Şimdi Ara

HOTBİRD 'İ Bİ TÜRLÜ TA-RA-TA-MI-YO-RUUUUUM!...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaw ne iştir anlayamadım..Sil kur sil kur öldüm walla..ProgDVB+SS2+Xp+Çift çanak ve Hotbird'i bi türlü taratamadım, yani kanal ve sinyal yok..Hangi versiyon olursa olsun, tık yok..İMDAT USTALAR...SAYGILAR

• diseqc ayarlarına dikkat etmelisin ondan olmuyodur
  • dostum barbaros arkadas1n dedigi gibi ilk basata diceq ayarlari yap ayarlar/diceq ayarlar1nda hotbrid du tanit ondan sonra kanal listesi sekmesindne arama hotbirdu seç

bu problem prog dvb versyonundan kaynaklanan bi sorun degil
  • yaw indir hazır bir full progdvb uğraşma.bu sayfalarda conax arkadaşın bir tane vardı.her şey içinde hazır progdvb.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selmanla1

yaw indir hazır bir full progdvb uğraşma.bu sayfalarda conax arkadaşın bir tane vardı.her şey içinde hazır progdvb.

dostum hazir prog dvb de de diceq ayarlari yapilmiyormu?
  • diceq kullanmadan direkt antan koblosuyla tarat evin üstünde falan antenler nerde ?
  • arkadaşlar, antenler damda, disec kullanıyorum.. progDVB 4.54Full kurdum..bana diseqc ayarları demeyin lütfen onuda yaptım, şöyle ki:Ayarlar/DISEqC/1.0 or 2.0 seçili, frekansa göre seçili..kanal ara da 1.diseqc de Turksat 2.sinde hotbird war...Turksat tamam ama hotbird OL-MU-YOR!Gerçi bugün dama çıktım Hotbird'in çanağındaki kablo çıkmıştı, taktım bi güzel de bantladım, diseqc i de 2. den 4. ye aldım..hani diseqc girişinden olabilir diye.İndim..Tarattım..VEE..Yine OL-MA-DI...İMDAAAT!..

• kesinlikle diceq ama bu değilse anten ayrını yaptırmalısın
  • Koray08 nasıl yani diseqc deki çıkışları teker teker mi deneyeyim..Biraz açar mısın?!Hem şu da war; daha önce bir çanak aktifken diğer çanak kesinlikle işlev görmüyordu, yani kanal tıklama sırasında yayın gittiğinde anca o zaman diğeri aktif oluyodu..İlginç dimi..sahi bunun nedenini bilen war mı?!!!!
  • Yok mu derdime derman ustalar ah!......Sesiniz çıkmıyor
  • aynı problem ss2 kart ile bende de mevcut benim 1. diseqc de hotbird 2. diseqc de turksat mevcut ve bende turksatı yani 2. diseqc deki çanagı taratamıyorum.
    ve yine aynı problem digital-tv kartım da da mevcuttur sanırım o da ss2 gibi diseqc seçen kartlardan
    kullandıgım diseqc 4lü goldmaster, diseqc de problem var diyecek olanlara hatırlatma: skyvision kartımda bu konuda en ufak bir problem yok
    dostum sanırım sen ss2 satıcısının sitesindeki önerilen diseqclerden kullanmak zorundasın
  • dostum diseqc cıkar dırekt canaktan tv ye diseqc ayarını kapat yıne gostermıyorsa canak ayarsızdır umarım anlamıssındır ne demek ıstedıgımı
  • arkadaşlar! hepinize ilginiz için teşekkürler...Sevgili okiboy hocam sayesinde sorunu hallettik..Saolsun, varolsun...saygılar

• sorununu nasıl hallettin buraya zahmet olmazsa yaz da diğer arkadaşlar da yararlansın
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedran

arkadaşlar! hepinize ilginiz için teşekkürler...Sevgili okiboy hocam sayesinde sorunu hallettik..Saolsun, varolsun...saygılar

Aman hocam ne yaptık sende sağol Bilgi Paylaştıkça Guzeldır.

iyi seyirler

• sorun neymiş yaw bizde bilelim arkadaşlarlutfen yani
  • --------------------------------------------------------------------------------

Yaw ne iştir anlayamadım..Sil kur sil kur öldüm walla..ProgDVB+SS2+Xp+Çift çanak ve Hotbird'i bi türlü taratamadım, yani kanal ve sinyal yok..Hangi versiyon olursa olsun, tık yok..İMDAT USTALAR...SAYGILAR

arkadaşlar ya, forumu takip etmiyor musunuz?!...Hotbird 'i taratamıyordum, üstte de war zaten sorunun ne olduğu...Dama çıktım, anten kablolarını bi güzel sabitledim, bantladım...Okiboy hocamla Msn 'de olayı bitirdik..Şöyleki; bütün kurulu DVB leri sildik, ProbDVB4.53.1 versiyonunu indirdik, gerisi klasik kurulum..Yalnız bende Hotbird 2.çıkıştaydı.Diseqc'ten onu 4.çıkışa aldım.Ayarlar/Diseqc den de 4.sırayı aktifledim doğal olarak...Gerisinde ise önemli bi olay yok...SAYGILAR

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.