Şimdi Ara

Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.209
Cevap
51
Favori
105.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önce burada soru sormuştum ama sonradan içime bir kuşku düştü.

Biz bu aracın 2003 modelinin 1.4 lt, benzinli en full donanimlisi ve CVT şanzımanlisini aldık. Araba 125 bin kilometrede, herhangi bir hasar kaydı yok. İçi gayet temiz, orijinal koltuk kaplamaları var ve koltuk arkalarındaki ceplerin lastiği dahi esnememis. Bir tek arka çamurluk boyanmış başka boyanan yer yok. Bakımları falan da yeni yapılmış. Sunroof'u, kliması falan da çalışır vaziyette. Aynalarda ısıtma, elektrikli arka camlar bile var.

Bu araca 48 bin TL verdik. Fakat sonradan içime kuşku düştü, B sınıfı 2003 model bir araca fazla mı para verdik diye. Sorayım dedim. Sizin fikriniz nedir?

Edit: malum siteden baktım ama araç fiyatları bazen şişirilmiş olabiliyor falan, tam şeyapamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abandonware -- 1 Temmuz 2019; 23:9:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abandonware A kullanıcısına yanıt
    Normalde kitapcigina etiket yapistirirlar. Yoksa servise danismaniz en sagliklisi. Baska yolu varmi bilmiyorum

Bazı modellerde ,torpido gözünü açınca yan yüzeylerinde kodu içeren bir etiket var. kontrol edin isterseniz. Eğer yoksa yetkili servise uğrayıp kodu almanız gerekiyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abandonware

Merhaba arkadaşlar.

Daha önce burada soru sormuştum ama sonradan içime bir kuşku düştü.

Biz bu aracın 2003 modelinin 1.4 lt, benzinli en full donanimlisi ve CVT şanzımanlisini aldık. Araba 125 bin kilometrede, herhangi bir hasar kaydı yok. İçi gayet temiz, orijinal koltuk kaplamaları var ve koltuk arkalarındaki ceplerin lastiği dahi esnememis. Bir tek arka çamurluk boyanmış başka boyanan yer yok. Bakımları falan da yeni yapılmış. Sunroof'u, kliması falan da çalışır vaziyette. Aynalarda ısıtma, elektrikli arka camlar bile var.

Bu araca 48 bin TL verdik. Fakat sonradan içime kuşku düştü, B sınıfı 2003 model bir araca fazla mı para verdik diye. Sorayım dedim. Sizin fikriniz nedir?

Edit: malum siteden baktım ama araç fiyatları bazen şişirilmiş olabiliyor falan, tam şeyapamadım.
    Merhaba

Evet çok para vermişsiniz.

• Merhaba,

2005 model 1.4 es elite jazz ım var 89 binde size sorum şanzuman yağını ne sıklıkla değiştiriyorsunuz benim aracımda yatma hastalığı oldugunu söyledi usta o yüzden her yag ile birlikte şanzuman yagıda değiştiriyorum 10 binde hem şanzuman hem motor yağı
  • albatros123 A kullanıcısına yanıt
    Yetkili servis cvt yagi icin 40bin diyordu.

• Oronra kullanıcısına yanıt
    İstanbul anadolu yakasında Honda Ferit diye bir usta var ben hep ona giderim. Her seferinde değiştirtiyor bana kendi değişse para kazanır derim ama git serviste değiştir diyor acaba sizde aynısınımı yapıyorsunuz.
    Km si itibariyle bi kac bin daha ucuza alinabilirdi sadece. Heleki yetkiki servis bakimliysa iyi bile fiyati. 40-45 bin arasi olanlar 200-220 bin km yi devirmis oluyor. Temiz pak icinize sindiyse dert etmeyin.

Her ayni yildaki arac ayni fiyat araliginda degil malesef, jazz piyasasi yuksek bir arac, keyifle binmeye bakin dert yapmayin.

Arac piyasasina bakarken su yilda su marka model daha ucuz diye kiyas yapilmaz. Her arac kendi muadilleri icinde kiyaslanir.

Zaten ucuz arac kalmadi. Turkiyede ucuz arac diye bir kavram yok, hepsi dovize endeksli

Honda ferit bana cok yakin ama ben oraya gitmiyorum. Zaten aracim cvt degil, i-shift.
    Ferit ustanin iyi bir usta oldugu soyleniyor ama isini yorumlayamam.

Cvt yagi en garanti servisten alindigi icin oraya yonlendiriyor olabilir.

Mutluhan cvt yag degisimi icin 40bin diyordu.

Hocam,

Benim araba düşük km li olduğu için yatma hastalığı oluyormuş kullanmadığımız için çok hafif titreme yapıyor mutluhanda değiştiriyorum yağını ok ama serviste demiyor 10 binde bir yağı neden değiştiriyorsun diye sonuçta demezmi servis 40 binllik şanzuman yağı diye neyse aklınızda bulunsun benim arabamda hafif titreme problemi var şanzuman yağına bir ürün katıyorsun tak diye kesiryor. Markasını vereyim bilginiz olsun
    XADO Revitalizant EX120 Conditioner for Automatic Gearbox & CVT Tiptronic Transmission Oil Treatment Additive (Box, Syringe 8 ml) Protectant Fluid - Restore Your ATF Metal Parts from Wear (Automatic)
    Bilgilendirme icin tesekkurler.

Siz berbere her hafta gidince berber neden geldin diyor mu? Kesiyor saci aliyor parasini :) yetkili servis sorarmi hic canina minnet.

Bana servis hiç 40 binlik yağ bile demedi neyse artık bu sene ne olacak görücez her sene değiştiriyorum.
    Benim cvt şanzımanli aracım da ilk kalkışta hafif bir titreme yapıyor, sonra hiç yapmıyor. Şanzıman yağı için 1000 km önceki (biz aracı satın almadan evvel) yağ değişiminde sanziman yaginın kontrol edildiği yazılmış karta. Eğer titremeyi gebelde ondan yapıyorsa bir ustaya ya da servise götüreyim hocam. Eyvallah.

2012'ye kadar servis bakimi yapılmış, gerisini bilmiyorum hocam. Cevabınız için teşekkürler.

Evet Kalkışta titreme yapıyorsa cvt yagını değiştirmek gerekiyor bendede aynı sorun var ben her 10binde değiştiriyorum.
    20,000 ahad verip 2012 alabilirdiniz
    gerçi şu ötv indirimi bittikten sonra ikinci el fiyatlarına bakmadım artmış olabilir
    esinklikle YETKİLİ serviste değiştirin
    benim 2012 şçin 2 yıl/20,000 km dedi servis
    fakat 3 yılda bir değiştiriyorum
    eğer kırmızıda beklerken titreme başladıysa değiştirmekte fayda var
  • Jazz ı boş verin , asıl olay civic te
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Jazz ı boş verin , asıl olay civic te
    sen buralara uğrar mıydın ya?
    kahvaltıalra da hiç gelmiyorsun buluşmalara da
  • Bundan sonrakilere gelecem, yeni Facia 5 im le

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 29 Ağustos 2019; 14:49:4 >
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.