Şimdi Ara

HONDA JAZZ MI YENİ OPEL CORSA C'MON'mu? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
16.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ford Fiesta, Honda Jazz, Opel Corsa C'mon kararsiz kaldim.. Otomatik vites olacak ve Fiesta'nin dış görünümü, Honda'nin otomatik vites performansini ve az yakit tuketimini, Opel Corsa'nin kalitesini kiyaslamaya calisiyorum.

30.000 YTL'ye kadar bir butcemiz var, az yakan otomatik vitesi iyi, yeni kasa 0 bir araba olacak, sizlerin de fikirlerinizi yorumlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum, tesekkurler tekrardan yorum yazan ve yazacak olan herkese
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGuardian

Ford Fiesta, Honda Jazz, Opel Corsa C'mon kararsiz kaldim.. Otomatik vites olacak ve Fiesta'nin dış görünümü, Honda'nin otomatik vites performansini ve az yakit tuketimini, Opel Corsa'nin kalitesini kiyaslamaya calisiyorum.

30.000 YTL'ye kadar bir butcemiz var, az yakan otomatik vitesi iyi, yeni kasa 0 bir araba olacak, sizlerin de fikirlerinizi yorumlarinizi tavsiyelerinizi bekliyorum, tesekkurler tekrardan yorum yazan ve yazacak olan herkese

yeni kasa demeseydiniz; istediğiniz tüm özellikleri sadece 24500 ytl ye mitsubishi colt 1.3 amt invite de bulabilirdiniz. 5500 ytl nizde cebinizde kalırdı.

ama yeni kasa işi bozuyor.

hayırlı günler.
  • Ben eski kasa jazz elite cvt kullanıyorum(2008) araçtan oldukça memnunum otomatik vites oldukça iyi, yeni jazz'ın donanımının ve motorunun dahada geliştirildiğini düşünürsek yeni jazz
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGuardian

Ford Fiesta, Honda Jazz, Opel Corsa C'mon kararsiz kaldim.. Otomatik vites olacak ve Fiesta'nin dış görünümü, Honda'nin otomatik vites performansini ve az yakit tuketimini, Opel Corsa'nin kalitesini kiyaslamaya calisiyorum.

Kardeşim git Yeni Jazz ı al. Ne Fiesta ne de Opel. (Bu arada ben 1.2 njoy corsa sahibiyim 2008) Geçen mayıs ta 29 verdim bu arabaya, o parrayla otomatik 1.4 Jazz alırsın daha ne..
  • Kesinlikle JAZZZ Yakıt tüketimi çoookk az. Hem de güzel bir araba.
  • konfor kalite güç vs önemlidir ama arabanın içine sinmeside önemlidir,bir arabayı seçerken herşeyi güzel tipini görmezdem geliyorum dersen hata olur,insanlar şekle önem verir kim ne derse desin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nefmat

jackalhacker Arkadaşım bir sürü şey yazmıssın ama yazmak için yazmışsın bence...

eleştirdiğin kişinin imzasına dikkat etmemişsin galiba???

quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Corsa'nın yeni jazzdan üstün tek tarafı konfor yol tutuş konularıdır.

Motor, yakıt tüketimi, ferah iç mekan, kullanışlılık, ergonomi, performans = yeni jazz

Yol tutuş, uzun yol konforu = corsa

Bir de corsanın benzinli motorları kasaya yetersiz geliyor. Corsa alırken dizel 90 hp almak en mantıklısı.

Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!
    Corsa 1.2 Comfort Easytronic

n a v y_35 arkadaşım corsa kullanıyor ve yazsında kendi arabasını honda jazzla kıyaslamıs tüm söyledikleride doğrudur.Arkadaşa dürüstlüğünden dolayı teşekkür ederim.

1.Honda jazz hacimde bırak corsayı astrayı bile geride bırakıyor...

2.Tavan yüksekliği fazla olduğu için iç mekan daha ferahdır.

3.Motorda en iyisidir.Yakıt tasarufunda dünya 1.si seçilmiştir.

4.Ergonomi açısından hiç bir araçla kıyaslayamassın.

5.Önemli bir ayrıntıda hondanın sorunsuz olmasıdır.İnanmazsanwww.sikayetvar.com a gir ve bak opel bu konuda en üst seviyededir.en sorunlu arabalar opeldedir.Arkadaşım sıfır opel vektra almıştı bezin depo girişini yanlılıkla dizel giriş takmışlar.Benzinlikte ki pompacıda dayamış dizeli:)) araba haşat oldu.ve opel arabayı değiştirmedi şu an dava devam ediyor.

renault 729 şikayet var!
    ford 412 şikayet var!
    opelden 363 şikayet var!
    fiat-tofaş 299 şikayet var!
    hyundai 243 şikayet var!
    citroen 217 şikayet var!
    peugeot 178 şikayet var!
    toyota 159 şikayet var!
    honda 149 şikayet var!

hondanın şikayet oranı diğer firmalara göre baya az.tabi satış oranlarınıda göz önünde bulundurmak lazım. ama japon arabalarının sorunsuz olduğunu herkes bilir.

6.honda jazz ın dış görünümü biçimsiz demişsin bu zevk olayıdır kişiden kişiye değişir.Bu konuda sana bişi diyemem.ama ben görüntüsünü çok seviyorum.

saygılarımla.lütfen yorum yapmadan önce iyice düşünelim...

Yalnız ben corsa nın yeni kasası için yorum yapmıştım. Benim aracım 950 kg ve 1.2 75 hp lik motor çok yeterli. Zira bir önceki aracım 1.6 polo idi ve o da 75 hp idi.

Ancak yeni kasa corsa 1088 kg lik ağırlığıyla 1.2 motora çok ağır geliyor. 1.4 motorun bile yetersiz olduğunu testler yazıyor.

Ayrıca şikayet konusunda opelin kronik sorunları yüzünden ve opel sayısının Türkiye'de çok olması yüzünden şikayetvarda lider. Mesela honda modellerinin Türkiye'deki sayısı bence opelin 3te 1 i kadardır. Buradan hondanın kötü olduğu anlaşılmamalı. Jazz ve civic sınıfında en sorunsuz araçlar arasında ancak şikayetvardaki durum biraz farklı. Mesela meşhur direksiyon kutusu benim bir önceki 2005 corsamda da vardı, şimdiki corsamda da var. Ve bu şikayetten dolayı opel baya bi şikayet alıyor çünkü GM Türkiye bunu kabul edip değiştirmiyor. Ancak kimse inkar edemez ki, hem astra hem corsa sınıflarında konforlu ve kaliteli araçlar. Mesela ben corsanın iç mekan sessizliğini, ne fiestada ne poloda gördüm. Sert süspansiyon olmasına rağmen. Söylediğim gibi corsa yüsek hızlarda jazzdan daha stabildir, asfaltta daha konforludur, virajlarda jazzdan daha üstündür ancak bu söylediğim kriterler zaten b sınıfı araçlarla ilgili olmayan kriterler. Jazz veya corsayı kullanacak kişinin arayacağı temel şey, ekonomiklik, iç mekan genişliği ve ferahlığı (bir aracın içi geniş olabilir ama ferah olmayabilir), şehiriçi kıvraklığı ve motorun ataklığı.
  • kesinlikle honda jazz. opel corsa da cok guzel hatta bende 2 si arasinda kalmistim ve corsa yi secmistim. tabi yeni kasa jazz cikanakadar.şekli eskisine gore baya bi hoş. motoru cok guzel 1.4 100 hp hem az yakiyor hemde performansi guzeldir.civic 1.6 125 hp den oldukca memnunum daha kucuk bir araba oldugunu dusunursek 100 hp jazz a oldukca yeter.

6 hava yastigi vsa panaromik cam tavan cruise control otomatik farlar ve silecekler ses sisteminde usb girisi 30 milyar gibi bir fiyata olmasi mukemmel.zaten 2 secenek var. corsa 1.4 cosmo nun 32 milyar olmasi eps icin 1milyar 300 daha vermek otomatik vites icin 3 milyar daha wermek panaromik cam tavan icinde 1 milyar 700 daha vermek yani total de otomatik jazz full den 5 milyar 500 milyon fazlaya ayni ozelliklerde bir corsa almak nekadar mantikli bilemicem.birde dizel aldigini dusunursek heralde bi 40 milyari gozden cikarmak lazim. dizel cosmo 36.500 den basladigini dusunursek eps otomatik vites cam tavan vs. 40 milyari geciyor bile...

secim sizin bomboş bir corsa mi dopdolu yeni kasa bir jazz mi. cok fazla dusunmeye gerek yok heralde
  • Jazz.
  • 08 corsa 1,2 enjoy var-28 500 e aldık...

confor çok iii,yol tutuşu harika ama araba afedersiniz tam bir eşşek

çok ağır,katır alsam benle yarışır yani

ama uzun yolda harika bir araba-160 ile giderken kadrana bakmıyorsanız hızınızı 100km/s olarak düşünmeniz şaşılacak bir durum değil ama bunlar arabanın eşşek olma gerçeğini göz artı ettirmiyor
    96 model renault21 (70 bg)bana kafa tutuyor

yani corsanın benzinli modelleri piyasadan çekilse yeridir

yanlış hatırlamıyorsam 4000-4500rpm de max tork u yakalıyor-işte sorun burda

hiç mi mühendisler bunu düşünmemişler-araba yokuşta hemen salıveriyor kendini-vites küçültüyosun

hasılı corsanın benzinli modelini alırken baya düşünün derim ya da en azından 90 bg alın derim

jazz a binmedim ama teknik verilerini çok analiz ettimİ(08 jazz)
    birkaç donanım hariç ii görünüyordu ama ben yine corsa diyodum -dizel olursa----------- ancaaaak 09 jazz in teknik verileri ezber bozuyor bu şartlar altında corsa ile nere kadar giderim bilemiyorum

yani esp standart diyosunuz (hala inanamıyorum)esp standar olur mu yaww

valla yeni jazz şu an rakipsiz gibi duruyor

ha aklıma gelmişken 08 jazz da max tork a 2300 rpm de ulaşıyodu yanılmıyorsam-bu da göz ardı edilmeyecek bir veri

yeni honda jazz i bu forumda okuduktan sonra hemen honda web tr e girdim ama hala eski honda jazz teknik verileri-resimleri...vs gördüm

arabanın türkiyede piyasaya çıktığından emin misinz
  • Hocam bu tür kıyaslamalarda OPEL den şaşma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibet1907

08 corsa 1,2 enjoy var-28 500 e aldık...

confor çok iii,yol tutuşu harika ama araba afedersiniz tam bir eşşek

çok ağır,katır alsam benle yarışır yani

ama uzun yolda harika bir araba-160 ile giderken kadrana bakmıyorsanız hızınızı 100km/s olarak düşünmeniz şaşılacak bir durum değil ama bunlar arabanın eşşek olma gerçeğini göz artı ettirmiyor
    96 model renault21 (70 bg)bana kafa tutuyor

yani corsanın benzinli modelleri piyasadan çekilse yeridir

yanlış hatırlamıyorsam 4000-4500rpm de max tork u yakalıyor-işte sorun burda

hiç mi mühendisler bunu düşünmemişler-araba yokuşta hemen salıveriyor kendini-vites küçültüyosun

hasılı corsanın benzinli modelini alırken baya düşünün derim ya da en azından 90 bg alın derim

jazz a binmedim ama teknik verilerini çok analiz ettimİ(08 jazz)
    birkaç donanım hariç ii görünüyordu ama ben yine corsa diyodum -dizel olursa----------- ancaaaak 09 jazz in teknik verileri ezber bozuyor bu şartlar altında corsa ile nere kadar giderim bilemiyorum

yani esp standart diyosunuz (hala inanamıyorum)esp standar olur mu yaww

valla yeni jazz şu an rakipsiz gibi duruyor

ha aklıma gelmişken 08 jazz da max tork a 2300 rpm de ulaşıyodu yanılmıyorsam-bu da göz ardı edilmeyecek bir veri

yeni honda jazz i bu forumda okuduktan sonra hemen honda web tr e girdim ama hala eski honda jazz teknik verileri-resimleri...vs gördüm

arabanın türkiyede piyasaya çıktığından emin misinz

arkadaşımyeni jazz ın 15 kasımda tüm bayilerde olacağı söyleniyor.internet sitesine bende sürekli bakıyorum bugün yarın değişir herhalde eski kasa city ve jazz kalmamış zaten piyasada...
  • arkadaşlar honda bayii ile görüştüm

30,000 ytl meselesini bilmiyor

fiyatlar henüz belli değilmiş

30,000ytl rakamını nerden biliyorsunuz

honda bayiinin bilmediği bir fiyat bu siz nasıl edindiniz bu bilgiyi anlamadım

ama inşallah sizin edindiğiniz bilgi doğrudur

30,000ytl çok çok uygun bir fiyat gibi duruyor bence
  • Opel corsa diyenler Honda Jazz'ı kullanın ondan sonra tavsiye'de bulunun.Kağıt üzerinde değerlerle yorum yapmayın.
    Corsa uzun yolda daha konforlu araç denilmiş.Şaşırdım.
    Bana göre corsa'nın iyi yönleri olmasına rağmen baş belasından başka birşey değil..

Honda Jazz motor,otomatik şanzıman ve sessiz çalışan darbe emiş başarılı amortisörleri için bile almak için yeterli bir neden..
  • Şaşırmayın Corsa'larda ses yalıtımı çok iyi. Birçok Honda kullanıcısının yol sesi konusunda çok şikayetçi olduğunu unutmayın.
    Hatta Honda yol sesi ile ünlüdür bunu herkes bilir

+ olarak ben Corsa'nın kabin montaj kalitesi daha iyidir. Mesela Jazz ların kapı cam direklerinde pas sorunu kroniktir.

Ancak ikiside güzel araç. İkisinide alsanız hata yapmış olmassınız.

Sadece Jazz'ı araba üstü birşey gibi gören zihniyete karşıyım

quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

Opel corsa diyenler Honda Jazz'ı kullanın ondan sonra tavsiye'de bulunun.Kağıt üzerinde değerlerle yorum yapmayın.
    Bana göre corsa'nın iyi yönleri olmasına rağmen baş belasından başka birşey değil..

Honda Jazz motor,otomatik şanzıman ve sessiz çalışan darbe emiş başarılı amortisörleri için bile almak için yeterli bir neden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 5 Kasım 2008; 13:46:31 >
  • Sevgili rouge 34 kağıt üzerinde elde ettiklerim verilerlle Honda Jazz ın iyi olduğu kanısına vardım.Sanırım bu fikrimin değişmesini istiyorsunuz...

Corsa kullanıcısıyım ve yol tutuşu konusundaki düşüncemin sonuna kadar arkasındayım...

Uzun mesafelerde sürüş yaptıktan sonra edindiğim izlenim ama Honda'nın teknik verilerine baktığımda bariz bir üstünlük görüyorum...

Diğer arkadaşımın yazdığı içeri ses almama kabiliyetide doğrudur.Bu sadece benim değil arabaya binen arkadaşların ilk yağtığı yorumlardan biri ..Bunlar Corsa nın artıları ...

Ama bunlar 100hp güc üretip 6lt yakıt harcayan Jazz ın önüne geçer mi işte o tartışılır belkide tartışılmaz!

Ayrıca konfor sadece iç mekan genişiliği değildir arabanın stabilitesidir,yol tutuşudur;öyle olmasa bütün arabalar yüksekliğini 1,5 m den fazla tutar...Dik arabaların b/h oranı küçük olan arabaların stabilite sorunu her daim vardır ama stabiliteyi standart paketine esp koyarak çözüyorsa o zaman fark ortaya çıkar -Jazz 09 da olduğu gibi-

08 Jazz virajlarda Corsa kadar ii midir -sanmıyorum...

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibet1907 -- 5 Kasım 2008; 14:30:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: racerant

Şaşırmayın Corsa'larda ses yalıtımı çok iyi. Birçok Honda kullanıcısının yol sesi konusunda çok şikayetçi olduğunu unutmayın.
    Hatta Honda yol sesi ile ünlüdür bunu herkes bilir

+ olarak ben Corsa'nın kabin montaj kalitesi daha iyidir. Mesela Jazz ların kapı cam direklerinde pas sorunu kroniktir.

Ancak ikiside güzel araç. İkisinide alsanız hata yapmış olmassınız.

Sadece Jazz'ı araba üstü birşey gibi gören zihniyete karşıyım

quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

Opel corsa diyenler Honda Jazz'ı kullanın ondan sonra tavsiye'de bulunun.Kağıt üzerinde değerlerle yorum yapmayın.

Mesajımda araba üstü gibi görünen ya da bu şekilde algılanacak bir durum yok.
    Tam aksine corsa kullanıcıları kendi araçlarını araba üstü gören bir zihniyet..

Jazz alınması için nedenleri sıraladım.Hondaların yol sesi konusunda zaten ünlü olduğu için bahsetme gereği bile duymadım.Bu bilindiği halde siz özellikle belirttiniz.
    Diğer yönleri kötü de olsa mesela;yol sesi gürültüsü,sizin bahsettiğiniz pas olayı,kabin işçiliği gibi kötü yönleri de olsa bile motor,otomatik şanzıman ve konfor odaklı amörtisörleri bu aracın alınması için yeterli neden..

En azından corsa gibi her gün ya da her hafta servise gidecek bir araç değil
  • Arkadaşlar bütün arabaların artıları ve eksileri vardır. hondanın yol tutuş ve ses olayı doğrudur.peugeot un ön aksamının sağlam olmadığı,c4 ün amortisörlerinden ses gelmesi,opelin servise çok uğraması....

ama artılara baktığımızda motorda,donanımda ve yakıt olayında honda her zaman önde gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 5 Kasım 2008; 17:41:03 >
  • Honda Jazz.
  • jazz bir gelsin test edelim ozaman daha açıklayıcı yorumlar gelecektir.ancak kağıt üzerinde jazz diyorum.çünkü vsa standart ki bu da baya önemli.ancak corsa da dizel seçeneği var ve jazz ne kadar az yakarsa yaksın dizel kadar az yakamaz.hem dizellerin o yüksek torkunun getirdiği sürüş zevkinide unutmamak gerekir.eğer benzinli alcak olsaydım kesin jazz derdim ama dizel seçeneği işleri değiştirebilir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.