:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hostwarrior

Merhaba arkadaşlar dell inspiron 7567 ve HP Pavilion -15-bc200nt modeli arasında kaldım düşünceleriniz nedir? Dellin ekranı çok kötü geldi o nedenle hp ye yöneldim biraz.
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion15-bc200nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

hocam dellin inceleme linkini atıyorum size ayrıca dellin içerisindeki parçaların özellikleri bc200 den yüksek ve fiyatı 800 TL daha uygun ve ısınma derecesi mükemmel videoda göreceksiniz

https://www.youtube.com/watch?v=_kcph2rnasc

• Bayağı bir inceleme videosu izledim. Uzun süredir araştırma yapıyordum laptopu çok beğenmiştim. Vatana gidip yerinde görmek istedim ve ekranı berbat geldi gerçekten. Ekran kartı harici + özellikleri nelerdir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hostwarrior

Bayağı bir inceleme videosu izledim. Uzun süredir araştırma yapıyordum laptopu çok beğenmiştim. Vatana gidip yerinde görmek istedim ve ekranı berbat geldi gerçekten. Ekran kartı harici + özellikleri nelerdir acaba?

buradan bakabilirsiniz farklılıklara
    http://www.vatanbilgisayar.com/urun_kiyaslama.aspx?uKods=27883,27686&lang=tr-TR&ozs=333

şimdi fark ettim ekran kartı dışında her şey aynı ve vatan fiyatı çok yüksek tutmuş delli 4200 TL ye alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 30 Mayıs 2017; 15:34:8 >

• 1050 Ti farkı nedeniyle Dell alınır. Her açıdan çok daha mantıklı bir seçim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar şimdi size Harika bir hikaye :)

Daha önceleri bahsettigim sorundan ötürü 4 günlük cihazımı servise vermiştim. Bugün yani yaklaşık 20 gün sonra anakartı değiştirip gönderdiler. Ama o da ne :) sorun aynen devam ediyor. Sorunun hallolup hallolmadigini kontrol bile etmeden anakartı değiştirip yollamışlar. Şaka gibi. Sinirlerime zor hakim olarak HP'yi aradım ve iade ya da değişim istediğimi, tekrardan servise asla vermeyeceğimi söyledim falan bayagi uzun konuştuk. Uzaktan bilgisayarıma bağlandılar biseyler yapmaya çalıştılar falan. Ki denediklerini ben zaten servise vermeden önce denemiştim. Alakasız seyler yani. Neyse onlar boş boş zaman öldürürken ben servisten ayrılmamıştım daha, ve ordan benzer bi şarj aleti vermelerini istedim ve onunla denedim. Bilin bakalım Ne oldu? Sorun falan yok. Tamamen şarj aleti kaynaklıymış.

Problem su ki, ben ilk servise geldigimde sorunun şarj aletinden olabileceğini belirttim ve eleman arkaya gidip şarj aletini test etti. Bir sorun olmadığını söyledi. Hadi oradaki eleman çok anlamıyordu da, koskoca hp teknik ekibi bir şarj aleti denemek yerine yurt dışından anakart siparişi vermeyi, hem kendilerini uğraştırmayı hem beni bekletmeyi neden seçti? Görünen o ki adamlar bahsettigim soruna bakmamışlar bile. Standart prosedür anakartı değiştirip yollamışlar gerçekten gülünç bir durum.

Neyse telefondaki eleman stoktan şarj aleti göndermek icin adresimi aldı, direk evinize kargolayacagiz dedi de bu şekilde sonuçlandırdık. Ve anladım ki HP'nin teknik ekibi pek de yetkin insanlardan oluşmuyor. Bunu görmek gerçekten üzücü.

3500 lira cebimden çıkalı 1 ay olacak ve hala bilgisayarımı doya doya kullanamıyorum. Sinir bozucu bir durum ama başa gelen çekilir napalim. Sakınan göze çöp batıyor ben elektronik alet alırken çok ince eleyip sık dokuyorum hep ondan oluyor.

Bu da böyle bir anımdır :) hadi esen kalın

• Hp de ips ekran varmış bu arada kdv indirimi girince 4100 liraya düşüyor...

• Cevaplarınız için teşekkürler :)

• Evet arkadaşlar konuya tekrar döndüm, ne yazik masaüstü bilgisayarımın ekran kartı yandı bu ikinci oldu . Artık 4 ay için ekran kartı alasım yok, elimdeki parçaları satıp, babamda üstüne ekleyip dizüstü alıcam. Ama ne yazıkki piyasada 3500 hp 15 bc 202nt kalmamış . Gelicekmi yeni parti acaba bilenler var mı ? Yoksa ne yazikki msi gl62m 7rd yada monsterın gtx 1050'li laptoba kalıcam.
  • Gerekirse gtx 900 serisi hp alın mediamarkttan veya msi alın.Monster ancak tulpar olursa alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

Evet arkadaşlar şimdi size Harika bir hikaye :)

Daha önceleri bahsettigim sorundan ötürü 4 günlük cihazımı servise vermiştim. Bugün yani yaklaşık 20 gün sonra anakartı değiştirip gönderdiler. Ama o da ne :) sorun aynen devam ediyor. Sorunun hallolup hallolmadigini kontrol bile etmeden anakartı değiştirip yollamışlar. Şaka gibi. Sinirlerime zor hakim olarak HP'yi aradım ve iade ya da değişim istediğimi, tekrardan servise asla vermeyeceğimi söyledim falan bayagi uzun konuştuk. Uzaktan bilgisayarıma bağlandılar biseyler yapmaya çalıştılar falan. Ki denediklerini ben zaten servise vermeden önce denemiştim. Alakasız seyler yani. Neyse onlar boş boş zaman öldürürken ben servisten ayrılmamıştım daha, ve ordan benzer bi şarj aleti vermelerini istedim ve onunla denedim. Bilin bakalım Ne oldu? Sorun falan yok. Tamamen şarj aleti kaynaklıymış.

Problem su ki, ben ilk servise geldigimde sorunun şarj aletinden olabileceğini belirttim ve eleman arkaya gidip şarj aletini test etti. Bir sorun olmadığını söyledi. Hadi oradaki eleman çok anlamıyordu da, koskoca hp teknik ekibi bir şarj aleti denemek yerine yurt dışından anakart siparişi vermeyi, hem kendilerini uğraştırmayı hem beni bekletmeyi neden seçti? Görünen o ki adamlar bahsettigim soruna bakmamışlar bile. Standart prosedür anakartı değiştirip yollamışlar gerçekten gülünç bir durum.

Neyse telefondaki eleman stoktan şarj aleti göndermek icin adresimi aldı, direk evinize kargolayacagiz dedi de bu şekilde sonuçlandırdık. Ve anladım ki HP'nin teknik ekibi pek de yetkin insanlardan oluşmuyor. Bunu görmek gerçekten üzücü.

3500 lira cebimden çıkalı 1 ay olacak ve hala bilgisayarımı doya doya kullanamıyorum. Sinir bozucu bir durum ama başa gelen çekilir napalim. Sakınan göze çöp batıyor ben elektronik alet alırken çok ince eleyip sık dokuyorum hep ondan oluyor.

yaşadığınız sıkıntıdan dolayı üzüldüğümü belirtmek isterim hocam bundan sonra artık doya doya kullanırsınız bir kez daha görüyoruz ki kullanıcının da bilgisayar bilgisinin kesinlikle olması gerekiyor benimde bu şekilde çözdüğüm çok konu olmuştur hatta benim bilip yetkilinin bilmediği birçok şey

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

Evet arkadaşlar konuya tekrar döndüm, ne yazik masaüstü bilgisayarımın ekran kartı yandı bu ikinci oldu . Artık 4 ay için ekran kartı alasım yok, elimdeki parçaları satıp, babamda üstüne ekleyip dizüstü alıcam. Ama ne yazıkki piyasada 3500 hp 15 bc 202nt kalmamış . Gelicekmi yeni parti acaba bilenler var mı ? Yoksa ne yazikki msi gl62m 7rd yada monsterın gtx 1050'li laptoba kalıcam.

kötü olmuş masaüstü sisteminiz iyiyse yeni bir ekran kartı alın çok masrafa girmemiş olursunuz gtx 1050 ti yi 700 800 TL civarı bir fiyata alabilirsiniz hp için haziranın ilk haftasını bekleyin ebrar ve integra gelecek demişti stok

• Bilgilendirme için sağolun hocam. Şuanda sistemi satmaya ayrı üşendiğim için amd r9 270 bi fırınladım çalışıyor bakalım gittiği yere kadar. Bi kendime fare bozulduğu için bide klavyem kötü olduğu için klavye fare aldım, zaten laptop alsamda gerekli ihtiyaçlar bunlar. Bakalım bir ay içinde yanarsa r9 270 gene bi gtx 1050 sipariş edicem.
  • arkadaşlar oyun isteyen olursa uygun fiyattan yardımcı olurum arşivim baya kalabalık hem bana bilgisayar almak için destek olursanız sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

Evet arkadaşlar şimdi size Harika bir hikaye :)

yaşadığınız sıkıntıdan dolayı üzüldüğümü belirtmek isterim hocam bundan sonra artık doya doya kullanırsınız bir kez daha görüyoruz ki kullanıcının da bilgisayar bilgisinin kesinlikle olması gerekiyor benimde bu şekilde çözdüğüm çok konu olmuştur hatta benim bilip yetkilinin bilmediği birçok şey

Sağolun hocam. Aynen dediğiniz gibi. Araçlarda olduğu gibi, elektronikte de kendi kendinizin ustası olmayınca böyle oluyor. Aklım almadı yani biz de zannediyoruz ki koca servis heralde halledip yollar...

Malesef 1-2 hafta daha kullanamıycam bilgisayarı. Çünkü adaptör de yurtdışından sipariş verildi. Onu da beklemek durumundayım. Şimdi bu elimdeki adaptörle kullanmak istemiyorum. Çünkü belli ki ya voltaj ya akım dengesinde sıkıntı var adaptörün. Bilgisayara zarar vermeyelim kullancaz derken..

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.