Şimdi Ara

Hotpoint Ariston Kurutmalı Çamaşır Makinesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
86.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 Kasım ayı içerisinde Siemens makinamız bozulunca çok araştırmadan mağazaları gezerken hala keşke girmeseydim dediğim Hotpoint mağazasına girdim Mağaza görevlisinin öve öve anlatamadığı öncelikle çamaşır makinası alacakken 10 kg 7 kilo kurutma makinayı almış bulundum.Makina hafta başı geldi gelen makina kapağı sorunlu çıktı sonrasında iade mi edelim ne yapalım derken yeni makinanın gelmesini bir on gün kadar bekledik Sonrasında yeni makina geldi Servis felaketti her gelen makinayı yeni görmüş gibi farklı farklı anlatmaya başladılar

Öncelikle koku sorunu oluştu çamaşırlar temiz yıkanmadı kurutma anında bütün çamaşırlar mahvoldu bazı çamaşırlar çekti küçüldü birde hala kırışıklarını açamadığım kıyafetler var ve bazılarını attım gözüm görmesin diye gelen servis ise kurutmada da her şeyi kurutamayacağımızı ve kapak bölgesinde kurutma yaptığımızda oluşan toz tüy için gelen bir servis yapmaması gerektiğini bir diğeri de yapacağını 30 dakikalık kısa program var her seferinde bunu yaparsınız temizlenir gibi bir cevap vererek artık son noktaya getirdiler.Bir başka serviste bu makinaların 2 kişilik aileye uygun olduğunu söyledi

Velhasıl aldığıma alacağıma pişman olduğum bir deneyim yaşadım İlk defa kurutmalı bir makina kullandım kendimde bazı hatalar yapmış olabilirim ama en başından gelen servis makinanın tanıtımını iyi yapmayarak bu süreci başlattı Başka tanıdıklarıma da sordum başka marka kurutma kullananlar böyle sorunlar yaşamıyorlar

Zaten dediğim gibi makinayı kendileri de tanımıyor kazakları yıkadık üzerinde deterjan kalıntısı kaldı serviste anlamadı ne olduğu başka birini arayarak sorunu anlamaya çalıştı kazaklarda sıvı deterjan kullanmak gerekiyormuş.

Böyle kısaca anlattığım ama gerçekten yorucu bir süreçten sonra iade ettim.Şimdi Electrolux 9 kiloluk makina alacağım
    Ama kendi deneyiminden dolayı Hotpoint koça bir pişmanlık..

• Ben uzun araştırmalarım sonucu ekteki modeli indirim artı-bu sisteden bir arkadaştan 250. tl hediye çekini 50 tl ye satın alarak 1630 tl ye n11 den aldım.Hatta 50 tl de bonus alacaktım ama kampanya garanti bonusaymış sadece sonradan gördüm bende ing vardı..Ben inanılmaz memnunum.Evde yer sıkıntısı ve çamaşır kurutacak balkon vb kapalı ayrı alan olmaması nedeni ile eski çamaşır makinamın yerine koydum.İlk 4-5 yıkamada genel şikayet olan lastik kokusu tamamen gitti.Kırıştırma olayı full kurutma yerine ütüyü seçerseniz çok çok çok az nemli çıkıyor ve yarım saatte kuruyor böylece kırışmıyor.Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biriymiş kurutmalı çamaşır makinası almak.Şiddetle tavsiye ediyorum herkeze
    Bu makinayı seçmemdeki en önemli özellikler siemens ve bosh un son ürünlerinde sıkıntılar yaşanması,Hem yıkamanın hem kurutmanın aynı anda A+++ /A+ olan ender modellerden olması,Anti alerji ve buharla yıkama fonksiyonlarının ayrıca çocuk için olması tüm bu özellikleri taşıyan en uygun fiyatlı ürün olması ve marka olması.Bunun bir üst modeli var 9/6 daha pahalı imkan varsa daha kullnışlı olur.Sadece KG farkları var.

LG F14U2TDHP1N 8 KG YIKAMA+5 KG KURUTMA ÇAMAŞIR MAKİNESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skayacik -- 9 Şubat 2016; 17:59:32 >

• esra1977 E kullanıcısına yanıt
    Kazaklarda sıvı deterjan kullanılması gerektipini de siz bilmiyorsanız servis ne yapsın? 90ların başından beri var kazaklar için sıvı deterjan. Markası da love'la idi. Sonradan woollite oldu galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkür ederim..Ben tüketici olarak bilmeme hakkına sahibim ancak bu işi yapanların bilmemesi asıl ilginç olan...
    Umarım benim yaşadığım sıkıntıyı kimse yaşamaz.
    Bundan önceki makinam Siemens ti ve kazaklarda hiç bir zaman sıvı kullanmadım ve şimdi aldığım makinada Elekrolux şimdi de kullanmıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esra1977 -- 12 Şubat 2016; 12:22:30 >
  • Merhabalar arkadaslar bu makineye yaklasik 4 aydir kullaniyorum (tk 71). Ne yazikki soylenen olumsuz seylerin tamami dogru. Makina asiri derecede gurultulu sıkma yapiyor ( 90lardaki arcelikler gibi) .Kurutma fonksiyonu tam bir fiyasko camasirlar kiris kiris ve ustunde bir ton tozla cikiyor. .Kullanim kilavuzunda yazan icindeki agirliga gore program suresi kisalir veya artar ibaresi tamamen yalan . 1 tane gomlegi de 3 saatte 10 tane gomlegi de 3 saatte yikiyor . Makinayi aldigima ne yazikki asiri derece pismanim . Basima kaldi , iade ve benzeri seylerle ugrasmaya da vaktim yok. Uzak durmaniz sizin yarariniza olacaktir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: esra1977

Merhaba
    2015 Kasım ayı içerisinde Siemens makinamız bozulunca çok araştırmadan mağazaları gezerken hala keşke girmeseydim dediğim Hotpoint mağazasına girdim Mağaza görevlisinin öve öve anlatamadığı öncelikle çamaşır makinası alacakken 10 kg 7 kilo kurutma makinayı almış bulundum.Makina hafta başı geldi gelen makina kapağı sorunlu çıktı sonrasında iade mi edelim ne yapalım derken yeni makinanın gelmesini bir on gün kadar bekledik Sonrasında yeni makina geldi Servis felaketti her gelen makinayı yeni görmüş gibi farklı farklı anlatmaya başladılar

Öncelikle koku sorunu oluştu çamaşırlar temiz yıkanmadı kurutma anında bütün çamaşırlar mahvoldu bazı çamaşırlar çekti küçüldü birde hala kırışıklarını açamadığım kıyafetler var ve bazılarını attım gözüm görmesin diye gelen servis ise kurutmada da her şeyi kurutamayacağımızı ve kapak bölgesinde kurutma yaptığımızda oluşan toz tüy için gelen bir servis yapmaması gerektiğini bir diğeri de yapacağını 30 dakikalık kısa program var her seferinde bunu yaparsınız temizlenir gibi bir cevap vererek artık son noktaya getirdiler.Bir başka serviste bu makinaların 2 kişilik aileye uygun olduğunu söyledi

Velhasıl aldığıma alacağıma pişman olduğum bir deneyim yaşadım İlk defa kurutmalı bir makina kullandım kendimde bazı hatalar yapmış olabilirim ama en başından gelen servis makinanın tanıtımını iyi yapmayarak bu süreci başlattı Başka tanıdıklarıma da sordum başka marka kurutma kullananlar böyle sorunlar yaşamıyorlar

Zaten dediğim gibi makinayı kendileri de tanımıyor kazakları yıkadık üzerinde deterjan kalıntısı kaldı serviste anlamadı ne olduğu başka birini arayarak sorunu anlamaya çalıştı kazaklarda sıvı deterjan kullanmak gerekiyormuş.

Böyle kısaca anlattığım ama gerçekten yorucu bir süreçten sonra iade ettim.Şimdi Electrolux 9 kiloluk makina alacağım
    Ama kendi deneyiminden dolayı Hotpoint koça bir pişmanlık..

İnanırmısınız kapak dışında aynı sorunları yaşadık.

Bizdeki model ise armfxx1690. Yani bir model kampanyaya girdi fiyatı 400-500 TL arası düştüyse zaten şüphelenmek lazım.

Eğer bu modelin diğer ürünleride aynı performanstaysa model tam anlamıyla rezalet. Eğer bu modelin kimi ürünlerindeyse o zaman daha farklı bir durum söz konusu ve fiyatın bukadar düşmesi ve firmanın bunları elden çıkarmaya çalışması durumu dahada açıklanabilir. Bana kalırsa vahim bir durum. Yukarıdada gördüğüm kadarı ile diğer kurutmalı modellerde de benzeri sıkıntılar söylenmiş.

Yani kısa programda yıkayalım diyoruz olmuyor. Az kirlileri bile düzgün yıkamıyor. Deterjan kalıntıları oluyor. Programı biraz uzastak ve deterjan kalıntısından kurtarmak için iyice sıksın desek olmuyor. Elbiseler kırışıyor. Hangi programı seçsek ne yapsak elbiseler ya detarjan kalıntısı oluyor ya fazla çekiyor yada kırışıyor ve yıkamasınında tam performanslı olduğunu söyleyemem.

Sadece yıkaması olan bir model ile değiştirmelerini isteyeceğim. Umarım çok şey istemiş olmam. Müşteri hizmetleri numarasını bulamadım. 5010 u aradım ancak küçük ev aletleri için 1 i en yakın servise bağlanmak için 2 yi bilmemne için 3 ü tuşlayın diyor bir garip şey anlamadım gitti.

• konuyu hortlatmak gibi oldu ama
    az önce hotpoint ariston aqd1171d modelini aldım.. daha önce alan var mı bilmiyorum ama 1710 tlye geldi.. 11 yıka 7 kurut. 1600 devir.. extra özellikler eklenmiş eski serilere göre.. en son cıkanıymıs.. İnsallah eski hatalar da giderimiştir... bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

konuyu hortlatmak gibi oldu ama
    az önce hotpoint ariston aqd1171d modelini aldım.. daha önce alan var mı bilmiyorum ama 1710 tlye geldi.. 11 yıka 7 kurut. 1600 devir.. extra özellikler eklenmiş eski serilere göre.. en son cıkanıymıs.. İnsallah eski hatalar da giderimiştir... bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim..

Merhaba. Konuyu baştan sona kadar okudum. Bende bu makineden almak istiyor iken birden vazgeçmiştim. Ancak hep eski versiyonlar tartışılmış. Siz yeni versiyon 1171d almışsınız. Acaba ne dersiniz makine hakkında alınır mı yoksa bahse konu sorunlar aynen devam ediyor mu?

• alantirikci A kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modelde 3 aydır eşim mutlu bir şekilde yorgandan tüle renklilerden beyazlara her iki performansı da iyi olarak kullanıyoruz.. az deterjan çok is yapıyor.. gönül rahatlığıyla alın.. bu arada renklilerde özellikle 30 derece degil 20 de yıkayın çünkü 20 derecesi 30 40 derece gibi. Kendisi de bubu vurguluyor hem üstündeki yazıda hemde kitapçıkta. Bide şans işi..
    Arkadasa aldık Bosch bi baskasina vestel arçelik vs ama memnuniyet pek olmadı.. ya arıza.. ya ses.. ya süre.. yada özellik...

• quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

Hocam bu modelde 3 aydır eşim mutlu bir şekilde yorgandan tüle renklilerden beyazlara her iki performansı da iyi olarak kullanıyoruz.. az deterjan çok is yapıyor.. gönül rahatlığıyla alın.. bu arada renklilerde özellikle 30 derece degil 20 de yıkayın çünkü 20 derecesi 30 40 derece gibi. Kendisi de bubu vurguluyor hem üstündeki yazıda hemde kitapçıkta. Bide şans işi..
    Arkadasa aldık Bosch bi baskasina vestel arçelik vs ama memnuniyet pek olmadı.. ya arıza.. ya ses.. ya süre.. yada özellik...

Bu koku olayları, ses olayları falan giderilmiş mi? Bir de kurutma kısmından bahsedersen gerçekten kurutmalıya fark vermeye değer mi esas meselem bu benim. Bi karar veremedim kurutmalı mı alsam normal mi alsam diye.
  • alantirikci A kullanıcısına yanıt
    Koku yok ses yok.. cok sessiz gerçekten bu model.. ilk kurutmada cok rahatsız etmeyen koku oldu ama uçtu gitti çamaşırlar kuruduktan sonra.. al kurutması da olsun lazım olur kışın.. en kötü ihtimalle ütü ayarında kurutsun dersin hafif nemli çıkar direk utuye gecersin..

• streptokokk kullanıcısına yanıt
    Bu modelin birkaç videosunu paylaşma şansınız varmıdır?

Burada bahsi geçen eski modelden dayımlar kullanmakta.

Kendileri memnun olduklarını söylüyorlar ancak ben kendi incelemelerime göre hiç beğenmedim makineyi.

Tuş takımı eski arçeliklerinki gibi dokunmatik falan değil. Bilgi ekranı yeterli ancak çok iyi değil. Birde şu sıkma devri ayarlayamamak ne kadar saçma birşey. Sonuçta 1400 az bir devir değil ve çamaşırdan çamaşıra devir sayısını değiştirmek gerekir ancak bu makinede bu işin olmaması çok saçma. Birde sıkma demişken makine yıkamada süper sessiz ancak sıkmada heleki tam sıkmada bizim eski 18 yıllık eski arçelik makinemizle yarışacak sesi var.

Yıkama döngüleri çok zayıf. Pamukluda bile hassas yıkama yapıyor gibi döndürüyo tamburu. E haliyle çokta temiz yıkanmıyor bence çamaşırlar.

Bazı kişiler içi tiftik oluyor demiş. Tiftik az bence eğer daha önce bir süpürgenin torbasını incelemişseniz aşağı yukarı onun gibi birşeyler sarmıştı dayımların makineyi ki bence bu şekilde ne kadar temiz yıkanır tartışılır.

Birde bazı arkadaşlar çok saçma bir yorum yapmış. Bu makine 1400 devir için bu sesi normal falan diye. Yahu ben şu an kendi evimde de 1400 devirli bir çamaşır makinesi kullanıyorum ancak en sarsıntılı haliyle bile 1400 de bu kadar ses yapmıyor. Bu yüzden böyle gereksiz yorumlarla makineyi aklamaya gerek yok.

Ben bu makinenin komple kazan bölümünün niçin bukadar aşağıda olduğunu da merak etmiyor değilim. Cidden sanki bana makinenin kazanı düşmüşte birşeye takılıp asılı kalmış gibi geldi. Çok değişik.

Umarım sizin makinenizde bu saydıklarımın hiçbiri yoktur ve ariston cidden kendi eksiklerini bu modelde gidermiştir. Tekrardan belirteyim videolarınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz. Hayırlı olsun tekrardan :)

• alisami83 A kullanıcısına yanıt
    merhaba alisami bey
    2013 yılındaki hotpoint AQD1070F 49 yorumunuza baglı olarak 3 yıl geçti aradan. hala bu markayı önerirmisiniz. yeni evlenen biri olarak soruyorum. teşekkürler.
  • alisami83 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Makinadan hiç memnun değilim. 3 yıl oldu, makinanın yıkamasında problem var. vernel almıyor, çamaşırlar su değmeden çıkıyor makinadan, 15 dk kaldı gösteriyor 2 saat sonra çıkıyor. velhasılı kelam makinayı aldığıma çok pişmanım. eşim benden de pişman. sizlere tavsiyem bu makinadan uzak durmanızdır. kullana birisi olarak söylüyorum

'hata etmişim'
  • Merhaba arkadaslar bende 2 senedir bu makina var sadece deterjan koyma kisminda boyada dokulme oldu servisi aradim geldiler makinayi aldilar dis govdeyi degistirdiler. Bahsi gecen koku olmadi. Deterjanli camasir hic cikmadi. Kurutmayi dikkatli secmek gerekiyor. Havlu icin olani normal elbiser icin kullanirsaniz sikinti cikabiliyor. Bence iyi bir makine... Tavsiyede ederim...

• uzun uzun yazmıştım ama resim eklerken silindi bende uzatmıyorum makinenin (AQD1070F 49 TK) 4.senedeki hali budur.(2012 sonunda yorumlara bakarak almıştım satıcılarında gazıyla) Garantiyi uzatmamıştım serviste zaten garantiye girmez dedi. O sıkarken ki ses geçen gün gittikçe arttı ve sonuç budur.Tambur (Kompakt kazan tamamen yapıştırma tek parça) dağılmak üzere.suyu altına boşaltmaya başladı.Masrafı 700 tl.(Kazan 495+kdv miş).Servisin dediği tamburla gövde arasına parça girmiştir. Ama ben tamir için kendim söküp baktım hiçbir şey yok.zaten bir sıkışıklık falanda yok.Servisin ustasına gösterdiğimde şaşırmadı bile artık ne kadar normal olmuşsa onlar için.Çatlak yerleri yapıştırıp mastik geçtim ama sıkmaya geçtiğinde sarsıntıdan yine su koyverdi. Sanırım dengesi iyice bozulmuş balans yapıyor.Bende akıllanıp en ucuzundan 720 liraya yeni bir 8 kg lık makine sipariş ettim. 20 senedir işim gereği beyaz eşya olmasa da çeşitli makinelerle uğraşıyorum.Bu kadar kalitesiz olup tamburun dağılacağı aklıma gelmezdi. hadi ek yerlerinden kırıldı da altta ek olmayan yer nasıl yırtıldı bir türlü anlam veremedi. 2000 senesinde aldığım siemens marka makineyi benden sonra 4 senedir de kardeşim kullanıyor halen çalışıyor. Nasıl kullanıcı hatası olacak anlamadım. Sadece alacaklara tavsiyem garantiyi uzatsınlar bu makinelerin ne olacağı belli değil.(Kullanıcı hatası olmadığını ispatlamak da önemli tabi).Birde birkaç beyaz ustanın tavsiyesiyle yazıyorum kurutmalı makinelerden çok da gerekli değilse uzak durun
     Hotpoint Ariston Kurutmalı Çamaşır Makinesi Hotpoint Ariston Kurutmalı Çamaşır Makinesi Hotpoint Ariston Kurutmalı Çamaşır Makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_erdog -- 13 Kasım 2016; 18:35:0 >

• makinanizin son durumu ne oldu hocam varmi bir gelisme yaptirdiniz mi? bayagi uzun sure gecmis ama yorumunuzdan.

• muratorkunbalik M kullanıcısına yanıt
    makinanin garantisi devam ediyormuydu servis geldihinde?

• Uzatmali garantim var. Gecen kazan degisti. Camasirda kucuk yirtiklar oluyordu. Simdi gayet iyi. Insallah bole devam eder...

• caca40 kullanıcısına yanıt
    Yok tamir parasına yenisini aldım eskşside kenarda bekliyor boşta

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.