Şimdi Ara

Honor 8X 6 Kasım’da ülkemizde satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mobil teknoloji sektörünün lider üreticilerinden Huawei’nin alt markası olan Honor, geçtiğimiz günlerde oldukça yüksek bir fiyat/performans oranı sunan, bütçe dostu bir cihaz piyasaya sürmüştü. Ülkemizde de bir hayli ilgi gören cihazın, burada satışa çıkıp çıkmayacağı oldukça büyük bir merak konusuydu. Yapılan açıklamalara göre Türkiye’de kesin olarak satışa sunulması kararlaştırılan cihaz, 6 Kasım’da raflardaki yerini alacak.

Cihazın teknik özelliklerinden biraz söz edecek olursak, 6,5 inç genişliğinde Full HD+ bir ekranla karşımıza çıkan cihaz, gücünü Kirin 710 işlemciden alıyor. 4 GB ve 6 GB’lık RAM seçeneklerine sahip olan cihaz, ayrıca 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama seçeneğine sahip. 20+2 MP’lik arka kameraya ve 16 MP’lik ön kameraya sahip olan cihaz, 3750mAh gücünde bir bataryaya sahip.

200 dolarlık(1.125+ TL) bir fiyat etiketine sahip olan cihazın ülkemizde ne civarda bir fiyat etiketi ile alıcı bulacağı şu an için oldukça büyük bir merak konusu.

Cihaz Özellikleri

İşlemci: Huawei Kirin 710
    RAM: 4 GB/6 GB
    Depolama: 64 GB/128 GB
    Ekran: 6.5 inç Full HD+
    Arka Kamera: 20 MP + 2 MP
    Ön Kamera: 16 MP
    Batarya: 3.750 mAh
    İşletim Sistemi: Android 8 Oreo

• 2699 TL.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1999 TL fiyat etiketiyle piyasaya çıkarsa eğer f/p kavramını doruklarına kadar yaşatacak olan telefon. Tasarımı çok güzel.

• fastmustaine kullanıcısına yanıt
    Hangisi ama;
    4/64 mü?
    6/128 mi ?

• Honor Play ile aynı fiyata satılacağını düşünmüyorum daha düşük bir fiyata piyasaya girecektir.

• Seviyorum huawei ni ya kendi telefonunun çakmasını yapıyor. Mate 20 lite ı direk çakmışlar 8x ile. Mate 20 lite düşünen düşünmeden honor 8x alabilir.

• Benimde merak la beklediğim bir model umarım mantıklı bir fiyatla gelir

• Fiyat bu telefonun kaderini belirleyen ana argüman olur.

• Tanıtıldığı günden beri bu telefonu bekliyorum. Mate 20 Lite satışlarını düşürür diye getirmezler diyordum ve Redmi Note 6 Pro almaya karar vermiştim. Lakin bu kararımdan vazgeçtim.

Malezya'da yapılan lansmanı izledim.
    4 / 64 olan modeli 279 euro , 4 / 128 olan model 309 euro'ya tanıtıldı.

Bu fiyatları bizde de bu şekilde açıklarlar ise harika olacak. Bir çok ülkedeki fiyatları araştırdım aşağı yukarı hep aynı. Beklemeye devam :)

Tasarım güzel, kameralar idare eder, kirin 710 snapdragon 636 civarında güce sahip. 2000 liraya iyi olabilir ama 2000 lirayı geçerse alınmaz. 2500'e 128 gb lg v30 plus var, nokia 7 plus var.
  • CyberDiamond C kullanıcısına yanıt
    Honor 8x daha evvel tanıtıldı

• 1800 tl yi geçmemesi lazım. Peyni ekmek gibi satar o zaman.
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    Tahminimce (ki inşaAllah yanılırım) 4/64 modeli 1.899 ya da 1.999 gibi gelecek.

Evet tasarımı güzel. 2.000i geçmezse kesin alacağım. bu fiyata bu özellikler yeter de artar bile.

• Kayrabey kullanıcısına yanıt
    ikibini az da olsa geçer gibi. 2200-300 bekliyorum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebendefrans

ikibini az da olsa geçer gibi. 2200-300 bekliyorum bende.
    1) Şöyle bir durum var ki Honor Play lansman fiyatının 800 lira fazlasına geldi bize. Ki o zaman dolar biraz daha yüksekti. Ayrı oranda fiyatlandırma bile yapsalar 2.000i görmez...

2) Fakat şu da var ki %90 - 95 aynı olan ve 3.800e çıkıp satışı yapılamayan hali hazırda bir Mate 20 Lite modeli var. Satışlar istendiği gibi gitmedi ve fiyat tepki alınca 900 lira indirime gidildi. Mate 20 Lite 2.900e düştü. Şimdi 2.000e Honor 8x gelse bu tam bir kendi bacağına sıkmak olacak.

3) Ama bu yapmadıkları bir şey değil. Honor 7x ile ile P20 lite arasında öyle devasa bir fark yok. Tasarım olarak değişik ama işlemci vs aynı. ram depolama aynı. Ama aralarında yeri geliyor 700 liraya yakın fark oluyor...

Son olarak gönül ister ki burada 6 Kasım'da bir lansman yapılsın ve fiyatlar aşağıdaki gibi olsun.

4 / 64 = 1.899

6 / 64 = 2.099 (bu modelin geleceğini zannetmiyorum Avrupa için satışı yok.Diğer ülkelerde de satışına rastlamadım. Çin'e özel olabilir)

4 / 128 = 2.199
  • 2400-2500 tl civarı gelir sanırım.üstü fiyatlara fazla satmaz bence.

• 2500 olursa azcık daha verip Honor Play almak çok daha mantıklı olur ama fiyat politikalarını düşünürsek malesef 2500 civarında çıkacaktır...

• Sahibinden sitesinde bavulcular 2099-2499tl arasında satıyorlar resmi garantili si 2599tl çivarında satılır, 8x den sonra 8c gelecek oda 1999tl olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi ile Çin markaları na şans veriyorum vermesine de,

Nedense Çin menşeili Kirin işlemciye bir türlü ısınamadım.Aynı ayar daki Kirin işlemciyi Qualcom işlemci ye tercih edecek aman aman bariz bir performans,fiyat farkı bile sunmuyor Huawie.

Gerçi Xiaomi nin de resmi satışları ile o eski fiyat avantajı kalmadı.Ancak yine de Qualcom işlemci li modeller benim açımdan daha tercih edilesi gelmiştir hep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.