Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
66
Favori
110.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler modülasyonlu oda termostatı 20.5 derece gösterirken telefondaki uygulama 21 gösteriyor.bu normal bir durum mu?
  • Kısa kısa tecrübelerimi yazayım. Mutlaka uzmanlar daha iyi cevaplar vereceklerdir.
    1. Cihaz tasarruf sağladığı gibi kon**** tam. (Buderus kombimiz var. 40 derecenin altında çalışmıyordu. Bu OT sayesinde 30larda yanabilmeyi başardı. Bu da tasarrufun ilk adımıydı. Sonrasında internetten takiple tasarrufun en önemli adımını attık.)
    2. Oda konforunu misafirlerin ve eşimin üşüdüm ya da sıcak değil mi biraz dememelerine yani ısı konusunu evde hiç açmamalarına göre tayin ettim bu da 20. 5 ile 21.5 arası.
    3.Benim de evim dublex olmasa da büyük ve 3 cepheli. Deneylerimden koridorun en uygun olduğunu seçtim. Sizde bu kablosuz termostatla en uygun yeri bulabilirsiniz.
    4.Bu söylediğiniz Natetmo'da oluyor. Bunu siz evinizi tanıyarak yapabiliyorsunuz. Örneğin evimiz 0.5 dereceyi yaklaşık 1 saatte -10 derecelik havada kaybediyor. Örneğin 1.5 saat önceden hedeflediğim sıcaklığı giriyorum. Genelde tutuyor.

Bu denemeleri elinizin altında olan uygulamayla yapabilşr optimal kullanım sağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenten77 -- 31 Aralık 2015; 9:53:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap için teşekkürler. Sanırım termostanın bende de yeri koridor olacak ama merdiven tarafından hafif bir soğuk hava akımı oluyor gibi hissediyorum ben yukarı çıkarken ona göre bir yer ayarlamam gerekli.Bu gece kombi 37 deydi otururken bu gayet iyidi ama gece yatınca ev nedense bi kaç gündür acayip sıcak oluyor.Dün gece eve girdiğimden ve sabah çıktığımın arasında 4 metreküp yakmışki zaten günlük 6-7 yakıyor bunun yarısını sanırım termostatla kazanmış olucaz.Termostatı haftalık yada günlük programda kullandınızmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bf -- 31 Aralık 2015; 10:40:26 >
  • Hafta ici programlı kullanıyorum çok da memnunum. İşini çok iyi yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenten77

Hafta ici programlı kullanıyorum çok da memnunum. İşini çok iyi yapıyor.

Ne şekilde ayarladınız?
    Günlük tüketimi kaçtan kaça düşürdü?
  • 40 derecede yanarken hava 1 derecede 14m3 civarı harcarken şu an 11lere düştü.

• Verdiğimiz hedef sıcaklıklar ne kadar sürede kombiyi harekete geçiriyor?
    Bugün neredeyse 10dakika kombinin çalışmasını bekledim.
    İşten geldim 18.5taki tamamen durmuş kombiyi mobil uygulamayı kullanarak çalıltırmak istedim bu arada epeydir kombi durmuş ev soğumamış radyatörler yanmıyor. 21e aldım ama nafile...10dakika bekledim Honeywelli aradım. Elle çalıştırmak durumunda kaldım.
    Şimdi çalışır vaziyette ve 17ye çekip 21 e arttırdığımda 1 dakika içinde görev yapıyor nedendir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenten77 -- 5 Ocak 2016; 22:00:00 >
  • Merhaba arkadaşlar bende Y87RF2008 + rgf100 alacağım. kampanyalara bakıyorum günlük. :) kampanya gören eden olursa haber verirse çok sevinirim.
  • honeywell de tpı var mı yanı evin ısınma zamanını şeklini öğrenme modu gibi bir şey
  • var
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    teşekkürler artık kafamı karıştırmayacağım. Honeywell y87rf2008 modelini alacam aama 340 tl ye alacakken ürünü almayıp şimdi de 480 tl verip almayı da istemiyor camım hiç o yuzden indirime girmesini bekliyorum. İndirim olursa haber ederseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

teşekkürler artık kafamı karıştırmayacağım. Honeywell y87rf2008 modelini alacam aama 340 tl ye alacakken ürünü almayıp şimdi de 480 tl verip almayı da istemiyor camım hiç o yuzden indirime girmesini bekliyorum. İndirim olursa haber ederseniz sevinirim

hocam ben 2032 için dedim algoritmayı. 2008 de varmı emin değilim.
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    tamam hocam ben aradım merkezi modulasyonluda da varmış ama tabi 2032 deki gibi değil orada modulasyon yapamadığı için öğrenme modunu koymuşlar dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

Sururii gittigidiyorda ektra yuzde 7 indirim var.istersen alabikirsin.yalniz onceki fiyattan gene yuksek.

Dolar euro yukselisinden dolayi bu urunlerde kismi indirimler olur..yaza dogru belki olur,350 nin asasinada inmez bence..en azindan sindi alirsan sana birmiktardaha tasarruf saglatarak aradaki farki amorti ettirebilir.genede sen bikirsin bekle istersen.

Duzeltme.sururii yanlis termostadi gormusum.bu degilmis senin istedigi.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/honeywell-akilli-termostat-y87rfc2032-201551877#product-detail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 15 Ocak 2016; 14:02:05 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    evet benim aradığım bu değil
    Y87RF2008 olan olması gerekiyor. aslında biraz indirime girse hemen alacam aslında

o da yüzde 7 indirime girmiş ama hala pahalı bence
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/honeywell-modulasyonlu-akilli-termo-y87rf2008-198108647

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kombici_Olduk -- 15 Ocak 2016; 14:27:18 >
  • Ben 399 tl iken 300/50 n11 çekini 5 tl ye alıp 344 tl ye maletmiştim. Ah nerde o eski kampanyalar çekler :)
    Şu an en ucuz n11 de 429 tl ems mühendislikte.

Ben on/off olanını aldım hermetik kombime. Önceden 55 derece tüm gün açık tutuyordum havalar çok soğuk olmamasına rağmen. Günlük tüketim 8.5 metreküp civarı idi. Binada mantolama var ve camlar ısıcam pvc doğrama.

Termostatı gece 25, gündüz 24 (ara sıra kazara yanmasın diye) derecede tutuyorum. Günlük tüketimim 4.5 metreküpe düşmüş durumda.

Her eve lazım.
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Ben o indirimi kacirdim çok pismanim aslında
    viessman yüzünden ara kabloyu bulamadık o bizi sikintiya soktu. Neyse artık indirimi bekliyorum
    Arkadaşlar bu y87rf2008 modulasyonlu olan sıcaklık hassasiyeti kaç derece acaba
    On/off olan 0.1 ama modulasyonlu olan kaç acaba

• Arkadaslar iyi gunler . honeywellin kablosuz oda termostatiyla hangi kombiler uyumludur ( hangi kombilere modulasyon yaptirir . )

• quote:

Orijinalden alıntı: emin6868

Arkadaslar iyi gunler . honeywellin kablosuz oda termostatiyla hangi kombiler uyumludur ( hangi kombilere modulasyon yaptirir . )

Merhaba bu adresten merak ettiğin kombiler için uyumlu olup olmadığına bakabilirsin.

http://www.honeywell.com.tr/home/akilli-termostat---modulasyonlu_k1_382.html
  • Hima H kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bir sorum olacaktı . Ben kombi alma aşamasındayım . Aslında buderus gb062+rc20 alacaktım . İkisi ortalama 2800-2900 arası . Ancak honeywell yorumlarını okuyunca kafam karıştı. Sence honeywellin modülasyonlu ve kablosuz modeliyle bununla uyumlu kaliteli bir kombi almak daha mı mantıklı olur ? ( wiessman , vaillant , ferroli ) ve kablosuz modülasyonlu ve internet bağlantılı modelini en uygun nerede bulabilirim ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.