Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bulunması zor bir şey mi bu config dosyası ?
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    Bence öyle. Biostaki log dosyalarını kod olarak çıkartıp paylasirsaniz cok işimize yarar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha demin canlı destek ile konuştum. Şu 2.Fan olayını söyledim. (Ben pek takmıyorum gerçi ama 65 dereceyi geçmediği için). Dedim diğer marka modellerin 2 fanı aynı hızda dönerken bizim modellerin sadece tek fanı çalışıyor vs vs. Buna güvenerek aldım dedim. Üst mecralara bildireceğim bu sorunu falan dedi bakalım bir şey çıkacak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.. -- 20 Eylül 2017; 17:19:51 >
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bizde notebook fan control programının yazılımcısından rica ettik de cevap vermedi 2.fanın configini yapabilirse 1.fanın hızını kontrol edebiliyoruz ama 2.ye müdahale edilmiyor.

HP nin tüm çift fanlı modellerinde bu sorun var

Omende bile var 6-7 bin liralık pclerin bile 2. fan çalışmıyor.Güya onlara göre problem yokmuş süs diye koymuşlar sanırım bir şey çıkacağını sanmam Avrupa'da da bunu farkedenler illa ki vardır ama baktım HP forumuna 2 sene evvel söylemişler hala bu sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CLasSy_

Teşekkürler hocam bizde notebook fan control programının yazılımcısından rica ettik de cevap vermedi 2.fanın configini yapabilirse 1.fanın hızını kontrol edebiliyoruz ama 2.ye müdahale edilmiyor.

Omende bile var 6-7 bin liralık pclerin bile 2. fan çalışmıyor.Güya onlara göre problem yokmuş süs diye koymuşlar sanırım bir şey çıkacağını sanmam Avrupa'da da bunu farkedenler illa ki vardır ama baktım HP forumuna 2 sene evvel söylemişler hala bu sorun var

pubg oynarken 80 lere çıkıyor sıcaklık hava çok sıcak. yinede 2. fan çalışmıyor
  • Önder kullanıcısına yanıt
    Evet hocam dedim ya teste soktum yinede calismadi diye guya gerektiginde devreye giriyornus umarim cozulur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Önder

quote:

Hocam pubg oynarken hangi ayarda kaç fps alıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

quote:

Orijinalden alıntı: Önder

quote:

Hocam pubg oynarken hangi ayarda kaç fps alıyorsunuz

Anti aliasing ve görüş uzaklığı yüksek

Diğer herşey çok düşük (çok fazla grafik farkı olmuyor)

80 90 100 120 civarı değişiyor.

Resolution 1368x1080 gibi bişey.

• https://github.com/hirschmann/nbfc/blob/master/CONTRIBUTING.md#config-requests

Burada ne anlatılmak isteniyor ?

Config istediğim de bu cevap geldi.
  • quote:

https://github.com/hirschmann/nbfc/blob/master/CONTRIBUTING.md#config-requests

Burada ne anlatılmak isteniyor ?

Config istediğim de bu cevap geldi.

Soru sormayın demiş. Confiği kendiniz hazırlayın demiş en altta linkte vermiş

https://github.com/hirschmann/nbfc/wiki/How-to-create-a-NBFC-config

• Arkadaşlar 6 aydır bc202nt kullanıyorum. Bende göz ağrısı yapıyor. Sizde bu laptopu kullanıp gözle ilgili sorun yaşayan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay3212

Arkadaşlar 6 aydır bc202nt kullanıyorum. Bende göz ağrısı yapıyor. Sizde bu laptopu kullanıp gözle ilgili sorun yaşayan varmı?

Çok başında durursam bendede yapıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bilgisayarın 2 fanının da tam güç çalıştığı tek zaman BIOS güncellemesi yaptığı an. Aldığım tarih olan 21 Nisandan beridir benim gördüğüm 3 defa BIOS güncellemesi geldi ve İlki 50 MB civarında F35.A idi, ikincisi 20 MB civarında F35.B idi, sonradan da F38 diye bişey çıkarttılar. Üçünü de yaptım fakat bu güncellemelerde fan hız kontrolüyle alakalı bişey yoktu. Hep bu şekilde 1.Fan 2200 - 2.Fan 219 RPM olarak çalışıyor.

Kısacası bu sorun ticari bir çıkar olayı mı bilmiyorum ama sadece küçük bir BIOS güncellemesi ile düzeltilebilir.

Ancak şu da var bu şekilde çalıştığında bile internet sitelerinde gezip, günlük işleri yaparken sıcaklık değerleri 35-40 civarı seyrediyor. Yeni çıkan oyunlara "High" ayarlarda girdiğinizde ise haliyle fan sesi artıyor ve 61 dereceyi geçmiyor. Benim olay aynen böyle. Açıkcası çok aşırı oyun oynayan birisi olmadığım için (en fazla 2 saat) bu olay benim için bir sorun teşkil etmiyor.

• Laptop icin laptop sogutucu onerecek var mi alttaki delikler biraz az gibi geldi bana

• Arkadaşlar bilgisayar hiçbir yerde satılmıyor

Her yerde aynı anda kaldırıldı

Nereden alabilirim bunu veya aynı özelliklerde yakın fiyatlı bir bilgisayar var mı

Cb005 demeyin yeşil renk çok çocuksu durmuş

• Beyler bios modlama diye bir olay varmış. Biraz kurcaladım pek anlamadım ama bir videoya denk geldim acerin bir laptobun biosu modlandıktan sonra biosdan 2 fanıda kontrol ediliyordu. Mod dediğim olay her biosda gizlenmiş advanced menüsünü varmış bu menü açılıyor biostaki. Belki anlayan biri vardır veya birinin fikri vardır diye bi söyleyim dedim. Kurcaladım biraz ama nereden başlanılcak bir anlayamadım açıkçası.
  • Format atmayı bilen var mı? Recovery disk konusunda hp biraz sorun oluyormuş diye duydum?

• Merhaba beyler benimde bi sorum olacak size bu laptopun sarj suresi ne kadar benim ki sarjdan cektigimde 2 saat gosteriyor normal kullanimda ayrica gecenlerde nba 2017 oynadim 1 saat icerisinde dusuk pil uyarisi verdi bu durum normal midir ?

• Normalde 4 saat ama oyunda 2 saat diye biliyorum. Ne zamandır kullanıyorsunuz?

• Yaklasik 5 ay oldu cok stabil degil surekli degiskenlik gosteriyor sarj suresi 😕

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.