Şimdi Ara

Hotpoint Ariston RPD 1146 DX vs Profilo CMG140DTR yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çamaşır makinem bozuldu.Acil bir tane almam lazım.2099 tl ye Hotpoint Ariston RPD 1146 DX 11 kilo 1400 devir mi alıyım yoksa Profilo CMG140DTR mi alıyım.eski yorumlara pek bakamıyorum işteyim.Siz ne önerirsiniz

• o fiyata bulduysanız hotpoint
  • Kesinlikle Profilo. Hotpoint grubu Türkiye'den çıkma kararı aldı yakın zamanda. Yılbaşı gibi ürünlerini satıştan çekecekler. Ayrıca bahsettiğiniz Hotpoint modeli Profilo'dan çok daha kalitesiz bir model bence. Fiyatını hak etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Kesinlikle Profilo. Hotpoint grubu Türkiye'den çıkma kararı aldı yakın zamanda. Yılbaşı gibi ürünlerini satıştan çekecekler. Ayrıca bahsettiğiniz Hotpoint modeli Profilo'dan çok daha kalitesiz bir model bence. Fiyatını hak etmiyor.

Siz başka ne önerirsiniz acaba?Şu an revaçta olan bir çamaşır makinesi var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayaz77 kullanıcısına yanıt
    Fiyatların bu kadar çok artmasına rağmen bence hala en iyi f/p çamaşır makinesi Profilo CMG140DTR. Kendi fiyat bandında hala rakipsiz bence.
  • quote:

Fiyatların bu kadar çok artmasına rağmen bence hala en iyi f/p çamaşır makinesi Profilo CMG140DTR. Kendi fiyat bandında hala rakipsiz bence.

Bayileri soruşturdum CMG140DTR üretimden kalktı,yok diyorlar.Diğer 1400 devir 9kg modeller var ellerinde.(CMG14XDTR,CMH140DTR,CMI140DTR,CMS140DTR).Bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayaz77 -- 7 Kasım 2018; 16:11:58 >
  • Ayaz77 kullanıcısına yanıt
    Profilo CMG140DTR internette bulunabiliyor aslında. Hala çok satanlar listesinde üst sıralarda. Üretimden kalktığı doğru, yerine 1200 devirli başka bir model çıktı. Saydığınız modellerin hepsi temel olarak Profilo CMG140DTR ile aynı aslında. Fakat modele göre önemli farklı özellikler bulunuyor.

CMG14XDTR modeli CMG140DTR modelinin inox versiyonudur. Renk dışında teknik özellik bakımından bir farkları yok.

CMH140DTR modeli Ultra Fresh adı verilen ek bir özelliğe sahip. Bu özellik sayesinde kıyafetinizi yıkamaya gerek kalmadan, ozon yardımıyla üstüne sinmiş kokulardan arındırabilirsiniz.

CMI140DTR modeli E-DOZ özelliğine sahip bir model. Bu özellik sayesinde sıvı deterjanı ve yumuşatıcıyı deterjan gözündeki bölmeye 1 kere dolduruyorsunuz, makine yıkadığınız çamaşıra göre otomatik olarak deterjan miktarını ayarlıyor.

CMS140DTR modeli 4 adet özel leke çıkarma opsiyonuna sahip bir model. Ek işlem gerekmeden 4 adet lekeyi çıkartabiliyor.

Bunların dışında tüm modeller temel olarak aynılar.(Tambur hacimi, dokusu, motor teknolojisi gibi.) Hangisinin sizin için daha işe yarar olduğuna karar vermek size kalmış. Ona göre tercihinizi yaparsınız. Fiyatlara bakarken internetten de araştırma yapmanızı mutlaka tavsiye ederim.

• quote:

Kesinlikle Profilo. Hotpoint grubu Türkiye'den çıkma kararı aldı yakın zamanda. Yılbaşı gibi ürünlerini satıştan çekecekler. Ayrıca bahsettiğiniz Hotpoint modeli Profilo'dan çok daha kalitesiz bir model bence. Fiyatını hak etmiyor.
    chevrolette çekilmişti
    bu yüzden kimse chevrolet almıyi
  • Profilo kullanıyorum gözün kapalı al. Şuan olsa yine alırsım. Sessiz sıkıntısız tıkır tıkır işliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000-2500 TL arasındaki en iyi makineler Profilo CMG140DTR ve AEG LFX6G9451R.
    Profilo'nun üretimden kalkmış olmasına takılmayın, tedarik edilebildiği sürece alın.

Hotpoint'ten de uzak durum. Hem cihaz iyi değil, hem de Hotpoint Türkiye'den çekildi.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Tamamen katılıyorum. CMG140DTR
  • Arkadaş ne yaşıyorsunuz da böyle kıyaslamalar yapıyorsunuz

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Kardeş bu işlerin pirisin yıllardır mesajlarını görürüm.Arçelik 8127 konusunda zamanında uyarılarına rağmen hanımın pembe takıntısı yüzünden aldık ve 5. senesinde 2. kez motor değişimi gerekince yeni makine almaya karar verdim.Her gün 1 kez kesin çalışır makine hanım takıntılı.Kaynanaya 8 ay önce 1300 TL ye profilo dtr140 aldım çok memnun bizim arçelik’e göre sanki hiç çalışmıyor gibi sessiz.Şimdi bana ne önerirsin 2-3 bin TL arası.Çok çok kelepir fırsat varsa 5 binlik makine 4 bine düşmüş gibi oralara da çıkarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CMG1400 ile CMS1400 arasında motor farkı var mı beyler ? CMG Bosch motorlu peki ya CMS modeli de Bosch motorlu mu ?
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Yerli üretim olan denk modellerde aynı motor kullanılmakta. BSH Eco Silence Drive, IQ Drive gibi isimlerle adlandırmakta. Aslına aynı motorlar. Pazarlama stratejisi ile alakalı bir durum yani. Sonuç olarak evet, Bosch-Siemens ile aynı motoru kullanıyor diyebiliriz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.