Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski 850 M2 SSD deneyen var mı 2.5 liği satıp M2 almayı düşündüm şimdi ama uymayabilir falan denilmiş nvme olanlar da 2 katı neredeyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt
    Hocam, internetteki cevaplara ve hp15bc200 kılavuzunda gözükene göre hem nvme hem de m2 sata3 destekliyor gibi gözüküyor.

• hasobilo H kullanıcısına yanıt
    Hocam harddiski sökmek istemiyorum açıkcası 250GB 2.5SSD var 850 evo. 250GB yetmeyecek tek başına. Harici bellek gibi de kutuyla taşımak istemiyorum. Nvme ler de pahalı

Gidip m2 alıp da elimde patlamasın sonra elinde olup deneyen varsa haber verirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDeviLofDark -- 24 Mart 2017; 7:17:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Hocam harddiski sökmek istemiyorum açıkcası 250GB 2.5SSD var 850 evo. 250GB yetmeyecek tek başına. Harici bellek gibi de kutuyla taşımak istemiyorum. Nvme ler de pahalı

Gidip m2 alıp da elimde patlamasın sonra elinde olup deneyen varsa haber verirse sevinirim.

Haklısınız hocam hiç kimse denemeden garanti veremez maalesef, hp müşteri hizmetleri bile kesin konuşamadı.
  • N11 de çeki olan arkadaşlar için alternatif olabilir ayrıca 75 Tl worldpuan avantajı da var.
    Ebrar Bilgisayar N11 mağazası 3508 Tl.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-15-bc202nt-1dn08ea-i5-7300hq-12gb-1tb-4gb-gtx1050-156-freedos-P172747921?cid=604001&gclid=CMnnxPPB7tICFde6GwodMbsCQQ&gclsrc=aw.ds
  • Laptop internette gezerken dahi veya lol gibi oyunlarda ses yapıyor mu ?

• SSD konusuna açıklık getirirsek;

https://www.ramcity.com.au/blog/m.2-ngff-ssd-compatibility-list/189

Oldukça detaylı bir bilgilendirme yazısı. 2280 dediğimiz, 22cm x 80cm boyutlarındaki SSD'ler uyumlu. NVME olacak diye bir şart yok. NVME alırsanız karşılığını da aktarım hızı ve diğer verilerde artış olarak alıyorsunuz. Normal alırsanız da daha ekonomik, daha az performanslı bir SSD almış oluyorsunuz.

Burada yazılan bu, yatırım tavsiyesi olmadığını belirteyim. Maddi imkanım elverseydi 480GB Kingston almıştım çoktan. NVME'nin şu aşamada bana bir getirisi olmayacak.

Aşağıdaki konuda da buna açıklık getirilmiş.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3011699/sata-ssd-pcie-ssd.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba arkadaşlar, tüm mesajları okudum. Kullanan arkadaşlar güncel olarak eksilerini ve artılarını yazabilir mi? 480 TL iade ile alacağım en uygun hangi mağazayı önerirsiniz? teşekkür ederim.
  • Sarj 10 saat dayanıyor harika diye almayın sarj 10 saat dayanması için ucak modunda guc tasarrufunda pil tasarrufu açık ışığı kısık olmali.

Guc tasarrufunda wifi açık 3.5 saat sarj gidiyor.

Ekrani çok karanlık 720 p laptop ile kiyasliyorum lol oyununda malesef ekran karanlık fpsde 100 e kadar iniyor nedense. Fallout 4 ultrada kasmiyor ancak lol niye boyle anlamadım. Sitesinden butun sürücüleri kurdum. Ayrıca birden lag giriyor oyunda. Windows 10 home var. Windows 7 kurup deniyecem bu akşam. Lolde bir saçmalık olabilir. Eski kasamda 950 vardı ondada aynı fpsyi alıyordum biri laptop biri masaüstü. Yani performans olarak bence laptop güzel. Dedigim gibi şu ekran çok karanlık lol oynayan baska arkadas varsa tel ile foto çeksin bende çekeyim karşılaştıralım

• Satıcısı İntegra olan herhangi bir satış ilanını önerebilirim. Artıları eksileri son mesajlarda bolca mevcut, yorumlar güncel.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanunisezer

Ürün geldi Kozmetik olarak sıkıntısız. Windows 10 kurdum sürücüleri yükledim.
    Lol oyununu denedim en yüksek ayarlarda 200 ile başlıyor çok aşırı çatışmalarda 100 e düşüyor. Ancak wireless sorunu var mesela birden lag giriyor neden yapar bilmiyorum. Aynı wifide sevgilim ile oynuyoruz. Ekranda çok karanlık ışık son seviye sizce sorunlumudur ekranı capcanlı duruyor ama baya karanlık.

gözünüz aydın hocam bilgilendirmeler için teşekkürler sorunlarınız için öncelikle wifi konusunda hp nin sitesinden wireless ile ilgili ve cihazınızdaki driverların güncel olup olmadığını kontrol edin oyundan kaynaklı bir sıkıntı varsa yapacak birşey yok başka bir online oyunda deneyin sıkıntı aynıysa driverlarınızı güncelleyin ayrıca wifi modeme ne kadar yakınsınız kaç diş çekiyor buda önemli ekranın çok karanlık olmasına gelince görüntü kalitesi ayarlarında parlaklık ve canlılık ayarları olması lazım bir araştırın oradan ince ayarları yapabilirsiniz bu sıkıntıyı oyunda gördüyseniz oyun ayarlarında brightness ayarı olur kontrast/parlaklık ayarı onlara bakın bir fotoğraf atabilirseniz duruma göre yorum yapmamız daha sağlıklı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Assetto Corsa ultra ayarlarda 40 FPS
    Carmageddon Max Damage ultra ayarlarda 60 FPS sabit
    Carmageddon Reincarnation ultra ayarlarda 60 FPS sabit
    Skyrim Special Edition ultra ayarlarda 60 FPS sabit (optimizasyon sorunları, yer yer düşüyor)
    Fernbus Simulator ultra ayarlarda 60 FPS sabit

1920x1080 çözünürlükte hepsi. Ultradan kasıt; olabilecek tüm ayarlar sonda. GTA V kurmadım henüz, yarın da ona bakacağım.

bilgilendirmeler ve testler için teşekkürler hocam diğer testlerinizi de merakla bekliyoruz
  • quote:

Hocam kız arkadaşımda samsung 720p ekranlı laptop var. Onda gayet parlak. Açıkcası beni pek rahatsız etmiyor ancak sorun gibi hissediyorum. Fallout 4 denedim ultra ayarlarda fps ölçmedim. Ancak 40 üzeri olduğunu tahmin ediyorum isteyen olursa fps testi yaparım. Birde ekran gözümü yoruyor gibi hissediyorum.
    Bundan önce masaüstü vardı ekranı 21.5 inc asus full hd 1ms oyun monitörü idi acaba diyorum geçiş yaşadığım için şimdilik mi bana öyle geliyor

ekran dan ekrana parlaklıktan parlaklığa göre değişen gözü yorma sıkıntısı olabilir hocam daha parlak daha canlı ışığı göze vuran monitörler gözü daha çabuk yorar ama ekranla ilgili gerçekten bir karartı varsa parlaklık ayarlarını yapmaya çalışın yine olmuyorsa ekranla ilgili sorun vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Eski 850 M2 SSD deneyen var mı 2.5 liği satıp M2 almayı düşündüm şimdi ama uymayabilir falan denilmiş nvme olanlar da 2 katı neredeyse.

hocam direk bu model üzerine bir konu açmış arkadaşlardan bir tanesi bilgisayar konusunda uzman olan RECEP BALTAŞ bey cevaplamış bir bakın istersenizhttps://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-bc202nt-nvm-e-girisine-m2-ssd-takilir-mi.429446/

• quote:

Orijinalden alıntı: hasobilo

Hocam, internetteki cevaplara ve hp15bc200 kılavuzunda gözükene göre hem nvme hem de m2 sata3 destekliyor gibi gözüküyor.

aynen hocam RECEP BALTAŞ bey de aynısını söylemişhttps://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-bc202nt-nvm-e-girisine-m2-ssd-takilir-mi.429446/
  • quote:

Sarj 10 saat dayanıyor harika diye almayın sarj 10 saat dayanması için ucak modunda guc tasarrufunda pil tasarrufu açık ışığı kısık olmali.

Guc tasarrufunda wifi açık 3.5 saat sarj gidiyor.

Ekrani çok karanlık 720 p laptop ile kiyasliyorum lol oyununda malesef ekran karanlık fpsde 100 e kadar iniyor nedense. Fallout 4 ultrada kasmiyor ancak lol niye boyle anlamadım. Sitesinden butun sürücüleri kurdum. Ayrıca birden lag giriyor oyunda. Windows 10 home var. Windows 7 kurup deniyecem bu akşam. Lolde bir saçmalık olabilir. Eski kasamda 950 vardı ondada aynı fpsyi alıyordum biri laptop biri masaüstü. Yani performans olarak bence laptop güzel. Dedigim gibi şu ekran çok karanlık lol oynayan baska arkadas varsa tel ile foto çeksin bende çekeyim karşılaştıralım

bilgilendirmeler için teşekkürler hocam bir önceki yazınıza cevap olarak yazdıklarımı bir deneyiniz alan arkadaşlar la bir karşılaştırma yapınız ona göre netleştirelim

• SSD konusunda kafası takılan arkadaşlar bilgisayar uzmanlarından RECEP BALTAŞ beyin cevabına bakabilirler
    şimdi gelecek olan 480 tlye bir ssd bir led aydınlatmalı klavye mouse birde soğutucu aldıkmı tamamdır bu iyi oldu
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/hp-bc202nt-nvm-e-girisine-m2-ssd-takilir-mi.429446/
  • Battlefield 1 ultra test sonucu 45 FPS

GTA V ultra test sonucu da (kurcalanabilecek tüm ayarlar sonda, FXAA dahil) 30 FPS civarında geziniyor, düşüşler oluyor. FXAA gibi uç ayarları kapatırsanız 40-45'leri rahatlıkla geçiyor.

Tüm testler Full HD arkadaşlar.

• konun kullanıcısına yanıt
    NVMe desteği varmış sadece ben mi yanlış anlıyorum?

• jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Yukarda bir arkadaş lolde karanlık demiş lol oynuyor iseniz dener misiniz ama arkadaş ekran ayarı yapmamısda olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.