Şimdi Ara

>>HP 15-B030ST İ5 ULTRABOOK Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
6.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasada Fiyat/Performans ürünü olarak yer alan bu cihazla ilgili her türlü yorum, sorunlar, çözüm önerileri ve tecrübeleri buradan paylaşabiliriz.

HP 15-B030ST ULTRABOOK COREİ5 1.7GHZ-4GB-500+32GB15.6-2GB-W8 TASINABİLİR BİLGİSAYAR

Ürün Adı 15-b030st
    Ürün Numarası C6T63EA
    Mikroişlemci 1,7 GHz Intel Core i5-3317U
    Yonga seti Intel HM77 Express
    Mikroişlemci Önbelleği 3 MB L3 önbellek
    Bellek 4 GB DDR3
    Maks. Bellek 8 GB'ye yükseltilebilir DDR3
    Bellek Yuvaları 2 DIMM
    Video Grafik NVIDIA GeForce GT 630M (2 GB DDR3 ayrılmış)
    Sabit Sürücü 32 GB SSD + 500GB HDD (5400 rpm)
    Sistem kurtarma için en fazla 24 GB bölüm
    Ekran 39,6 cm (15,6") HD BrightView LED Arkadan Aydınlatmalı (1366 x 768)
    Ağ Kartı Tümleşik 10/100 BASE-T Ethernet LAN
    Kablosuz Bağlanabilirlik 802.11b/g/n; Bluetooth
    Ses Dolby Advanced Audio özellikli Altec Lansing hoparlörler
    Klavye Sayısal tuş takımı içeren tam boyutlu dokulu ciklet klavye
    İşaret Aygıtı Çok noktalı dokunma hareketlerini ve açma/kapama düğmesini destekleyen Dokunmatik Yüzey
    Harici Bağlantı Noktaları Dijital ortam kartı okuyucusu
    1 HDMI
    1 kulaklık çıkışı/mikrofon girişi birleşik
    1 USB 2.0
    2 USB 3.0
    1 RJ45
    Boyutlar 38,57 x 25,9 x 2,1 cm
    Ağırlık 2,1 kg
    Güç 65W AC güç adaptörü
    4 hücreli Lityum İyon
    Fotoğraf Makinesi
    Tümleşik dijital mikrofonlu HP TrueVision HD Web Kamerası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 42barış83 -- 17 Haziran 2013; 8:49:34 >

• ün aldım şu an 21 saattir açık ve hiç bir ısınma derdi olmadı sürekli güncelleme yapıyorum bu şekilde 3 saat gitti pili .
  • Hayırlı olsun.
    Bende 3 buçuk saat gibi bir süre kullandım fazla deneme fırsatım olmadı.
    İlk kurulumda ekran kartı aygıt yöneticisinde göründüğü halde sistem tanımıyordu Hp nin sitesinden driverlerı tekrar kurdum şimdi sorunsuz çalışıyor.
    İlk denemlerde görüntü yüksek NFS Hotpurshıt, Pes 2013, Nba2K13 ve Crysis3 oynadım hiç takılmadan çalıştı.
    Oyun oynarken hafif bir ısınma oluyor, abartılı bir durum yaşamadım henüz.
  • Yardım lazım!
    Dün windowsu 8.1 e yükselttim.
    PES2013 oyunu artık çalışmıyor. Ekran kartı yetersiz uyarısı çıkıyor.
    Laptop çift ekran kartlı intel i tanıyor, nvidia olanı driver yüklememe rağmen dxdiag da görmüyor.
    Bu sorunu nasıl çözerim.
    Nvidia kontrol menüsü de çalışmayı durdurdu uyarısı verip kapanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistemini Windows 8.1'e yükseltenler, altta belirtilen driverlardan sistemine uygun olanı yüklesinler ekran kartı sorunu giderilmiştir.

quote:

Orijinalden alıntı: lifeisdh

Nvidia windows 8.1 uyumlu ekran kartı driverını yayınladı. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar sistemine uygun driverı indirip güncellesinler.
    Masaüstü GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 32-bit
    Masaüstü GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 64-bit
    Laptop GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 32-bit
    Laptop GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 64-bit

*http://blogs.nvidia.com/blog/2013/06/26/nvidia-drivers-for-windows-8-1-release-preview-now-available-2/

• quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

Sistemini Windows 8.1'e yükseltenler, altta belirtilen driverlardan sistemine uygun olanı yüklesinler ekran kartı sorunu giderilmiştir.

quote:

Orijinalden alıntı: lifeisdh

Nvidia windows 8.1 uyumlu ekran kartı driverını yayınladı. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar sistemine uygun driverı indirip güncellesinler.
    Masaüstü GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 32-bit
    Masaüstü GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 64-bit
    Laptop GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 32-bit
    Laptop GPU'su: GeForce 326.01 for Windows 8.1 Preview 64-bit

*http://blogs.nvidia.com/blog/2013/06/26/nvidia-drivers-for-windows-8-1-release-preview-now-available-2/

Teşekkürler.

• quote:

Yardım lazım!
    Laptop çift ekran kartlı intel i tanıyor, nvidia olanı driver yüklememe rağmen dxdiag da görmüyor.
    Bu sorunu nasıl çözerim.

Bu arada nasıl yükseltim yaptınız ben ürün anahtarını bulamadım şifreli duruyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Yardım lazım!
    Bu sorunu nasıl çözerim.

Bu arada nasıl yükseltim yaptınız ben ürün anahtarını bulamadım şifreli duruyor ?

Bilgisayarım simgesine sağ tıkla özellikler bölümüne gir en altta etkinleştirme bölümü bulunuyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Yardım lazım!
    Bu sorunu nasıl çözerim.

Bilgisayarım simgesine sağ tıkla özellikler bölümüne gir en altta etkinleştirme bölümü bulunuyor.

Alıntıları Göster

Orada anahtar şifreli oklarak gözüküyor :( son 5 harf varsadece) geçerli sürüm : windows single language geçerli ürün anahtarı : ******** abcde yazıyor .

• tam nerden yaptığımı hatırlamıyorum.
    "windows single language geçerli ürün anahtarı" bu yazının olduğu yerde mavi bi link vardı oraya basıp etkinleştirmiştim ve masa üstündeki
    hologram şeklinde yazan bu yazı "windows single language" gitmişti.
    Windows 8.1 e yükseltince aynı yazı yine vardı masaüstünde yine mavi linke tıkladım etkinleşti ve yazı gitti.
  • 42barış83 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bende 8.1 e yükselttim başka türlü yaptım oldu önce biraz sorunlu gibiydi 3-4 açıp kapama sonrası düzeldi şimdi açıldığı anda nete bağlı ama yinede windows anhtarı gözükmüor 1 tane anahtar var altta yaan oda 00 ile başlıyor windows 00 ile başlamayı kabul etmiyor.
  • Merhaba,

3-4 gün önce HP pavilion sleekbook 15-b030st alıp direk yurt dışına iş için geldim (Azerbaycan). Cihazda windows 8 yüklü . Kullanmam gereken programlar(orjinal) Windows 8 de kesinlikle çalışmıyor. Kendim denedim yapamadım, bir sürü bilgisayarcıya götürdüm yapamadılar, en son dün Bakü'de ki HP yetkili servisine bıraktım, bu sabah olmuyor diye aradılar :( , ne lanet birşeymiş. Çok zor durumdayım.

Şunun aynısını kendim denedim ama olmadı:

HP Pavilion Ultrabook 15-b030st (C6T63EA) windows 7 kurulumu nasıl yapılır

Win 7 diski baslatabiliyorum fakat partition ekranina geldiginde hicbir sabit disk görünmüyor.

Burdaki bazı bilgisayarcılardan Harddiski farklı bilgisayara takıp formatlamak veya yurt dışından yeni bios getirip biosu değiştirmek gibi teklifler geldi.
    Paylaş

• quote:

Orijinalden alıntı: Amor

Merhaba,

3-4 gün önce HP pavilion sleekbook 15-b030st alıp direk yurt dışına iş için geldim (Azerbaycan). Cihazda windows 8 yüklü . Kullanmam gereken programlar(orjinal) Windows 8 de kesinlikle çalışmıyor. Kendim denedim yapamadım, bir sürü bilgisayarcıya götürdüm yapamadılar, en son dün Bakü'de ki HP yetkili servisine bıraktım, bu sabah olmuyor diye aradılar :( , ne lanet birşeymiş. Çok zor durumdayım.

Win 7 diski baslatabiliyorum fakat partition ekranina geldiginde hicbir sabit disk görünmüyor.

Burdaki bazı bilgisayarcılardan Harddiski farklı bilgisayara takıp formatlamak veya yurt dışından yeni bios getirip biosu değiştirmek gibi teklifler geldi.
    Paylaş

Win7 kurulumunu flashdiskle mi yüklemeyi denediniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amor

Merhaba,

Paylaş

Win7 kurulumunu flashdiskle mi yüklemeyi denediniz.

Harici DVD sürücü ile denedim

• HP nin kendi sitesinde driverlar için Microsoft Windows 64 bit ten başka işletim sistemi gözükmüyor
  • HP müşteri hizmetlerini aradım, windows 8 den windows 7 ye geçişlerde cihazda problem çıkabiliyor o sebeple biz bu konuda kesinlikle destek vermiyoruz. Kendiniz halledebilirseniz halledin dediler. Windows 8 için destek istersek verirlermiş
  • Bende daha önce baktım sitede driverler sadece W8 için var.
    Ama isterseniz ürünlerin kendi sitelerinden W7 driverları indirebilirsiniz.
    Verdiğiniz linke baktım orada W7 driverlerı tek link olarak verilmiş oradanda indirip deneyebilirsiniz.
    Hdd görmeme konusunda ise boot ile ilgili bir problem olabilir.
    Önce Hdd tek parça ise sistem araçlarından Hdd yi bölüp sistemi buraya yüklemeyi deneyin.
    Biosta başlangıç olarak birinci sırda Usb cd rom
    ikinci sırada Hdd olarak seçip pc yi yeniden başlatıp W7 yükleyin.
    Eğer W7 diski ile başlattığınız zaman yine Hdd görünmez ise başka bir boot cd si ile bilgisayarı başlatıp format atıp tekrar W7 cd sini takın.
  • S.A.

bu sorunu samsung da yaşadım, sorun GPT bölümlemesi kullandıkları için win7 sorun çıkarıyor ve disk e de güvenlik bölümü yazılmış tamamen sıfırlamak gerekli, MBR olması en sağlıklısı win7 için ve yeni çıkan bi çok korumalı cihazlar için.

çözüme şu şekilde ulaştım;

1 - usb flash a hiren ekleyerek hiren de ki disk utility araçlarıyla disk i tamamen sıfırlaman gerekli ve bios taki win8 için yapılan security seçeneklerini kaldırman yeterli ayrıca EFI yi de iptal et ve yüklemeyi tamamla inşallah

veya

2 - disk i başka pc de tamamen sıfırla, win7 kurulumunun ikinci aşamasına geçmek için yeniden başladığın da disk i ve kurulumu dvd yada usb ne ile yapıyosan onları tekrar kendi pc ne tak ve yüklemeyi tamamla yada diğer pc de yüklemeyi tamamen bitirip masaüstüne gelince kapat pc yi ve disk i kendi pc ne tak ve tamam la inşallah

yüklemeyi başardım ve win7 de ki performans gayet memnun edici :D

micrsftt bütün firmalar la bu konu da anlaşıp korsan meselesinin önüne geçmeye çalışıyorlar birlikte, tekelleştirme çabası yani...

• Aleyküm Selam.
    W8 benim için pek sıkıntı çıkarmıyor. W7 yüklemek istersem bu yazdıklarını bir denerim.
  • merhaba arkadaşlar hp 15-e007sr AMD a10 5750m 2.5 ghz işlemci 6 GB RAM AMD hd8670m ekran kartı olan bir laptop hakkında görüş ve önerilerinizi öğrenebilirmiyim çünkü hp den yana biraz çelincelerim var bu arada HDD yi söküp SSD takacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.