Şimdi Ara

HP 14-BS008NT Intel Core i3 256GB SSD .. Bilgisi olanlar lütfen esirgemesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günlük kullanım (office uygulamaları, netten film izleme vs.) için bilgisayar bakıyorum.
    Hp nin şu bilgisayarı hem hafif hem de ssd olması nedeniyle dikkatimi çekti.
    Bilgisi olanlar görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

HP 14-BS008NT Intel Core i3 6006U 4GB 256GB SSD Radeon 520 Freedos 14" Taşınabilir Bilgisayar 2BT01EA

şu da link hb de 1798 +11tl kargo ile 1809 lirahttp://www.hepsiburada.com/hp-14-bs008nt-intel-core-i3-6006u-4gb-256gb-ssd-radeon-520-freedos-14-tasinabilir-bilgisayar-2bt01ea-p-HBV000008AYTX?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scalper -- 13 Kasım 2017; 22:32:59 >

• Bende bilgi bekliyorum. Yok mu hiç kullanan?
  • http://www8.hp.com/tr/tr/products/laptops/product-detail.html?oid=17275124#!tab=features

Bende bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, doların durumu belirsiz o nedenle ben bugün ürünü satın aldım yarın büyük ihtimalle elime ulaşır. Ulaştığı akşamına da ayrıntılı bir inceleme yapar buraya eklerim.

• Arkadaşlar cihazı 14.11.2017 tarihinde satın aldım. 15.11.2017 tarihinde de ulaştırdılar.

Ben, doların durumundan korkup satın almak için tavsiye vs. beklemedim. İyi ki de beklememişim çünkü bilgisayarın şu anki fiyatı 2198 lira olmuş. Hatta yanlış mı bakıyorum dedim tekrar baktım satıcısı HB olan (benim aldığım) ürün, şu an 2198TL

Öncelikle siparişimdeki ürünler aşağıdaki gibiydi:
    *HP 14-BS008NT Intel Core i3 6006U 4GB 256GB SSD Radeon 520 Freedos 14" 2BT01EA 1.798,99 TL (Kargo Ücreti 11,49 TL)

*Frisby FNC-39ST 14cm Fan 2USB Port 10"-17" Uyumlu Notebook Soğutucu 39,18 TL (Kargo Ücreti 7,18 TL)

*Logitech M170 Kablosuz Siyah Mouse 910-004642 32,90 TL (Kargo Ücreti 1,44 TL)

KDV dahil toplam tutar : 1891 liraydı

Ayrıca hediye olarak bir eğitim seti katılımı yollamışlar (GAkademi Görüntülü Online Eğitim Platformu - Hediyedir)

Bilgisayarın SSD kaynaklı açılma, kapanma, dosya transferi vs. hızı çok iyi
    Fotolarda siyah bir ürün vardı fakat PC gümüş renginde geldi. Zaten benim istediğim de gümüştü fakat HB'de renk seçeneği yoktu o nedenle ne çıkarsa bahtımıza demiştim.

Cihaz hafif, ekran kısmı gayet ince, kasası da sağlam fakat adaptör girişi hala standart yani iğneli (yarın bir gün kesinlikle ilk bozulacak yer) keşke apple dan biraz ilham alsalar.

Cihaz ile işletim sistemi gelmiyor. (freedos zaten belirtilmiş).
    Ben Windows 8.1 kurmak istedim fakat sürücülerinin tümünün Win10 için çıkarılmış olduğunu görünce 'demek ki adamlar win10 a uygun tasarlamışlar' düşüncesi ile Win10 kurdum.

Sürücülere aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
    https://support.hp.com/tr-tr/drivers/selfservice/hp-14-bs000-laptop-pc/15551400/model/17275112

Ekran kartı sürücüsü için de amd nin sitesindeki şu ufak yazılımı indirip çalıştırmanız yeterli
    https://www2.ati.com/drivers/installer/17.40/whql/radeon-crimson-relive-17.11.1-minimalsetup-171109_web.exe

Bilgisayarın kendi fan sesi normal yani ne tamamen sessiz ne de çok gürültülü fakat Frisby (soğutucu) gürültülü, tabi sonuçta fan büyüklüğü de aynı değil.
    Bilgisayarı önce batarya bitene kadar sonra da adaptör takılı vaziyette 6-7 saat kullandım ve herhangi bir ısınma olmadı. Belki ileriki günlerde ısınma baş gösterebilir sonuçta ilk günü.
    Zaten sonrasında da Frisby ile kullanmaya başladım.

Ekran, mat yani ayna gibi yansıtma durumu yok.

Bilgisayarın klavyesi gerçekten güzel dizayn edilmiş. Görselliği ve Tuşların geniş tutulması hoşuma gitti.
    Fakat tuşları geniş tutabilmek için numpad kısmını almamışlar zaten benim için de sorun değil.

Batarya normal kullanımda ne kadar gidiyor ona henüz bakamadım. (Win10'u kur, driverları kur derken fırsatım olmadı.)

Bu hafta sonu nasipse ayrıntılı bir inceleme yaparım.
    Kutu açılımı, Windows kurulumu vs. tümünü videoya çektim. Onları da paylaşırım.

HP 14-BS008NT Intel Core i3 256GB SSD .. Bilgisi olanlar lütfen esirgemesin

• Cd-rom yerine keşke ışıklı klavye olsaydı .

Sayende bende aldım akşam elime ulaştı .döver yüklenmeden internete baglanmadi.vasat (orta) malzeme kalitesi var .Ne çok iyi ne çok kötü .

Hepsiburadanin gönderdiği hediye hiçbir işe yaramaz .

• bende bu cihazı almak istiyorum. memnun musunuz cihazdan? artı ve eksi yönleri neler?
  • Arkadaşlar bende almayı düşünüyorum alanlar şöyle birkaç resim atsaydı da merağımızı giderseydik :D

• Çoğunluğu ofis olmak üzere günlük 10-12 saat kullanımda bu cihaz sıkıntı çıkarır mı ki?
  • Bataryası kaç saat gitmekte ? Ayrıca performansı nasıl ? Teşekkürler.
  • yorum gelmemesine rağmen aldım laptopu. Umarım sıkıntı çıkarmaz
  • Freedos işini nasıl çözüyorsunuz? Yani orjinal win alalım desek üstüne 300 daha koyuyuyor direk. Orjinal kullanmamak başlı başına sıkıntı. Ben de bakıyorum ama freedos olunca direk vazgeçiyorum.
  • Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum 2000 liradan almıştım şansıma indirime girdi şu an 1899₺ sanırım. Freedos sizi korkutmasın Ben de bu işlerden hiç anlamayan biri olarak kolayca kurulum yapmayı başardım. youtube da nasıl kurulum yapacağınıza dair bol bol video var güzelce uygulayıp adımları takip ederseniz lisanslı, güncellemeleri alan bir Windows'unuz olur. Windows 10 deneme sürümünü flash ile kurup KMSpico ile lisansı orjinal hale getirdim ben bi sıkıntı yaşamadım. Ya da hiç uğraşmayıp bi bilgisayarcıya gidip 20 lira civarına windows kurulumu yaptırabilirsiniz size kalmış. SSD gerçekten büyük nimetmiş pc açılışı 10 kapanışı 5 saniye civarı. İnternet ve Ofis kullanımı için çok başarılı gayet hızlı bir şekilde işini görüyor. Oyun laptopu değil tabi ki daha hiç oyun denemedim ama harici ekran kartı ile pek çok oyunu rahat bir şekilde orta ayarlarda oynatabileceğini düşünüyorum. Deneme amaçlı GTA 5 indiriyorum çok bir beklentim yok tabi ama yarın kurulumu yapınca tekrar yazarım fikir vermesi açısından. Fan sürekli düşük seviyede çalışacak şekilde ayarlanmış rahatsız edici değildi ama yine de bios ayarlarına girip otomatik çalışacak şekilde ayarladım ben şimdi sadece ısınınca devreye giriyor ve böylesi daha iyi kesinlikle. Ekran kalitesi fena değil 14inch olduğu için kullanımı ve taşıması kolay aynı zamanda HD ekran da sırıtmıyor bu sayede. Kısacası ben çok memnun kaldım bu fiyata neredeyse 4kg ağırlığı olup eski nesil işlemci ve hdd'ler ile kağnı hızında çalışan bir laptop alırsınız ancak bence tam bir fiyat performans ürünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubra_f

Freedos işini nasıl çözüyorsunuz? Yani orjinal win alalım desek üstüne 300 daha koyuyuyor direk. Orjinal kullanmamak başlı başına sıkıntı. Ben de bakıyorum ama freedos olunca direk vazgeçiyorum.

25liraya Windows 10 Pro keyi satılıyor nerde 300lira?

• Başka bir konuda çözdük sorunu. Teşekkür ederim. Konu laptop özellikleri dışına çıkıp dağılmasın.
  • hocam oyunu deneme fırsatınız oldu mu? bende de aynı bilgisayar var. oyun denemedim, performansı nasıl acaba?
  • scylla_40 S kullanıcısına yanıt
    Evet oyunu kurdum. Beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Beni rahatsız edecek donma kasma vb. bi sorun yaşatmıyor. Çoğunlukla 30 FPS sabit görüntü alabiliyorum grafik ayarları en düşükte tutmadım deneme yanılma yoluyla bi kısmı yüksek bi kısmı normal seviyede. Hareketli durumlarla 28-30 FPS arası dalgalanıyor o da sürekli değil ve rahatsız etmedi beni. Oyun Ram'in tamamını tüketiyor nerdeyse işlemci ve ekran kartında ısınma ve kullanım değerleri normal 2 saatlik kullanımda bile. 4 gb'lık bir ram takviyesi oyunlar için aleti rahatlatabilir ama normal kullanım için gereksiz(Takviye konusunda kararsızım şu an 4 ya da 8 gb kingston düşünüyorum ama fiyatlar biraz yüksek gibi DDR4'te). Bu arada batarya ömrü standart kullanımda 10 saat ekran süresi verebiliyor. Fakat oyun 2 saatte tüm bataryayı sömürme yeteneğine sahip :)
  • Hocam malzeme kalitesi nasıl ? Hissiyatı kötü mü ?
  • ürünün fotograflarını koyma şansınız varmı birde ürünü alan arkadaşlardan max ram miktarını bilen yada 8gb ram takan varmıdır bilgilendirirseniz memnun olurum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.