Şimdi Ara

Hoparlöre led bağlamak Yardımm!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar bu ledi yeni aldım ve 2+1 logitech marka ses sistemime bağlıyacağım. Benim sorum bassa resimdeki beyaz adaptörü mü takacağım yoksa siyahı mı? Kısacası nasıl takılacağını anlatabilecek var mı? Yardım Lütfen!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sese duyarlı bir şekilde yakmak istiyorsan malesef doğrudan baglayamazsin, araya ses sinyali ile tetiklenecek bir transistör eklemen gerekir.

• Youtube de birkaç video izledim direk bağlıyorlar ama o ledler kumandasızdı. Dediğin şey nasıl birşey nerden bulabilirim?

• Şu konuya göz atmak işe yarar diye düşünüyorum:

https://forum.donanimhaber.com/sese-muzige-duyarli-led-resimli-videolu-guncellendi--79581224-1

• mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Forumun sese duyarlı led'cisi olduk iyice

20K olmuş görüntüleme hey maşallah. Bu arada 7yıl önce yaptığım bir sistem bu. Kaliteli ve daha uzun led kullanmak isterseniz rahmetli kenakord hocamın şemasını çizmiş olduğu benimse güzel bir şekilde gerçekleştirdiğim IRFZ44N mosfetli devreyi yapmanızı öneririm. Reklam gibi olmasın youtube kanalımda videosu mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hak edene hakkını teslim etmek gerek linyit, o konuya emek verdiğin belli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 13 Kasım 2019; 19:21:20 >
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rgb ledin kontrolcüsü sabit voltaj ile çalıştığından,, ses devresine baglanamaZ,, sadece LED bağlanır, oda arada ses giriş güç kontrolü devresi kullanilarak bağlanır..

Bass hoparlör eksi ucu şase gnd degildir, sadece + dan ses kontrole girilir, eksi ise sessisteminin gnd şase sinden alınır,,
    Tip 31 bulunmaz ise bd241 veya 243 olabilir,, bağlantıyı mutlaka tekrar tekrar kontrol ediniz, bir elinizi + ya diğer elinizi sinyal giriş ucuna deyirin, devre led lere tepki veriyormu, ok, ise hop +ya bağlayın,,,

Eğer sessisteminin arka ses giriş yerine baglanacaksa, giris ses sinyali olduğu için ses açınca led anca yanmaya başlar,, buradada devre 1 adet ise sadece sağ veya sol + uca bağlanır,, eksi drek bağlanır,, iki adet eş devre yapılırsa, iki ayrı led ile hem sağ hem sol + ya ayrı ayrı bağlanır,,, ,,,,
    Aslında bu tip devreler pek önerilmez, ,,, benim önerim sese göre 5 ayrı ledi, ses şiddetine göre ayrı ayrı yakan
    https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_an6884.html
    devre tam bu iş içindir, fakat her çıkış sadece 1 adet 30mA sıradan led yakar,, R drenci kullanılmadan, serit ledin sadece bir gurubu 5 adet ayrı ayrı bağlanır,
    Bu devreye transtor eklenip, şerit led gurubu çalıştırılabilir, fakat tip31 veya bd241 gibi npn degilde,
    , pnp olmalı,,,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.