Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (156. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim bildiğim 10 binde bir gaz filtresi değişimi + gaz ayarı + kaçak kontrolü yaptırılmalı hepsi 40-50 tl arası oluyor genelde
  • hayirli cumalar
  • 2007 civic elegance ov aracima akl odbll sirali sistem lpg taktirdim. umarim bir olumsuzluk yasamam. yakit degerlerini ilerde paylasirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün denedim 2000 model 1.6 ies

otoyolda 168 km git gel yaptım 4 kişi 90-110 arası hız döndüğümde aynı petrolden ddepoyu tekrar fullettim 39 lirada tabanca attı, bana iyi gibi geldi, benzinin litre 5.08 di.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orginal_kartal

dün denedim 2000 model 1.6 ies

otoyolda 168 km git gel yaptım 4 kişi 90-110 arası hız döndüğümde aynı petrolden ddepoyu tekrar fullettim 39 lirada tabanca attı, bana iyi gibi geldi, benzinin litre 5.08 di.

Muhtemelen bir yanlışlık var. Yüklü ağırlığı 1.5 tona yakın araçla 168 km'de 7.67 litre benzin tüketmişsiniz. 100 km'de 4.5 litre ortalama yakıt harcamışsınız. Bu değer imkansız ötesi olup eğer ıspatlayabilirseniz Guinness Rekorlar Kitabına garantili girebileceğiniz bir değerdir. Hesabınızı kontrol edip tekrar yazarsanız diğer üyeler için yanıltıcı olmamış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali38

quote:

Muhtemelen bir yanlışlık var. Yüklü ağırlığı 1.5 tona yakın araçla 168 km'de 7.67 litre benzin tüketmişsiniz. 100 km'de 4.5 litre ortalama yakıt harcamışsınız. Bu değer imkansız ötesi olup eğer ıspatlayabilirseniz Guinness Rekorlar Kitabına garantili girebileceğiniz bir değerdir. Hesabınızı kontrol edip tekrar yazarsanız diğer üyeler için yanıltıcı olmamış olur.

2008 manuel civic ile saatte 70 km. civarı hızla ve araba boşken benim ulaştığım değer bu. Bence de hesapta bir yanlışlık var. Ha benzin değil tüplü derseniz olabilir.

• quote:

quote:

İnce hesaplardan pek anlamam ama ne yaptığımı tekrar açık açık anlatıyorum, istikamet İstanbul Tuzla - Kocaeli Kartepe maşukiye arası gidiş dönüş 168 km yol ve ara sokaklardada git gel yapıldı bir kaç kere, araçta 4 kişiyiz litresi 5.08 o.etten benzini fulleyip yola çıktık, her viteste 2500 deviri geçmeden 90-110 arası kullanım sonucu aynı petrole geri gelip aynı pompadan doldurmak suretiyle 39 tl de tabanca attı ben ortalama 50 lira civarında olsa iyi diyordum sonuç bu şekilde geldi şaşırdım. Aracı dilovası ve izmit tünel çıkışlarındaki rampalarda boşa attım, aracın yağ bakımı yeni yapıldı durum bu lpg taktırmayı şuan için düşünmüyorum. 124 bin km. de benzinli araç.

• quote:

quote:

quote:

İnce hesaplardan pek anlamam ama ne yaptığımı tekrar açık açık anlatıyorum, istikamet İstanbul Tuzla - Kocaeli Kartepe maşukiye arası gidiş dönüş 168 km yol ve ara sokaklardada git gel yapıldı bir kaç kere, araçta 4 kişiyiz litresi 5.08 o.etten benzini fulleyip yola çıktık, her viteste 2500 deviri geçmeden 90-110 arası kullanım sonucu aynı petrole geri gelip aynı pompadan doldurmak suretiyle 39 tl de tabanca attı ben ortalama 50 lira civarında olsa iyi diyordum sonuç bu şekilde geldi şaşırdım. Aracı dilovası ve izmit tünel çıkışlarındaki rampalarda boşa attım, aracın yağ bakımı yeni yapıldı durum bu lpg taktırmayı şuan için düşünmüyorum. 124 bin km. de benzinli araç.

Pompa bazen erken atabiliyor. Benzin, pompa ucunun üstündeki sensöre değince atmış olabilir. Pompanın atmasına bakmadan benzini kapağın ucuna kadar doldurursanız gerçek bir ölçüm yapmış olursunuz. Fırsat bulursanız tekrar bir ölçüm yapıp paylaşabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Pompa bazen erken atabiliyor. Benzin, pompa ucunun üstündeki sensöre değince atmış olabilir. Pompanın atmasına bakmadan benzini kapağın ucuna kadar doldurursanız gerçek bir ölçüm yapmış olursunuz. Fırsat bulursanız tekrar bir ölçüm yapıp paylaşabilirsiniz.

Pompa atınca pompacı arkadaş pompayı geri çekip biraz daha tetiğe basıp boğaza kadar benzini doldurdu 40 liraya tamamlamıştı.

• 2011 civic ov
    Şehir içi sayılmAyan biyer yaşadıgım şehir

Yol bilgisarı 8.4 ortlama
    Lpg 9 litre 100km de
    Gaz 2,89

• Merhaba Hondacılar

2000 model 1.6i ES lavato sıralı lpg var

Aksaray -Ankara gidiş geliş ve Aksaray şehir içi gezmelerimle 134 tl lpg ile 603 km yaptım

km de ortalama 22 krş yaktı.

ort uzun yolda hız 150-160

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hondaci68 -- 22 Şubat 2014; 10:40:26 >
  • yeni kasa accord'um şehir içinde maalesef 14 hatta litreden aşağı yakmıyor. kalalitik konvektörü arızası var ben biraz da ona bağlıyordum ama haftasonu bir sapanca yaptık ben az yaktırmak için özel gayret sarfettim 100'ü geçmedim 90 civarı gittim 240 kilometrede 18,5 litre tüketim yaptı (yol öncesi ve sonrası fulledim seyahat sonrası bu kadar aldı) yani kilometrede 7,7 litre civarında yaktı.
    şehir içi ve dışı neredeyse yarı yarıya... bu normal midir?
  • Merhaba arkadaşlar daha önceki civic 2004 makyajlı kasa deneyimimden sonra, 2010 ov premium aldım. fakat yakıtı bana çok geliyor. bu kadar olmaması gerek. üzerindeki kit BRC my11 Geçen hafta ayar yaptırdım, fakat değişen birşey olmadı.
    50 liralık gaz aldım, 2.9 A'gazdan 130km'de bitti. yani 17.24 litre gaz aldım 130km gitti. 13L/100km.
    gidip geldiğim yer düz sadece biryerde ışık var, trafik dur kalk, yok denecek kadar az. 8km'lik mesafe. düz yol, bazen 70'le cruze bile yapıyorum. o kadar yani. Bu değerler çok geldi ne yapmalıyım arkadaşlar..
  • merhaba hondacılar

50 tl lpg ile şehir içi 195 km yaptım

km de 256 krş yaktı uzun yolda 22 krş yakmıştı.
  • diablopaşa D kullanıcısına yanıt
    Bundan önce 2010 model hyundai matrix sıfır km almıştım servis brc ile anlaşmalı oldugu için garantisi bozulmasın diyerek taktırmıştık ama taktırmaz olaydım brc sıralı sistemde şehir içi ve şehir dışı 40 krş aşagıya düşüremedik o yüzden satmak zorunda kalmıştım. Bakımlarını Ankara bölge bayisi Mavi Ayazlar servisinde yaptıyordum onlar bile bir çözüm bulamadılar. Sorun brc sistemindedir.
  • 2009 jazz manuel,
    31 lt LPG ile ş.içi ş.dışı karışık 420 km yol katediyorum.
  • 2000 model honda crv otomatik vites

Şehir içi: 15.4 lt
    Şehir dışı: 12.1 lt

Kuruş hesabına göre

Şehir içi :78 kuruş
    Şehir dışı:62 kuruş

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

2000 model honda crv otomatik vites

Kuruş hesabına göre

Vay vay vay...
    Yılda 10 bin km yapan biri için lpg ve vergi farkı neredeyse 5 bin tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

2000 model honda crv otomatik vites

Kuruş hesabına göre

Cyber , sen beni bekleme derhal subaplara ayar yaptır bujı hava filtresi vs baktır normalde benzinde şehir içi 12-13 maksimum yakman lazım,

Ben lpg ayarı yaptırdım en son mesajlaşmadan sonra, lpg ile 14,5 lt yaktım sehir içi 100 km de
  • @akita

Bu hafta içi götürüp bırakmayı düşünüyorum hocam daha fazla ertelemeyeceğim bu ayar işini, neredeyse 4 litre fazla yakıyorum ustamın söylediğine göre de muadillerine göre performansı da biraz düşük kalıyormuş ona da bir baktıracağım bakalım

Bu arada hatırlayıp geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.