Şimdi Ara

Honda: LPG Garantiye Girmez! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
4.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben olsam aracı "farklı bir serviste" tamir ettirir, faturasını alır ve dava sonuçlanıncaya kadar kullanırdım.
  • crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    İade ve ayıplı mal davası açıyor kullanmaması daha doğru olurdu. Çünkü adamın savunması ve haklılığı hayati risk yaratan bir sorun (ki adam çekmiş kenara yolda yanık kokusu yüzünden) kanunda tamiri için tehlikeli maddesi var diyor. Başka yerde yaptırıp kullansa savunması geçersiz olur.

Bu konuda sorun garanti diye sunulan sürelerde başımıza gelen rezaletler ve doğruysa adamın dediği bilirkişi raporu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada HONDA hakkında yapilan yorumlarda fark ettiğim eksik bilinen konular

1. HONDA LPG uyumlu Civicleri, " Civic ECO" olarak ayri bir model altinda satti. Motorda yapisal farkliliklar ile Türkiye'ye özel gelistirmeler ile yeni bir uretim hatti kurarak. Ayni Avrupa'da ilan LPG/CNG VWgibi avrupa modelleri gibi. Bunu Resmi olarak yapan bir Honda var, Turk insanının talebine gore yapan.

2. Konuda HONDA diyor ki, "biz arabalari LPG uyumlu sattik, LPG kiti takan yerlere de ilgili prosedürü gonderdik. Eger Prosedür uygulanirsa araba garantisi devam ederdi. Bizim prosedur de arabayı davlumbazdan delmek diye birsey yok. " Gunumuzde hava filtresini bile servis disinda degistirdin diye bahane uretip garanti disi birakan markalara ragmen honda Kit takma isini disarida yapilabilinir diyor ve prosedurune uygun yapilirsa garantiyi bozmaz diyor. Takan servis ustasi gidip kaportayi delip yakıt hortumunu bilmediginden veya is yükünden oradan geciriyor.

3. Servis bunun farkinda ve getirin tamir edelim diyor. Kullanici da hakli olarak 0.km arabasinin tamir gormesini istemiyor.

4. Kusur Marka olarak HONDA'da patliyor.

5. Bu ve bunun gibi o kadar cok olay oluyor ki Honda sonunda aşağıdaki haberde olan Artik LPG fabrikada yapilacak diyerek uretim hattini hatalari azaltmak icin kendi hattina yine bur maliyet karsiligi aliyor ve kullaniciyi marka olarak BRC icin kisitlamis oluyor. Halbu ki evvelden daha fazla secme hakki vardi ama bu ornekte oldugu gibi suistimal edildi.

6. Forum DH kullanicilari gibi herkes yine ülkemizde uretim yapan iscisini de kullanicisini magdur etmeyen Turk Halkina dostca yaklasan bir firmayı yerden yere vurmak icin firsatlar kolluyor.

quote:

HONDA BRC İLE ANLAŞMALI

Kurduğu iş ortaklıkları ile müşterilerine yeni ve yaratıcı alternatifler geliştirmeyi sürdüren Honda, 2011 yılında İtalyan yakıt dönüşüm sistemleri firması BRC'nin Türkiye distribütörü 2A Mühendislik A.Ş. ile imzaladığı anlaşmasını daha ileri bir noktaya taşıyor. Honda Civic Sedan alımında müşterilerine Honda bayilerinde LPG dönüşüm opsiyonu sunan Honda, bundan böyle LPG dönüşümü tamamlanmış Civic Sedan modellerini direkt fabrikadan bayiye ulaştıracak. Dün BRC ve Honda Türkiye arasında BRC Türkiye distribütörü 2A Mühendislik A.Ş.'nin de katılımıyla yeni iş birliği kapsamında bir açılış töreni gerçekleştirildi.

KALİTE ARTACAK

Montaj tesisinin açılışında hazır bulunan Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, LPG dönüşümünün Honda Türkiye bünyesinde gerçekleştirilmesinin toplam kaliteyi artıracağını ve LPG dönüşümü yapılmış her üründe aynı standardın korunacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de LPG dönüşümü uygulanmış araç sayısı halen yüksek ve Honda olarak bu talebi karşılamak üzere 2011 yılından bu yana müşterilerimize garantili LPG dönüşüm opsiyonu sunuyoruz. Mevcut Civic Sedan üretimimizin yüzde 65'inin LPG dönüşümüne hazır olarak fabrikamızdan ayrıldığını dikkate alarak, LPG kitlerinin montajı için burada bir hat açmaya karar verdik."

1 MİLYONLUK YATIRIM

Hat için 1 milyon TL'lik yatırım yapıldığını belirten Yamasaki, "Gerçekleştirilen yatırımla artık fabrikamızdan günde 60, yıldaysa 12 bin LPG dönüşümü tamamlanmış araç çıkabiliyor. Bizim için en önemli adım, sızdırmazlık kontrollerinin yapılmasıydı. Bunun için de TMMOB mühendislerinin desteğini aldık ve montaj tesisimizde bu konuda uzman mühendis arkadaşlarla da çalışacağız. LPG dönüşümde yakaladığımız kalite, bu adımımızla birlikte müşterilerimizde oluşan Honda kalite algısını daha da perçinleyecek." dedi.

Açılışa katılan BRC CEO'su Mariano Costamagna bu tür DOEM çalışmalarına çok önem verdiklerini ve desteklediklerini belirterek BRC Türkiye Distribütörü 2A Mühendislik A.Ş.'ye yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.i

• NextMove kullanıcısına yanıt
    O zaman mahkeme nasıl adamı haklı buluyor bunu nasıl açıklarsınız? Honda sizin dediklerinizi dese bile haklı olmasına yeterdi. Sanırım sizin dediğiniz tarihten sonra alınıyor 2014 model araç.

• HONDAların fabrikasyon LPG olmadigini, ilk muayene gecerlilik tarihina bakip anlayabilirsiniz.

Ilk muayene suresi 3 yil ilmasi gerekirken Honda LPGlilerde 2 yıl. Allah Allah neden acaba

Oysa i10 LPG modelinde bu sure 3 yıl, cünkü fabrika uretim bandinda takiliyor, tip onayi (sanayi bakanligi) o sekilde aliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 19 Şubat 2018; 9:48:59 >
  • Kragen kullanıcısına yanıt
    Haber yeni, yeni kasalar icin. (Uretim bandi kasa değişimi gibi araliklar ile guncellenir genelde)

Mahkeme, Marka ve ticari bağlantılar karsisinda tuketici nedeniyle hakli buluyor. Yani işin kısacası hatali taraf Honda servisi de olsa Honda Türkiye sorumlu.

Benim yukarıda bahsettigim konu, Honda spesifik boyle bir konu vuku bulmasi. Benzer olaylar yasanmamasi icin diger firmalar müşteriye neredryse sadece binme vr surme hakki verecek.

• pislik, çamur, lağım ... dan sonrasını okumadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Burada HONDA hakkında yapilan yorumlarda fark ettiğim eksik bilinen konular

1. HONDA LPG uyumlu Civicleri, " Civic ECO" olarak ayri bir model altinda satti. Motorda yapisal farkliliklar ile Türkiye'ye özel gelistirmeler ile yeni bir uretim hatti kurarak. Ayni Avrupa'da ilan LPG/CNG VWgibi avrupa modelleri gibi. Bunu Resmi olarak yapan bir Honda var, Turk insanının talebine gore yapan.

2. Konuda HONDA diyor ki, "biz arabalari LPG uyumlu sattik, LPG kiti takan yerlere de ilgili prosedürü gonderdik. Eger Prosedür uygulanirsa araba garantisi devam ederdi. Bizim prosedur de arabayı davlumbazdan delmek diye birsey yok. " Gunumuzde hava filtresini bile servis disinda degistirdin diye bahane uretip garanti disi birakan markalara ragmen honda Kit takma isini disarida yapilabilinir diyor ve prosedurune uygun yapilirsa garantiyi bozmaz diyor. Takan servis ustasi gidip kaportayi delip yakıt hortumunu bilmediginden veya is yükünden oradan geciriyor.

3. Servis bunun farkinda ve getirin tamir edelim diyor. Kullanici da hakli olarak 0.km arabasinin tamir gormesini istemiyor.

4. Kusur Marka olarak HONDA'da patliyor.

5. Bu ve bunun gibi o kadar cok olay oluyor ki Honda sonunda aşağıdaki haberde olan Artik LPG fabrikada yapilacak diyerek uretim hattini hatalari azaltmak icin kendi hattina yine bur maliyet karsiligi aliyor ve kullaniciyi marka olarak BRC icin kisitlamis oluyor. Halbu ki evvelden daha fazla secme hakki vardi ama bu ornekte oldugu gibi suistimal edildi.

6. Forum DH kullanicilari gibi herkes yine ülkemizde uretim yapan iscisini de kullanicisini magdur etmeyen Turk Halkina dostca yaklasan bir firmayı yerden yere vurmak icin firsatlar kolluyor.

quote:

HONDA BRC İLE ANLAŞMALI

Kurduğu iş ortaklıkları ile müşterilerine yeni ve yaratıcı alternatifler geliştirmeyi sürdüren Honda, 2011 yılında İtalyan yakıt dönüşüm sistemleri firması BRC'nin Türkiye distribütörü 2A Mühendislik A.Ş. ile imzaladığı anlaşmasını daha ileri bir noktaya taşıyor. Honda Civic Sedan alımında müşterilerine Honda bayilerinde LPG dönüşüm opsiyonu sunan Honda, bundan böyle LPG dönüşümü tamamlanmış Civic Sedan modellerini direkt fabrikadan bayiye ulaştıracak. Dün BRC ve Honda Türkiye arasında BRC Türkiye distribütörü 2A Mühendislik A.Ş.'nin de katılımıyla yeni iş birliği kapsamında bir açılış töreni gerçekleştirildi.

KALİTE ARTACAK

Montaj tesisinin açılışında hazır bulunan Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki, LPG dönüşümünün Honda Türkiye bünyesinde gerçekleştirilmesinin toplam kaliteyi artıracağını ve LPG dönüşümü yapılmış her üründe aynı standardın korunacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de LPG dönüşümü uygulanmış araç sayısı halen yüksek ve Honda olarak bu talebi karşılamak üzere 2011 yılından bu yana müşterilerimize garantili LPG dönüşüm opsiyonu sunuyoruz. Mevcut Civic Sedan üretimimizin yüzde 65'inin LPG dönüşümüne hazır olarak fabrikamızdan ayrıldığını dikkate alarak, LPG kitlerinin montajı için burada bir hat açmaya karar verdik."

1 MİLYONLUK YATIRIM

Hat için 1 milyon TL'lik yatırım yapıldığını belirten Yamasaki, "Gerçekleştirilen yatırımla artık fabrikamızdan günde 60, yıldaysa 12 bin LPG dönüşümü tamamlanmış araç çıkabiliyor. Bizim için en önemli adım, sızdırmazlık kontrollerinin yapılmasıydı. Bunun için de TMMOB mühendislerinin desteğini aldık ve montaj tesisimizde bu konuda uzman mühendis arkadaşlarla da çalışacağız. LPG dönüşümde yakaladığımız kalite, bu adımımızla birlikte müşterilerimizde oluşan Honda kalite algısını daha da perçinleyecek." dedi.

Açılışa katılan BRC CEO'su Mariano Costamagna bu tür DOEM çalışmalarına çok önem verdiklerini ve desteklediklerini belirterek BRC Türkiye Distribütörü 2A Mühendislik A.Ş.'ye yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.i

Honda servisi mahkemede ben arabayı görmedim bile diyor ki aracın servise gittiği ispatlanmış. Araç sahibi bunu videoda anlatıyor. Resmen yalancılık ve sahtekarlık bu. Buna rağmen nasıl savunuyorsunuz Honda'yı anlamak mümkün değil.

• honda civic dizel test videolarına baktım, D.K.-otopark-otomobil dünyam. Romaya bir güzel tatile gitmişler, yemişler içmişler şirketten bes belli. sonra direksiyonun başında bir yalamalar, off off.. hepsi de göçüklerin önemsiz olduğunu, köpükle işin halledildiğini, sınırlı sayıda 200 tane olduğunu yalamışlar durmuşlar hondayı. hele eren, ne ayıp, araba az yaksın, 4 lerde olsun diye 70 in üzerine çıkmadı, hayret arabanın performans verilerini bile zorlamadı. devir olmuş boruyu öttürme borusu.
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Göçükler önemsiz olabilir ama izlenen yola tepkili millet. Kullanıcı hatası denmemeliydi. İnsanlara belki de 1-2 bakım, boya koruma vs hediyeler verilebilirdi. Adam 110.000₺ verip bunları duyunca hoş olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Göçükler önemsiz olabilir ama izlenen yola tepkili millet. Kullanıcı hatası denmemeliydi. İnsanlara belki de 1-2 bakım, boya koruma vs hediyeler verilebilirdi. Adam 110.000₺ verip bunları duyunca hoş olmuyor.

ya arkadaşlar allah aşkına boya koruma nedir. yemeyin şunları artık
  • Hondanin gözümde 5 paralık değeri yoktu.O yüzden habere şaşırmadım.Benden uzak olsun Honda.

• ekonomi yapıcaz diye çağ dışı 150 torklu hondalara o paraları vereceğinize, gidin 1.6 hdi motorlu bir citroen veya peugeot alın. (piyasada şu an en az yakan dizellerden) hem karşınızda adam akıllı servis muhattabı olur, hem yokuşlarda vites küçültmekten helak olmazsınız

1.5 tonluk 115ps citroen berlingo şehiriçi 5.8lt yakıyor mesela. yine 1.5 ton olan 1.6 dizel otomatik pug 508 6 litre yakıyor. lpg'li hondalarınız da 10 litre yakıyor zaten.
  • Sirchade kullanıcısına yanıt
    Siz istediğinizi yazın, burada yazdıklarınız bazısı doğru ama anlatımı yanlış. 150 tork tamam ama 200 küsür torkla kafa tutuyor. Lpg ile az yakıyor. Vitesde küçültülür sorun değil motor ömrü siz vites küçülmesenizde civicte daha uzun. Sorunsuzlukta hOnda. Şimdi bana gitmiyor, çok yakıyor sen yanlış söylüyorsun demeyin, lpg ile 10 litre benzinde 5.5 litre ortalama yapar. Boşuna zorlamayın. Bu yorumu okuyup bir ton yorum yapacaksınız yapacaklar ama gel gör ki Honda nın ikinci el satış rakamları her şeyi anlatıyor. Yazacağınız cevaplar gerçeklerini değiştirmeyecek. Bugün lpg ile afr testi yaptım benzinden farkı yok. Çekişten düşme yok. Temiz yakıt. Dizelin pisliğinden ve gürültüsünden, benzinin çok yakmasından o kadar uzağızki bırakamıyorsun civic i. Burada servise laf edin sesim çıkmaz, servisleri bende hiç sevmiyorum ve şikayet formlarını dolduruyorum her zaman. Araca laf etmeniz bilmiyorum bence gerçekleri kendi gözlüğünüzden görmeye çalışma çabalarınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 19 Şubat 2018; 23:12:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Siz istediğinizi yazın, burada yazdıklarınız bazısı doğru ama anlatımı yanlış. 150 tork tamam ama 200 küsür torkla kafa tutuyor. Lpg ile az yakıyor. Vitesde küçültülür sorun değil motor ömrü siz vites küçülmesenizde civicte daha uzun. Sorunsuzlukta hOnda. Şimdi bana gitmiyor, çok yakıyor sen yanlış söylüyorsun demeyin, lpg ile 10 litre benzinde 5.5 litre ortalama yapar. Boşuna zorlamayın. Bu yorumu okuyup bir ton yorum yapacaksınız yapacaklar ama gel gör ki Honda nın ikinci el satış rakamları her şeyi anlatıyor. Yazacağınız cevaplar gerçeklerini değiştirmeyecek. Bugün lpg ile afr testi yaptım benzinden farkı yok. Çekişten düşme yok. Temiz yakıt. Dizelin pisliğinden ve gürültüsünden, benzinin çok yakmasından o kadar uzağızki bırakamıyorsun civic i. Burada servise laf edin sesim çıkmaz, servisleri bende hiç sevmiyorum ve şikayet formlarını dolduruyorum her zaman. Araca laf etmeniz bilmiyorum bence gerçekleri kendi gözlüğünüzden görmeye çalışma çabalarınız

tercihlerinize ve marka seçiminize saygı duymakla beraber
    hondayı savunmanızı anlayamadım şöyleki..adamlar tarih öncesi motoru tarih öncesi teknik donanımlarla

sadece sunum şeklini değiştirerek satıyorlar,satış rakamlarının çok olması ürünün iyi olduğu anlamına mı geliyor,ferrari çok az satmış mesela..

veya ters köşe konu dışı ama yakın alaka

bim deki dost marka yoğurt kendi segmentindeki en fazla satış rakamını yaklayan ürün ya kalitesi..

honda bu zamana kadar ne yapmış motora hiç dokunmamış,öylece duruyor arıza yapmaması ve sorunsuz olması doğal değilmi sizce.

bu bir maharet değil doğal sonuç..

markanın son olaylar itibariyle savunulacak ve kapısından geçilecek bir kelamı kalmamıştır kısaca.

siz memnunsanız

mutluluklar dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

tercihlerinize ve marka seçiminize saygı duymakla beraber
    hondayı savunmanızı anlayamadım şöyleki..adamlar tarih öncesi motoru tarih öncesi teknik donanımlarla

sadece sunum şeklini değiştirerek satıyorlar,satış rakamlarının çok olması ürünün iyi olduğu anlamına mı geliyor,ferrari çok az satmış mesela..

veya ters köşe konu dışı ama yakın alaka

bim deki dost marka yoğurt kendi segmentindeki en fazla satış rakamını yaklayan ürün ya kalitesi..

honda bu zamana kadar ne yapmış motora hiç dokunmamış,öylece duruyor arıza yapmaması ve sorunsuz olması doğal değilmi sizce.

bu bir maharet değil doğal sonuç..

markanın son olaylar itibariyle savunulacak ve kapısından geçilecek bir kelamı kalmamıştır kısaca.

siz memnunsanız

mutluluklar dileriz.

Hocam mantık güzel ama örnek ve segment ayrımın uygun değil. Bence dost yoğurt linea, egea ise; yörsan civic, AOÇ yoğurt da Audi olur

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Hocam 20 yıldır aynı motoru kullanıyorlar, artık bırakın da sorunsuz olsun

Ayrıca istediği kadar kafa tutsun. Torku 4500 devirlerde veriyor. Civic o devirlere gelip de torkunu verene kadar HDi, 1500 devirden 4000e 270 tork veriyor (2000 devir sonrası dip gaz yaparsanız +30 tork da overboost ile geliyor)

İkinci el satışına bakarsanız şahin, doğanın ikinci el piyasası hepsinden iyi. E yani tofaş mı alalım satıp?

Ayrıca o motor benzinde bile gitmiyor evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirchade -- 2 Mart 2018; 22:9:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi bayinin satis temsilcisisiniz ? Zamaninda birde eskemre vardi civice en ufak bir sey soylesen hakaretle karsilik veriyordu ..yahu araba oldugu yerde gocuyor adamlar kullanici hatasi diyor hala babanizin mali gibi savunuyorsunuz ?biraz milletten yana olun biraz...deyin ki honda hatali kardesim.. daha cok milletin gozune baka baka ayipli utun satarlar .

• Hala bu kadar satılmasına anlam veremiyorum.

• malın ayıplı olduğu bariz belliyken firmanın adını lekelemekten kurtarıp, hemde kullanıcının gönlünü hoş tutması gerekirken müdürün saçma sapan muhabbetlere girmesi gereksiz olmuş. sanane kardeşim benim atletimden donumdan önündeki arabaya bak sen bunu yapıyor musun yapmıyor musun? yenisiyle değiştiriyor musun değiştirmiyor musun ? bana hikaye okuma,masal anlatma işine bak! diyesi geliyor insanın ama diyemiyorsun işte :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.