Şimdi Ara

HONDA'nin ISCILERE VERDIGI TAZMINATIN %40'ina DEVLET EL KOYDU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
4
Favori
9.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
157 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sistem tutmaz. Ülke çoktan batmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sensaura kullanıcısına yanıt

Hocam, marginal vergi oranini yazmissin su mesajinsa sanirim.

””Benim odedigim vergi ise: 30% Federal, 8.5% FICA, 5% State, 4.5% city toplam 48% civari.””

net vergi bu kadar yuksek degil senin gelir seviyende. Brut 1 milyon$ gelirden bile %48 kesilmiyor.

tabi turkiyedeki %40 a karsilik gelen oran, eyalete ve şehire göre % 37+13+4 u bulabiliyor. (Fica vergisi bu %40 in karşılığı degil, onun karşılığı. SSK kesintileri)

bu arada, Türkiye’de yasarsan da, amerikadaki gelirlerinden vergi vermen gerekiyor Türkiye’ye. Mesela Amerikan borsasından kazandığın para direk bu gelir vergisi dilimleri üzerinden vergilendiriliyor Türkiye’de. Türkiye’de bu vergiler daha yüksek olduğundan da, Amerika’ya hiç vergi vermene gerek kalmıyor, Amerikan vatandaşı olsan bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fellik fellik para aradıkları dönemde bu kadar büyük bir gelire dokunmamaları zaten imkansızdı.

4lü çetenin %99 vergi borcunu silip garibanın parasına göz koyarlar, siyasal islam hiçbir zaman şaşırtmaz.

• bu ay aldıgım bordroda yasal kesinti toplamı 3842 lira :D normal yani devletin eli cebimizden hiç çıkmıyo eger amerikadaki gibi vergileri yılsonu ödesek bu halk bu devleti yıkar :D

• Jeopol kullanıcısına yanıt

Al sana memurdan küçük kesinti!!! ağustos ayı bordrom

HONDA'nin ISCILERE VERDIGI TAZMINATIN %40'ina DEVLET EL KOYDU

x12 yıllık 60.000 Tl sadece gelir vergisi ödüyorum

bunun üzerine her vatandaş gibi adığım her ürüne benzine arabaya bir kez daha vergi ödüyorum. Sonrada ödediğim verginin de vergisini ödüyorum heralde ki günün sonuda hep cebim boş!

• Gerçek haber konusu açacak kalmadı galiba,

Murat gezici gibi oldunuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 0zkanK. kullanıcısına yanıt
    Son Batman filmin de bir sahne vardı ,

Bunu onlarda biliyor ama umursamıyorlar. Amaç yalan , dolan ve kendini tatmin etmek.

Namussuz siyaset yapmak kolay olmuyor muhalefet için , çabalamak gerek biraz da.

• ThePiraeusHunter kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki sen memur değilsin.

Memur olduğunu sanan bir işçisin.

Memurun ödediği vergiyi görmek isteyen buyursun baksın.
    https://www.memurlar.net/maas/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ülkedeki vergi sistemini ayrıca tartışıp konuşabiliriz.

Onları bir kenara bırakarak, sadece bu 40 maaş tazminat olayını irdelersek;

Şimdi 1. durum şu. anlaşılan şu ki 40 maaş içinde kıdem tazminatı yok. Kıdem tazminatı gelir vergisine girmez, %0,6 damga vergisine tabi.

Kıdem üzerine ödenen her türlü para; ismi tazminat, cep harçlığı, yolluk ne dersen de, ücret tanımına giriyor.

Ücretlerinde nasıl vergilendirileceği belli. 40 maaş asgari ücret bile olsa üst dilimlere kayar. Bu sebeple ortalama %40 civarı gibi bir vergi çıkması çok doğal.

• Neymiş efendim itibardan tasarruf olmazmış.

Benim paramla yaptığınız itibarinizi sikm.

Halkı somurmeseniz itibarinizi sokak köpeği kadar olduğundan hiç bahsetmiyorum bile.

Gün gelecek hepinizin asıldığını, it gibi can verdiginizi göreceğiz.

• mghfreud M kullanıcısına yanıt

Hocam tekrardan baktim, dedigin gibi bendeki marjinal kesinti oranlari, zaten ben yil sonunda biraz iade alabiliyorum, bu yuzden hic vergi odemedim ilaveten :) zaten cok kesiyorlar. Toplam da 38% kesiliyormus vergi, ama 10% da emeklilik kesintisi var, yine 48%'e geliyor dostum. Emeklilik kesintisi zaten opsiyonel burda. Bur de FICA kesintisinden kasit SSK ile esdeger degil, sakin karistirma, siz orda SSK primi odeyince ailecek hastaneye gidebiliyorsunuz. Burdaki FICA hastaneye gitmek ya da sigortan olmasi anlamina gelmiyor, sadece ilerde emekli olabiliyorsun o kadar. 30 sene sonraki bi olay icin yani.

• cengize 30 kez vergi affı, teşvikler, ihaleler ver, cengiz gitsin paraları offshore ile yurtdışına kaçırsın, devletimiz de gelsin işçinin ikramiyesinin %40'ına çöksün.

adaletini sevdiğimin türkiyesi.

• Jeopol kullanıcısına yanıt

Ne alaka neye göre karar verdin buna ?

• whitebaby kullanıcısına yanıt
    Paylaştığım Twitter gönderisini okumadığınızı düşünüyorum.

3 işçi dava açınca haklı bulunmuş kesilen vergi iade edilmiş
    600 işçi aynı gerekçeyle dava açmış kabul edilmemiş.

Tam net bilende yok vergisiz mi olur vergili mi olur.

• Devlet herkesten gelir vergisi alıyor. Memurum maaşım cebime girmeden nerdeyse 1/3 oranında kesiliyor. Yerinde bir uygulama ve haksızsın.. deseniz ki niye büyük şirketlerin vergi borcunu siliyorlar, haklısınız..

• Ben tıpış tıpış vergi ödüyorum her ay (net maaş anlaşmış olsam da şirketim ödüyor sonuçta). Herkes ödüyor.

Sonra bazı firmalar çıkıp yönetime diyor ki, bizim çok borcumuz var ama bunu ödemek istemiyoruz.

Ve sonunda ödemiyorlar. Allah aşkına bu iktidar, neye istinaden bu alacak parayı silebiliyor, yahu kendi parası değil ki.

Tüvtürke delirdim en çok, yahu daha düne kadar parayı nakit alıyordu. Her türlü peşin tahsilatı var, neye istinaden bu borcu yaptınız ya, bir arabanın kontrolü 15 dk. sürüyor, işçiliği ne ki, sarf malzeme gideri yok gibi bir şey.

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ThePiraeusHunter kullanıcısına yanıt
    Memurların aldığı maaşlar bellidir. Belirli bir SGK kodları vardır. Belirli bir ücretten üstünü alamazlar.

Maaşlarından ise gösterge aylıklarına göre vergi kesilir. Bu gösterge aylıkları da yine belirlidir.

Eğer brüt ücretin tümünden vergi kesiliyorsa memur olma ihtimalin yoktur.

• Allah reisi basimizdan eksik etmesin haksiz kazancin onune gecmis herzamnki gibi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.