Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gta 5, Fifa Pes 18 , assasins creed, star wars vs. oyunları high ayarlarda oynatacak, ekran kalitesi güzel, canlı olan, ses kalitesi güzel olan, stabil bir laptop arıyorum.

Acaba bu Laptop ihtiyacımı görür mü? Isınma , takılma, menteşe Vs kronik sorunu olmayan servisle ugrasturmayan Laptop alacağım Asus, Mpnster ve hp arasında kaldım . Monster takılıyor deniyor, Asus menteşe filan sorun var diyorlar ısınamadım o nedenle. Hp ise tasarım olarak en güzeli. Acaba önerir misiniz yoksa şu şu sorunu var alma mi dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Tenth Doctor kullanıcısına yanıt
    GTA5 Yüksek ayarlarda oynuyorum bazı aşırı zorlayan ayarlar düşük tabiki.

FIFA 17 Ultrada oynadım 18 ide oynatır heralde pes zaten oynatır.

Diğer oyunları bilmiyorum hocam.

Isınma olarak sorunlu bir cihaz değil gayet iyi bilgisayar yön tuşlarının oldugu rakamların oldugu kısım sıcak oluyor bu laptopda her şeyden memnunum tek sıkıntım ve anlam veremediğim bir değişik problem mi diyeyim bilmiyorum yabancılar o bir problem değil diyor ama diğer çift fanlı laptoplarda niye öyle değil diye sorası geliyor insanın

Şimdi bu laptopda 2 fan var
    Oyuna girince
    1.Fan 4000+ RPM lere çıkarken
    2.Fan 100-200 arasında geziyor 1. fan gibi değil anlamadım sorun mu diye araştırdım yabancı forumlarda ve burada herkeste böyle HP OMEN laptop kullananlar bile aynı şeyi yazmış yabancı forumlarda bu 2.fan niye böyle programlanmış anlamadım. Diğer fanda çalışsa pc hiç ısınmaz bu hali bile çok iyi ek olarak 2.fanın tam performansına şahit oldugum tek yer bios güncellerken ki zamandı çok efsane çalışmıştı öyle çalışsa gerçekten daha çok memnun olurdum anlam veremiyorum niye böyle programlanmış.

Ekranı da kötü değil ama ince ayar yapsanız daha iyi olur parlaklık vs belki sizi tatmin etmez ben kurcaladım sonra tatmin oldum.
    Sizi en çok tatmin edicek özelliği sesi hocam gerçekten kaliteli.

Hocam şimdi ben laptopdan gayet memnunum tek sıkıntım o 2.fan ben bunu çift fanlı diye aldım yoksa gider bu HP nin tek fanlı 17 inchli olanını alabilirdim .

Acer VX15 forumda çok önerildi onuda bir araştırın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 9 Eylül 2017; 13:27:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _CLasSy_

GTA5 Yüksek ayarlarda oynuyorum bazı aşırı zorlayan ayarlar düşük tabiki.

FIFA 17 Ultrada oynadım 18 ide oynatır heralde pes zaten oynatır.

Diğer oyunları bilmiyorum hocam.

Isınma olarak sorunlu bir cihaz değil gayet iyi bilgisayar yön tuşlarının oldugu rakamların oldugu kısım sıcak oluyor bu laptopda her şeyden memnunum tek sıkıntım ve anlam veremediğim bir değişik problem mi diyeyim bilmiyorum yabancılar o bir problem değil diyor ama diğer çift fanlı laptoplarda niye öyle değil diye sorası geliyor insanın

Şimdi bu laptopda 2 fan var
    Oyuna girince
    1.Fan 4000+ RPM lere çıkarken
    2.Fan 100-200 arasında geziyor 1. fan gibi değil anlamadım sorun mu diye araştırdım yabancı forumlarda ve burada herkeste böyle HP OMEN laptop kullananlar bile aynı şeyi yazmış yabancı forumlarda bu 2.fan niye böyle programlanmış anlamadım. Diğer fanda çalışsa pc hiç ısınmaz bu hali bile çok iyi ek olarak 2.fanın tam performansına şahit oldugum tek yer bios güncellerken ki zamandı çok efsane çalışmıştı öyle çalışsa gerçekten daha çok memnun olurdum anlam veremiyorum niye böyle programlanmış.

Ekranı da kötü değil ama ince ayar yapsanız daha iyi olur parlaklık vs belki sizi tatmin etmez ben kurcaladım sonra tatmin oldum.
    Sizi en çok tatmin edicek özelliği sesi hocam gerçekten kaliteli.

Hocam şimdi ben laptopdan gayet memnunum tek sıkıntım o 2.fan ben bunu çift fanlı diye aldım yoksa gider bu HP nin tek fanlı 17 inchli olanını alabilirdim .

Acer VX15 forumda çok önerildi onuda bir araştırın derim.

Çok teşekkür ederim hocam bugün teknosada tasarımını filan inceledim güzel modeldi, oyunlarda seste ekranda sıkıntı yoksa sıkıntım yoktur. Acaba 2. fanı illegal yazılımla açtıramaz mıyız androidde falan sistemi baştan sona değiştiriyorduk işlemci çalışmasını vs da bunda da olmaz mı

Fakat pcde tasarımında tek sevmediğim tarafı touchpadin plastik olması, klavyenin de çok narin gözükmesi. Diğer modellerde touchpad kısmı metalden falan bunda plastik içine göçüyor o özelliğini pek sevemedim algılamıyor da içeri bastırınca kötü olmuş bence. Klavye de (6 senelik vaio var), böyle geniş geniş, bastı mı yumuşacık içine 1 cm filan giriyor çok hoş keşke öyle bir şey olsaydı Fakat ön taraftaki çizgilenme çok çekici geliyor bana halen.

• Arkadaşlar ısınma yönünde sorun yok değil mi sipariş geçeceğim de.
  • The Tenth Doctor kullanıcısına yanıt
    Hocam Speed fan ile denedim bu pcye uygun değil sanırım yada ben beceremedim.

Fan control programları var ama bilen biri denemeli bilmiyorum şahsen.
  • Beyler 15 gündür evde yoktum. Geldim eve açtım bilgisayarı fan sesini duymaya başladım normal çalışır durumda iken kulağımızı verince ses belirgin şekilde geliyor muydu ? yoksa ben mi takıntı yaptım.
  • siparisi gececektik kalmamamis hic bi yerde :(
  • Bence yok ama alternatifleri neler yazarsan yardımcı olalım.

• Arkadaşlar cihazda ısınma problemi var mi?

• Millet bende cb005nt modeli var ama fan problemi bc202 modeliyle aynı.2 fandan biri 2000 rpm ve üzeri çalışırken diğeri 200-300 rpm civarlarında çalışıyor.

2.fanı nasıl aktif edebilirim mi desem

• https://forum.donanimhaber.com/notebook-fan-control-2017--93403940?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Hocam sanırım fan problemi için ilacımız olan uygulama bu.Fakat ben cb005nt modelini göremedim uygulamada.Bakalım biraz kurcalıcaz

• Anarchist Reaper kullanıcısına yanıt
    Hocam bc202 de yok custom şey eklemeyi de bilmiyorum beceremedim.

Ek olarak HP Omen serilerinde de durum böyle adamlar yabancı foruma yazmış gelen cevaplar sorun değil diye ne alakaysa sallamıyorlar galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CLasSy_

Ek olarak HP Omen serilerinde de durum böyle adamlar yabancı foruma yazmış gelen cevaplar sorun değil diye ne alakaysa sallamıyorlar galiba

Hocam hp omen 15 modelini seçtim ben programdan,youtube'da eğer laptop modeliniz yoksa en yakın modeli seçin diyorlardı fakat bu seferde uygulamada tek fan gösterdi laptopu

Hp servisi aradınız mı acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Servisi aramadım hp asistandan bağlandım desteğe adam diyor pc kitlenmiyorsa sorun değil anlamıyorlar ki meseleyi yabancı forumdan link atıyorum buyur . 2.fan çalışmıcaksa ben niye çift fanlı aldım ki dell 7567 kullananlardan ss istedim attılar takır takır çalışıyor 2.fan bunlar diyor kitlenmiyorsa sorun yok

Kanser sebebi verilen cevaplara bakın omen serisi de aynı.
    https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/HP-Omen-Touchpad-Issues/td-p/5146815
    https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware-and-Upgrade-Questions/Omen-laptop-fan-works-on-low-rpm/td-p/6156374
    https://h30434.www3.hp.com/t5/Gaming-Notebooks/Hp-Omen-Left-Fan-runs-slower-than-the-right-one/td-p/5562571

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 12 Eylül 2017; 16:25:25 >

• Arkadaslar bu laptop u her yerde satistan cekmisler bulamiyorum

• klaus5 K kullanıcısına yanıt
    http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-17-ab201nt-1dn09ea-i5-7300hq-8gb-128gb-ssd-1tb-4gb-gtx1050-17-P172750270?cid=604001&gclid=Cj0KCQjwruPNBRCKARIsAEYNXIhC07wOYbARMYUJ5PES2-auY6jsL1YjvqdgMUOzMd0m6i1trdMzd2saAp3zEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bu modelide düşünebilirsiniz, stoklarda mevcut ve hemen hemen fiyat aynı gibi. Birde çek ayarlarsanız bayağı uyguna gelir.

Cihaz ile ilgili kafanızda soru olursa yardımcı olurum .

• ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Boyutu fazla hocam

• sizi bilmem ama bu 2. fan mevzusu benim fena canımı sıkmaya başladı. Laptop köpek gibi ısındı akşam terastayken sadece browser'dan maç izliyorum fanlar üflemiyor bile. Ben bu işin peşini bırakmıcam.
  • arkadaşlar ben bu fan olayından baya kıllandım bence burda bir olay var. Ben bu laptopu ilk aldığımda bios güncellemesi yapmadan önce fan o kadar fena üflüyorduki hatta sesinden rahatsız olmuştum ama bildiğin harika üflüyordu . Bios güncellemesi geldikten sonra üflememeye başladı sadece sağdaki fan çalışıyor oda kuvvetli üflemiyor ve bildiğin ateş gibi hava çıkartıyor. Bence soldaki fanla alakalı bir durum var hp bu işe böyle bi çözüm getirdi biraz araştırıcam bu olayı
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.