Şimdi Ara

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.066
Cevap
18
Favori
59.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc ciler adına sevindim keşke bloodborne de gelse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ps4'de klişe sahnelerine 20 dakika dayanamayıp bırakmıştım Death Stranding'de olduğu gibi bunu da oynamadan geçeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 5 Ağustos 2020; 21:30:2 >
  • Death Stranding ile aynı motora sahip olduğu için o ayarda bi optimizasyon bekleyenleri anlayamadım. DS bomboş, apaçık, birbirine çok benzeyen ve bitki örtüsüz alanlarda geçiyor, bi sahnede maksimum 6-7 npc falan oluyor. Üstüne bir de DLSS teknolojisine sahip olduğu için Nvidia kartlarda ekstra iyi çalışıyor.

Horizon’ın açık dünyasında ise şehirler, pek çok insan, çeşit çeşit robot, yoğun bitki örtüsü ve ormanlık alanlar var. Yani aynı optimizasyonla çıkması zaten imkansız, orası ayrı ama paylaşılan sonuçlar eğer doğruysa oyunun beklenenden de kötü bir optimizasyonu var gibi görünüyor. 1080p medium ayarlarda RX580 60fps veriyor diye göstermişlerdi, şimdi 2060 Super bile 1080p ultrada anca 40-45 fps veriyorsa sıkıntı var demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • psycho90 kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunu övdün mü, sövdün mü anlamadım.
  • FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt
    Hahahaha yok hocam ne övdüm ne sövdüm zaten konuşmuştuk ben de aldım bekliyorum Sadece Horizon’ın açık dünyası çok daha fazla detay barındırdığından optimizasyonun Death Stranding kadar iyi olmasının mümkün olmadığını ama testlere göre bu kadar da kötü olacağını beklemediğimi belirttim

• https://www.asus.com/tr/Laptops/ROG-Zephyrus-G15/overview

Üstteki cihazı kullanıyorum. Muhtemelen ultra ayarlarda 25 fps alacağım.
  • Oyun önyükleme açılmış sevindim. Yalan yok, ps4te gerçekten hoşuma gitmediği için (bana nedense kasıyor gibi geldi ki konsolda o sıralar 25 fpsi bile dert etmiyordum) kutulu almama rağmen oynamamıştım. steamde uygun fiyata bulunca aldım direkt. ultrada yüksek fpslerde güzel bir oyun deneyimi bizi bekliyor diye tahmin ediyorum. eğer ki güzel sistemlerde bile fps sıkıntısı varsa oyunu iade ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 5 Ağustos 2020; 23:32:5 >
  • Oyunda görsellik anlamda en ufak bir upgrade yok ps4 ile aynı grafiklere sahip optimizasyon kötü. Ve buna rağmen full price dan satılıyor. 60 lirayken almıştım şu fiyatla bile iade etmeyi düşünüyorum

• Oyun çıktıktan sonra oynanış olarak 2 saat geçmeden iade edebiliyoruz değil mi?
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Evet.14 gün ve 2 saat geçmeden iade şansınız var.Çıkmadan da iade edebilirsiniz pre-order oyunlarda.
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Performansı bi görmek istiyorum hocam. Eğer akıcı deneyim sunmuyorsa oynamanın mantığı yok, ucuza almış olsak bile

• Oyunun teknik kısmı hakkında Steam'de bazı açıklamalar yapılmış.Buna göre oyun ilk kez başlatıldığında aynen Detroit Become Human'da olduğu gibi bir Shader Compilation süreci olacak ve sistem konfigürasyonuna bağlı olarak 15 dk kadar sürecek.Detroit'i PC de oynayanların bileceği üzere bu süreçte işlemci kullanımı %100 civarında oluyor ve ek bir disk gereksinimi(2 GB) gerektiriyor.Bu işlem sadece tek seferlik olacak ve böylece oyun içi performansın artırılması amaçlanıyor.Eğer sürücü güncellemesi yada donanım değişikliği olursa aynı işlem tekrar gerçekleşecek.

Oyundan en iyi performansı alabilmek için ekran kartı sürücülerinin güncellenmesi öneriliyor.Bu nedenle Nvidia tarafında 451.67 WHQL AMD de ise 20.7.2 ve daha yeni sürücülerin yüklü olması gerekiyor.

Oyun çıkışta bazı bilinen teknik sorunlarla birlikte gelecek.Eşyönsüz süzme seçeneği grafik ayarlarından aktif edilse bile çalışmıyor.Bunun dışında ise oyunda bazı anlarda stutter sorununun olduğu ve öncelikli olarak düzeltmeye çalıştıkları belirtilmiş.Bazı animasyonların ise oyun daha yüksek kare oranlarında çalışsa bile 30 fps ile sınırlı olduğu ve ilerleyen süreçte güncellemelerde düzeltileceği bildiriliyor.

Bu açıklamalara bakılırsa oyunun bir kaç güncellemeye ihtiyacı olacak gibi,çıkışta bir bakalım özellikle stutter kimsenin oyunlarda görmek istemediği bir durum umarım rahatsız edici boyutta olmaz.

• 77lirayken steamden aldım kütüphanede yatıyor ama yedek gtx760'ımla yeni ekran kartlarının çıkmasını beklerken kedinin ciğere baktığı gibi bakacağım oyuna anlaşılan.
  • https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/horizon-zero-dawn-test-gpu-cpu
    Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]
    Oyun hakkında detaylı bir test yapılmış. Low ve High ayarlar arasında uçurum yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flatronx -- 6 Ağustos 2020; 4:31:29 >

• Flatronx kullanıcısına yanıt
    uçurum yok evet, %20-25 civarında fark var.

Horizon Zero Dawn Complete Edition (2020) [PC ANA KONU]
  • 2070 Super le 45 fps mi

• Yarın kç gibi oynarız oyunu

• Yoizhik kullanıcısına yanıt
    1080ti ile 2080ti arasında ortalamada 10 fps civarı mı fark var? optimizasyon konusunda sıkıntılı gibi olacak oyun. Güncellemeleri beklemek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.