Şimdi Ara

House of Cards (2013-2018) | 6. Sezon (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.397
Cevap
28
Favori
47.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlamalımıyım?

Özetle; Bilimkurgu, gereksiz vurdu kırdının her türlüsünden nefret ederim.

İstediklerim akıl oyunları, sağ gösterip sol vurdurtma, tadında varsa aksiyon, kaliteli replikler. Aradıklarım bu dizide ise eğer tarafsız bir kimseden görus almak isterim haybeye 3 sezon bir dizi izlemek istemiyorum.

teşekkürler.
  • krstarica kullanıcısına yanıt
    Diziden ne beklediğine göre değişir. Dizinin ilk sezonu ve ikinci sezonu daha çok politik entrikalar üzerinden gidiyor. Bence en güzel sezonlar ilk iki sezon.

İkinci sezon sonlarından itibaren dizi ana karakterlerin skandallarına, kavatlıklarına odaklanıyor. Politika daha arka planda ilerliyor.

3. sezon leş. 4. sezonda iyi ama bahsedildiği kadar iyi değil. 3. sezonun üstüne geldiği için millet 4. sezonu baya abarttı.

Bir uyarı daha dizide küçücük bir aksiyon sahnesi bile yok. Akıl oyunları olan en ufak bir sahne bile yok. En hareketli sahneler ilk iki sezonda.

Yani kısaca durum bu. Eğer beklediğin hareketli veya çok entrikalı bir şeyse tatmin olmazsın. Daha ağır ilerleyen arada biraz politika, biraz dram, biraz entrika, biraz kavatlık falan bekliyorsan dizi o zaman tatmin eder.

Ek olarak dizinin politik altyapısının bir derinliği veya sistemsel bir eleştirisi yok. Sığ bir işleyiş var.
    Her ne kadar güya Amerikan politikacılarını eleştiriyormuş gibi yapsada bir taraftan onları sevdiriyor. Zaten Kevin Spacey gerçekte de iğrenç bir adammış. Amerikan politikacılarıyla skandallarda adı geçen biri Amerikan politikacılarını eleştiren bir dizide boş yere oynamaz.

Daha politik altyapılı dizi izlemek isteyenler Battlestar Galactica, Boardwalk Empire, Deadwood izleyebilirler. Aynı hikayeyi daha öz şekilde izlemek isteyenler House Of Cards(UK) izleyebilirler. Hepsi zaten kalite olarak bu diziden daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bojack2 -- 4 Ocak 2017; 6:36:18 >

• bojack2 B kullanıcısına yanıt
    Yorum icin gercekten tesekkur ederim kafamda sekillendirdin duruma gore izleyebilirim ama artik ne oldugunu az cok tahmin ediyorum zaten diziyi arti bir konuma koyan kevin spacey oyunculugu
    Evet diziyi artı konuma koyan Kevin Spacey oyunculuğu.

Bir de bahsetmemişim dizideki diğer karakterlerin diyalogları çok sıradan ve düz diyaloglar. Ama Kevin Spacey'nin kameraya dönüp konuştuğu sahneler ve monologların kalitesi diziyi 10/10 yapıyor. Ama bu sahneler de azaldı gibi son sezonda.
    Her cıkısın bir cokusu var elbette :) Hangi dizi 4 sezon boyunca ayni tadi vermistir ki? :)
    Her sezon bozmadan devam eden diziler var hocam yapmayın; Mad Men, Battlestar Galactica, Boardwalk Empire, The Wire... Daha gözümden kaçan ve izlemediğim kim bilir ne diziler vardır.
    MadMen 1 sezonu haricinde diğerlerini izlemedim :) Haklı olabilirsin çok fazla dizi izleyen biri değilim. 5 taneyi gecmemistir izlediklerim.

Dexter, Better CSaul, PBreak, BBad, Spartacus vs. arada sitkom BigBang bakıyordum zamanında. İzledigim birkac dizi daha vardır ama hatırlayamadım.
    İzlemediyseniz tavsiye ederim. Hatta o diziler dururken House Of Cards izlemek boşa vakit harcamakla eşdeğer gözümde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözlerime inanamıyorum 4.sezon yayınlandı mı yazıyor orada finaller bitsin bi hele gömeriz
    Tesekkur ederim hangisinden baslayayim pek vaktim yok ancak su siralar sisteme indireyim boslukta hafif hafif izlerim
    Valla benim favorim Mad Men. Onun hissettirdiği dramı hiçbir dizi veremez. Ama o dizi herkese hitap eden bir dizi olmayabilir.

Tavsiyem konularına bak hangisi ilgini çekiyorsa onu izle. Ek olarak daha kısa soluklu dizi arıyorsan Fargo, Black Mirror, The Last Kingdom ve Narcos'ta tavsiye ederim. Bunlarda yayını devam eden en kaliteli diziler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bojack2

Valla benim favorim Mad Men. Onun hissettirdiği dramı hiçbir dizi veremez. Ama o dizi herkese hitap eden bir dizi olmayabilir.

Tavsiyem konularına bak hangisi ilgini çekiyorsa onu izle. Ek olarak daha kısa soluklu dizi arıyorsan Fargo, Black Mirror, The Last Kingdom ve Narcos'ta tavsiye ederim. Bunlarda yayını devam eden en kaliteli diziler.

narcos bitmedi mi hocam.
  • Devam ediyor dizi. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 5. sezona kadar onaylandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bojack2

Devam ediyor dizi. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 5. sezona kadar onaylandı.

alla alla ben final yaptı sanıyodum.
  • Finaller bitse de başlasak finallerden önce izlersem bağımlılık yaratacak çalışamayacağım
  • 4x11 'i izledim buraya bölüm sonrası bir şey yazayım dedim. Başlığa ilk girişim 1 hafta oldu diziye başlayalı hunharca izledim neyse bir gördüm ki dizi iptal. Çıldırıyorum

frank reis dedik de harbi ala kavatmışsın be birader, taş gibi karını başkasının altına yatırmak nedir lan?
  • CcC Freddy Reyiz CcC

• Kafam karıştı benim ya 4.sezonu bi açtım ben izlemiştim o bölümü o sezon 3.sezon değil miydi dizi 3 sezon yayınlanmamış mıydı ya kafam karıştı şimdi bu 4.sezon ne zaman yayınlandı?
  • martta yeni değil 2 aya 5.sezon gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 7 Ocak 2017; 14:15:57 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.