Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: konun

quote:

Orijinalden alıntı: 1158furkan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

quote:

ürün şu anda sinerji ve ebrar da mevcut integra stokları bitirmiş ne zaman geleceğiyle ilgili bilgisi olan arkadaş var mı soran ?

Sinerji tavsiye eder misiniz? Daha once hic alisverisim olmadi.

bu konuda alan arkadaşlar var hocam stok mevcut olduğu sürece sıkıntı yaşayan yok firmayı arayıp stok durumunu öğrenin stok olduğu sürece bir sıkıntı çıkmıyor

kardeş arada 500 tl varsa benim için daha iyi fakat bc202nt ortalama 3300 diğeri 4200 diyorsunuz 480 tl indiirimi saymaya gerek yok zaten sonuçta ikisinde de indirim var o zaman aradaki fiyat 900 tl olmuyor mu ben mi yanlış anladım.

hocam düne kadar aradaki fark 500 TL idi şimdi dahada açıldı bc 202 nt ye ssd disk alırsam demiştim iade edilecek para ile 3220 TL civarına geliyor bc200 nt de her şey tam ondan direk düştüğümüzde 3756 TL oluyordu fiyatı değişmeden önce

peki hocam sizce aralarında hız olarak ne kadar fark var ve aradaki 500 e değer mi ?

• Kulaklıktan bilgisayardan hiçbir şey yapmayıp ses gelince (oyun müzik vs.) kulaklık sanki beklemedeymiş gibi bilgisayarda ses 1sn donuyor ve kulaklıktan pıtpıt diye bir ses geliyor. Kulaklığı çıkarıp denedim yine bir süre bekleyip ses elince donuyor hoparlörden pıtpıt geliyor mu anlamadım tam. Sürücüyü kaldırıp kurunca düzeliyor gibi oluyor 2-3 yeniden başlatma sonrası devam ediyor. Bios dahil her şey hp sitesindeki sürücüler. Yaşayan çözen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Novabazardan alan oldu mu hiç? Şuan en uygun fiyat orda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Kulaklıktan bilgisayardan hiçbir şey yapmayıp ses gelince (oyun müzik vs.) kulaklık sanki beklemedeymiş gibi bilgisayarda ses 1sn donuyor ve kulaklıktan pıtpıt diye bir ses geliyor. Kulaklığı çıkarıp denedim yine bir süre bekleyip ses elince donuyor hoparlörden pıtpıt geliyor mu anlamadım tam. Sürücüyü kaldırıp kurunca düzeliyor gibi oluyor 2-3 yeniden başlatma sonrası devam ediyor. Bios dahil her şey hp sitesindeki sürücüler. Yaşayan çözen var mı?

Evdeki ses sisteminin kulaklık girişinden bağlıyorum, ayrıca iş yerinde kulaklıkla kullanıdığım oluyor, yani aktif olarak kulaklık portunu kullanıyorum, sendeki sorun bende yok. Ayrıca kulaklık çıkışındaki ses kalitesini çok beğeniyorum. B&O play yazılımı ekolayzır ayarlarına çok güzel tepki veriyor.

• funnel kullanıcısına yanıt
    Bende bo play yazılımı yok sadece realtek var. Hp suppport assistant ile de güncellemeleri tarattım bir şey bulamadı

• Arkadaşlar merhaba ürün geldi şimdi. Buna nasıl win10 Yükleriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MDemirbas14

Arkadaşlar merhaba ürün geldi şimdi. Buna nasıl win10 Yükleriz ?

Windowsun sitesine gir (https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 ) hocam,w10u indir ordan direk usbye kurdur.İndirip usbye kurduktan sonra tak pcye,başlarken zaten kurulum ekranı gelir,w10u kurarsın sonra :)

Windows 10'un sürümünün yeni olması önemli :)
  • exclbr kullanıcısına yanıt
    Hocam bu orijinal mi? Güncel tutmam için orijinal almam gerekli mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MDemirbas14

Hocam bu orijinal mi? Güncel tutmam için orijinal almam gerekli mi ?

Bunu indirip kuruyosun hocam :) orjinal olması için alman lazım,ben forumdan w10 home keyini iyi fiyattan aldım,orjinal oldu. :)
  • Arkadaşlar merhaba.

Geri ödemenin dekontu geldi dün akşam 6 da. Havale yapılmıştır yazıyor fakat hesaba gelen giden bişey yok bunun geçmesi zaman alıyormu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • exclbr kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hepsiburada gibi sitelerde satılan keyler orjinal midir? İlerde sıkıntı çıkarır mı? 600 liraya satılan Cd ile arasında ne gibi farklar var?? Bende bu bilgisayarı almayı planlıyorum. Teşekkürler.
  • cuneytozbek kullanıcısına yanıt
    O dediğin yerler hakkında pek bilgim yok hocam:) forumdan aldım etkinleştirdim sıkıntı olmadı

• Sinerjideki sonuncuyu ben almışım cidden 1 stok kaldı dedi aldım ve bitti
  • quote:

Sinerjideki sonuncuyu ben almışım cidden 1 stok kaldı dedi aldım ve bitti

13:10 da aradım sinerjiyi doa ürün olup olmadığını stoğunu ve kapalı kutu olup olmadığını sordum siz benden önce davranmışsınız. Hayırlı olsun güle güle kullanın ben hala 17-AB201NT ile 15-bc202nt arasında kararsızım
  • Geri. Ödeme alan yokmu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Arkadaşlar bilgisayarın ekranı kapalıyken açtığımda açılması iki saniye kadar sürüyor. Eski bilgisayarımda direkt olarak kapağı kaldırır kaldırmaz açılıyordu mesela. Deneyen var mı acaba sizinkilerde de böyle mi?

bunu bir sorun olarak görmeyin hocam içiniz rahat olsun ayarlarda bu süreyle alakalı bir şey var mıdır bilmiyorum ekranın kapağını açtığınızda ekranın verileri (görüntü parçalarını) toplayıp ekrana yansıtması 2 sn zaman alıyor demekki
  • quote:

Orijinalden alıntı: breniac

Sinerjiden 5yıl önce sadecenotebok sitesi üzerinden lg marka notebook almıştım şarj soketinde temassızlık vardı lg servise gönderdim değişim kararı çıktı bende iade etmek istiyorum dedim 15 günde hesabıma para iadesi yaptılar sonra aynı pcnin üst modelini aldım aynı siteden sorunsuz geldi . 30 gün öncede bu pcyi spariş ettim havale ile ödeme yaptım aynı gün gittim elden aldım şu ana kadar üç defa pc aldım sadece birinde problem çıktı ondada sorunu çözdük yani tavsiye ederim .

bilgiler için teşekkürler hocam sinerjiye güven konusunda arkadaşlar bilgilenmiş oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

quote:

merhaba arkadaşlar ANKARA da ikamet etmekteyim bugün ANKARA nın en büyük avm lerinden olan ANKAMALL a gittim hem teknosa hem vatan bilgisayar firmasına uğradım bu konudaki ürünü getirebilirler mi veya alternatif daha iyi bir şey bulabilir miyim yeni ürün var mı diye baktım teknosa da hp ürünlerine bakarken hp temsilcisi yanıma geldi bc202 nt yi getirebilir misiniz diye sordum mümkün olmadığını söyledi ama almam için kendi merkezlerinden yardımcı olabileceğini söyledi bc202 nin forum konusunu açtığımı söyledim ve olumsuz yorumlarla ilgili aklıma takılanları sordum ısınma problemine değindi hemen müşterilerin akıllarında kalan eski hp lerdeki ısınma sorununun artık yeni tasarımdaki cihazlarda minimum sıcaklık düzeylerine indirildiğini birlikte onayladık yeni ses teknolojisindeki bu konuda geçen ufak tefek sıkıntılar duyduğumu ilettim hemen tasarım özellik yakınlığı anlamında aynı ses teknolojisine sahip (B&O PLAY; HP Audio Boost; Çift hoparlör) bir modelden youtube a girerek ses ayarını %100 e getirerek herhangi bir müzik açıp dinletti yapılan olumsuz yorumlarda ve oradaki diğer cihazların çıkardığı sesin yanında bu ürünün çıkardığı ses beni şaşkına çevirdi kesinlikle yanlış anlaşılmasın şaşırtma anlamından kastım sesin net cızırtısız rahatsız etmeyecek bir şekilde ve o ortam içinde rahat duyulabilecek bir ses özelliği olması ve buradaki olumsuz yorumlara inanıp orada bizzat test ettiğimde şaşırmama neden oldu bence gayet iyi bir ses teknolojisi kullanılmış ekranın parlaklığından şikayet edilen yorumlarla ilgili soru yönelttim tamamen hp müşterilerinin bu yönde talebi olduğunu ve dikkate alındığını söyledi talebin ne olduğunu sorduğumda daha önceki modellerde ekran ışığının parlak olması kullanıcıların gözlerini yorduğunu ve ağrıttığı şeklinde çok mesaj geldiğini söyledi yeni modellerde daha mat ekran kullanıldığını ve gözü yormayıp ağrıtmayacak şekilde kullanılabilecek en yüksek parlaklık ayarında üretim yapıldığını söyledi menteşe ile ilgili olumsuz yorumlara göre menteşeleri inceledim görüntü olarak basit gibi ama bizzat dokunarak baktım kaliteli duruyor çokta basit değil oradan vatan bilglsayara geçtim ve orada bir çalışana hp bc202 nt yi getirebilme ihtimallerinin olup olmadığını sordum ondan da olumsuz cevap aldım ama bc200 nt yi getirip neden onu getiremediklerini sordum o modelle ilgili anlaşma olmadığını söyledi bc200 nt yi açık bir halde görüp biraz inceleme fırsatım oldu ilgili kişi bc200 ntnin fiyatını sordu 3300-3500 arası bir fiyatı olduğunu ve hp indirimi ile 480 TL daha makul fiyatlara geleceğini söyledim o parayla da ssd disk alacağımı belirttim bana bc200nt yi almamı önerdi hem 256gb ssd olması hem 16 gb ram windows 10 home kurulu olması büyük avantaj ama fiyatı yüksek hp indirimi ile birlikte dahi fiyatı 3756 TL ye zor düşüyor diğer türlü bc202 ntyi aldığımda 3400 e aldım diyelim 480 tl iade parasıyla 300 TL civarına 120 gb ssd alsam neredeyse 3220 TL ye gelecek 500 TL civarı fark oluyor 500 TL farkla alabileceğim ekstra özellikler bc200 de i7 7700 hq işlemci var 256 gb ssd var 16 gb ram windows 10 home var bende bu hafta sonu kesinleştiriyorum artık ALLAH tan bir sıkıntı olmazsa İNŞALLAH tamamen bilgilendirme amaçlı yazdım hangi ürünü alırsanız alın bc200, 202 nt her halükarda memnun kalırsınız bütçesi yeten arkadaşlar bc200 i7 liyide alabilir vatandan hem de bizzat incelemiş görmüş olarak

Not: ürünün haftasonu %18 kdv indirimi ile fiyatı 4237 TL idi kampanya kaldırılmış ve fiyatı 5000 TL lere çekilmiş olabilir bilginize

bc 200nt ürünün linki:
    http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion15-bc200nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

İki gündür kullanıyorum 15c202ntyi dediklerine ekleme yapayım hocam.:) Detaylı incelemeyi biraz kullandıktan sonra yapabilirim.

Eski fırın hp laptoptan sonra 202nt ısınmıyo diyebilirim.

Ses dediğin gibi oldukça iyi çıkıyo ve kaliteli,normal bir kullanıcıya fazlasıyla yeter.

Parlaklık için kısık diyenler olabilir ki bu eleştiri doğru olabilir ama benim gibi parlak ekran sevmeyenler için ekran çok çok iyi diyebilirim.%50 parlaklık oranında kullanıyorum gayet iyi geliyo gözüme.

Şuanlık gayet memnunum bilgisayardan,umarım en kısa sürede sizde alırsınız arkadaşlar.

öncelikle hayırlı olsun hocam ürünü alıp bizimle inceleme bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz acele etmeyin yavaş yavaş öğrendikçe hoşunuza giden bilgiler oldukça paylaşırsınız

dediğinize son derece katılıyorum hp temsilcisi bu durumdan dolayı çok dert yandı bana eski ürünlerin zihinde oluşturduğu olumsuz vaziyetlerden dolayı yeni ürünlere yaklaşımın olumsuz olduğunu ama bunu müşterilere anlatamadıklarını söyledi

ses konusunda haklısınız yani temsilciye söylemeye utandım diyebilirim hatta uğraştırdım kusuruma bakmayın tamamen meraktan bakmak istiyorum diye rica ettim media playerlarda ses kalitesini ve yüksekliğini daha iyi alırsınız ama youtube tarayıcı üzerinden bile son ses %100 müzik açması ve diğer cihazların gürültüleri arasında o cihazdan duyduğum ses gerçekten beni burada yapılan tek tük olumsuz yorumlar karşısında şaşırttı hatta hp temsilcisi yorumumu bekledi yüzüme baktı dedim yorum yok her şey ortada zahmet verdim

%50 birde vallahi bravo hocam memnunsanız ne mutlu size

güle güle kullanın hocam İNŞALLAH güzel dilekleriniz için teşekkür ederim gün sayıyorum bende hayırlısıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Shinzaemon

Kullanan birisi ekran yenilenme hızını öğrenip yazabilir mi? İnternette bir bilgi bulamadım acaba bu laptop ekranlarının yenilenme hızı (refresh rate) nasıl oluyor?

60 hz olarak biliyorum hocam oyun oynuyorsanız oyun ayarlarında bazen hz ayarı oluyor oradan da seçeneklere bakarak öğrenebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 3 Mayıs 2017; 16:2:4 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ürün şu anda sinerji ve ebrar da mevcut integra stokları bitirmiş ne zaman geleceğiyle ilgili bilgisi olan arkadaş var mı soran ?

Sinerji tavsiye eder misiniz? Daha once hic alisverisim olmadi.

bu konuda alan arkadaşlar var hocam stok mevcut olduğu sürece sıkıntı yaşayan yok firmayı arayıp stok durumunu öğrenin stok olduğu sürece bir sıkıntı çıkmıyor

kardeş arada 500 tl varsa benim için daha iyi fakat bc202nt ortalama 3300 diğeri 4200 diyorsunuz 480 tl indiirimi saymaya gerek yok zaten sonuçta ikisinde de indirim var o zaman aradaki fiyat 900 tl olmuyor mu ben mi yanlış anladım.

hocam düne kadar aradaki fark 500 TL idi şimdi dahada açıldı bc 202 nt ye ssd disk alırsam demiştim iade edilecek para ile 3220 TL civarına geliyor bc200 nt de her şey tam ondan direk düştüğümüzde 3756 TL oluyordu fiyatı değişmeden önce

peki hocam sizce aralarında hız olarak ne kadar fark var ve aradaki 500 e değer mi ?

hocam vatandaki cihaz biraz daha üstün bu cihazdan i7 işlemci 16 gb ram 256 gb ssd windows 10 home hazır kurulumlu gelmesi büyük avantaj 500 e değermi aslında değebilir çünkü hem işlemci olarak yüksek bir işlemci alacaksınız ssd var ram 4 gb daha fazla ve windows 10 hazır olarak geliyor bu saydığım artı özellikleri tek tek almaya kalksanız ortaya baya yüksek bir ücret çıkar hız olarak emin olun çok ahım şahım bir fark olmayacak elbet vatandaki bc200nt daha hızlı bu konudaki cihazdan ama öyle uçuracak bir farklılık yok bu konudaki cihaza da ssd taktığınızda gayet yeterli hız ve performansı size sağlayacaktır oyunlardaki performans derecesinde de çok büyük farklar olacağını zannetmiyorum ekran kartları aynı zaten ram 12 gb 16 gb 4 gb fark olsa bile çok sıkıntı olmaz oyunlarda çünkü ihtiyaçtan fazlası var bir tek işlemci farkından dolayı belki çok küçük değerlerde performans artışı olabilir iki işlemci arasındaki fark ne kadar bilmiyorum ama çok uçacağını zannetmiyorum %5 %10 civarı bir fark olsa gerek maksimum

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.