Şimdi Ara

Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.209
Cevap
51
Favori
106.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam, sahibindan ilaninda aciklama isminda LPG takilmadi yazmissiniz ama ustte ozelliklerde benzin & LPG yaziyor. usttekini yanlis isaretlediniz sanirim, onu duzeltirseniz daha iyi olur, LPGsiz arac bakanlar kategori secimiden secince sizinkini goremezler.
  • wolkien kullanıcısına yanıt
    Cok haklisin, fakat ilani acarken yil model motor secince sistem otomatik olarak bunu secti. Ve duzeltilemiyo ilan bitmeden.

Tekrar deneyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaslar.
    sifir otm jazzlar cift kavramali mi yoksa klasik otm mi? veya cvt mi?
    honda cift kavrama kullaniyor mu?
    esime klasik otm bi araba almam lazim. golf olmadi a180 aldik ama 2000 km de kavrama titremeye basladi. bu cift kavrama isi is degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    Cift kavramalar saatli bomba, garanti dahilinde yine bir nebze ama birde garantisi doluncasi var isin.
    Gecmis olsun simdiden, probleminiz cozulur ins.

Sorunuza gelince ise..
    2012 den itibaren jazz lar cvt (cift kavrama degil) sanziman kullaniyor. Yani degisken oranli tam otomatik, cift kavrama kadar konforlu ama hizli degil. Klasik tork konvertorlu kadarda direncli degil.

Cift kavramalar gibi trafikte aman isindi sogutayim derdide yok cvt nin.

• Oronra kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim.
    cvt de neye dikkat etmek lazim peki?
    nissan cvt lerde cok sorun duydum ayni sanziman degildir degil mi?

Cvt tek aslinda, farkli markalarin yazilimsal farklari oluyor. Her sanzimanda sorun cikma ihtimali var onemli olan kronik olmasin. Bitazda sans isi.
    ZF nin bile ariza yapmislarini okuyoruz.

Sifir alacaginiz aracta cvt te neye dikkat edebilirsiniz ki, ikinci el gibi degil bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 7 Haziran 2019; 10:3:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Cvt tek aslinda, farkli markalarin yazilimsal farklari oluyor. Her sanzimanda sorun cikma ihtimali var onemli olan kronik olmasin. Bitazda sans isi.
    ZF nin bile ariza yapmislarini okuyoruz.

Sifir alacaginiz aracta cvt te neye dikkat edebilirsiniz ki, ikinci el gibi degil bu.
    yok alirken degil kullanirken demek istemistim hocam :)

Tum cift kavrama ve cvt sanzimanlarda egimli alanlarda park ederken aracim agirligini sanzimana yuklememeniz gerekir (sanziman omrunu uzatmak icin) ayrica periyodik sanziman yag degisimlerinide atlamayin kafi.

Araci rampada park icin frene basip durdurdunuz, once bosa alip (N) el frenini cekin ve ayaginizi frenden cekerek agirligi el frenine bindirin. Akabinde tekrar frene basarak araci P (park) konumuna getirin. Ve stop edin.

Bu aracin agirliginin sanzimana binmesini onler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 7 Haziran 2019; 21:12:54 >
    nissan jatco dan aliyormus. toyota aisin. honda bulamadim ama sanirim aisindir :)

https://www.marklines.com/en/report_all/wsw0012_201408

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 8 Haziran 2019; 18:38:6 >

Cvt deki mantik ayni, uretici farkli olsada yapinin temelinde fark yok.
    Nissan daki cvt yi Jatco uretiyor sanirim.

• Aisin genelde tork konvertor lu uretiyor. Psa grubundaki peugeot daki eat6 gibi

toyota cvt ler aisinmis hocam. volvo da5 ileri aisin kullnamistim cok saglamdi

• quote:

Tum cift kavrama ve cvt sanzimanlarda egimli alanlarda park ederken aracim agirligini sanzimana yuklememeniz gerekir (sanziman omrunu uzatmak icin) ayrica periyodik sanziman yag degisimlerinide atlamayin kafi.

Araci rampada park icin frene basip durdurdunuz, once bosa alip (N) el frenini cekin ve ayaginizi frenden cekerek agirligi el frenine bindirin. Akabinde tekrar frene basarak araci P (park) konumuna getirin. Ve stop edin.

Bu aracin agirliginin sanzimana binmesini onler.
    ben şöyle yapıyorum
    araç durdu. ayağım frende. D de iken el frenini çekiyorum.
    sonra N ye alıyorum. ayağımı frenden çekip tekrar frene basarak P ye alıp kontağı kapatıyorum
  • maligezgin kullanıcısına yanıt
    Cok mantiksiz degil ancak sanziman D pozisyonunda iken kavrama devam ediyor, el frenini cekince yuk bazi durumlarda hala havramadaki dislerde kalmaya devam edebilir. Cunku el frenini cektikten sonra ayagi frenden kaldirip agirligi bosaltmak gerek.
    En garantisi bosa (N) alip el frenini cekip ayagi frenden cekmek. Bu yuku tam olarak el frenine bindirmek demek

• quote:

Cok mantiksiz degil ancak sanziman D pozisyonunda iken kavrama devam ediyor, el frenini cekince yuk bazi durumlarda hala havramadaki dislerde kalmaya devam edebilir. Cunku el frenini cektikten sonra ayagi frenden kaldirip agirligi bosaltmak gerek.
    En garantisi bosa (N) alip el frenini cekip ayagi frenden cekmek. Bu yuku tam olarak el frenine bindirmek demek
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-masrafsiz-aile-araci-700301053/detay

Hayırlı forumlar arkadaşlar. Benim de bir sorum olacak. İlk arabam olacak. Linkini verdiğim araç nasıl? Tavsiye eder misiniz? Otomatiği sorun çıkarır mı? Fiyatı nasıl? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

• gul116 kullanıcısına yanıt
    Cvt sanziman, iyi bakilmissa problem yapmaz.
    Yanliz lpg donusumu onenli, motor ariza isigi yakiyormu bir ogrenin. Degilse her frene basip durdugunuzda kalkarken stop etme hatasi yapabiliyor

• selamlar arkadaşlar. 2003 model honda jazz aldık. en üst donanımlısı. birkaç şey takıldı aklıma;

1. kapılarını kilitleyince farlarıyla herhangi bir işaret vermiyor, diğer arabalar gibi dörtlüleri yakıp söndürmüyor. honda'larda böyle bir özellik yok mu yoksa arıza mı var?

2. cd çalabiliyor ama radyosu çalışmıyor. trt nağmede takılı kalmış. ses açma kapama hariç hiçbir tuş işlemiyor. aküyü takıp çıkartın dediler ama bu sefer de radyosunun kilitlenmme ihtimali varmış, şifre ile açmak gerekebilirmiş. radyo şifresi bu araçta da var mı? varsa nereden öğreniliyor?

bilen varsa yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abandonware -- 27 Haziran 2019; 19:21:16 >
  • abandonware A kullanıcısına yanıt
    Teyp sifresi kullanim kitapciginda etiket olarak bulunmasi lazim. Her arac icin farkli sifre var.

Kapi kilidi sonrasi 4 lu yakma 2009 ve sonrasinda mevcut, oncesinde varmi emin degilim.

Kullanım kitapçığı yok hocam. Şifreyi bulmanın baska bir yöntemi var mı arastirayim ben.

Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.