Şimdi Ara

Hotmail.com.tr Uzantısı İçin Pop3 ve Smtp Ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
8.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere hotmail pop desteğini artık veriyor.Hotmail.com uzantılı adrese sahip olan kullanıcılar sorunsuz bir sekilde sadece mail adresini ve sifresini girerek bağlantı saglıyor ama hotmail.com.tr icin asagida vereceğim ayarlar gerekiyor ;

Ayarlar denenmiştir ve sorunsuzdur...

1- Maile giriyoruz--->Diğer sekmesine tıklıyoruz

2- Ad bölümüne adımızı , adres bölümüne tam olarak mail adresimizi , parola bölümüne parolamızı , açıklama bölümüne de istediğiniz bir açımalayı yazıp kaydet diyip bekliyoruz...

3- Karşımıza ayarlarla ilgili bir ekran geliyor o ekrandan POP yazan yere tıklıyoruz --->Gelen posta sunucusu sekmesi altında Sunucu adına : pop3.live.com yazıyorız---> kullanici adına : tam olarak mail adresimizi yaziyoruz (lexin@hotmail.com.tr) şeklinde ---> parolaya şifremizi yazıyoruz...

4- Giden posta sunucusu sekmesi altında Sunucu adına : smtp.live.com yazıyoruz --->kullanıcı adına : tam olarak mail adresimizi yazıyoruz (lexin@hotmail.com.tr) şeklinde ---> Parolamıza : şifremizi yazıyoruz...

ve işlemimiz tamamdır kaydet diyoruz biraz bekliyoruz bilgileri doğruluyoruz ve sorunsuz olarak hotmail.com.tr adresinizle mail atıp alabilirsiniz artık...

• güzel paylaşım
  • Pop desteği nedir tam olarak? Artık sorunsuz bir şekilde ve ek programlar kullanmadan iPhone dan ulaşabilecekmiyiz maillerimize mesela? Gmail gibi birşey mi oldu nedir?
  • Aynen dediğiniz gibidir... :)
  • ilginç bir şekilde diğeri tıkladım kullanıcıadım@hotmail.com yazıp şifremi yazdım bir baktım hemen eklemiş ve pop ve stmp adreslerinide kendisi yazmış
  • foruma boyle guzel paylasimlar lazim. tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: anorexia
    ilginç bir şekilde diğeri tıkladım kullanıcıadım@hotmail.com yazıp şifremi yazdım bir baktım hemen eklemiş ve pop ve stmp adreslerinide kendisi yazmış

.com uzantilarda sikinti yok zaten dediginiz gibi direk aliyo kendi ama com.tr uzantilarda dedigim ayar yapilmasi gerekiyo
  • Çok işime yaradı. Teşekkürler
  • Hocam bende bu konuda birsey sorabilir miyim,

Live.com uzantili mail adresim var yani hotmail.com ile ayni sayilir,

Ancak mesela yahoo adresimde oldugu gibi tam kontrol saglayamiyorum. Mesela klasorleri gostermiyor, mesela telefondan bir mail sildimmi mail hesabimin kendisinden o maili silmiyor (anladiniz sanirim)

Pop destegi dediginiz sey bunu mu saglar? Yani yahoo gibi, gmail gibi oldu da ben ayar yapmadigim icin mi dedigim sekilde acaba?

Tesekkurler
  • Pop çok rezil birşey, yada ben beceremiyorum. iPhone aracılığıyla okuduğum mailler, bilgisayarı açtığımda gene yeni mailmişcesine karşıma çıkıyor. Hotmailden acilen imap desteği bekliyoruz, olacak gibi değil yoksa.
  • Aynen ben de bunu dedim, bilen biri bi cevap yazsa keske.
  • exchange ayari daha iyi hotmailde. aninda geliyo mailler
  • İşte doğru ama hotmail.com.tr uzantısı için malesef destek yok.
  • nasi yok destek benimde hotmail.com.tr uzantili mailim.
  •  Hotmail.com.tr Uzantısı İçin Pop3 ve Smtp Ayarları

hayırlı akşamlar bende böyle bir hata veriyor yardımcı olabilirseniz seinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.