Şimdi Ara

Hosting ve wordpress hakkinda

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
84
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iki üç ay önce godaddyden hosting ve domain aldım,sonra crackli programla sitede yapıp yayına aldım fakat patladı crackli birçok kez denedim olmadı.

Sonuçta artık wordpressi öğrenip onunla yapmaya karar verdim,fakat linux hosting ve c panelde değişiklik yapmam gerekecekti?

Yoksa yine wpresste siteyi hazırlayıp filezila ile public bin içindeki atıyoruz wordpresstede?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• public içine atıyorsunuz hocam.
  • godaddy'i bilemem ama genel olarak Wordpress kurulumu şöyledir:

Paylaşımlı bir hostingde genellikle size phpmyadmin erişim bilgileri ve ftp erişim bilgileri verilmiştir.

1) phpmyadmin ile bir veritabanı yaratın. veritabanı adı, kullanıcı adı ve şifreyi bir kenara not edin. (phpmyadmin'e cpanel üzerinden de erişiyor olabilirsiniz. Üyelik sırasında size verilen bilgileri kullanın.)

2) Wordpress dosyalarını size public_html (veya benzeri) klasörü içine direkt (başka bir klasör olmadan) ftp ile yükleyin.

3) Web adresinizi tarayıcıdana açın. Örn:http://example.com Dosyaları doğru yere yüklediyseniz kuruluma başlama ekranı çıkacaktır. Kurulum adımlarını tamamlayın.

Wordpress kurulum esnasında sizden veritabanı bilgileri, yeni oluşturacağınız kullanıcı adı, sitenizin adı gibi bilgiler isteyecektir. Bu aşamada kurulum birkaç dakika içinde tamamlanmış olacaktır.
  • Teşekkürler,o zaman suanki duruma benzer ,sadece ekstradan veritabanı oluşturmak gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.