Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 20 Mayıs 2020; 4:25:42 >
  • yüksek performansta hocam, genelde yaşamıyorum drop gibi sorunlar.

Overclock hiç bilmiyorum malesef uğraşmadım, oyun vs hep yüksek performansta kullanıyorum.
  • YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • Merhaba arkadaşlar benim 1. fanım(soldaki) dönmüyordu arıza yaptı. Temizledim lakin, herhangi bir şey olmadı, tamamen durdu. Şimdi ben fanın içini açıp temizleyebilir miyim? Fanın içi açılabiliyor mu ? Açıp yağ sürmem sağlıklı olur mu? 2.5 seneden beri kullanıyorum. Değiştirmemi önerir misiniz?
  • Mustafa510626 M kullanıcısına yanıt
    Diğer fanın sağlamsa pek de önemli değil.Zaten 150 rpm dönüyor.
  • Hocam soldaki ana fan,hep dönen değil miydi? Yağlama işlemine ne söylersiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam sanıyorum ki sağ-sol farketmiyor.Tek fan varsa sağdada olsa soldada olsa tam hız çalışıyor.Bunu deneyin bence, bir oyun açıp.HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ*

Yağlamak içinse tam ortadaki siyah kısmı sökmek gerekiyor sanırım.Ben yağlamak için denemiştim önceden ama çıkaramamıştım.Zaten fanda çok zor sökülüyor, sökerken fanın kanatları kırılacaktı neredeyse.

Bir de eğer fan satın alacaksanız orjinal bulmaya çalışın hocam ben yan sanayi pars marka aldım çok kalitesiz.Fanın pinleri çıkıyor.
    Vida takılan kısımlarındada plastik artıkları vardı tam oturmuyordu, onları temizleyincede tam oturmadı ama vida takılınca idare ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-98B36D602 -- 2 Haziran 2020; 19:42:48 >

• Hocam hallettim evet kanatlari egiliyor icine pas sök sıktım olursa olur olmassa degistiririm yenisiyle teşekkür ederim cevabin icin

Hocam ben notebookdepo dan aldım pars marka, çok dandik birşey fanın pinleri çıkıyor, yerine tam oturmuyor kenarlarında plastik artıkları vardı, bulabilirseniz başka marka alın derim.
  • Hocam her seyi yerlestirdim ama calismadi nedeni ne olabilir

• Beyler macun degistirecktim sıktım macunu kesinlikle cok fazla değil ama ekran kartinin yan tarafini koruyan yapiskan vardı onu cikardim yan taraflara ekran karti cipsetinin sari sari devre olan kismina gelmis. Neyse ondandir belki dedim sildim yapiskani yapıştırdım bu sefer calistirsim yine çalışmadı herhangi bir açılma kapanma yok yardim ederseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hele hele netteki adamları düşününce benim macun miktari az bile kalir bu arada fani pas çözle yağladim sonra kuruttum takmıştım

• Beyler laptopa f55 bios güncellemesi yaptım. Bilgisayar açıldı normal bir şekilde ancak kapattıktan sonra açmaya çalıştığımda hp logosunda kalıyor biosa bile girmiyor. laptopta m2 nvme ssd vardı onu çıkardıktan sonra açılıyor biosa girebiliyorum ancak ssd takınca biosa bile girmiyor. Şimdi sorun biosta mı yoksa anakartta mı acaba bilgisayarında nvme ssd olup f55 biosu güncelleyip sorun yaşayan oldu mu. Biosu nasıl geri alabilirim bazı şeyler denedim ama sonuç vermedi.
  • dostlar laptopda sorun çıkmaya başladı, kasaya tutup kaldırınca pc kitleniyo. işlemci tarafından tutunca oluyo bu sorun. Kasayı açtım ama bir gevşeklik vs yok.

Hatta pc yi açtım capslock yanıp söndü ram sorunu olabilir dedim. Pc açılmadı ramleri çıkardım taktık şimdi açık pc ama pc kasasına dokunmaya korkuyorum. Bu arada pc nin kasası çok çürük ben alalı 4 sene oldu içerde plastik klipsler çatlamış kırılmış hep.

• Önder kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam, düşünüyorum ama aklıma bir çözüm gelmiyor.. temassızlık falan mı oluyor acaba dokununca hareket edip yerinden çıkıyor kablo gibi falan?

Ben de defalarca arka kapağı söküp taktım çat çut etti her seferinde ama kırılan bi şey olmadı şükür halen.

• Önder kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam tuhafmış

• Arkadaşlar f53 bios var cihazımda, f56 çıkmış sizce güncelleme yapmalı mıyım ? Bana planlı eskitme gibi geliyor bios olayı

• expressimo kullanıcısına yanıt

Bence de gerek yok hocam. Benim için bios güncellerken baya heyecanlı/stresli geçiyor zaten aman bi şey olacak diye, ellemiyorum benHP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* 

• YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt

aida 64 de 96 derece gördüm başlayalı 10 saniye olmuştu. Macunu da yeniledim yaklaşık 6 ay önce ya da daha fazla oluyordur ama oyunun dibine vurmayı bırakın bu tkrdüğümün cihazı ısındığı için adam gibi oyun oynadığım bir günüm olmadı. Lütfen bana bir öneride bulunun hatta aklınıza ne gelirse yazın. Fan temzizliğini layığı ile tastamam yapamadığım doğru ancak xigmatek xi 3 sürlü laptopta da bunu yaşamamam gerekiyor bence.

• expressimo kullanıcısına yanıt

Çok fazla hocam o sıcaklık haklısınız, ben oyunda bile 80 civarları görüyordum zamanında test ederken vs artık kaç derece hiç bilmiyorum. Bu sıcaklığı gördüğünüzde 2 fan da uçak misali çalışıyor değil mi hocam cidden ısınıyor yani pc, göstergede hata falan yok? Bios cihaz ısınması ile ilgisi olur mu hiçbir fikrim yok açıkçası. Format atmışsınızdır ama yine de yazmış olayım win10 home 64 temiz bir kurulum yapıp deneyin derim. Fan temizliği, macun da mükemmel olmasa da asgari ölçüde olmak zorunda hocam. Macunu tam süremediyseniz onun etkisi de olabilir fandan ziyade. Benim de üst düzey bilgim yok ama ben olsam bunları denerdim. Umarım çözersiniz sorunu en kısa zamanda

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.