Şimdi Ara

Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim... (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.910
Cevap
43
Favori
455.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nmax'ın arka tekerlerinde abs var anladım yazdıklarınızdan. Ön tekerlerde de abs var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

Nmax'ın arka tekerlerinde abs var anladım yazdıklarınızdan. Ön tekerlerde de abs var.

Sanırım anlatım bozukluğum olmuş.

Söylemek istediğim nmax in pcx e göre artıları ilk akla gelen.
    Çift teker disk fren + abs

Pcx için verilecek rakam üzerine lastik değişimi de koyulduğunda +400
    Nmx de ki abs için verilecek rakama değer gibi duruyor.

Ama asıl öğrenmek istediğim 8700-9000 ler gibi rakamları 2016 model sıfır Pcx için bulabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firstdejavu -- 11 Eylül 2017; 20:26:9 >
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    2016 modeller kalmadı ki stokta bulunsun yaz dönemi gelmeden çoğu bayide 2016 stokları bitti zaten sonrasında Sarı // kırmızı // Mavi garip garip renkli ürünler 2017 model olarak geldi...

Xmax ta bile 2016 lar Haziran gibi bitmişti.

şuan PCX o özelliklerle görece eski teknolojisine göre o fiyatlarla çok mantıksız Nmax te bana göre aşırı tipsiz deposu küçük vs.

şahsen bütçem olsa değiştirecek olsam 2014 Model PCX 150 mi riske girer kısmen 2-3 bin daha fazla para ödemeyi göze alır yeni modelleri beklerim.

özellikle maxi scooter tarafında 2018 de yeni Forza 250 Euro 4 ABS ile yeni Xmax 250 Euro 4 ABS çok sağlam kapışacak gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

2016 modeller kalmadı ki stokta bulunsun yaz dönemi gelmeden çoğu bayide 2016 stokları bitti zaten sonrasında Sarı // kırmızı // Mavi garip garip renkli ürünler 2017 model olarak geldi...

şuan PCX o özelliklerle görece eski teknolojisine göre o fiyatlarla çok mantıksız Nmax te bana göre aşırı tipsiz deposu küçük vs.

şahsen bütçem olsa değiştirecek olsam 2014 Model PCX 150 mi riske girer kısmen 2-3 bin daha fazla para ödemeyi göze alır yeni modelleri beklerim.

özellikle maxi scooter tarafında 2018 de yeni Forza 250 Euro 4 ABS ile yeni Xmax 250 Euro 4 ABS çok sağlam kapışacak gibi görünüyor

Aslında kafamda soru çok.

Amacım hiç bir zaman maxi scooter veya daha büyük boyu olmayacak.(çok iddialı konuşmayı sevmem ama amacım şehir içi kısa mesafeler arası git-gel yapmamı sağlayacak bir ürün.)
    Tabii ki aldıktan sonra elden çıkarmayı düşünmüyorum Allah'tan bir durum söz konusu olmadıkça.
    Yani al kenarda dursun,bakımını yap,bin git.

Sorum şöyle de olabilir:
    Artçı olmayacak gibi görünüyor ama olursa da neden oldun demeyeceğim herhalde.
    Rakam çok yukarılara çıksın istemiyorum halihazırda araba almıyorum.(arabamı sattım ve işimi görecek bir motor istiyorum.Araba aldıktan sonra bile satmayacağım bir araç olacak)
    Hız veya zig-zag yapan birisi zaten hiç olmadım yaşım:42

Anlattığım kriterlere göre bana mantıklı gelecek model ne olabilir?

Şimdiden size veya verecek başka arkadaşlara cevaplar için teşekkür ederim.

bir noktadan sonra PCX yeterli gelmiyor hele ki kafa esince Şehirdışı yolculuk yapınca tur mantığı ile yandaki tırı sollamak bazen zor oluyor çünkü PCX in sorunu son hız limitöre takılıyor tapagaz asılıp gaz koluna anca 115 görüyor (PCX 150 için) sorunu genel olarak bu birde IRC naylon lastikle gelmesi de ek masraf açıyor.

ama maxi scooterlar daha heybetli daha dirayetli son hız noktasında 140 150 yi anlık görüp sollamalar daha kolaylaşıyor.

zaten bir motosikletlinin akan bir trafikten %15 daha hızlı olması kuralı var genelde bu kural oldu ki otobana çıktınız anca sağ şeritten gidebiliyorsunuz o da tapagaz modunda PCX ve türevleri için bu durum geçerli

benim ilk motorum PCX 150 idi 3. seneyi doldurdum ve artık 250 ve üstü bişi bakar oldum.

o yüzden anlık hızlanma gereken yerlerde 250 cc altı biraz zayıf kalıyor birde elden çıkarmayacağınızı söylüyorsunuz bu mantık ile ilk yatırım maliyetine katlanıp 250 cc maxi scooter düşünmek sizin için daha yerinde bir tercih olabilir.

şuan için maxi Scooter olarak bir Xmax 250 ABS (19.350) birde SYM Joymax 250i ABS (Start-Stop) (18.000) mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 11 Eylül 2017; 21:10:56 >

• aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Aman hocam ne yaptınız?Tır falan.Tırı motor üstünde iken park halinde görme ihtimalim olacak büyük ihtimalle.
    Öyle otobana falan çıkmayacağım.

Zaten elektrikli bisiklet,elektrikli scooter derken burada buldum kendimi :))

125 cc yetsin bana.Daha yukarısını düşünmeyeyim.Hatta maximum bu araçlardan birisine kadar çıkayım.
    Zaten 20 lere çıkacak olursam araba alayım daha iyi.Malum çoluk çocuk ta olunca.

Fakat her halukarda ehliyet ihtiyacım olacak ceza vermemek için.
    Malum B sınıfı yeterli olmuyor.
    Nmax'ın neresi mantıklı siz eski fiyatlara bakıyorsunuz galiba zamlar geldi bile şu an bayilerde satılanlar 2017 model, 2016 modeller biteli çok oluyor. nmax125 14,040TL pcx125 10,900TL. Aradaki fark 3140TL hadi 440TL ya lastikleri değiştirdin 2700TL ABS ve arka disk fren farkına para vereceksin. Diğer detaylara girmiyorum. Nmax155 'in fiyatı Piaggio Medley'i geçti. Burada eğer ABSli 150cc alınacaksa tek seçenek Piaggio Medley olur. Yamaha kendi ayağına sıktı biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

Aslında kafamda soru çok.

Amacım hiç bir zaman maxi scooter veya daha büyük boyu olmayacak.(çok iddialı konuşmayı sevmem ama amacım şehir içi kısa mesafeler arası git-gel yapmamı sağlayacak bir ürün.)
    Tabii ki aldıktan sonra elden çıkarmayı düşünmüyorum Allah'tan bir durum söz konusu olmadıkça.
    Yani al kenarda dursun,bakımını yap,bin git.

Sorum şöyle de olabilir:
    Artçı olmayacak gibi görünüyor ama olursa da neden oldun demeyeceğim herhalde.
    Rakam çok yukarılara çıksın istemiyorum halihazırda araba almıyorum.(arabamı sattım ve işimi görecek bir motor istiyorum.Araba aldıktan sonra bile satmayacağım bir araç olacak)
    Hız veya zig-zag yapan birisi zaten hiç olmadım yaşım:42

Anlattığım kriterlere göre bana mantıklı gelecek model ne olabilir?

Şimdiden size veya verecek başka arkadaşlara cevaplar için teşekkür ederim.

Hocam ben de 42 yaşında aldım motosiklet ehliyeti, öyle göründüğü kadar kolay değil yani, B ehliyeti tecrübesi ve bisiklete binerim ben tecrübesini çöp diye düşünün. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama büyük şehirlerdeki eğitimlere katılın çok faydası olur. aklınızdaki bir çok soru işaretine cevap bulacaksınız hem eğlenecek hem de gerçek anlamda motosiklet sürmeyi öğreneceksiniz. Ehliyet kursları öğretmiyor bu çok net. Motosiklet seçimi en son yapılacak kolay iş ve de eğitim alırsanız o mu bu mu diye çok düşünmezsiniz.

• 2018 modeller yavaş yavaş görünmeye başladı buyrun Yamaha Xmax 125 Euro 4 ABS 2018

Ülkemize yine Xmax 125 gelmez ama Xmax 250 2018 modelini kestirmek açısından fikir verir

Xmax 300 ile gelen çekiş kontrol Xmax 125 2018 modelinde de mevcut Euro 4 olduğu için ABS standart 12V Çıkış ve Anahtarsız çalıştırma standart

Normalde yurtdışında Xmax 250 olarak satılmıyor Xmax 300 cc var ülkemize de bu sene geldi normalde Vergi dilimlemesi yüzünden 250 cc avantajlıdır bu avantajı koruması için Yamaha nın 125 ile benzer kasa da Xmax 250 ABS sunarsa rekabetçi olur ancak Xmax 300 sadece satışta olursa satış zora girer ...

https://www.yamaha-motor.eu/uk/products/scooters/sport/xmax125.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 13 Eylül 2017; 2:44:36 >

Helal kardeşim harika bir öngörün varmış şuan 14.000'i geçti PCx
  • 2018 PCX sadece 125 lik olarak Nisan ayında gelecekmiş, anahtarsız kontak, kalın lastikler(belki yurtdışındaki gibi Michelin) ve ABS. Ayrıca 250cc üzeri ekstra vergiye takılmayacak Forza 250 Haziran Temmuz da gelecekmiş.

Ayrıca maalesef sadece Asya pazarında satılacak Hybrid ve Elektrikli modelleri;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 28 Şubat 2018; 15:38:9 >

• Her kese iyi aksamlar sizin de bilginizi almak istiyorum pcx2017 150 cc motorum var sifirdan farksiz. Sadece honda 2018 de 125 cc cikarticagi icin satmayi dusunuyorum. 150 likler acaba eskisi gibi deger gormez diye dusunuyorum fikirlerinize ihtiyacim var tesekkur ederim
  • Mertcinar2772 M kullanıcısına yanıt
    150 lik niye değer görmesin ki? 2017 model pcx150 yi satıp üzerine ciddi miktarda para koyup pcx125 almanın ne gibi bir avantajı olabilir? Ayrıca Honda'nın 150cc yi neden getirmeyeceğini de anlamadım nmax155 e ne ile rakip olacak? Güç farkı da önemli bence azıcık şehir dışı yapmak isteyen adam 125cc yi neden tercih etsin?
    Şahsen alacak olsam ben pcx150 alırdım. Ama fiyatlar çok arttı rafa kaldırdım bu isteğimi.
  • 150 cc abs sisteminden dolayı getirmiyorlarmis. Bir iki değişiklik yapmışlar Honda bayisiyle gorustum fiyat 17-18 gorucek gibi dediler. Honda kendi ayağına kurşun sıkıyor bende onu anlamadım. Bu yüzden bi tık hondadan sogudum
  • Bende de 2015 pcx 150 var boyut ve yakıttan çok memnundum çıksın hemen absli modelini alacaktım ne yzık ki gelmeyecekmiş bende şimdi beklemedeyim yada xmax yada forza yeni model gelirse ikisi arasında seçim yapıp alacağım.

Sorum şu Yamaha da Honda kadar kaliteli ve sağlammıdır? Motorum çok sessizdi yakıt yoktu acaba Yamaha'ya o kadar para verdikten sonra kalitesinden memnun kalacakmıyım aklımda deli sorular işi bilen birisi lütfen yardım etsin yeni motorcuyum ilk moturum du pcx 3 sezon bindim bana aynı kaliteyi aratmayacak bir tavsiyeniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan003

Bende de 2015 pcx 150 var boyut ve yakıttan çok memnundum çıksın hemen absli modelini alacaktım ne yzık ki gelmeyecekmiş bende şimdi beklemedeyim yada xmax yada forza yeni model gelirse ikisi arasında seçim yapıp alacağım.

Sorum şu Yamaha da Honda kadar kaliteli ve sağlammıdır? Motorum çok sessizdi yakıt yoktu acaba Yamaha'ya o kadar para verdikten sonra kalitesinden memnun kalacakmıyım aklımda deli sorular işi bilen birisi lütfen yardım etsin yeni motorcuyum ilk moturum du pcx 3 sezon bindim bana aynı kaliteyi aratmayacak bir tavsiyeniz var mı?

Yeni Forza nın Basın bülteni yayınlandı Avrupa için 300 cc olamaya devam edecek ama ülkemiz için rekabet açısından 250 cc ye indirilip Temmuz ayında geleceği söyleniyor. ama şu piyasa koşullarında şahsi tavsiyem bu kadar uçuk zamlar gelmişken eldekini mümkün olduğunca korumak suyunu çıkardıktan sonra yeni bir cihaza geçmek çok daha yerinde bir karar olur diye düşünüyorum.

Forza 300 2018 in datayları için
    https://hondanews.eu/eu/en/motorcycles/media/pressreleases/127238/2018-honda-forza-300

Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim... Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim... Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim... Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim... Honda PCX 125 Almayı düşünenler baksın derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 11 Mart 2018; 14:38:9 >

Tr fiyatı ne olur acaba? 27 28 bandında tahmin ediyorum ama :(
  • Yeni Honda PCX 125 keyless go özelliği ile 2018 yılında Türkiye pazarında satılacak. PCX 150 ise gelmeyecek. 14 - 16 Nisan 2018 tarihleri aralığında bayilere gelmiş olacak. Satış fiyatı 13.300 TL
  • ABS ve arka disk olucakmi?bayileri aradım net cevap alamadım belli değilmiş .
  • XT660 kullanıcısına yanıt
    arka hala kampana önde ABS mevcut 5 Nisan 2018 itibari ile basın bülteni çıktı

https://hondanews.eu/eu/en/motorcycles/media/pressreleases/128088/2018-honda-pcx125

Şahsen bu seneki PCX olmamış muhtemelen Yeni Forza 300 ün (ülkemize 250 cc olarak Temmuzda gelecek)önünü kesmesin diye pcx 150 bu sene duyrulmadı en azından avrupa için

asya pazarında 150 cc arka disk olarak mevcut galiba ama şuan için asya pazarı bide 2014 modelde ilk ürünlerde kronik sorunlar çıktı Honda bunun önüne geçmek için ilk etapta 125 cc maliyet odaklı ürünü çıkarıp 1-2 sene rafine edip en düzgün şekilde yeni kasada 150 cc yi getirecektir.

alma planı olan acele etmesin Temmuz ayı içinde Forza 250 yi mutlaka görsün derim Forza 300 ün Resmi Basın bültenide linkte

https://hondanews.eu/eu/en/motorcycles/media/pressreleases/127238/2018-honda-forza-300

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.