Şimdi Ara

HONDA PCX 125 HAKKINDA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
99
Cevap
6
Favori
38.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen öyle üstad...boşuna dememişler hayat onda
  • İşyerinde 2 arkadaşım ellerindeki motoları sattılar gittiler sıfır honda spacy aldılar
    biri acil borcu yüzünden 3000 tlye verdi diğeri de daha sonra mecbur kaldı 6000 kmdeki motorunu 3000 tlye verdi
    Bende o anda nakit olmadığı için alamadım motorlarını.
    Şu anda nakit bulsam gidip alacağım tek motor Spacy

ben 70 arkadaş 65 kilo ile ikimiz binerken ben 80 leri gördüm hızı sevmediğimden bıraktım arkadaş 90 yapar dedi. Sürüşü çok güzel bir motor çok hoş sesi var
    kymco super 8 3999 tl honda spacy 4099 tl sitelerinde böyle yazıyor
    Honda al basın ağrımasın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

İşyerinde 2 arkadaşım ellerindeki motoları sattılar gittiler sıfır honda spacy aldılar
    biri acil borcu yüzünden 3000 tlye verdi diğeri de daha sonra mecbur kaldı 6000 kmdeki motorunu 3000 tlye verdi
    Bende o anda nakit olmadığı için alamadım motorlarını.
    Şu anda nakit bulsam gidip alacağım tek motor Spacy

ben 70 arkadaş 65 kilo ile ikimiz binerken ben 80 leri gördüm hızı sevmediğimden bıraktım arkadaş 90 yapar dedi. Sürüşü çok güzel bir motor çok hoş sesi var
    kymco super 8 3999 tl honda spacy 4099 tl sitelerinde böyle yazıyor
    Honda al basın ağrımasın :D

kesinlikle haklısın
  • Spacy 110 tipinin şebek gibi oluşu dışında mükemmel bir scooter. Sırf tipiden kaybediyor ona rağmen epey tuttu piyasada. Ön (göğüs) kısmı aşağı doğru uzatılarak aynı zamanda ön çamurluk oluşturulmuş. Bunun yerine göğüs daha kısa tutularak ayrıca bir çamurluk yapılabilirdi ve mükemmel bir görünüşe sahip olabilirdi ama ne döktü düşündülerse şu anki şekliyle imal etmişler. Ben de sırf Spacy 110'un bu şekilsizliği yüzünden PCX aldım.

Spacy 110 PCX'e göre yaklaşık 1800 TL daha ucuza maloluyor ve bana göre artıları şunlar;

1- Daha hafif, küçük, kullanımı ve park etmesi daha kolay.
    2- Şehir içinde çarşı pazardan alabiyeceğiniz ufak tefek pek çok şeyi ayak konulan platform üzerinde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. PCX' de bu imkan yok.

Ben şahsen PCX'de şeklinin düzgünlüğü ve Honda kalitesi dışında pek birşey bulamadım. Kullanışlılık açısından Spacy 110 çok daha kullanışlı. Yakıt tüketimleri de birbirlerinden çok farklı değil sanırım.

• değerli arkadaşlar herkes bazı bilgileri vermiş fakat alacağınız motorun kullanım amacınıza bağlı ona göre seçiminizi yapmalısınız eğer servis aracı olarak kullanacaksanız rosroisde olsa değilmi inen binen beli değil en kısa zamanda en uzucza satılacak motoru almanız gerekir

fakat kişisel olarak ulaşım amaçlı zaman tasarufu ve yakıt tasarufu yapan kişiler için pcx bulunmaz bir nimet
    sürat onda gösteriş onda kalite onda daha ne istersiniz arkadaşlar
  • PS 150i ile kıyaslanırsa hangisi tercih edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

PS 150i ile kıyaslanırsa hangisi tercih edilir

pcx
    seninkide soru yani neye göre beklentilerin nedir nerede kullanacaksın ne yapacaksın acemimisin vs.. vs..
  • Slm Arkadaşlar, peki honda space110i ve Yamaha cygnus L arasında kıyaslama yapacak olursan ne dersiniz? Yakıt tı hızdı sağlamlıktı vs.
    Lütfen bilen arkadaşlar cevaplasonlar sadece...
  • pcx çi arkadaşların ilginisini çekeceğini düşündüğüm blogum. ben de pcx sahibiyim. alım sürecimi falan anlattığım blogumdur.

http://bilmeyenadam.wordpress.com
  • Spacy 110 ile PCX 'i karşılaştıranlara sesleniyorum.

iki motordan da var bende,
    aralarında dağlar kadar farkk var. PCX sürüş keyfi veriyor. Spacy afedersiniz ıkınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

Spacy 110 ile PCX 'i karşılaştıranlara sesleniyorum.

aralarında dağlar kadar farkk var. PCX sürüş keyfi veriyor. Spacy afedersiniz ıkınıyor.

dostum param yetmediğinden Honda fizy alsam diyorum spacy yerine fizy alabilecem

fizymi alayım?
    yoksa kymco veya sym leremi bakayım*
  • quote:

quote:

dostum param yetmediğinden Honda fizy alsam diyorum spacy yerine fizy alabilecem

fizymi alayım?

Fizy benim görüşümle Honda'nın malzeme'den çalıp Çin malı scooter'lar ile rekabete girmek için çıkardığı bir motor, Karbüratörlü olması beni kendinden uzaklaştırıyor.
    Bir de birkaç kişiden duydum, pek memnun değillermiş Fizy'den.

Vitesli düşünmez misin ? CG 125 de ekonomik bir motor bence.

bu arada SYM Fiddle II nin tipi çok hoşuma gidiyor.

• Ben aldım pcx'i.
  • quote:

Fizy benim görüşümle Honda'nın malzeme'den çalıp Çin malı scooter'lar ile rekabete girmek için çıkardığı bir motor, Karbüratörlü olması beni kendinden uzaklaştırıyor.
    Bir de birkaç kişiden duydum, pek memnun değillermiş Fizy'den.

Vitesli düşünmez misin ? CG 125 de ekonomik bir motor bence.

bu arada SYM Fiddle II nin tipi çok hoşuma gidiyor.

Vİtesli asla yapamam usta bana scooter gerek :)

FIDDLE II alacaz o zaman 20 ay vade yaptırcaz karta :)
  • Şimdiden hayırlı olsun.
  • selamlar beyler, piyasada epey fazla sayılabilecek miktarda 1000-2000-3000 km lerde satılık ikinci el pcx ler var, alette bir sorun mu var, yoksa bu her motorda olan bir olay mıdır da ben pcx ile ilgilendiğim için sadece pxleri görüyorum, nedir, bunları kaba bir ekspertizle gözü kapalı alabilirmiyiz, görüşleriniz nelerdir? teşekkür ederim
  • quote:

quote:

fizymi alayım?

benim tavsiyem sıfır motor almayın belki 10 tane motor alıp sattım en büyük zararı o aldığım motorda yaptım.2012 spacy araştır bak 3500 ile 3750 arası dolu.km'si az olsun ama.sıfır fizy alacağına 2. el spacy tavsiyemdir.bende de vardı 208 km. de aldım 4500 km de sattım 1 yıl kullandım bindiğim benzini koydum o kadar.spacy nin eksileri de bence.
    1- ön kafa 3000 km ye gelmeden ses yapmaya başlıyo farın yanındaki panjur tırnaklı imiş.tırnakları kırılıyormuş.
    2- yere yakın
    ama en büyük artısı yakıtı süper (araştırdığım kadarıyla piyasadaki scooterlar arasında en az yakan)ve eski beat, activa ya göre çok seri.ön aralığıda eşya koymak için epey geniş.
    ps 150 aldım şimdi bu daha bi başka.
    Allah gönlüne göre bi motor almayı nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: beterbocek

pcx çi arkadaşların ilginisini çekeceğini düşündüğüm blogum. ben de pcx sahibiyim. alım sürecimi falan anlattığım blogumdur.

bence sen start-stop özelliğini iyi kullanmayı bilmiyorsun. sürekli açık tutarsan o özelliği tabiki sinir bozucu bir şey olcak. nerde nasıl davrancağını önceden kestirip ona göre açıcaksın o özelliği çok zor bir şey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: excreatobeat

quote:

Orijinalden alıntı: beterbocek

pcx çi arkadaşların ilginisini çekeceğini düşündüğüm blogum. ben de pcx sahibiyim. alım sürecimi falan anlattığım blogumdur.

bence sen start-stop özelliğini iyi kullanmayı bilmiyorsun. sürekli açık tutarsan o özelliği tabiki sinir bozucu bir şey olcak. nerde nasıl davrancağını önceden kestirip ona göre açıcaksın o özelliği çok zor bir şey değil

Doğrudur hocam bilemiyorum ben pek sevmedim.

• bu arada bir pcx kullanıcı olarak pcx inceleme yazım aha burada...

http://bilmeyenadam.wordpress.com/2012/11/13/honda-pcx-inceleme/
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.