Şimdi Ara

Honda Jazz mı? Opel Astra mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki kızanlar da olucak bana ama sormak istiyorum,

Honda Jazz Fun CVT mi? Opel Astra 1.4 Sport Active mi?

Hangisini almak daha mantıklı?

Arada fiyat farkı bayaa var.

Ben istiyorum ki az yaksın sorunsuz hatcback otomatik araç olsun.

Jazz için tanıdık vasıtasıyla 39.000 lira aldım fiyat.

Astra için 48.900 fiyat aldık o da tanıdık vasıtasıyla.

Arada 10.000 lira fark var. Ne önerirsiniz?

• Honda Jazz tabiki fiyat avantajı da fazlaymıs ben aynı fiyatta olsalar bile Jazz onermeyi dusunmustum. Jazz Amerika'da da cok satılan en iyi kucuk araç secilen bir araba 2011'de. Honda Fit adıyla satılıyor orda.

http://consumerguideauto.howstuffworks.com/2011-best-buy-and-recommended-awards1.htm
  • Honda Jazz hem sorunsuzdur,yakıt tüketimi çok iyidir ve sınıfında en geniş iç hacme sahip araçtır.
  • jazz çok güzel fiyat vermiş 10bin cebinizde kalsın
  • Her türlü Jazz söyle bir kenara dursun Astra
  • fun modeline mi 39.000 TL fiyat aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliengin

fun modeline mi 39.000 TL fiyat aldınız?

evet. fun cvt modeli.

44bin liste fiyatı var. tanıdık var honda da 39bine indiriyor fiyatı.
  • astra yı tip olarak çok beğeniyorum çok güzel yapmışlar ama artık benzinin neredeyse 5 liraya yaklaştığı yerde benzini düşünmek gerek.

forumda okudum astra otomatikler 11-12 litrenin altına inmiyor yazmış kullananlar manueli bile 9 litre civarında yakıyormuş şehiriçi. ne kadar doğru bu değerler?

jazz da 7-8 litre diyor kullanıcıları şehiriçi. uzun yolda 5 lere iniyormuş.

doğru mu sizce bu değerler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

quote:

evet. fun cvt modeli.

İyi fiyat almışsınız, güle güle kullanın. Ben bir kaç gün önce 43.250TL den aldım aracı. Tereddütsüz jazz alın, keyfini sürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seuaz

quote:

quote:

evet. fun cvt modeli.

İyi fiyat almışsınız, güle güle kullanın. Ben bir kaç gün önce 43.250TL den aldım aracı. Tereddütsüz jazz alın, keyfini sürün.

nasıl memnun musunuz aracınızdan?

ilk izlenimleriniz olarak eksi ve artıları nedir? yakıt sarfiyatı nedir kaç gösteriyor yol bilgisayarı?

hayırlı olsun bu arada aracınız. güle güle, kazasız belasız kullanın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seuaz

quote:

quote:

evet. fun cvt modeli.

nasıl memnun musunuz aracınızdan?

ilk izlenimleriniz olarak eksi ve artıları nedir? yakıt sarfiyatı nedir kaç gösteriyor yol bilgisayarı?

hayırlı olsun bu arada aracınız. güle güle, kazasız belasız kullanın.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Aracı henüz teslim almadım, Cumartesi kısmetse. Kardeşim aynı aracı Kasım ayında aldı, çok memnun kalınca bizde almayı düşündük.

• benim ilk baktığım araba jazz dı. sonra farklı araçlarda baktım. astra classic baktım ama easytronic ten dolayı vazgeçtim. yeni astra çok beğendim araba ama hem jazz dan bayaa fiyat olarak farkı var ve çok yakıyormuş diye okudum.

jazz da yokuş kalkış desteği olsa tadından yenmezdi ama bakalım artık jazz bakıcaz.

siz nerden aldınız aracı? hangi bayiden? ellerinde başka fun cvt var mıydı?
  • Jazz 1080 kilo civarında, Astra yanılmıyorsam 1300 kilo Jazz'a 2 kişi daha koyduğunda Astra'nın yakıtını geçer bile. Biri b sınıfı diğeri c sınıfı, ikinizde ışıklarda yanyana geldiğinizde ve kalkış yaptığınızda forum sana hangi aracı aldırdığını anlarsın.

hayırlısı olsun
  • quote:

benim ilk baktığım araba jazz dı. sonra farklı araçlarda baktım. astra classic baktım ama easytronic ten dolayı vazgeçtim. yeni astra çok beğendim araba ama hem jazz dan bayaa fiyat olarak farkı var ve çok yakıyormuş diye okudum.

jazz da yokuş kalkış desteği olsa tadından yenmezdi ama bakalım artık jazz bakıcaz.

siz nerden aldınız aracı? hangi bayiden? ellerinde başka fun cvt var mıydı?

Honda Çiftkurtlar MCM, ellerinde bir beyaz , bir de siyah FUN CVT vardı yanılmıyorsam. Kırmızı da vardı ama satılmıştı.
    Üstad arabayı 4000TL ucuza bulmuşsun, almazsan döverim bak o derece kızarım yani:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Jazz 1080 kilo civarında, Astra yanılmıyorsam 1300 kilo Jazz'a 2 kişi daha koyduğunda Astra'nın yakıtını geçer bile. Biri b sınıfı diğeri c sınıfı, ikinizde ışıklarda yanyana geldiğinizde ve kalkış yaptığınızda forum sana hangi aracı aldırdığını anlarsın.

hayırlısı olsun

bu yaklaşımın sonu gelmez, benzer mantıkla günün birinde ışıklarda sizin de yanınızdan sizden hızlı bir araba geçer, o zaman aynı şeyi mi söyleyeceğiz?
    herkesin araçtan beklentisi başkadır. Burada kimse Jazz, Astradan mutlak iyidir demiyor. 10000TL paran cebinde kalsın diyoruz.

Sırf ışıklarda Jazz marka araçları geride bırakmak için 10.000TL fazladan para harcayıp bencilce israfa girmekten Allah'a sığınırım.
  • konuyu açan kişi bu iki aracı mukayese etmiş, değerlendirmiş ve fikir istemiş. bunları ikisi ışıklara getirmeyeceğiz de hangi araçları getireceğiz?

konumuz zaten astra ve jazz, izin verirsen ışıklarda mukayese edelim!

müsade var mı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

konuyu açan kişi bu iki aracı mukayese etmiş, değerlendirmiş ve fikir istemiş. bunları ikisi ışıklara getirmeyeceğiz de hangi araçları getireceğiz?

konumuz zaten astra ve jazz, izin verirsen ışıklarda mukayese edelim!

müsade var mı!

Her alacağın aracı ışıklara götürüp mukayese eder, hangisi hızlıysa alırmısın? Öyleyse sen ışıklarda mukayese et, ben de para sayarken mukayese edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seuaz -- 28 Mart 2012; 11:42:27 >
  • araçların kendi içlerinde sınıfları vardır, mukayese genelde böyle yapılır. Sen bir aracın üst modeli diğerinin alt modeli ile kıyaslıyorsun. Bunun farkında değil ve bunu savunuyorsun. Bahsettiğim konu 0-100 değerleri değil, öyle olsa bunu zaten ayrı yazar, motor güçlerinden bahseder başka başka örnekler videolar gönderirdim.. Yazdığım konu ışıklarda yanyana gelip kendini daha düşük değerde bir otomobilde hissedip, mutlu ya da mutsuz olmaktı.

Honda,
    jazz,corsa,polo,fiesta
    astra,golf,civic,focus

Bilmiyor olabilirsin ama burada söylediklerin bir araba sahibine vereceğin yanlış bilgi, maddi kayıplara neden olabilir.
  • "Elma mı alsam armut mu?" gibi bir soru olmuş. Aralarında sınıf farkı var. Lüksü kenara bırakıp olmazsa olmaz dediğiniz ihtiyaçlarınızı belirleyin Jazz karşılıyosa Jazz'ı alın. Üst sınıfın deneyeyim dediğiniz zaman Astra ve muadillerini düşünün. Sadece Astraya takılıp kalmayın.
  • Her iki araçta iyidir fakat 10.000 TL fark var o farkı ödiyecek gücünüz varsa astrayı tercih edin. Jazzda sınıfnın önde araçlarındandır. Jazz daha az ve sorunsuzluğu sebebi ile tercih edilebilir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.