Şimdi Ara

Honda Jazz Buluşma ve Dayanışma SAYFASI (145. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.209
Cevap
51
Favori
106.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2007 model düz vites aracıma internetten buji alacağım.

ancak birkaç çeşit buji tibi var, hangisi almalıyım, tek tırnak çift tırnak olayı nedir bilen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, polen filitresi ne önerirsiniz OEM?
  • Selamlar, deli gibi jazz arıyorum. Hasar kayıtlı olması önemli değil çünkü bütçe yeterli değil. 2005 model sport 147900 km deki siyah renk boyalı jazz için 28.000 fiyat aldık.

Siz ne dersiniz? Otomatik olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: máwci

Selamlar, deli gibi jazz arıyorum. Hasar kayıtlı olması önemli değil çünkü bütçe yeterli değil. 2005 model sport 147900 km deki siyah renk boyalı jazz için 28.000 fiyat aldık.

bence uygun
    ama hasarı fazla olabilir o fiyata vermezler normalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: 22tupac

quote:

Orijinalden alıntı: máwci

Selamlar, deli gibi jazz arıyorum. Hasar kayıtlı olması önemli değil çünkü bütçe yeterli değil. 2005 model sport 147900 km deki siyah renk boyalı jazz için 28.000 fiyat aldık.

bence uygun
    ama hasarı fazla olabilir o fiyata vermezler normalde

Doğru hasar fazla 27 26 gibi düşürmeye çalışıyoruz..

• máwci kullanıcısına yanıt
    hangi şehirdesiniz?
    iyi bir ustaya gösterin mutlaka
  • quote:

geçmiş olsun
    orjinali konusunda ısrarcı olun

2017 jazz için ne söylersiniz. kronik sorunu var mı?lpg ile arası nasıl?sıkıntı çıkarıyor mu ? orjinal parça fiyatları nasıl ? mesela benzin filtresi,yağ filtresi,bujiler,hava filtresi,balatalar ne kadar ? araç hangi marka yağ kullanıyor ? bir forumda honda nın dışarıya orjinal parça vermediğini okudum.doğru mu ? muadil parçalar ile bakım yapınca da araba sıkıntı çıkarıyor muş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

quote:

geçmiş olsun
    orjinali konusunda ısrarcı olun

2017 jazz için ne söylersiniz. kronik sorunu var mı?lpg ile arası nasıl?sıkıntı çıkarıyor mu ? orjinal parça fiyatları nasıl ? mesela benzin filtresi,yağ filtresi,bujiler,hava filtresi,balatalar ne kadar ? araç hangi marka yağ kullanıyor ? bir forumda honda nın dışarıya orjinal parça vermediğini okudum.doğru mu ? muadil parçalar ile bakım yapınca da araba sıkıntı çıkarıyor muş.

2017 için pek bir şey söyleyemem
    ama 2012 kullanıcısıyım
    kronik sorunu yok :D
    lpg ile uyumu tam ama ilerde mutlaka motora zararı olacaktır lpg nin
    muadil parçalar ile hiç işlem yaptırmadım bilemiyorum
    ama şunu söyleyebilirim
    yağını suyunu koyayım bana sorun çıakrtmasın diyorsanız gönül rahatlığı ile alabilirsiniz
    eksileri:
    boyası ince (hondalar genel olarak böyledir) taş sekmelerinde ufak tefek boya atabilir
    yalıtımı çok iyi değildir
    fakat genişliği,yakıtı,sorunsuzca kullanılışı için alınır

• genişliğini bilmiyorum da .donanım doluluğu beni cezbetti.orjinal parçayı nereden temin ediyorsunuz. filtreler ne kadar bujiler ne kadar ?
  • quote:

genişliğini bilmiyorum da .donanım doluluğu beni cezbetti.orjinal parçayı nereden temin ediyorsunuz. filtreler ne kadar bujiler ne kadar ?

dostum bak şçyle söyleyeyim
    5 yaşında aracım. ilk 3 yıl yetkili servise gittim sonraki 2 yıldır özel servise gidiyorum
    yetkili servis bir güzel öpüyor
    ama özel serviste ( ki 10 yıl yetkili serviste çalışıp kendi yerini açmış sağlam bir usta) 300 liraya yıllık bakımını yaptırıyorum orjinal parçalarla
  • quote:

quote:

genişliğini bilmiyorum da .donanım doluluğu beni cezbetti.orjinal parçayı nereden temin ediyorsunuz. filtreler ne kadar bujiler ne kadar ?

5 yaşında aracım. ilk 3 yıl yetkili servise gittim sonraki 2 yıldır özel servise gidiyorum
    ama özel serviste ( ki 10 yıl yetkili serviste çalışıp kendi yerini açmış sağlam bir usta) 300 liraya yıllık bakımını yaptırıyorum orjinal parçalarla

anladım. webden hoda orjinal parçası satan yer var mı ? jazzla alakalı paylaşım olan facebook grubu falan var mı

• Benimde 2008 model jazzim var , gecen hafta on balatalari degistirdim . Yetkili servis 400 tl dedi bende bosch yetkili servise gittim 130 tl ye isi hallettim . Honda yetkili servis ole bi opuyolarki inanilmaz .

• quote:

quote:

quote:

anladım. webden hoda orjinal parçası satan yer var mı ? jazzla alakalı paylaşım olan facebook grubu falan var mı

Facebook grubu var.

Honda Jazz Türkiye facebook grubu.

Grupta sorularınıza hızlıca cevap alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevenhillli

Benimde 2008 model jazzim var , gecen hafta on balatalari degistirdim . Yetkili servis 400 tl dedi bende bosch yetkili servise gittim 130 tl ye isi hallettim . Honda yetkili servis ole bi opuyolarki inanilmaz .

disk falan yok sadece balata mı ? hey maşallah. disk+balata olsa hadi normal derim de,sadece balata için oha yani diyorum. başka bir yeri bozulsa artık donu gömleği alacaklar demek ki.
  • quote:

quote:

quote:

facebookta hondajazztürkiye grubu var
    ayrıca bir whatsapp grubumuz da var
    gruba özel çıkartmamız da var ücretsiz dağıtılıyor
    herhangi bir sorunda yardımcı oluyor herkes
    zaman zaman kahvaltı filan için toplanıyoruz da
    sırf bu grup için bile jazz alınır
    hangi ildesiniz?

• quote:

quote:

Benimde 2008 model jazzim var , gecen hafta on balatalari degistirdim . Yetkili servis 400 tl dedi bende bosch yetkili servise gittim 130 tl ye isi hallettim . Honda yetkili servis ole bi opuyolarki inanilmaz .

disk falan yok sadece balata mı ? hey maşallah. disk+balata olsa hadi normal derim de,sadece balata için oha yani diyorum. başka bir yeri bozulsa artık donu gömleği alacaklar demek ki.

tabi hocam yetkili servisteki fiyat 2 balata ve işçilik 400 küsür TL . kan emiciler bunlar .
  • quote:

quote:

quote:

tabi hocam yetkili servisteki fiyat 2 balata ve işçilik 400 küsür TL . kan emiciler bunlar .

garanti sürecinde seni soydukları,arıza çıktığında ücretsiz yaptırabilirsen aynı paraya çıkıyor. garantinin hiç bir numarası yok.

• Bana 60bin bakimi icin 1100 tl fiyat cekmisti mutluhan saolsun. Nasil kacicagimi sasirdim.

Yag, polen, hava filtresi ve firen hidroligi degisimi + iscilik heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 14 Ocak 2018; 19:44:25 >
  • Oronra kullanıcısına yanıt
    göz göre göre soygun
    hangi ildesiniz?
    hjt grubundaki önerilen ustalara gidebilirsiniz
  • İstanbuldayim

Basimdan gecmis bir durumu anlattim sadece. Olay sonrasi ozel bir serviste girdim periyodik bakima zaten.

Ozel servislerde periyodik bakimda makul ama hasar durumunda firsatcilik yapiyor bu arada :)
    Sag kapi alti marjpiyel de cok ufak bir ezik icin 750tl istediler. Saka gibi.
    Yaptirmadim biraktim oyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 15 Ocak 2018; 17:3:40 >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.