Şimdi Ara

HORIZON ZERO DAWN (2017) [PS4 ANA KONU] (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.215
Cevap
57
Favori
236.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hikaye açıldıkça öyle güzelleşiyor ki... En sevdiğim oyunlardan oldu öyle diyeyim. 2.si de çıkacaktır ama ilk oyundaki o gizem, sır olmayacağı için oyun kendisine nasıl bağlayabilecek bilmiyorum.

@zed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hell-Riegel -- 17 Aralık 2018; 2:30:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun elimde var fakat o kadar çok olumsuz yorum gördüm ki başlayasım gelmedi , öylece duruyor sizce değer mi başlamaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA060

oyun elimde var fakat o kadar çok olumsuz yorum gördüm ki başlayasım gelmedi , öylece duruyor sizce değer mi başlamaya
    Bi gow, uncharted kadar olmasa da çok güzel bir oyun. Eleştirilerin genelinde açık dünyada gezme, robot avlama oyunu gibi yüzeysel yaklaşımlar var. Oyunun hikaye akışı boyunca bize bıraktığı, üzerinde düşünülmesi gereken o kadar konu var ki. Hikaye akışı boyunca her görevin sonunda aklımızda soru işaretleri kalıyor ve bu da bir sonraki göreve gitmek için güdüleyici oluyor. Şu oyunu açık dünyasına abanılmış, grafiğiyle göz boyayan oyunlarla bir tutanlar açık söylüyorum hikayesini ya anlamamıştır ya da derinlemesine düşünecek yetiye sahip değildir.

Ek paketini oynamadım henüz, onun için yorum yapamam ama 2.oyun gelecek nesilde çıkacaktır, oyunun sonu 2.oyunun olacağını açık bir şekilde gösteriyor.

Kısaca: Mutlaka oynayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hell-Riegel -- 19 Aralık 2018; 0:26:40 >

• Teşekkürler , açık dünya oyunlarını severim aslında ama gelen yorumlardan dolayı çok ön yargı oldu bende , birde ingilizcem iyi değil o yüzden anlamam diye düşünüyorum

• uA060 kullanıcısına yanıt
    Benim de anlamadığım noktalar olmuştu, youtubedan tamamladım o kısımları. Tabii Türkçe oynamak gibisi yok, sonynin şu oyunu en azından altyazılı çıkartması lazımdı ama onlar gereksiz oyunlara (bkz: Knack 1 gibi oyunlar) seslendirme dahi ekleyip bu oyuna altyazı eklememeyi tercih ettiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hell-Riegel

Benim de anlamadığım noktalar olmuştu, youtubedan tamamladım o kısımları. Tabii Türkçe oynamak gibisi yok, sonynin şu oyunu en azından altyazılı çıkartması lazımdı ama onlar gereksiz oyunlara (bkz: Knack 1 gibi oyunlar) seslendirme dahi ekleyip bu oyuna altyazı eklememeyi tercih ettiler.
    Böylesi bir konuda neden o oyuna yaptın şeklinde değil de neden bu oyuna yapmadın şeklinde bir eleştiride bulunmak daha doğru olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmtayd -- 19 Aralık 2018; 8:21:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA060

oyun elimde var fakat o kadar çok olumsuz yorum gördüm ki başlayasım gelmedi , öylece duruyor sizce değer mi başlamaya
    1984-85 ten beri (9-10 yaş) oyun oynarım. 33 yıl olmuş. bunca zaman içerisinde top listeme bir sürü oyun girdi. Horizon da bunlardan birisidir . oyun zevk meselesidir beceremezsin kötü olur, oyunda bam güm girmeyi seversin uzunca süre karakter geliştirdiğin oyunları sevmezsin kötü olur falan o ayrı bi şey.ama bu oyuna kötü demek oyun olayından kesinlikle anlamamaktır. sevmediğin bir tür olsa bile kötü demek haksızlıktır. bu oyun kesinlikle şans verilmeyi hak ediyor. bu türü sevmesen bile sevdirecek oyunlardan birisidir.
  • whoops W kullanıcısına yanıt
    Hocam açık dünya bu tarz oyunları seviyorum ama ön yargım olmuştu kırıldı sayenizde ilk fırsatta başlayacağım teşekkürler :)

• Horizon hikayesiyle oynanış eksiğini kapatan bir oyun. Sanırım dünyanın en uç hikayesine sahip(hikaye değil aslında geleceğin ta kendisi)oyun. Ben platinledim bir oturdum mu 3 saatten aşağı kalkmadım ama öylesine bunaldığım zamanlar oldu ki. Herşeye rağmen böyle bir oyunun varlığından haberdar olduğum için oldukça mutluyum . Eğer ikinci bir devam oyunu gelirse mükemmele yakın olacaktır.

Eğer ortalama üzeri bir ingilizceniz yok ama oyunun hikayesini anlamak istiyorsanız ‪horizon zero dawn:https://eksisozluk.com/entry/69274035 ‬ bu girdiyi okumanızı öneriyorum. Oyunun yarısında iken. ( nerde olduğunu oynayarak anlıyacaksınız ) okumanızı öneririm. Yazı oyunu baştan hatta daha da başından sonuna kadar anlatıyor. Ama hikayenin tadı kaçar demeyin çünkü okumazsınız kendiniz neredeyse tüm hikayeyi kaçırıyorsunuz çünkü oyunun hikaye anlatımı çok hızlı geçiliyor çoğu şeyianlamlandıramıyorsunuz. Fakat diğer türlü Konuyu bildiğiniz için de çoğu olay sizi daha da sarsıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 20 Aralık 2018; 0:1:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Horizon hikayesiyle oynanış eksiğini kapatan bir oyun. Sanırım dünyanın en uç hikayesine sahip(hikaye değil aslında geleceğin ta kendisi)oyun. Ben platinledim bir oturdum mu 3 saatten aşağı kalkmadım ama öylesine bunaldığım zamanlar oldu ki. Herşeye rağmen böyle bir oyunun varlığından haberdar olduğum için oldukça mutluyum . Eğer ikinci bir devam oyunu gelirse mükemmele yakın olacaktır.

Eğer ortalama üzeri bir ingilizceniz yok ama oyunun hikayesini anlamak istiyorsanız ‪horizon zero dawn:https://eksisozluk.com/entry/69274035 ‬ bu girdiyi okumanızı öneriyorum. Oyunun yarısında iken. ( nerde olduğunu oynayarak anlıyacaksınız ) okumanızı öneririm. Yazı oyunu baştan hatta daha da başından sonuna kadar anlatıyor. Ama hikayenin tadı kaçar demeyin çünkü okumazsınız kendiniz neredeyse tüm hikayeyi kaçırıyorsunuz çünkü oyunun hikaye anlatımı çok hızlı geçiliyor çoğu şeyianlamlandıramıyorsunuz. Fakat diğer türlü Konuyu bildiğiniz için de çoğu olay sizi daha da sarsıyor .
    Oynanış kısmında da eksiği yok bence. Hep ok attığımıza dair eleştiri var ama fps oyunlarında da hep kurşun sıkıyoruz, witcher 3te sürekli kılıç sallıyoruz, bunlar eleştiriliyor mu? Hayır. Ayrıca oyundaki robotların hepsi tasarım harikası olmasının yanında muazzam bir yapay zekaya sahip. Spoiler: ilk kez timsahrobot gördüğümde, gölün ortasındaki adaya doğru yüzeyim de yakınlaşıp öldüreyim demiştim. Göle atladım, saniye geçmeden timsahrobot suya daldı, noluyor yav diyemeden aloyu kaptı, öylesine sıçradım ki dualshock düşüyordu elimden Bir de görünmez robotlar var ki bunlar da etrafa kırmızı ışık yayan parçalar bırakıyor. O kırmızı ışığı görüp neymiş bu deyip yanına gittim, o parçacık havai fişek gibi havalanıp havada patladı, sonra üstüme doğru görünmez robot koşmaya başladı, o heyecanla kaç lan kaç diyemeden darbeyi yedim Sonra robotu analiz edip ok atmaya başlayınca robot kaçtı, 30 saniye sonra, ben artık gelmez herhalde dediğim anda 2.darbeyi vurdu.

Oyunu yerden yere vuran arkadaşlar Allah bilir bu robotların varlığından bile haberdar değildir

• Oyunun ok kullanma üzerine bir sıkıntısı yok ben sıkılmadım oynarken benim sıkıntım insan düşmanlara karşı kamp temizlemede oldu hiç bir şekilde zevk vermiyordu üstüne üstlük ana görevler hep seni insanlarla savaştırıyordu bu oldukça yavandı. Sana koşan insanların etrafında dört dönüp kafalarına nişan almak veya yakın dövüşte r1 r2 spamlamak bayıyor. Zaten bi süre sonra insanlara tek atıyorsun . Genel açıdan eminim ki seni de yormuştur ben ilk oynayışta platinledim belki sadece ana görev üzerinden giden bir insanı yormamıştır bu durum ama beni yordu.

Ana görev dedim burada da oldukça sıkıntısı var. Ana görevler seni yeterli sayıda robot düşmanla karşılaştırmıyor challenge hissiyatı neredeyse yoktu. Üstüne oyunun yarısından sonra “asıl hikaye görevleri” adı altında yaptığın tek şey yürüyüp audio log dinlemekti. Ayrıntıya inersen horizonın çok günahı var. Ama kendini affettiriyor yaptığı iyi şeylerle. Bikere optimizasyonu ve konsolun gücünü yönlendirebilmesi oldukça takdir edilesi. Ben çok üzülüyorum bir konsolda gow horizon rdr gibi onlarca güzel oyun yapabilecekken iki üç oyunla sınıra varıp devrini kapatmayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    Ana görevlerde robot çeşitleriyle karşılaşmama konusuna katılıyorum, o konuda eleştirilebilir ; ama ben genelde göreve giderken bu robotları görüp indirdiğim için görevlerde robotlar yerine insanlarla kapışmak çok da sıkıcı gelmedi. Yani göreve giderken zaten 7-8 robot indirmişim, ki bazı robotlar ölmek bilmiyor toprak yiyen yer altı robot gibi, bunun üzerine aynı türden robotları görevlerde görmek sıkıcı olurdu diye düşünüyorum.

Audiolog dinleme kısmı beni en çok zorlayan kısımdı, ingilizcem iyi olmadığı için youtubedan ordan burdan derken hikayeyi tamamlamak konusu çok uğraştırdı, bu konu benim eksiğim ama Türkçe altyazı olsa bile sıkıcı gelebilir oyuncuya, dediğiniz gibi hiçbir aksiyon barındırmıyor çünkü. Ben sıkıldım mı? Hayır Kendimi harabelerin içinde, atmosferi iliklerime kadar hissederek, yalnızlık duygusu içinde oynamak hoş bir duygu benim için. Nesnel baktığımızda bu görevler eleştirilir tabii ki ama geliştiriciler geçmişe ait bilgileri nasıl sunabilirdi diye düşününce de cevap bulamıyorum açıkçası.

Velhasıl bu 2 konudaki eleştirilere hak veriyorum ama ben bu iki durumdan da pek rahatsız olmadım.

Ek: Kampları genelde gizlice temizlemeye çalıştım, uzaktan gözlem yapıp taktik geliştirerek teker teker indirmek daha zevkli oluyor bence. Diğer türlü bam güm üzerinize geliyorlar ve insam düşmanların hareket animasyonları pek özenli hazırlanmamış, bu da atmosferi baltalayan unsurlardan biriydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hell-Riegel -- 20 Aralık 2018; 3:8:56 >

• Haykıran Bıngıldak kullanıcısına yanıt
    oynanış eksiği baya ağır olmuş. oyunda stealth mode var, kafanı kullanıp silahlarla tuzaklar hazırlayabiliyorsun. değişik özelliklerde oklar var ve yine bunları da farklı amaçlar için kullanabiliyorsun, robotları hackleyip onları kullanabiliyorsun vs vs. oynanışta kesinlikle eksiklik yok çoğu oyundan çok daha fazla seçenekler var oyunu keyifli bir şekilde oynamak için.
  • Yeni PS4 kullanıcısıyım. Bu oyun hakkında çok olumsuz yorumlar duydum fakat exclusive olduğu için bir şans verdim. Daha önce PC de bir çok oyun bitirdim. Bu oyunu biraz FarCry a biraz da Witcher 3 e benzettim. İlk başlarda olumsuz yorum yapanlar haklı galiba diye düşünürken, oyunun grafikleri ve oynanışı o kadar güzel ki bırakamadım. Farklı yayları, okları, tuzakları, iksirleri kullanarak oynamak çok eğlenceli. Daha önce oynamayanlar mutlaka oynamalı.

• Oyunda bir hüzün havası var. Vantage Noktalarında mekanların eski görüntüleri, oralarda bir zamanlar bir medeniyetin olduğu, şimdi ise geriye tek yıkıntıların kalması acaba şu an yaşadığımız yerlerin 100, 200 hatta 1000 yıl sonra nasıl görüleceği sorusunu aklıma getiriyor. Yine hüzünlendim bak
  • Arkadaşlar ravengerları kontrol etmeyi nasıl öğreniyoruz? Görev için gerekiyor

• Uchihasasukee kullanıcısına yanıt
    Cauldron görevlerini yap veya ziyaret edip temizle icerisini

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende oyunu yarıda bırakmıştım ama tekrar başlayasım geldi. Aloy'un o bakışlarını bile özledim.

Keşke Türkçe olsaydı ama bu oyunun o grafikleri insanda bıraktığı o hissiyat muhteşem.
    İngilizcemi geliştirmek için bile oynarım bu oyunu.
  • Oyun 10 milyon satış rakamına ulaşmış. Çok iyi oyundu sonuna kadar hak etti, darısı devamına artık gerçi yeni bir Killzone'da iyi olurdu ama bu rakamlardan sonra Horizon 2 gelir muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zed

Ben de aylar önce oyuna başladım, arada birçok oyunu bitirdim ama bu oyunu bitiremedim. Atmosfer, dünya çok iyi ama hikaye çok yavan geldi bana. Ama bitireceğim 2019'da
    Ve oyun biter
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.