Şimdi Ara

Honeywell Akıllı Termostat İnceleme, Merak Edilenler (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
66
Favori
110.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Normal çalışmada ledi, 10sn de bir yeşil yanar.

hiç yanmıyorsa kombi içi klemensten yada kendi bağlantı klemensinden kablo çıkmış/kopmuş olabilir.

röle kutusu da bozulmuş olabilir, ama düşük ihtimal…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • terminator kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim hocam, kablo bağlantılarını kontrol ettim sorun görünmüyordu (hatta yeniden taktım). Servisi ile görüştüm, ürünü biraz önce kargoladım. Umarım kısa sürede hallolur, servis deneyimimi de sizlerle burada paylaşırım

• Merhaba arkadaşlar, Bosch Condense 2200i W kombim için oda termostatı almam gerekiyor. Honeywell T3R OT yerine DT 92 yada DT 90 modelini alsam konfor ve yakıt tasarrufu açısından afaki bir fark oluşur mu? Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum. Max fiyat olarak 500 tl civarı çıkabilirim.

• Hiç bir değişiklik olmaz. Yapacağınız masraf gereksiz olur. T3r haftalık ve günlük programlama yaparsınız. Diğerinde bu özellik yok. İkisi de aynı TPı mantığı üzerinde çalışır.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt

Merhabalar paylaştığım resimdeki x21 klemesinebağlı madülasyonlu oda termostadını çıkarıp yerine on/off Honeywell T3R modelini bağlamak istiyorum.Bu sefer bağlantıyı köprüyü söktüğüm klemenslere mi yapacağım yoksa yine modülasyonlu termostadı bağladığım x21 üzerindeki 1 ve 2 girişleremi yapmam gerek.

Not:Modülasyonlu termostadı sürekli kopma sorunu yaşadığım için değiştirmek istiyorum.

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanuzum -- 28 Eylül 2021; 16:36:49 >

• Slm benim kombim Buderus GB062 kablosuz oda termostatı bakıyorum. Tavsiyem olabilir mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • erkanuzum E kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Opentherm bağlantı ucuna on/off bağlantı yapamazsınız. İlgili klemensteki köprüyü çıkarıp on/off bağlantı uçlarını bu uçlara girmeniz yeterli.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Aynen öyle. Opentherm bağlantı ucuna on/off bağlantı yapamazsınız. İlgili klemensteki köprüyü çıkarıp on/off bağlantı uçlarını bu uçlara girmeniz yeterli.

Sayın @SAVIAR cevabınız için teşekkür ederim.Son olarak hali hazırda bulunan honeywell y87rf2008 termostadın role kutusuna T3R'ü kablosuz olarak bağlayabilir miyiz?Amacım opentherm girişine bağlı roleye T3R bağlayarak bu özelliği kullanabilmek.İyi günler.

• open term ne işe yarıyor benim kombide destekliyormuş. t3r mi alsam 2008 mi alsam karar veremedim.

• Aydın 06 A kullanıcısına yanıt

Selamlar hocam,

Kablosuz diyorsan RT24RF alabilirsin gönül rahatlığıyla, programlanabilir değil ama ECO modu var, onu da program gibi kullanabilirsin.

•  Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler

Honeywell T3R termostatı kombide hangi köprüye bağlamalıyım? 1. B. off, 2.RT yazıyor köprülerde.

• ghost42 G kullanıcısına yanıt

RT (room thermostat).

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

RT (room thermostat).

Teşekkürler.

• BEYLER BOSH CONDENSE 2300İ KOMBİM VAR

haftalık filan program yapmayacam gunluk değişiklik yapacagım wifi değilde ethernetli model var mıdır yoksa

hangi cihazo tavsiye edersiniz bana ? BU CİHAZ YILLARDIR PİYASADA

Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenler
     Honeywell Akıllı Termostat  İnceleme, Merak Edilenlerakakce.com
    Cosa V3+ Plus P4TR-20 Kombi Kontrolü Akıllı Oda Termostatı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-cosa-v3-plus-p4tr-20-kombi-kontrolu-akilli-oda-i-fiyati,865964190.html
  • Evime yeni aldığım Daikin Premix NDJ D2CND024 kombim için Honeywell Y87RFC2008 operntherm özelliği olan OT almıştım. Mail ile kurulum için servis talebinde bulunduğumda, bu sene yeni üretilen Daikin NDJ kombilerde yeni yazılımdan dolayı 2008 modelinin opentherm özelliğinin uyumlu olmadığını ve ürünü değiştirmem gerektiğini söylediler.

Daha sonra Honeywell TR mühendisi aradı onunla da görüşüp bu durumu teyit ettim. Aldığım 2008 modelini iade ettim. Honeywell Y87RFC2090 modelini önerdiler, bunu alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 12 Ekim 2021; 16:25:19 >
  • Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde rf2008 model termostatımın kombi bağlantısının çalışmadığını ve servise ilettiğimi söylemiştim.

Ortalama 15 gün içerisinde ürünümün değişimini yapıp yolladılar, hiç öyle siz bozmuşsunuz vs. gibi bir yaklaşımları olmadı. Bu cihazı kullanan arkadaşlara tek tavsiyem, faturalarını saklasınlar. çünkü servis ürünü fatura ile birlikte istiyor bilginiz olsun.

Garantiye yollamak içinde, honeywell in sitesinde yer alan size en yakın yetkili servisi arayıp bilgi alabilirsiniz. Ayrıca aynı ilde olmamıza rağmen servis noktası uzaktaydı, kargoyla gönderdim. Hem kargoyu gönderirken, hemde alırken para ödemedim.

• Merhaba herkese, bir sorunum size danisacaktim. Bende termostat olarak honeywell cm727 serisi var. Kombi olarak Bosch 2300 serisi kullanıyorum. Geçen termostati sıkıntısız kullanıyordum. Bu sene termosta örneğin oda sıcaklığı 22 termostatta 24 derece kadar çalıştır diyorum. Çalıştırıyor. Buraya kadar tamam. Ama istenilen sıcaklığa ulaşınca kombiyi kesmiyor sürekli çalışıyor. Sakarya da honeywell servisi de bulamadım. Cihazla mi alakalı yoksa başka yapmam gereken bir ayar mi var atlıyorum. Açmada sıkıntı yok sikintisiz sinyal gönderiyor ama kombiyi durdurmuyor. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

• ipropas kullanıcısına yanıt
    Cihazı resetleyip deneyin.

• arkadaşlar cihazın ölçüm hassasiyetinde bir sıkıntı var gibi, geçen seneden beri çok güzel gidiyordu aslında şu anda 23'e kapak atmış vaziyette. restart atmış vaziyetteyim ama kendi xiaomi termometrelerim 22 gösterirken o hala inatla 23 gösteriyor ve ateşleme moduna hiç girmiyor. normal şartlarda salondaydı cihaz ama bu ara en soğuk odaya aldım burada böyle olmaya başladı acaba sökerken falan bir yerini mi bozduk cihazın? bu arada hiç geçmiyor değil, sabahları falan daha da soğuduğu için aktif oluyor ( 23'e programladım sabah 6.30'da)

şimdi 23.5'a getirdim mesela 2 dk içinde dereceyi 23.5 göstermeye başladı, kombi çalışmadı bile petekler buz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ustoo -- 16 Aralık 2021; 21:30:15 >
  • ustoo U kullanıcısına yanıt
    Cihaz gösterdiği ısı derecesini yuvarlıyor. Sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.