Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abra a5 11.1 dşünüyordum ki! 7700hq ile 7300hq arasında %20 fark olduğunu öğrenene kadar. Bence fiyat farkına değmez ve IPS ekran ollmasıda cabası.
    Win7 kurabiliyormuyuz bu bilgisayara? Sürücüler uygun mu?
  • funnel kullanıcısına yanıt
    HP win 10 home öneriyor hocam win 7 uyumsuzdur büyük ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LooF

Beyler şimdi bu freedos ya..Buna windows u kendimizmi yüklücez ?

evet hocam yüklemeyi biz yapacağız fiyatı bu yüzden bazı sitelerde uygun isterseniz yükletmeyi alacağınız yer yapıyorsa oradan orjinal windows alarakda yaptırabilirsiniz ama orjinal windows lar 300 tl civarı şu aralar yanlış hatırlamıyorsam tam bilginiz yoksa format ile ilgili biz burdan yardımcı oluruz size ayriyeten youtube da freedos işletim sistemine windows kurma yazdığınızda detaylı anlatım var bende 2 gün önce incelemiştim merakımdan zor bir işlem değil merak etmeyin fazladan para vermenizede gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Abra a5 11.1 dşünüyordum ki! 7700hq ile 7300hq arasında %20 fark olduğunu öğrenene kadar. Bence fiyat farkına değmez ve IPS ekran ollmasıda cabası.

win 7 bu sisteme eziyet olur hocam :D hp destekteki temsilciler ve günümüz şartlarına baktığımızda incelemeler olsun oyunlar için ve tam performans için windows 10 nun home sürümünün hp ile en uyumlu sürüm olduğunu yüklediğiniz driverlarda sıkıntı çıkmayacağını ve oyun performansını tam almak amaçlı windows 10 home serisini kullanmanızda fayda var
  • konun kullanıcısına yanıt
    Bence win 10 bu sisteme eziyet, pek sevmiyorum, arkaplandaki işlemler beni rahatsiz ediyor, varsa performans farkının kayda değer olmadığını düşünüyorum.
  • quote:

Abra a5 11.1 dşünüyordum ki! 7700hq ile 7300hq arasında %20 fark olduğunu öğrenene kadar. Bence fiyat farkına değmez ve IPS ekran ollmasıda cabası.

monsterın bir çok testini izledim youtube da özellikle 1050 li modellerinin testlerini izledim baya içim ısındı ama fark olarak hp i5 monster i7 i5 günümüz oyunlarında fazlasıyla yeterli + bu birde 7.nesil yeni işlemci fazlasıyla yeterli ram monsterda daha düşük 8 gb 2133 mhz hp de 12 gb 2400 mhz ileriye yönelik düşündüğüm için 8gb yavaş yavaş yeterli olmamaya başladı hp yi aldığımızda 12 gb ram ve 2400 mhz olması harikulade ve uzun bir süre masrafıda olmayacak sadece hp de aldığınız gibi yapacağınız tek masraf var oda ssd takmak ben hpnin farklı bir notebookunu kullandığım için kalitesini biliyorum monster kaliteli olsa bile bence hiçbir artısı yok ve fiyatıda daha yüksek

• quote:

Bence win 10 bu sisteme eziyet, pek sevmiyorum, arkaplandaki işlemler beni rahatsiz ediyor, varsa performans farkının kayda değer olmadığını düşünüyorum.

hocam windows 10 home serisinin bu cihazda en iyi performans veren sürüm olduğunu ve driverlarda hiçbir sıkıntı yaşanmadığının bizzat garantisini aldım hp destek ten ve başka satış yapan firmalardan ayrıca sıkıntı sizin için sadece arkaplandaki işlemler ise yani ıvır zıvır fazla uygulamaları kastediyorsanız yüklemeyle birlikte gelen onları sisteme sıkıntı yaratmayacak şekilde ve sizi rahatsız etmeyecek şekilde devredışı bırakmayla ilgili videolar var bakabilirsiniz
  • para iadesiyle ilgili bir hp kullanıcısının bu forumda yazdığı mesaj
    Merhaba arkadaşlar. HP kampanya para iadesi az önce hesabıma yatırıldı. Eski seri no kayıt ve ürün siparişini 01.03.2017 de yaptım. Ürün elime 03.03.2017 de ulaştı ve yeni ürün kaydını da o gün yaptım. Bu gün 21.03.2017 ve 18 günde 480TL hesabıma iade edildi...
  • Notebook ve samsung 960 evo geldi. Herseyden once cok şık bi cihaz. Vidalari söküp m2 ssd yi takmak 5 dk lik bi iş oldu. Yanliz sokerken bankamatik karti ile hafif ayırıp sürterek daha kolay acarsiniz. Bikac resim paylasayim detaylari aksam yazarim.

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~ Tolga ~ -- 21 Mart 2017; 15:6:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ~ Tolga ~ ~ kullanıcısına yanıt
    Hocam kısa bi ilk izleniminizi alalım. Ben de bugun sipariş vereceğim inşallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~ Tolga ~

Notebook ve samsung 960 evo geldi. Herseyden once cok şık bi cihaz. Vidalari söküp m2 ssd yi takmak 5 dk lik bi iş oldu. Yanliz sokerken bankamatik karti ile hafif ayırıp sürterek daha kolay acarsiniz. Bikac resim paylasayim detaylari aksam yazarim.

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

hocam gözünüz aydın hayırlı olsun güle güle kullanın fotoları bile görünce içim gitmeye başladı m2 satayı hp teknik servisine taktırırım diye düşünüyordum masaüstü olsa sıkıntı değil her parçasını söküp parçalayıp takabiliyorum laptop biraz daha hassas olduğu için çekiniyorum statik elektrik yayıp parçaların bozulabileceğini söylüyorlar siz 5 dklık iş yazmışsınız kasanın arka parçası tek parçadan oluşuyor sanırım o yüzden çıkarması kolay merakla incelemelerinizi bekliyorum windows 10 mu kuracaksınız freedos kurulumuyla ilgili de bilgi verirseniz seviniriz

• quote:

Notebook ve samsung 960 evo geldi. Herseyden once cok şık bi cihaz. Vidalari söküp m2 ssd yi takmak 5 dk lik bi iş oldu. Yanliz sokerken bankamatik karti ile hafif ayırıp sürterek daha kolay acarsiniz. Bikac resim paylasayim detaylari aksam yazarim.

ayrıca ebrar dan sipariş verdiğinizi söylemiştiniz ssd yi de oradan mı aldınız toplam kaç liraya geldi paketleme nasıl yapılmış hangi şirketle geldi bu bilgileride verirseniz seviniriz

• YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi ilk izlenim şık olması. Şuan win 10 home , driverlar kuruluyor. Malzeme kalitesi üst seviye değil. Touchpad çok sağlam gelmedi bana :)

maliyeti 3500tl oldu. Bu özelliklerde bu fiyata başka cihaz yok gibi .

Birde ben ebrar bilg dan aldım dün 3435 tl idi bugun 3571 tl yapmışlar. millet idnriim beklerken bunlar zam yapmış.
  • quote:

Dediğim gibi ilk izlenim şık olması. Şuan win 10 home , driverlar kuruluyor. Malzeme kalitesi üst seviye değil. Touchpad çok sağlam gelmedi bana :)

maliyeti 3500tl oldu. Bu özelliklerde bu fiyata başka cihaz yok gibi .

Birde ben ebrar bilg dan aldım dün 3435 tl idi bugun 3571 tl yapmışlar. millet idnriim beklerken bunlar zam yapmış.

windows 10 home doğru seçim olmuş hocam hp nin touchpad leri sağlamdır ama önümdede şu anda hp nin farklı bir cihazı var touchpadi gayet iyi zaten oyun oynadığımda mouse ve klavye kullandığım için benim için bir sorun teşkil etmiyor bu olay maliyet olarak 3500 iyi olmuş ssd yi de ebrardanmı aldınız kaç tl ssd nin fiyatı ? ebrar dolar kurunun anlık değişimlerine göre anında fiyat değiştirebiliyorlar 135 tl ye yakın karınız olmuş gayet iyi

• konun kullanıcısına yanıt
    hp ve samsung un stok durumunu telefon ile sorarak ebrar dan siparişini vermiştim fakat ssd stok da yok diye geri bana döndüler. ( - puan )
    Bende ssd için para iadesi istedim. Bugun iade ediceklerdi , özellikle iade edeceğiniz parayla ssd alacağım dememe rağmen bu saate kadar hala gelmedi. (- puan )
    Gece e-fatura mail atmışlar zamlı fiyattan, ssd nin ücretini almadığım zamlı fiyattan almayalım diye için gün içinde telefonda uyardım düzeltiriz dediler hala gelen giden yok (- puan )
    Açıkcası ben çok emnun kalmadım gibi ordan .

Samsung evo yu ankarada 570 tl ye Bilisimport isimli firmadan aldım. dün 4 de kargoya verdiler bugün öğleden önce elime ulaştı. İletişim net, ödeme işi net, teslimat net... Tavsiye ederim.
  • ~ Tolga ~ ~ kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, ilginizi çeken bir şey olursa yazın lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallaha her ne kadar hp kötülesemde bu modeli acaip ilgimi çekti. Malum seneye üniversiteye başlıycağım, laptop araştırmalarına başladım erken olsada , bu model cidden F/P. Eğer babamı ikna edemezsem yada sattığım şeylerden para çıkmazsa artık 4 yıl Hp Dv5 1010et eski laptobuma mahkum olucam. Öncelikle Hp ile büyük bir ihtimal hepiniz aklındaki tek soru, ısınma durumu nedir ? Evet HP dv6500 dv5 ve dv6 serilerinde baş belası olan ısınma sorunu ile iyice rezil oldular. Laptoplar cidden kaliteli, tasarımlar hoş ama gel gör ki o kadar çok ısınıp kendini bozuyor. Galiban Hp dv5 bir sürü mod çektim soğutması için, ancak düzelte bildim ısı sorununu. Ama size söylemeliyim ki, bu modelin soğutma tasarımı dört dörtlük olmasada ısınma sorunu bu modelde yok anlaşılan. Gönül isterdi, ekran kartı ile işlemci ayrı soğutma bloğu olsun, ısılar karışmasın ama buna rağmende sorunsuzmuş ısısal durum kullanıcı yorumlarına göre. Youtube'da gördüğüm incelemede adam ekran kartında maks 65 derece yakalamış, dedi değer ise cidden iyi. Her ne kadarda ısı tasırımı iyi olsa dahi zaten son nesil çıkan i5 ve gtx 1050 çokta ısınan parçalar değil. Burdan acaip avantajlı bu laptop. Laptobunda sanırsam tek üst kısmında, klavyenin enter kısımları civarı 45 derece felan görüyormuş. Umarım ilerleyen zamanlarda kronik sorunlar çıkmaz ama bana kalırsa sağlam olmuş gibi duruyor. Bir kaç arkadaş benchmark testlerini felan atarım demiş, eğer münkünse, ısı değerlerinin anlaşılması için Msi Kombuster'ı yükleyip, işlemci strest testinde 3 çekirdek şeçip açıp aynı anda gpu strest test açsınlar. Bu sayede ekran kartı ile işlemci tam kullanımda makine ne kadar ısınıyor işte o zaman anlaşılır. Bu arada ~ Tolga ~ nickli arkadaşımaza teşşekürler laptoba dair resimler atmış en güzel ise içinin resmini atmış, Bu arada acaba ssd takmak için içini açmak garantiyi bozuyor mu ? yetkili servislerden bilgi alan arkadaşlar var mı ? Birde son soru olan win7 win 10 kurulması gereken sorusuna gelirsek, Açıkçası hdd olduğundan bende alsam, win 7 felan kurmayı düşünürdüm ama 7200rpm bir hdd var. Win 10 cidden disk kullanımı sorunu olan bir sistem ne zaman hdd kursam %100 disk kullanımdan zar zor düşüyor. Bana kalırsa bi Win 10 Home sürümü ile deneyin ve oyun performansı için şu video kayıt zımbırtısını xbox'tan kapatmayı unutmayın. He birde i5 ile i7 meczusuna gelir isek, oyun konusunda ahım şayım fark olmaz, clock hızlarıda 200 mhz fark. Bu sanal çekirdekler desek zaten onları oyunlar hala tam kullanamıyor. Eğer ben render alıcam vb işlerden işlemci önemsiyorum diyorsanız, evet düşünmeniz lazım, ha ben oyun oynuycam bide internette takılırım derseniz i7 farkını hissetmeniz biraz zor. Şöylede karşılaştırmalarını atıyım daha iyi anlayın.http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700HQ-vs-Intel-Core-i5-7300HQ/m211019vsm223877 Umarım yaz ortalarına doğru fiyatlar tavan yapmaz, dolarda düşer şu cihazda ucuzlar umarım. Böylece umarım aranıza katılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begamermc -- 21 Mart 2017; 15:39:5 >

• quote:

hp ve samsung un stok durumunu telefon ile sorarak ebrar dan siparişini vermiştim fakat ssd stok da yok diye geri bana döndüler. ( - puan )
    Bende ssd için para iadesi istedim. Bugun iade ediceklerdi , özellikle iade edeceğiniz parayla ssd alacağım dememe rağmen bu saate kadar hala gelmedi. (- puan )
    Gece e-fatura mail atmışlar zamlı fiyattan, ssd nin ücretini almadığım zamlı fiyattan almayalım diye için gün içinde telefonda uyardım düzeltiriz dediler hala gelen giden yok (- puan )
    Açıkcası ben çok emnun kalmadım gibi ordan .

Samsung evo yu ankarada 570 tl ye Bilisimport isimli firmadan aldım. dün 4 de kargoya verdiler bugün öğleden önce elime ulaştı. İletişim net, ödeme işi net, teslimat net... Tavsiye ederim.

çıkan sıkıntılar için adınıza üzüldüm hocam umarım çözülür en kısa zamanda tekrar hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

Vallaha her ne kadar hp kötülesemde bu modeli acaip ilgimi çekti. Malum seneye üniversiteye başlıycağım, laptop araştırmalarına başladım erken olsada , bu model cidden F/P. Eğer babamı ikna edemezsem yada sattığım şeylerden para çıkmazsa artık 4 yıl Hp Dv5 1010et eski laptobuma mahkum olucam. Öncelikle Hp ile büyük bir ihtimal hepiniz aklındaki tek soru, ısınma durumu nedir ? Evet HP dv6500 dv5 ve dv6 serilerinde baş belası olan ısınma sorunu ile iyice rezil oldular. Laptoplar cidden kaliteli, tasarımlar hoş ama gel gör ki o kadar çok ısınıp kendini bozuyor. Galiban Hp dv5 bir sürü mod çektim soğutması için, ancak düzelte bildim ısı sorununu. Ama size söylemeliyim ki, bu modelin soğutma tasarımı dört dörtlük olmasada ısınma sorunu bu modelde yok anlaşılan. Gönül isterdi, ekran kartı ile işlemci ayrı soğutma bloğu olsun, ısılar karışmasın ama buna rağmende sorunsuzmuş ısısal durum kullanıcı yorumlarına göre. Youtube'da gördüğüm incelemede adam ekran kartında maks 65 derece yakalamış, dedi değer ise cidden iyi. Her ne kadarda ısı tasırımı iyi olsa dahi zaten son nesil çıkan i5 ve gtx 1050 çokta ısınan parçalar değil. Burdan acaip avantajlı bu laptop. Laptobunda sanırsam tek üst kısmında, klavyenin enter kısımları civarı 45 derece felan görüyormuş. Umarım ilerleyen zamanlarda kronik sorunlar çıkmaz ama bana kalırsa sağlam olmuş gibi duruyor. Bir kaç arkadaş benchmark testlerini felan atarım demiş, eğer münkünse, ısı değerlerinin anlaşılması için Msi Kombuster'ı yükleyip, işlemci strest testinde 3 çekirdek şeçip açıp aynı anda gpu strest test açsınlar. Bu sayede ekran kartı ile işlemci tam kullanımda makine ne kadar ısınıyor işte o zaman anlaşılır. Bu arada ~ Tolga ~ nickli arkadaşımaza teşşekürler laptoba dair resimler atmış en güzel ise içinin resmini atmış, Bu arada acaba ssd takmak için içini açmak garantiyi bozuyor mu ? yetkili servislerden bilgi alan arkadaşlar var mı ? Birde son soru olan win7 win 10 kurulması gereken sorusuna gelirsek, Açıkçası hdd olduğundan bende alsam, win 7 felan kurmayı düşünürdüm ama 7200rpm bir hdd var. Win 10 cidden disk kullanımı sorunu olan bir sistem ne zaman hdd kursam %100 disk kullanımdan zar zor düşüyor. Bana kalırsa bi Win 10 Home sürümü ile deneyin ve oyun performansı için şu video kayıt zımbırtısını xbox'tan kapatmayı unutmayın. He birde i5 ile i7 meczusuna gelir isek, oyun konusunda ahım şayım fark olmaz, clock hızlarıda 200 mhz fark. Bu sanal çekirdekler desek zaten onları oyunlar hala tam kullanamıyor. Eğer ben render alıcam vb işlerden işlemci önemsiyorum diyorsanız, evet düşünmeniz lazım, ha ben oyun oynuycam bide internette takılırım derseniz i7 farkını hissetmeniz biraz zor. Şöylede karşılaştırmalarını atıyım daha iyi anlayın.http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700HQ-vs-Intel-Core-i5-7300HQ/m211019vsm223877 Umarım yaz ortalarına doğru fiyatlar tavan yapmaz, dolarda düşer şu cihazda ucuzlar umarım. Böylece umarım aranıza katılırım.

aklına takılan soruları cevaplayayım kardeşim dün hp destek merkeziyle konuştum cihaza ssd takmayı düşünüyorum ama bunu yetkili bir servisemi yaptırayım yoksa aldığım yere mi diye sordum eğer anlıyorsanız siz bile takabilirsiniz ayrıca hp nin servisi olmasına da gerek yok herhangi bir bilgisayarcıya da yaptırabilirsiniz kesinlikle garanti dışı kalmaz dedi ayriyeten windows konusunu konuştuğumuzda bu cihaz için en uygun sıkıntısız ve performans açısından windows 10 home sürümü olduğunu söyledi yapılan testler sonucunda aldıkları sonuçlara göre önerisi bu oldu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.