Şimdi Ara

How I Met Your Mother (2005-2014) DİZİ BİTTİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.968
Cevap
56
Favori
357.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizi, 2030 yılında, Ted Mosby'nin eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasını konu alır. Bob Saget'in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted "Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım." der ve dizi 2005 yılına döner. Bays ve Thomas dizideki arkadaşlığı kendi arkadaşlıklarından yola çıkarak yazmışlardır. Buna göre Ted karakterinde daha çok Bays öne çıkarken Marshall ve Lily karakterleri ise Thomas ve eşinden esinlenilmiştir.

Yapım
    "Haydi arkadaşlarımız ve New York'ta yaptığımız aptalca şeyler hakkında yazalım." fikri, Bays ve Thomas'ın How I Met Your Mother'ı oluştururkenki düşünceleriydi.İkili karakterleri yaratırken kendi arkadaşlıklarından esinlendiler: Bays esnetilerek Ted, Thomas ve eşi esnetilerek ise Marshall ve Lily yaratıldı. Thomas'ın eşi Rebecca, kendinden ilham alınarak yaratılacak bir karakter konusunda gönülsüzdü, sadece bir şartla izin verecekti: Kendisini Alyson Hannigan'ın canlandırmasını istiyordu. Şanslarına, Hannigan o sıralar boştu ve o da komedi dizilerinde daha fazla yer almak istiyordu.

Dizinin setlerinden biri olan "MacLaren's", Bays ve Thomas'ın ikisinin de sevdikleri ve dizide yer almasını istedikleri, New York'taki "McGee's" adlı bir bardan esinlenerek yaratılmıştır. Barın adını ise barın çalışanlarından birine de adını veren, Bays'in yardımcısı Carl MacLaren vermiştir (Bakınız: Yardımcı Karakterler).

http://www.imdb.com/title/tt0460649/
    http://tr.wikipedia.org/wiki/How_I_Met_Your_Mother

edit:konu başlığı8. sezon olrak değiştirildi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Öyle ya da böyle dizi bitti.
    Böyle uzun soluklu dizilerde finali izledikten sonra ilk sezon ilk bölümü açar izlerim. O günden bugünün sinyalini vermişler aslında.
    Bu dizinin anneyle değil robin'le nasıl tanışıldığının hikayesi olduğu taaa o bölümden anlatılmış. Anne sadece bir figür.

Bu arada şu da güzel bir detay olmuş. İlk ve son bölümden SS'ler.

Cidden katılıyorum . O kadar mükemmel geçen 8 sezondan sonra böyle aceleye gelen bir final beni çok hayal kırıklığına uğrattı . Daha iyi olabilirmiydi ? Kesinlikle . Anne yi daha çok görme fırsatımız olmadığı için senaristin kulaklarını çınlatıyorum

Bu arada 4 sene geçti hala yerini dolduracak sit-com dizisi gelmedi . Boşlukta kaldık valla

• takip edemiyoruz çünkü grev yüzünden hiç yeni bölüm çekilmedi

sen biraz geriden geliyorusn galiba
    ted 2.sezonun sonunda robin ayrıldı zaten.
    bu grev nedeniyle h.ı.m.y.m yazarları "grevdeyiz bu işin geri dönüşü yok dizinin yeni bir bölümünü çekemeyebliriz..o zaman anne patlocu kız olsun demişlerdi(birinci sezonda bi gece kulübünde karşılaşmışlardı) " ama grev bitti ve sanıyorumki yeni bölümlerde öğreneceğiz..
    bu sezon sonunda umarım söylerler çünkü dizi zaten amerikanları sıktı -zaten yayınlan kaldırılması sözkonusuydu az izleniyor diye-

en son 3.sezon 11. bölümde kaldı.yeni bölümün ne zaman geleceği henüz belli değil bildiğim kadarıyla ama dört gözle bekliyoruz
    edit: yeni bölümler nisan da gelecekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 4 Eylül 2009; 9:02:48 >
  • ben geriden gelmiyorum merak etme..
    3.sezon 11.bölüme kadar hepsini izledim..

ted, robin ile ayrılmış gibi görünse de hala aralarında birşeyler olduğu belli..
    ilerleyen bölümlerde sanki tekrar birleşeceklermiş gibi düşünüyordum
    ancak senin söylediklerine bakarsak anne tamamen yabancı birisi olacak sanırım
  • hep robin teyzeniz diyor zaten..tekrar birleştirirlerse garip olur sanki

hiç bir ipucu yokki losttaki gibi teori üretelim
  • sezon finalinde de gidip o paltocu kızla evlenirse ben bu diziyi arşivimden siler atarım
  • Paltocu kız olması imkansız tam hatırlamıyorum ama 2. sezonda bir bölümde paltocu kızın olmadığını bizzat ted söylüyor..

Bu arada bu dizi 10 numaraydı greve de senaristlere de
  • severek izliyorum
  • ben takip ediyorum daha yeni ilk 2 sezonu bitirdim gercekten cok eglenceli bir dizi izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim
  • valla o diziyi barney yüzünden izliyodum.şu an yayındamı onu bile bilmyom.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 10 Şubat 2008; 21:08:06 >
  • Uzun süredir okul yüzünden ben de takip edemiyorum. Barney adamım ya.
  • cnbc-e de izlemeye başladığım sonra sıkı bir izleyicisi olduğum dizi süper kesinlikle tavsiye ederim gerçekten çok komik..hele barney inanılmaaz!!!

not : barney karakterini oynayan Neil Patrick Harris gerçekte eşcinselmiş... bu kadar zıt bir rolde bu başarıyı yakalamışsa sadece alkışlarım

buyrun size people dergisinden bir yazı...http://www.people.com/people/article/0,26334,1554852,00.html

Barney is Legen ... wait for it ... dary
  • her bölüm 20dk sürmesine rağmen her bölüm çok iyi ve izlerken zaman su gibi akıyor..
    bir de basit şeyler üzerinde ne çok muhabbet dönüyor
    bana göre dizinin bütün kahramanları çok iyi, hiç izlememiş olanlara kesinlikle tavsiye ederim

edit:

ikinci sezon sonunda "legen..."
    üçüncü sezon başında "...dary"

bilmem dikkat ettiniz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 11 Şubat 2008; 0:11:39 >
  • bence daha anneleriyle karşılaşmadık, 4. sezon ortaya çıkabilir
  • Sitesinde gelecek bölüm tarihi olarak 11 Şubat yazıyor sanki ama ben nette görmedim herhangi biyerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracy

edit: yeni bölümler nisan da gelecekmiş

• Takip etmeyen var mı diye sorsan daha iyi olurdu. Ekranlardaki şu aralar en iyi komedi(30Rock ile birlikte tabi)...
  • sitesinde 18 Şubat gözüküyor
  • Bende bütün sezonlarını izledim S3B11 de kaldı sanırım. 18'inde başlayacaksa çok iyi.Bu arada 20dk olmasıda çok iyi gerçekten.. Bizim komedi dizileri 1 saati geçiyor neredeyse..
  • bende izliyorum barney çok iyi ya zaten o olmazsa izlemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: AyBuBi

sitesinde 18 Şubat gözüküyor

Ben olayı anladım şimdi.

18 Subat'tan önce 11 Şubat gözüküyordu,ondan önce de 4 Şubat gözüküyordu.Ama yeni bölüm hala cıkmadı.Bunlar milleti oyalıyor bence.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.