Şimdi Ara

Hotmail Şifreniz Çalındıgında yapacaklarınız ve Hotmailinizi Çaldırmamak. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
3
Favori
359.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ksk_guzeli

Ewwet arkadaşlar,msn imi bu yöntemle geri aldım...Olmuyor diyenlere duyurulur!...

Hatta benden istedikleri 13 bilginin içinden 3-4 tanesini kaydolurken ne yazdıgımı hatırlamadıgım için boş bıraktım.Sonra onlardan mail geldi,formu tam olarak doldurmanız gerekiyor,sizin gerçek sahibi oldugunuzu anlamamız için vs...

Ben de onlara tekrar mail attım hatırlayamıyorum ama gerçek sahibiyim,bu sorular dışında bana ne isterseniz sorabilirsiniz filan dedim.. baya bi ikna edici konuşmuşum anlaşılan yeni şifre almam için link yolladılar hemen!

İşte ingilizce bilmenin faydaları...

Tekrar tekrar bu yöntemi gösteren kişiye çok teşekkür ediyorum...

genelde bana teşekkür edildiğinde Afiyet Olsun derim. size de afiyet olsun...

Şimdi Lütfen Bilgisayarınızda ki en büyük açığın siz olduğunu unutmayın ve biraz daha dikkatli bir şekilde bilgisayarı kullanın.
    Güvenlik duvarınız Eksik olmasın..

• merhabalar ya kardeş ben uyguladımda bana bu 13 soru gelmedı dedıklerının hepsını yaptım ne baska bıseyler geldı sankı senın o yolladıgın tablo gelmedı benzer ama sorular yok bırde onun neresıne doldurup gerı yolluyacagım onu anlamadım yardımcı olursan sevınırım
  • olmuyooo
  • MAİL NE ZAMAN GELİR GELMEDİ BANA?
  • yaklaşık bir gün sonra
    quote:

Orjinalden alıntı: aktopraklı

MAİL NE ZAMAN GELİR GELMEDİ BANA?
  • quote:

Orjinalden alıntı: eda_y

yaklaşık bir gün sonra
    quote:

Orjinalden alıntı: aktopraklı

MAİL NE ZAMAN GELİR GELMEDİ BANA?

GELDİ.1 GÜN BİLE OLMADI.YARIM GÜN SONRA GELDİ.

• yahu sen bu adresleri koymuşsun buraya ama biz o adreslere giremeyiz. Onlara sadece Senin eposta gelen kutunun içinden tıklanıldığı zaman açılırlar.

en son koydugun bağlantıda ise
    quote:

bir de bu linkte ne diyor?
    https://accountservices.passport.net/uiresetpw.srf?lc=1033

eposta adresini girmeni ve açılan sayfadan gizli sorunu cevaplayarak veya ikinci eposta adresine şifre sıfırlama epostası göndererek şifreni değiştirebileceğinden bahsediyorlar.

Sana gelen eposta da ki içeriğin ne olduğunu tam olarak bilemedik ama,
    buradan şunu anlıyoruz, Şifreni çaldırdığını onlara inandıramamışsın ya da ANLATAMAMIŞSIN.

işlemleri baştan tekrar yap, Sana ilk iletimde resimlerini koydugum epostanın gelmesini sağla.
    kolay gelsin.

• up
  • Hocam yanlış olmuş...What is your ISP other olmalı....Bizim servis sağlayıcımız MSN değil Turk telekom dur..

ISP:Internet Servis Sağlayıcı....
  • Arkadaş haklı

http://www.ip2location.com

üstteki linkte ip numarızı copy yapıp alttaki linkte yapıştırın

http://www.ip2location.com/free.asp

quote:

Orjinalden alıntı: cool_recep

Hocam yanlış olmuş...What is your ISP other olmalı....Bizim servis sağlayıcımız MSN değil Turk telekom dur..

• quote:

Orjinalden alıntı: cool_recep

Hocam yanlış olmuş...What is your ISP other olmalı....Bizim servis sağlayıcımız MSN değil Turk telekom dur..

ya ben o yazıyı 17 Nisan 2005 te yazdıktan sonra hotmail bu anlattıgım sistemde birkere köklü bir değişiklik yaptı.
    bende buradaki anlatımı ona göre değiştirdim.

sonra bir iki kere de ufak değişiklikler yaptı onlarıda farkettiğim zaman düzenlemeleri yaptım. işte bu son düzenlemede ekranın resmini alırken orası MSN olarak seçili kalmış.
    ama o ilk ekran önemli değil zaten. mühim olan size sizin bilgilerinizi isteyen epostayı attıklarında onlara verdiğiniz cevap.

• Ya lütfen bana yardım edin....Bana 13 soruluk kısım geldi ama ben ona reply mı yapcam sorulara cwp wercem..yoqsa sadece o kısmı kesip yapıştırıp mı cewaplıcam? bide 2. gelen maili tekrar tekrar yollasak bi zararı olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitokyay -- 1 Ağustos 2006; 22:29:09 >
  • Tşkler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigitokyay

ben ona reply mı yapcam sorulara cwp wercem..yoqsa sadece o kısmı kesip yapıştırıp mı cewaplıcam?

ya eger gelip bu soruyu soruyorsan. git kapat bilgisayarı.
    daha ne analatayım ben sana. millet alışmış beleşciliğe.

buraya sayfalarca yazı yazdık. nasıl yapacagınızı anlattık adam özel ileti gonderip yapar mısın diye soruyor bana?
    o kadar bilgisayar kullanamıyorsan epostanı yine çalarlar zaten. şifreni..
  • Ya tamam anlamıyorum bilgisayardan...ama karıştırdım biraz gelen maili sınunda şifremi değiştirdim...bu yöntem kesinlikle işe yarıyo...çok saol arkadaş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigitokyay

Ya tamam anlamıyorum bilgisayardan...ama karıştırdım biraz gelen maili sınunda şifremi değiştirdim...bu yöntem kesinlikle işe yarıyo...çok saol arkadaş...

bak isteyince uğraşınca yapabiliyormuşsunuz demek ki..
    bana ulaşıp şu şifreyi geri al diyen 1 - 2 kişi değil ki. Şifresini kaybeden, hiç uğraşmıyor hemen özel ileti göndereyim işim hallolsun diyor.

millet iyice beleşçi olmuşş..
  • BAKIN ARKADASLAR BU ISLEM GERCEKTEN ISE YARIYOR AMA NASI SOYLEYIM(BU ARADA BUYUK HARF KULLANIYORUM OZELLIKLE DIKKAT CEKMEK ICIN) BEN BU ADMALAR BU SEKILDE MAİL ATTIM SONRA BANA BUNLAR BU YAZDIKLARINLA PROFILIN UYUSMUYOR DEDILER NEYSE BENDE BU GELEN MAİLİN ICINE EN USTE SUNU YAZDIM please help me bill steal person my profile on played possible please that the attention take back look at thank you. VALLA NE KADAR DOGRU BILMEM AMA ADAMLARA ANLATMAK ISTEDIGIM KADARIYLA BENIM ADRESIMI ALAN ADAM PROFILIMI DEYISTIRMIS OLABILIR BUNU GOZ ONUNE ALARAK BAKIN DEDIM SONRA BANA BI SIFIRLAMA ADRESI GONDERMISLER SAOLSUNLAR ALLAH RAZI OLSUN ONLARDAN YANI BU ILK SAYFADA ANLATILDIGI GIBI GIBI HER ZAMAN SİFRENİ GONDERMIYORLAR HATTA BENIM ANLADIGIM KADARIYLA BU YAPTIGIMIZ ISLEMDE YANI ILK SAYFADAKI ISLEMDE PAROLAYI DIYER ADRESTEN YENI SIFRE ISTEYEREK OLUYOR BU BASLIGI ACAN ARKDASTANDA ALLAH RAZI OLSUN VALLA BI DUNYA YERE BAKMISTIM OLMAMISTI
    BURAYI BULDUM IYIKI BULMUSUM YENI MSN SIFREMI ALDIM COK SEVINDIM VALLA AMA ARKDASLARA TAVSIYEM MUTLAKA HERGUN MAİL ATSINLARR ADMLAR CEVABI ZAMAN FARKINDAN DOLAYI SONRA 1 GUN SONRA GONDERIYORLAR GELEN MAİLDEKINLERI CEVAPLASINLAR TEKRAR GONDERSINLER PROFILINIZLE UYUSUYOR DICEKLERDIR ILKINDE SIZI DENEMEK ICIN BAKALIM GERCEKTEN ISTIYORMUSN DIYE SIZ YILMAYIN BI DAHA GONDERIN ADAMLAR HEMEN VERMIYORLAR ARTIK AMA MUTLAKA OLUYOR BU YOLLA

• quote:

Orjinalden alıntı: TechNiciaN

Hotmail sifrenizi caldirdiysanız hemen okumaya baslayip emailinizi geri alabilirsiniz.

Hotmail sifrenizi Caldirmak istemiyorsanız Daha asagida anlattigim seyleri bir okuyun.

ADIM ADIM Anlattım ..

Hotmail.com 'a gir. kullanıcı adını yazdıgın yerde SAG ustte YARDIM (help) yazıyor ona bas.
    Yeni bir explorer penceresi acılacak.
    Ekranın en sagında acilan bu pencereden En asagida Bize basvurun yaziyor onu seç.
    (eger yoksa arama bolumunde bir arama yapın.
    mesela "başvurun" yazın, o zaman Bize Başvurun linki en aşağıya geliyo.)

ya da 1. maddedeki bağlantıdan da ulaşabilirsiniz.

1-)http://support.msn.com/default.aspx?page=global_propertynotsupported&productkey=passport&locale=tr-tr

bu adrese girin

2-) İngilizce (Birleşik Devletler) 'i secin (diger ingilizceleri degil)

Sonra ekrana gelen yeni sayfadan

3-) Microsoft Passport Network 'i secin

Sonra ekrana gelen Formu su sekilde doldurun.

Adınız
    su anda kullandıgınız bir email adresi
    Sorunlu email adresi

i need to know How to do Something
    Report a Security Issue
    My Account has been taken Over

Asagisi biraz ingilizceene kalmıs..
    emailim hacklendi falan yaz.
    eskiden benimdi yaz.

Ve en asagidaki secenekler onemli degil rasgele sec.
    anliyorsan ingilizce dogru cevap vermeye calis degilse onemli degil.

Aynı Resim Baska Server'da
    Aynı Resim Bir Baska Server'da

Sonra asagidaki resimdeki gibi bir eposta gelecek .
    gelen mailde 13 maddeden olusan bilgileri istemeleri lazım .
    bu emaile Cevapla (reply) butonuna basarak cevap verin.

/>

Size de yukarıda ki gibi eposta gelmesi lazım, aksi halde derdinizi anlamamislar demektir.
    Bu durumda aynı işlemleri tekrarlayın.
    Ve ingilizce yazdıgınız bolumde derdinizi daha iyi bir sekilde anlatin..

Burada istenenlerin Turkcesi

01-) ADIN ve Soyadın
    02-) Çalınan Eposta Adresin.
    03-) Dogum tarihi
    04-) Ulke
    05-) Sehir
    06-) Posta kodu
    07-) YAKLAŞIK OLARAK Kayıt olus tarihi (emailini aldıgın tarih)
    08-) YAKLAŞIK OLARAK En son ne zaman epostana giriş yapabildin.
    09-) Eski Sifrelerin
    10-) Eski Gizli Soruların
    11-) Eski gizli sorularının cevapları
    12-) EPostana klasor olusturdun mu? isimleri nedir?
    13-) IP adresin (www.whatismyip.com dan bakabilirsin)

Burada ki Bilgiler dogrudan emailinle alakalı.
    yani adın soyadın kısmına Kayıt olurken yazdıgın adını baska bir deyisle.
    sen baskasına email gonderdiginde karsi tarafin gelen Kutusunda gozuken isim ney ise onu yaz.

Bu soruları Dogru olarak cevapladıgın takdirde sana Yeni bir sifre gonderecek.
    Ornegin PXpPHBmNkx

/>

Hemen giris yaptiktan sonra, sifrenizi , gizli sorunuzu ve 2. mail adresinizi
    degistirmeyi unutmayin.

Tum bu bilgileri tek bir yerden degistirmek icin.www.PASSPORT.net adresinden Oturum Acarak
    Bilgileri duzenleme sayfasina ulasabilirsiniz. ozellikle 2. Mail adresini degistirmek icin.

TechNiciaN

EMAİLİNİZİ CALDIRMAMAK İCİN SUNLARI YAPIN:

Emailinizi korumak icin.

1) İkinci Mail adresinizi girin.
    2) Gizli sorunuzu kaliteli bir sekilde degistirin.

Sevdigim renk, araba, yemek gibi tahmin edilebilecek seyler yerine.
    sizden baska kimsenin bilemeyecegi seyler yapin.

ornegin : Oturma grubunuzu aldıgınız dukkanın telefon numarası.

3) Her hangi bir sekilde size gelen bir emailde yada gelen emailin icindeki linke tikladiginizda acilan
    sayfada sifre girmenizi istiyorsa kesinlikle sifrenizi yazmayin. Hemen sayfayi kapatın.
    (ayrıca bundan emin olmak icin Adres satırını kontrol edin.
    hotmail ile alakası olmayan baska bir adres yazar)

4) Bilgisayarınızda mutlaka bir Antivirus Bir Firewall ve Bir AntiSpy programı bulunsun.
    ornegin. Norton Antivirus, Zone Alarm Firewall, Microsoft AntiSpyware... (en cok kullanılanları yazdım)

5) Bilmediginiz kisilerden hic bir dosya almayın.
    Bildiginiz tanidiginiz kisilerden Bir dosya alacaksanız. bunun kaynagını size soylemesini soyleyin.
    ve o dosyayı bulundugu web sitesinden siz indirin.

illa ondan dosya alacaksanız 4. Maddeyi yerine getirdiginize emin olun.

6) kullandıgıız Bilgisayarda Keylogger olma durumuna karsi sifrenizi karısık girin? Nasil yani karisik

ornegin sifreniz 123456 olsun. bunu su sekilde yazın.
    ilk once 456 yazın. sonra mouse ile sifrenin basina tiklayın ve 123 yazın.
    sonucta 123456 yazılmıstır ancak keylogger bunu 456123 olarak alacaktir.

keylogger := Klavyeden bastıgınız her tusu kaydeden ve keylogger 'i bilgisayara
    yukleyeyen kisiye bu bilgileri maille vb. sekilde gonderen CASUS YAZILIM..

Benim msn çalındıgında adamlarla irtibata geçtim yardımcı olamayız dediler..kendi ugraşlarımla geri aldım..en iyi yöntem parolayı sıfırlamak tabiki ilk kayıt olurken yazdıgınız başka bir mail adresine sıfırlama maili yollayarak...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.