Şimdi Ara

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.605
Cevap
110
Favori
195.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu fotoğrafdan çıkarabildiğim, yeşil on/off, turuncu modulasyonlu, mavi dış hava sensörü, beyaz boyler termostat bağlantısı gibi. O nedenle yeşile bağlamalısınız gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fz18

Yeşil e neden bağlamamalıyım acaba, birde hangisini tercih etmeliyim. Zaten çok seçenek yok gibi

230v kalorifer simgesi olan klemens sanki harici bir ısıtma devresi besleyicisi gibi duruyor. Ama orda 230v out olan gayet net bir çıkış var. Sağı solu kurcalamaya gerek yok zannimca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Gecikmeli başlatma, ve optimum stop açık.

Ben daha önce 3 yıl CMT727 kullanmış biri olarak zaten Honeywell'den mennundum. İlk zamanlar bu ne böyle çalışma mantığını olur dedim sonradan sonradan işin mantığını çözmeye başladım o zamanlar öğrenme modu, TPI nedir bilmiyordum. Araştıra araştıra öğrendik. Cosa'yı ise 2019'da Kara Cuma kampanyasında denk getirmiştim bi alıp deniyim ya şunu diyerekten aldım.

Bi ara Honeywell'in pilleri bitti pil almaya üşendim o sırada Cosa'yı bağladım.

Kayınço ev aldı baktı Honeywell kenarda duruyor şunu bana ev hediyesi ver dedi iyi al hayrını gör dedim :) Şimdi oda çok mennun.

Sonra kombim bozuldu yeni kombi aldım. Cosa ters röleli olduğu için yeni kombimde çalışmadı. Termostatsız kaldım.
    Hatta San-Tek alacaktım hasan hocadan fakat fiyatı yüksek geldiği ve ödeme nakit olduğu için uymadı. Sonra Cosa'ya geri gönderdim kombi ünitrsini düz röleli ile değiştirdiler. E amazondada fiyatı uygun yakalayınca alıverdim T3R'yi.

Evet Cosa'yı termometre gibi kullanıyorum. Grafiklerini ve verilerini seviyorum, taaaki kayınçom gibi biri el koymazsa bu şekilde devam :)

Yani işin özü Honeywell'in çalışma mantığını ve algoritmasını yaladım yuttum diyebilirim. Alt ve karşı komşumda geçen sene kışa girerken CMT727 aldılar benden görüp. Hatta ben sipariş etmiştim irka.com dan 628 TL'ye. Bir senedir bana hala dua ederler. :)
    Hocam merhaba bende cm 727 var. Dört sene oldu sanırım alalı. Manuel de 22 ye getiriyorum, gerisini cihaza bırakıyorum. Yapmam gereken başka bir ayar vs var mı? Ayrıca T3R ile arasında ne gibi farklar var? Değiştirmeye gerek var mı? Amazon indirimini bekliyorum babamlar için. Eğer gözle görülür bir faydası olacaksa benim cihazı da T3R ile değiştireyim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fz18 F kullanıcısına yanıt
    Benim kombinin klemesi videodaki gibi

Sizin kombinizdeki iki klemens bende tek bir klemens olarak ayarlanmış.

Ben de yeni farkettim bu durumu.

• cotyora667 C kullanıcısına yanıt

Elektirik beslemesini turuncu klemensden alcam, sanırım bu doğru yapmış oluyorum. Yanlışsam yazın lütfen

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

Kontrol Bağlantısı için de aşağıda maviyi mi seçmeliyim,

Ben maviyi evin dışında ki sıcaklık ölçümü olarak algıladım. O sebeple yeşil diye düşündüm.

Honeywell T3R/T3/T3M Kullanıcıları Paylaşım Platformu

• quote:

Orijinalden alıntı: fz18

Elektirik beslemesini turuncu klemensden alcam, sanırım bu doğru yapmış oluyorum. Yanlışsam yazın lütfen

Kontrol Bağlantısı için de aşağıda maviyi mi seçmeliyim,

Ben maviyi evin dışında ki sıcaklık ölçümü olarak algıladım. O sebeple yeşil diye düşündüm.

Evet ben de sizin yazdığınız gibi kast ettim. Elektrik 230v out turuncu klemens, termostat bağlantısı yeşil klemens. Butun bunları yaparken sigorta, gaz kapalı olsun. İşler bittikten sonra açınız.bağlantı yaparken kabloların diplerinden kilcal teller çıkıp birbirine temas etmesin. Temiz çalışın. Kırmızı klemensteki köprünün ne olduğunu bilmiyorum, termostat calismaz ise kırmızı klemensteki köprüyü çıkarıp deneyin. (köprüyü atmayın sakın) Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cotyora667 -- 5 Nisan 2021; 9:36:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Hocam merhaba bende cm 727 var. Dört sene oldu sanırım alalı. Manuel de 22 ye getiriyorum, gerisini cihaza bırakıyorum. Yapmam gereken başka bir ayar vs var mı? Ayrıca T3R ile arasında ne gibi farklar var? Değiştirmeye gerek var mı? Amazon indirimini bekliyorum babamlar için. Eğer gözle görülür bir faydası olacaksa benim cihazı da T3R ile değiştireyim.

Alıntıları Göster
    2 yıl önce araştırma yaparken çok bir farkın olmadığını görmüştüm. Eski postlarda belki yazmışımdır. Hatta ben alırken coğu yerde bu model satışta idi. Bence değiştirme gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yanıtın için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Alıntıları Göster

Hemen hemen aynı sayılır.

T3R, CMT727'nin modern versiyonu denebilir.

Optimum durduma ve gecikmeli başlatma özellikleri eklenmiş.

• Dün Honeywell T3R kurulumu yaptım. Ancak anlamadığım bir husus var. Manuel mod ile Auto mod arasında ne gibi farklar var anlamadım.

Auto'da haftalık ve saatlik ayar yapabiliyorsun. Manulede ise sabit bir sıcaklık belirliyorsun.

Bunun haricinde özellikle de performans ve cihazın kendi özelliklerini kullanabilmesi açısından bir farklılık var mı

• furkanunlu F kullanıcısına yanıt

Auto mod program için geçerli bir mod, bunun dışında cihazın işlevi değişmez, öğrenme modu her ikisinde de aktif zaten müdahale edilemiyor. Program evde olunmadığı veya gece saatlerinde ev içi sıcaklığı bir miktar düşürerek ekstra tasarruf sağlama amaçlı kullanılır, ev hep aynı sıcaklıkta tutulacak ise zaten program yapmaya gerek yoktur.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yanıtınız için.

• Merhaba evime yerden ısıtma sistemi yaptırdım ve forum aracılığıyla honeywell t3 aldım her kata 1 er adet
    Yazılanların büyük çoğunluğunu okudum ama cevap bulamadığım için soruyorum
    Yatak odasındaki oda termostatı 23 e ayarlı
    Oda 22 derecede ama termostat 5-10 dk da bir devreye giriyor biraz geçiyor tekrar devreden çıkıyor
    Set değerine gelene kadar çalışmasını nasıl sağlayabilirim

• byakut B kullanıcısına yanıt

T3R bildiğiniz standart pn/off termostatlar gibi değildir, çalışma prensibi farklıdır, eğer odayı kısa sürede ısıtmak istiyorsanız manuel olarak istediğiniz sıcaklıktan birkaç derece yukarıya ayarlayın, istediğiniz dereceye gelince set değerine indirin, sonrasında odayı stabil tutacaktır.

• bu ay ki faturamda geldi 316 tl. en üst katta olduğum için hep yan komşuyu kıyas alıyorum t3r öncesi ve sonrası olarak. yandakine 420tl geldi o 2+1 cephesi daha çok güneş alıyor ben 3+1 kuzey cephede var. bence gayet iyi. 2 faturada parası çıktı :)

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Dün yazımdan hemen sonra manuel moda aldım belirttiğiniz gibi sabah istediğim dereceye ulaşmıştı programlı modda da öyle 2-3 derecelik farkları gün içerisinde kapatamıyor 18:00 21 derece 23:00 23 derece gibi çok sık aç kapa yaptığı için manuel modda olsa başka odaya termostatı koyacağım

cevabınız için teşekkürler

• öncelikle herkese iyi günler, bu oda termostatından sanırım bizim de ihtiyacımız var ama birkaç şey bilmem gerekiyor. ne yapabileceğimize karar veremedim.

öncelikle ev apartmanda bir dubleks. fakat üst kat evin değil, komşunun üstünde olduğundan ve komşularımız sibiryalı olduğundan ister istemez biraz doğalgaz yakıyoruz.

ev net olarak 160 m2 civarında, alt katta salon+mutfak var ve kombi burada. odalar vs. üst katta.

eskişehir'deyiz ve ortalama doğalgaz tüketimimiz 280-300 m3.

kombimiz arçelik dgk yp 25 prmx

problem şu ki, üst katta uzaktaki odalarda kombiden çok uzak olduğundan mıdır nedir petekler hiçbir zaman düzgün ısınamıyor. bu yüzden de evin o tarafı, geri kalanına kıyasla oldukça soğuk oluyor. diğer odalarda bir sorun yok, hatta bazen gereğinden fazla ısınıyorlar.

evde hiçbir zaman ideal bir sıcaklık olmuyor. bu termostatı aldıktan sonra çalışma mantığı anladığım kadarıyla üzerindeki termostata göre. şimdi ben bunu uzaktaki odaya koyarsam teoride hiçbir şey değişmeyecek çünkü 23 dereceye ayarlasam bile evin geri kalanı çoktan 25 olmuş olacak belki de. ısınan bir odaya koyarsam da yine burası ısındı diyip kapatacak ve uzaktaki odalar ısınmayacak.

bunu birden fazla alıp takabilme şansımız var mıdır? yani 2 tane alıp bağımsız bir şekilde sıcaklık kontrolü yapılabilir mi? kombi odaları nasıl ayırıp sıcak su verecek? bir yöntem var mıdır?

teşekkürler.

• loiloyse kullanıcısına yanıt
    Siz termostat alırsanız en az ısınan odaya koyacaksınız, diğer fazla ısınan odalara da termostatik radyatör vanası takacaksiniz, sizin çözümünüz bu şekilde olmak zorunda.

• loiloyse kullanıcısına yanıt
    Size tavsiyem bu Veya herhangi bir termostatı almadan önce evin petek radyatör tesisatını tamir ettirin.

Öncelikle alt ve üst kat radyatörler arasındaki ısı farkını çözmeniz gerekmekte.

Daha sonra termostat arayışına başlayabilirsiniz.

Belki kombiniz gücü yeterli değildir üst katlara yeteri kadar su pompalayamiyordur.

Ankara'da Fatih bank kombi tamircisi var. YouTube kanalında da birçok videosu var. Sorunu bir de ona anlatabilirsiniz. Yardımcı olabilir belki size.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.