Şimdi Ara

Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.910
Cevap
43
Favori
455.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fren sistemli farklıymış, biraz da ondan bahseder misiniz bu motoru kullananlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: outdoor76

Enjeksiyonlu olduğu için ayak marşı yok.Bir senede 19bin km yaptım daha bir kere teklemedi.Kışın dahi 10 gün yattığı oluyor tek marşla alıyor.125 cc fakat teknolojisi büyük hacimdeki diğer motorlar gibi.Haliyle ayak marşı yok.
    Yazın sıcağında Bodrum - İzmit arası 12 saatte tamamladım, en ufak bir çekiş kaybı, arıza yaşamadım.Su soğutmalı motorun artıları.Devamlı 100-105 arası gidebiliyor.

cevap için sağol .kışın iki üç ay yatması gerekse iki üç ay sonra çalıştırmak için servisemi götürmemiz gerekir ,yoksa arada çalıştırsak aku arabalardaki gibi dolarmı?
  • Kışı hiçbir şekilde dert etme 2 ay dahi yatsa tek marşla sorunsuz almakta.Facebook ta "PCX Club Türkiye" sayfasında bu ve daha fazla bilgiler biz kullanıcılar tarafından paylaşılmakta.
    Fren sistemi "combi brake" adında daha büyük hacimli makinalarda da kullanılan faydalı bir sistem.Sadece arka freni sıktığınızda %30 ön diski de sıkarak kontrollü ve güvenli frenleme yapmaya olanak tanıyan bir sistem.Bir ABS olmasada arkadan kaymayı önleme adına gayet faydalı..
  • cevap için sağol
  • İyi günler abilerim deyim :D ben 2 ay sonra motor ehliyetimi alacağımda ilk motor pcx idealmidir yoksa ne önerirsiniz ?
  • slm pcx kullanıcıları honda beat ile başladım yine nasip olursa honda ile devam edeceğim.tabi satabilirsem.bugün honda bayine gittim 6.350 tl ye mal oluyor denildi fiyat çok pahalı geldi benim acelem yok pcx ler daha yeni indirime girer mi.yada 2.el önerirmisiniz.NOT:(Boyumun kısa oluşundan dolayı PCX 125) Bu ayarda tavsiye edilen selesi kısa model, marka varsa yorumlarınızı bekliyorum.herkese kazasız sürüşler
  • Satınalma bütçeniz uygunsa ilk motor olarak PCx gayet iyi bir tercih olur, kullanımı çok kolay, parçaları ucuz, bakımı uygun.Eğer ileride vitesli bir modele geçmeyi düşünüyorsanız scooterle başlamanızı önermem.YBR125 esd,TVS apache rtr150,cb125,cbf150 gibi vitesli commuterlerde vitesli başlangıç için iyi seçenekler.
    PCx dışında jant çapı ufak daha şehir içi formda scooterlerde var fiyatını fazla bulanlar için.Örnek TVS wego kaliteli ve uygun fiyatlı bir scooter.TAbi PCx ile görsellik ve teknoloji olarak çok fark var aralarında.Suzuki an125,kymco agility city gibi farklı markaların uygun scooterleri de düşük bütçe için başlangıç modelleri olarak gösterilebilir aslında.
  • hondanın indirime giridğini bu yaşıma kadar görmedim :)
  • hocam bende zaten honda beat var suzuki an 125in beat tan pek farkı yok zaten fiyatlarıda hemen hemen aynı.KYMCO Agility selesi biraz yüksek gibi servis ağı parça fln basıl bilmiyom.Bide ben model yükseltmek istiyorum. beat tan çok memnunum sadece iş yerimin uzakta olması hasebiyle e-5 ve otoyola girmek zorunda kaldığım için beat çok yavaş kalıyo gidiş dönüş 40 km fln.şimdi pcx ikinci el modellerine bakıyorum.bide yamaha nın 125 lik scooter lerine bakacağım.
  • Merhaba araştırdığım kadarı ile yamaha ybr 125 ve honda cbf 150 den birisine karar kılmıştım. Ama sonrasında honda pcx 125 ler çok hoşuma gitti. Fakat pcx 125 ler baya pahalı. Bu parayı hakediyormu diye de endişeliyim.
    Uzun süredir 250 cc iki zamanlı vitesli motor kullanıyorum. Alacağım motorunda sıfır olmasını istiyorum. Sizce yukarıda bahsettiğim üç motordan hangisini seçmeliyim?. Pcx i seçersem vereceğim farka değermi?
  • PCX parasını hakediyor fakat bütçeyi aşıyorsa tvs apache de tavsiye ederim.2. motor olarak aldım.Daha önce kullandığım ybr den çok farklı.TVS commuterler arasında uygun fiyatı ve gücüyle sıfır tercihlerinizde olmalı.
    Sccoter olacaksa PCx o sınıfta benim için tek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beterbocek

içinde pcx ile ilgili yazılarımın da olduğu motor konusunun oldugu bloğum ilginizi çekebilir belki arkadaşlar..

http://bilmeyenadam.wordpress.com

rodyo yayını nasıl dinleyebiliriz.....
  • Parasını haketme konusunda pek sizlere katılmıyorum. İlla ekonomik motor diyorsanız elektrikli alır bol bol kar edersiniz. Sinek vızıltısı gibi piyasa yaparsınız tabi ekonominin bedelidir bu. Bugün fuarda 6-7 modeli detaylı inceledim ve aralarında pcx125 te vardı. Ancak 6100 tl + 160 tl(ön cam) + 550 tl (plaka masraf) hesap edince 7000 tl'ye yakın bir mebla tutuyor. Üzerine 2000 tl ekleyince herşeyi dahil Kymco Xciting 250 alınabiliyor. Üstelik fuarda kask + sisybar hediyeli. Ayrıca masraflarda onlardan tıoplam 9000 tl. Hatta yamaha xmax 250 almaya gidenler bile vazgeçip oradaki görevliye toplu sipariş verdiler. Dolayısıyla Pcx125 5000 tl ye düşmezse bu fiyattan zor satar.
  • Görüşlerimiz farklı olabilir fakat PCx bu fiyattan çok sattı ve satmaya devam ediyor.İkinci el ederide 5000 civarında gittiği düşünülürse sıfırı 6100 lira olan bir motor için fazla değer kaybı var denemez.
    9bin liraya alınan xciting yada gts evo250 daha ilk senesinde 1500 -2000 lira arası değer kaybediyor.
    Takasta ve ikinci elde PCx daha hızlı el değiştiriyor.Bunu bir çok bayiden duydum.
    Birde Pcx in kalitesi 250 cc de xmax la ölçülebilir onunlada yarı yarıya fiyat farkı var.Bana kalırsa taiwan üretimi kymco ve sym nin malzeme kaliteleri gözle görülür şekilde düşük.
    Yinede bütçe ve tercih meselesi.Bu anlamda parasını hakettiğini düşünüyorum.
    "Elektrikli motorun yıllık akü masrafı ve satarken hurda fiyatına gitmesini göz önünde bulundurmak lazım."
  • outdoor76 @ Değer kaybetmediği konusunda haklısın ama fiyatın 7000 tl yi bulması sinir bozuyor. Mart sonunda XMax 250 momo desing çıkınca inceleyeceğim. Beklentilerimi karşılamazsa 2. el yerine sıfır pcx125 alacağım. Zira bütçe ile alakalı bir olay ama bisikletime bile 2500usd vermişken pcx125 e bu parayı vermek pek dokunmaz. Sadece bu sene fuarda birkaç değişiklik bekliyordum ama olmadı. Mart sonuna kadar fiyat artarsa o zaman başka modellere yelken açarız artık.
  • Arkadaşlar selam,

Honda PCX'imi yeni aldım. Scooter'la başlamak istedim çünkü vitesli motor istemiyordum.
    Tercih kriterlerimde Mesafelerim kısa süratim yok. Sele altı boşluk bana yetiyor.

Şu anda daha motor 59 km'de yani çok çok yeni. Yakıtı doldurmuştuk henüz ibre oynamadı.
    Titreşim yok, ses az, handling yani kullanım çok rahat. Gece...karanlıkta sinyal lambaları şaheser gözüküyor.
    Gaza yüklendin mi güzel kalkıyor. Yolu hissettirmiyor.
    Iyi bir karar verdiğime inanıyorum ve mutluyum.

Herkese saygılarımla
    SD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpio SD

Arkadaşlar selam,

Honda PCX'imi yeni aldım. Scooter'la başlamak istedim çünkü vitesli motor istemiyordum.
    Tercih kriterlerimde Mesafelerim kısa süratim yok. Sele altı boşluk bana yetiyor.

Şu anda daha motor 59 km'de yani çok çok yeni. Yakıtı doldurmuştuk henüz ibre oynamadı.
    Titreşim yok, ses az, handling yani kullanım çok rahat. Gece...karanlıkta sinyal lambaları şaheser gözüküyor.
    Gaza yüklendin mi güzel kalkıyor. Yolu hissettirmiyor.
    Iyi bir karar verdiğime inanıyorum ve mutluyum.

Herkese saygılarımla
    SD

Hayırlı olsun. Kazasız, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
    Bende pcx almayı duşünüyorumda size bir kaç sorum olacak.
    Fiyatı, ödeme şekli, nereden alındığı, ruhsat ve plaka masrafları, mtv 1. taksidi sizmi ödediniz bu konularda bilgiye ihtiyacım var.
    Bagaj çanta aldınızmı? Rüzgardan korunmak için ilave ön cam almaya gerek varmı?
    Benim motosikleti incelediğim bayide iki pcx te de boya cizikleri vardı. Sizinkinde inşallah boyle bir durum yoktur.
    Kullandıkça pcx in iyi kötü yanlarınıda yazmanızı isteyecem.
    Şimdiden teşekkürler

• Merhaba,

Ön camı yükseltmek istemedim ama piyasada yapılmış örneklerini gördüm.
    Sebebi kısa mesafe gittiğim ve rüzgardan rahatsız olmadığım için.
    Onun dışında çanta da almayı düşünmüyorum çünkü sele altı bana yetiyor.
    Sele altı intermettki tüm resimlerden de görülebileceği gibi bir full face kask alıyor.
    Onun dışında 1-2 küçük parça daha birşeyler koyabilirsiniz. Brandasını sığdırabildim mesela.

Scooter'ı yetkili bayiden aldım.

Selamlar
    SD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpio SD

Merhaba,

Ön camı yükseltmek istemedim ama piyasada yapılmış örneklerini gördüm.
    Sebebi kısa mesafe gittiğim ve rüzgardan rahatsız olmadığım için.
    Onun dışında çanta da almayı düşünmüyorum çünkü sele altı bana yetiyor.
    Sele altı intermettki tüm resimlerden de görülebileceği gibi bir full face kask alıyor.
    Onun dışında 1-2 küçük parça daha birşeyler koyabilirsiniz. Brandasını sığdırabildim mesela.

Scooter'ı yetkili bayiden aldım.

Selamlar
    SD

Fiyat, ödeme şekli, ve diğer masrafları paylaşmanız mümkünmü?
    Bende araştırıyorum. Onun için sordum. Teşekürler
  • Honda nın sayfasında bayilerin yerleri ve telefonları mevcut.Arayarak fiyat konusunda pazarlık yapabilirsin.Özellikle DB Honda daki servis çalışanı Hasan Usta biz PCx kulllanıcıları tarafından büyük takdir alıyor.İşini severek ve ilgiyle yapan farklı bir arkadaş.Nereden alırsan al DB Honda Hasan ustaya götürmeni tavsiye ederim.Şuan PCx in güncel fiyatı 6100 lira + plaka ruhsat fakat pazarlık söz konusu.Anahtar teslim 6100 liraya alabileceğiniz bir bayi çıkacaktır stok durumlarına göre.
    20bin kilometreyi geçtim PCx le.Standart bakımları dışında Lastik değişimi yaptım bu kilometrede.Orjinal lastikler iyi dayandı diyebilirim.
    Değişimi Motorfuarında Sava lastik standından aldığım çifti 135 lira olan Sava MC38 model lastikle yaptım orjinal ebata bağlı kalarak.Üzerindeki IRC ler nylon Sava lar ise Hamur malzemeli bir lastik olduğu için yola tutuşun arttığını hissettiriyor.4 mevsim olan Savadan fiyat performans ve kullanım olarak memnunum.
    Michelin City Grip takan arkadaşlarımız var fakat bana asfalt sürüşü konforsuz geldi.Yağmurda iyi olduğu söyleniyor.Fiyatı da fuarda standta indirimli 220 liraydı.

Sorunsuz harika bir makina..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.