Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam çok güzel... SSD alırım diyordum ama sanırım ilk taksite vereceğim onu :/
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben de bu bilgisayarı cuma günü satın aldım ve dün elime geçti. Windows'u ve sürücüleri sorunsuz şekilde kurdum. Hatta Bios'u F36 RevA sürümüne güncelledim.

Ancak bilgisayarı açtığımda 40 saniyede ancak masaüstüne ulaşıyor. Kendine gelmesi falan derken 1 dakikayı buluyor.

Yeniden başlat dediğimde daha da beter. Neredeyse 2 dakikada ancak masaüstüne geliyor.

Özellikle boot ekranında(ilk açılıştaki boş siyah ekran) çok zaman kaybediyor. Diğer bilgisayarım 3 yıllık ancak bundan çok daha çabuk açılıyor.

Bilgisayarı SSD'siz kullanan arkadaşlar sizdeki durumlar nasıl? Rica etsem bir kontrol edip yazar mısınız?
  • kadbar57 K kullanıcısına yanıt
    Bende öyle bir problem yok hocam windows 10 1703 sürümünü kullanıyorum gayet hızlı açılıp yeniden başlıyor görev yöneticisinden başlangıç sekmesinden gereksiz şeyleri başlangıçta kapatın bir deneyin derim. Spotifydir steamdir vs.
  • İlgilendiğin için teşekkürler. Ancak dediğim gibi saf Windows kurulu sistemde. Sürümü de yeni. Extra bir program kurmadım daha zaten. Önce sisteme windows 10 pro kurmuştum. Acaba onunla alakalı olabilir mi diye düşündüm. Onun yerine sıfırdan Windows 10 Home kurdum. Ancak hiçbir şey değişmedi tabi.

Başlangıçta çalışacak programlar işletim sistemi yüklendikten sonra açıldığı için boot ekranında onların bir zararı olacağını düşünmüyorum. Yanılıyor muyum acaba?

Ne yapsam bilemedim. Bios ayarlarından olabilir mi acaba böyle bir sorun? O ayarları bir kurcalayayım en iyisi. Tekrar teşekkürler.
    PC açılırken F2 tuşuna basıp bileşen testlerinden sabit sürücü hız testi yapar mısınız ?
  • Bilgisayarı yeniden başlattım. F2'ye bastım. 5dk falan dondu sanırım. Sonra Hardware Diagnostics UEFI bölümüne girdi. İlk defa girdiğim için dil seçimi geldi. Türkçeyi seçtim. Sonra Bileşen testlerine tıkladım. Touchpad devredışı kaldı ya da bilgisayar komple kitlendi. 1-2 dk daha bekledim belki açılır diye. Ancak açılmadı. Ben de power tuşuyla kapattım. Tekrar açtım bilgisayarı. Anca girebildim harddisk testi kısmına. Hız testi dediğiniz hızlı test sanırım. Onu yaptım ancak bir sorun bulmadı. Sırasıyla diğer testleri de deneyeceğim bakalım. Sizi de uğraştırdık akşam akşam ama başka bir öneriniz varsa alırım. Yoksa bu gidişle HP destekten yardım isteyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadbar57 -- 16 Mayıs 2017; 21:0:23 >
  • Aynen yap hocam diger testleride sonra hp destege baglanirsiniz
  • Siyah ekranda kalıyor demiştim ya, o arada CapsLock ışığı ile şeklinde bana bir şeyler anlatmaya çalışıyormuş . 5 kere normal 4 kere de hızlı şekilde led yanıp sönüyor. Şöyle bir interneti yokladım da o ledin yanıp sönme sayısı bir hata kodunu belirtiyormuş. Şimdi onu araştıracağım. Duruma göre yazarım yine buraya.
  • bilgisayarın arka kapağının nasıl söküleceğini ve donanımları görmek için https://www.youtube.com/watch?v=hnjRuOil808 bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.
    Yok hocam normal değil bir sıkıntı var. Sıfırdan açılması 30 saniyeyi bulmuyor temiz kurulumdan sonra tam saymadım zamanı ama bir hayli hızlı açılıyor.

Hp destek çok güzel çalışıyor arayın ya da sitesi sizi facebook messenger'a yönlendirir biraz kurcalayın bulursunuz oradan yardım isteyin derim.
  • Evet. Ortada anormal bir durum var. Biraz daha kurcaladım ve şunu farkettim. Hatayı her zaman vermiyor. Bazen normal açılış 30sn, reset de 40sn civarında sürüyor ki bu fena sayılmaz bana göre. Ancak yine de arıza kodunu hp desteğe ileteceğim.

Ayrıca dediğiniz gibi Hp destek işini iyi yapıyor gördüğüm kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadbar57

Evet. Ortada anormal bir durum var. Biraz daha kurcaladım ve şunu farkettim. Hatayı her zaman vermiyor. Bazen normal açılış 30sn, reset de 40sn civarında sürüyor ki bu fena sayılmaz bana göre. Ancak yine de arıza kodunu hp desteğe ileteceğim.

Ayrıca dediğiniz gibi Hp destek işini iyi yapıyor gördüğüm kadarıyla.

windowsu uefi gpt flash ile kurdunuz dimi basit bir detay ama sorayım dedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben uefi olarak değilde normal windows 10 kurdum ssdye. güç tuşuna basmamla şifre girme bölümüne maks 3-4 saniye sürüyor. sizin ürününüzün ya diskinde bir problem vardır yada biosta problem vardır. hp desteğe bildirirseniz onlar gereken adımları atacaklardır.

• 20 Dakika oynadıktan sonra kayıtı açtım. Lisanssız fraps nedeniyle 30 sn şeklinde video.
    Altında linkteki soğutucudan var. Fanların pek bir etkisi yok. Havayı iyi tahliye etsin diye kullanıyorum.
    Isı değerleri tozlanmadıkca daha fazla pek artmaz. http://www.hepsiburada.com/tx-ergo500-5x-fan-li-6x-yukseklik-ayarli-2x-usb-hub-li-11-17-notebook-sogutucu-ve-stand-txacn-pm-bs600254

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay3212 -- 17 Mayıs 2017; 0:53:28 >

• Geç açılıyor muhabbeti nedir arkadaşlar? Bunları ölçen uygulamalar var, sayılarla konuşursak daha iyi olur. En kötü ihtimalle kronometre tutun, YouTube'a atın.
  • Flashı burada gösterildiği şekilde hazırladım. Yani Önder sizin dediğiniz gibi uefi gpt olarak kurulum yaptım.

Ayrıca jay jay justified sizin dediğiniz gibi rakamlar üzerinden konuşmak çok daha mantıklı.

Aşağıda BootRacer adlı program ile aldığım süreler liste halinde görülmekte.

"BIOS Time" sütununda bariz şekilde görülen 30 saniye civarındaki değerler bilgisayarın "blink code" diye anılan hata kodunu ürettiği açılışlarda geçen süreyi belirtiyor. Önceki mesajımda bahsettiğim gibi bilgisayar her zaman bu hatayı vermiyor. HP destekte şöyle bir döküman var. Burada benim karşıma çıkan sorunu ve benzerlerini tanımlamışlar. Böyle bir sorunla karşılaşan olursa diye ekledim.

"Time to logon" sütunu işletim sisteminin yüklendiği(driverlar, hizmetler vs) zamanı gösteriyor. Buradaki değerler de sanırım normalin üzerinde.

"Logon to desktop" sütunu da masaüstünün hazırlandığı, başlangıçtaki programların açıldığı zamanı gösteriyor.

Durum bundan ibaret. Umarım kolay bir çözüm bulunur da servis ile falan uğraşmak gerekmez.

Yardımlarınız için teşekkürler.

• 12 Mayıs'ta siparişini verdiğim SSD elime ulaştı arkadaşlar. Rekor oldu benim için. İlk fırsatta kurulumu yapacağım. Acronis True Image HD tam sürüm aktivasyon kodu da hediye ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Nisan 29nda onaylanan iadem dün hesabıma geçti.15 gün civarı sürdü diyebiliriz.

güle güle harcayın hocam bugün duyduğuma göre para iadesi kampanyası sona ermiş bilgisi olan var mı?

2 hafta önce kayıt açtırmıştım, daha bilgisayarı almadım, aradım az önce hala yararlanabilirsiniz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

12 Mayıs'ta siparişini verdiğim SSD elime ulaştı arkadaşlar. Rekor oldu benim için. İlk fırsatta kurulumu yapacağım. Acronis True Image HD tam sürüm aktivasyon kodu da hediye ediliyor.

güle güle kullanın hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: starim07

quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Nisan 29nda onaylanan iadem dün hesabıma geçti.15 gün civarı sürdü diyebiliriz.

güle güle harcayın hocam bugün duyduğuma göre para iadesi kampanyası sona ermiş bilgisi olan var mı?

2 hafta önce kayıt açtırmıştım, daha bilgisayarı almadım, aradım az önce hala yararlanabilirsiniz dediler.

bilgi için teşekkürler hocam

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.