Şimdi Ara

Hoşlandığım kıza şiir yazdım, yollasam mı? (yolladım)(tanıştık :)(Sevgiliyiz artık :))

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
5.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu kardeşinizin bir derdi var, umarım kendinizi benim yerime koyup cevaplarsınız hor görmezsiniz, sadece akıl danışmak istiyorum.

şimdi yaşım oldu 17, kendi halinde sporunu yapan kendine bakan birisiyim(hem fiziksel hem zihinsel olarak), ama yalnızım, içime kapanığım, hoşlandığım ve onun da benden hoşlandığını az da olsa ilgi duyduğunu kısacası dikkatini çektiğimi düşündüğüm bir kız var, benden 1 yaş küçük ama aramızda 2 sınıf var, ben 11 o 9 , neyse okulda tipimden dolayı ön planda olan, ama utangaçlığıyla kendini geriye atmayı başaran bir tipim, geçen hafta ne olduysa bu kıza daha fazla bağlandığımı hissettim, ve bir anda elime kalemi alıp şiir yazdım, yıllardır yazmıyordum, biraz da becerikliyimdir bu konuda, 2 tane çok güzel duygu yüklü şiir yazdım, burada neden paylaşmak istemediğimi sormayın, gerek duymadım. ama şiirleri okuttuğum arkadaşlarım hatta öğretmenlerim bile biz seni böyle bilmezdik demeye başladılar, şaşırdı yani insanlar, çünkü kimseye duygularımı açmadım lisedeyken, hep içime attım, kağıda yazdım, şiir yazdıysam da attım bir köşeye, ama artık beklemekten sıkıldım, hoşlandığım kıza ask.fmden link olarak şiirleri yollamak istiyorum, ama hemen bu şiirler senin için demeyeceğim sürpriz gibi olacak, bir süre yüzü gülsün yeter o bana, ha olurda bir gün gerçekten bana bu duygularla bakan erkeği tanımak isterim derse ikimizin de kabuğunu kıracağını düşünüyorum, cesaretim olsa gider konuşurum ama büyük ihtimal hoşlansa bile çekindiği için onun da afallayacağını düşünüyorum.bir de klasik liseli hikayesi olsun de istemiyorum, kendini filmlere kaptırmışsın da diyebilirsiniz saygı duyarım ama ben buyum, sizin tavsiyeleriniz neler sizce yaptığım şey doğru mu? hem kaybedecek bir şeyim yok nasıl olsa adımı falan görmeyecek, ayrıca sanmıyorum ki bugüne kadar böyle güzel şiirler almış olsun, bu bile az geliyorsa demekki benim aradığım insan değil kendisi der güler geçerim, sizce hata mı ediyorum?

gerçekten garip bir durum içerisindeyim, yarın birgün beni tanımak istese bu sefer her şey daha garip olur diye de tırsmıyor değilim, aynı okuldayız sonuçta, yüzyüze bakıyoruz, nasıl bir durum içerisinde düşerim onu da bilmiyorum.
    cidden aklı selim insanlardan bir yardım eli bekliyorum, şimdiden vakit ayırıp yardımcı olacaklara teşekkürler.

Yepyeni bir edit: Evet abilerim, kardeşlerim,akranlarım bir yola baş koydum ve kızın gönlünü kazanmayı başardım, bir süredir, hatta 30 aralıktan beri tanışma aşamasındaydık 4 ocakta onu sevdiğimi söyledim daha doğrusu o da benim ağzımdan duymak istedi ve şuan çok mutluyuz, her şeyiyle tam bana göre olgun aklı başında bir insan, gerçi hala tanımaya devam ediyoruz birbirimizi, size diyeceğim o ki sevginizi belli etmekten korkmayın, benimle de dalga geçen oldu çocuk musunuz kardeşim diye, ama ben o şiirleri kıza çıkma teklifi için değil duygularımı anlatmak için yazdım hala yazıyorum ve çok beğeniyor, ilk kez bu kadar mutlu oldum şu hayatta, zaten tanışmamız da hakikaten garip oldu ama sıradan olmadı hiç değilse :) inşallah birlikteliğimiz daim olur ve darısı artık sizin başınıza :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAlphaOmega -- 6 Ocak 2014; 18:45:36 >

• yolla hocam hiç tereddüt etme kızlar sever böyle şairane adamları ama şiirin içinde onun olması lazım yani kendini bulması lazım şiirde
  • quote:

Orijinalden alıntı: incir reçelşi

yolla hocam hiç tereddüt etme kızlar sever böyle şairane adamları ama şiirin içinde onun olması lazım yani kendini bulması lazım şiirde

gerçekten öyle hocam, hal ve tavırlarından onunda okulda popüler olmak gibi bir derdi olmadığını, kendi hayatını yaşadığını sezebiliyorum,zaten yanında sürekli bir arkadaşı var ve şiiri yazarken ben bile uzun zamandır böyle hissetmemiştim, yani şiirlerimde sadece, yok işte gözüne vuruldum yok saçına yandım bittim gibi klişeler kullanmadım, mesela "Yalnızca bir çocuğun hayaliydi benimkisi,
    Kalbinde büyümeye can atan..." bunu yazarken kendimi gördüm ve umarım da kendisini bulur bu mısralarda ama hala sonrasında ne olur onu düşünüyorum. zaten utangaçlık bitirdi beni hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAlphaOmega -- 28 Aralık 2013; 17:44:13 >

• Yalnızca bir çocuğun hayaliydi benimkisi,
    Kalbinde büyümeye can atan

hocam bana sıkıntı gibi geldi direkt kötümsere bağlamışsınız şiiriniz umut dolu ve kızı anlatması lazım tabi diğer mısraları bilemiyorum pek sağlıklı yorum sayılmaz benimkisi
  • utangaçlık varsa mektup yollayabilirsin ona karşı neler hissettiğini ya da aşkını anlattığın bir mektup olmalı tabi senden geldiğini anlamalı ve şunu da ekliyim klişe olmamalı
  • incir reçelşi kullanıcısına yanıt
    mektup olayına açıkcası önyargılı yaklaşıyorum, herkes mektup yazabilir ama şiir yazamaz diye düşünüyorum.

edit: hocam bu arada şiirleri türlü türlü mısralarla yükledim, yani kendini bulacağı kendini değerli hissedeceği yerler de mevcut. örnek olsun diye yukarıdakini yolladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAlphaOmega -- 28 Aralık 2013; 18:02:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charismatic Enigma

Selamlar...Sevgiler...Saygılar...

Bu kardeşinizin bir derdi var, umarım kendinizi benim yerime koyup cevaplarsınız hor görmezsiniz, sadece akıl danışmak istiyorum.

şimdi yaşım oldu 17, kendi halinde sporunu yapan kendine bakan birisiyim(hem fiziksel hem zihinsel olarak), ama yalnızım, içime kapanığım, hoşlandığım ve onun da benden hoşlandığını az da olsa ilgi duyduğunu kısacası dikkatini çektiğimi düşündüğüm bir kız var, benden 1 yaş küçük ama aramızda 2 sınıf var, ben 11 o 9 , neyse okulda tipimden dolayı ön planda olan, ama utangaçlığıyla kendini geriye atmayı başaran bir tipim, geçen hafta ne olduysa bu kıza daha fazla bağlandığımı hissettim, ve bir anda elime kalemi alıp şiir yazdım, yıllardır yazmıyordum, biraz da becerikliyimdir bu konuda, 2 tane çok güzel duygu yüklü şiir yazdım, burada neden paylaşmak istemediğimi sormayın, gerek duymadım. ama şiirleri okuttuğum arkadaşlarım hatta öğretmenlerim bile biz seni böyle bilmezdik demeye başladılar, şaşırdı yani insanlar, çünkü kimseye duygularımı açmadım lisedeyken, hep içime attım, kağıda yazdım, şiir yazdıysam da attım bir köşeye, ama artık beklemekten sıkıldım, hoşlandığım kıza ask.fmden link olarak şiirleri yollamak istiyorum, ama hemen bu şiirler senin için demeyeceğim sürpriz gibi olacak, bir süre yüzü gülsün yeter o bana, ha olurda bir gün gerçekten bana bu duygularla bakan erkeği tanımak isterim derse ikimizin de kabuğunu kıracağını düşünüyorum, cesaretim olsa gider konuşurum ama büyük ihtimal hoşlansa bile çekindiği için onun da afallayacağını düşünüyorum.bir de klasik liseli hikayesi olsun de istemiyorum, kendini filmlere kaptırmışsın da diyebilirsiniz saygı duyarım ama ben buyum, sizin tavsiyeleriniz neler sizce yaptığım şey doğru mu? hem kaybedecek bir şeyim yok nasıl olsa adımı falan görmeyecek, ayrıca sanmıyorum ki bugüne kadar böyle güzel şiirler almış olsun, bu bile az geliyorsa demekki benim aradığım insan değil kendisi der güler geçerim, sizce hata mı ediyorum?

gerçekten garip bir durum içerisindeyim, yarın birgün beni tanımak istese bu sefer her şey daha garip olur diye de tırsmıyor değilim, aynı okuldayız sonuçta, yüzyüze bakıyoruz, nasıl bir durum içerisinde düşerim onu da bilmiyorum.
    cidden aklı selim insanlardan bir yardım eli bekliyorum, şimdiden vakit ayırıp yardımcı olacaklara teşekkürler.

Benimde benzer durumlar var.

Bence ask.fm'den yazma ya takmaz oradan seni.

• eğer ön yargınız varsa bulaşmayın o zaman ama kızı seviyorsan peşini bırakma yani umutsuzluğa kapılmayın bazı kızlar sevdiklerini belli etmezler
  • quote:

eğer ön yargınız varsa bulaşmayın o zaman ama kızı seviyorsan peşini bırakma yani umutsuzluğa kapılmayın bazı kızlar sevdiklerini belli etmezler

hocam size özelden şiirimi yollasam ne düşündüğünüzü söyler misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charismatic Enigma

quote:

eğer ön yargınız varsa bulaşmayın o zaman ama kızı seviyorsan peşini bırakma yani umutsuzluğa kapılmayın bazı kızlar sevdiklerini belli etmezler

hocam size özelden şiirimi yollasam ne düşündüğünüzü söyler misiniz?

tamam gönderin fikrimi söylerim hocam
  • Bence kıza kızdan hoşlandığını söyle 2-3 hafta çıkın,birilkte zaman geçirin.O şiiri hakettiğini gördüğünde ver o şiiri ve "bunu senin için seninle çıkmadan önce yazmıştım." de.
  • Yolla kızlar sever
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Yolla kızlar sever

yolladım hocam :) editledim ilk mesajda yazıyor neler olduğu, beklediğimden iyi gitti :)
  • Hocam o kadr şiir yollama özelliğini kaybeder söylemesi ayda bir ya da iki hafta bir yolla kızı şımartma. @Charismatic Enigma
  • üstteki arkadaş doğru söylemiş çok alıştırma baştan kaybedersin .Havalara girer sonra terkeder
  • Abi şilri pm den yollarmısın cidden merak ettim ki seni kendime benzettim birazda bende yazarım ama yazdığımı bilen bi dostum var
  • quote:

Orijinalden alıntı: go_can

üstteki arkadaş doğru söylemiş çok alıştırma baştan kaybedersin .Havalara girer sonra terkeder

daha birlikte bile değiliz ki hocam, varsın şımarsın, içinde bana karşı bir his olsun o bana yeter. zaten şımaracak türde bir insan olduğunu düşünmüyorum.

bu arada 2. bir edit geldi.
  • bak bu ask.fm denilen siteden ben kızın birine çok uzun süre yazdım. manyak gibi güzel laflar sevgi dolu ifadeler. çok hoşuna gidiyordu onunda gaza geliyordum bende. kız abartmıyorum onlarca kere kim olduğumu sordu. ben uzattımda uzattım aylarca sürdü böyle en son küfürler yemeye başladım. çünkü bir zaman sonra onu işleten biri olduğumu sandı. ki ben olayın suyununda suyunu çıkardım kabul. şuan yumuşattım yavaş yavaş ifşa olacağım. sen benim gibi hıyarlık yapma uzatma fazla ifşa ol yani.
  • çok alıştırma, ve üst üste atma. kız şiir için beklesin biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

bak bu ask.fm denilen siteden ben kızın birine çok uzun süre yazdım. manyak gibi güzel laflar sevgi dolu ifadeler. çok hoşuna gidiyordu onunda gaza geliyordum bende. kız abartmıyorum onlarca kere kim olduğumu sordu. ben uzattımda uzattım aylarca sürdü böyle en son küfürler yemeye başladım. çünkü bir zaman sonra onu işleten biri olduğumu sandı. ki ben olayın suyununda suyunu çıkardım kabul. şuan yumuşattım yavaş yavaş ifşa olacağım. sen benim gibi hıyarlık yapma uzatma fazla ifşa ol yani.

uzatmaya niyetim yok da, güzel laflar sevgi dolu ifadeler değil bunlar, kendimi anlattığım, sevgimi ve ona karşı hislerimi anllattığım yeri geldiğinde de onu anlattığım şiirler bunlar, ben bile bilmezdim böyle yazdığımı en son ne zaman şiir yazdığımı bile hatırlamıyorum o derece, ama tavsiyenizi aldım bir kenara, fazla suyunu çıkarmamaya çalışırım.

not: alıştırma konusunda hepinize hak veriyorum, bugün bir ilk olduğu için şiirleri sıraladım kafasında yer edinmek için, bundan sonra teker teker yollayacağım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.