Şimdi Ara

HP 15-BC019NT i5-6300HQ 12GB RAM GTX960M DDR5 4GB [ ANA KONU ] ★KULLANICILAR KULÜBÜ★ (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
557
Cevap
8
Favori
20.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Termal macun icin bilgisayari acacagim ama zor mu cpu ve gpuya erismek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wade96 kullanıcısına yanıt
    Birazcık zor kişiye göre değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Birazcık zor kişiye göre değişiyor.

Hocam dv6 vardı bundan önce bende, klavyeye kadar sökmek gerekiyordu 40 küsür vida çıkardığımı hatırlıyorum 2-3 bileşen kalıncaya kadar her şeyi sökmek gerekiyordu.

Bunda kapağı açtıktan sonrası gayet hoş, SSD takmak için daha önce açmıştım zaten, heat sink direk 4 vidayla çıkarılabiliyor, macun gayet güzel sürülüymüş bende 1-2 arkadaş şikayetçiydi diğer konuda sanırım, ama 1-2 parça toz lapa olup fan çıkışını engelliyormuş temizledim biraz daha düştü sıcaklıklar ama 85leri görüyor yine. 90larda performans kaybı oluşmaya başlıyor. Şimdilik fena değil ama keşke 2 fan efektif çalışsa.
    Bu gidisle omen 17 ye gececegim bugun canli inceledim msi falan hepsi halt etmis pc mi cope atasim geldi bir an icin. Format ile win 10 pro kuracagim macunu 70 tllik ile degistirecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Bu gidisle omen 17 ye gececegim bugun canli inceledim msi falan hepsi halt etmis pc mi cope atasim geldi bir an icin. Format ile win 10 pro kuracagim macunu 70 tllik ile degistirecegim.

Hocam fan temizliğinden sonra iyice sinir olmaya başladım ben ve bir şey farkettim. Benim fan GPU sıcaklığına tepki vermiyor. Furmark ile GPU stress test yapıyorum GPU 92 dereceye gelip performansı kesiyor, CPU 50 derece ama fan resmen boşta dönüyor 500 rpm falan. CPU stress testi veya CPUnun da ısındığı oyunlarda sıkıntı yok ama şu durum büyük sıkıntı. Bir sürü driver denedim anakart, thermal framework vs ancak çözüm bulamadım. Sanıyorum Fall Creators update 1709 yüzünden oldu. Sizde durum nedir rica etsem bir furmarkla kontrol edebilir misiniz 1709 sa windows sürümünüz.

Sgt2 macun surdum 1607 surum var 1709 berbat bir surum.Tavsiyem asla pro kurmayin . Home sl ye gececgim isilar daha iyidi fanlar daha iyiydi sanki fazla seri donuyor 2005 nfs mw oynuyorum cok ama cok sacma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 28 Ocak 2018; 19:26:32 >
  • Pubg oynayan var mı bu pc ile ?
  • Arkadaşlar konudaki Laptopa ek samsung ssd ekledim orjinal win10 home attım. Malesef ihtiyaçtan satmak zorunda kaldım. İlgilenenler varsa özelden ulaşabilirler. İlginiz için teşekkürker...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gran Patron

Arkadaşlar konudaki Laptopa ek samsung ssd ekledim orjinal win10 home attım. Malesef ihtiyaçtan satmak zorunda kaldım. İlgilenenler varsa özelden ulaşabilirler. İlginiz için teşekkürker...
    geçmiş olsun hocam
  • Konudaki urun 1 yasinda satiliktir ilgilenenler ozelden yazabilir

• nowo kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim braderimm
  • hocam kapağı nasıl açtınız?
    vidaların hepsini sökdüm ama kapağı bir türlü ayıramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nowo -- 24 Kasım 2018; 19:54:26 >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    hocam ssd takarken galiba anakartın sıcaklık sensörüne hasar verdim rica etsem speecyden bi anakartınıza bakıp resmini atabilir misiniz
    Benim anakart sensörü de cortingen aslında :D Macun yenilerken bol katmanlı sürdüm ama sorun olacağını sanam.Belki de bu modellere özgü de olabilir. bİr ben yaşadım sanıyordum.
    Isılar gözükmüyor mu speccy de ?? Hw monitöre de bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 27 Kasım 2018; 23:2:34 >
    Ondan da baktım.sadece anakartin ısısı gözükmüyor.windoes 1809 a gectim acaba ondan mi oldu

Sanmam ama bende de aynı durum var.Macun yenilediniz mi peki ?Bir de 1809 dan memnun musunuz 1803 e göre hız farkı var mı ?
    Yok sizin dediginize uydum zalman macunu iptal edip cooler master pro aldim.windowsu bilemem cok kullanamadim.ikinci kez format attim 3 gun icinde.driverlari driverboosterdan yukledim diye sanirim csgoda fps drop aliyodum simdi hpden yada tek tek yukluyorum

• Ama bence gecmeyin 1803 guzeldi

Gecmeye niyetim yok sadece merak ettim. Hatta 1607 veya 1703 kurabilirim. Recovery disk talep ederseniz sakın ola ssd ye kurulum yapmayın. Ne zaman yaptım pc isisi artti.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.