Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.051
Cevap
24
Favori
472.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet kullanmadığım doğru ama nasip olursa inşallah ilerde düşünüyorum.
    Jeep gibi vitara gibi performans beklemeyelim. Ama hakkını do yemeyelim.

Aşağıdaki Killanici_Adi adlı bir arkadaşımıza ait olan ifadesi HR-V hakkında bir ip ucu veriyor yine de:

"karlı yolda ciddi bir çukura girdim 1-2 metre savurdu başka araba yolda çıkardı o kesin"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZNGN 61 -- 15 Mayıs 2018; 10:13:24 >
  • 15-16 yıl arazili araç kullanma ve diğer tüm arazili araçların özelliklerini az çok bildiğimi düşünerek yazdım ve yazıyorum.

Her zaman önden iki çekişli olup zorlandığında dört çekişli olması yakıt tasarrufu açısından iyi bir özellik. Bana göre
  • Bu arac bir crossover suv..sehirici aile kullanimina yonelik bir mini suv araç..Bence beklentiniz bu yönde olmalı ve araci bu gözle değerlendirmelisiniz...4×4 arazi araci değil..Ben 6 aydır aile aracim olarak kullanıyorum ve gayet memnunum...Hız yapmak isteyen spor kullanım amaçlayan kullanıcılar zaten şu an piyasada bu fiyat seviyesinde satılan hicbir suv araçtan beklentilerini bulamayacaklardır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/mocan-otogazda-lpg-taktiranlar-ankara--34275340-122#132978292

Uygun kit yokmuş MOCAN otogaz öyle diyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: deliyurek569

https://forum.donanimhaber.com/mocan-otogazda-lpg-taktiranlar-ankara--34275340-122#132978292

Uygun kit yokmuş MOCAN otogaz öyle diyor..
    Hondanın araçlarına BRC ya da atiker takıyorlar.

Mocan otogazın kiti olmaması normal bence.
  • Mesele atiker yada brcnin yeni hrv ile tam uyumlu olup olmaması.

• quote:

Mesele atiker yada brcnin yeni hrv ile tam uyumlu olup olmaması.
    Kullanıcılara sormak lazım. BRC Atiker'den daha yaygın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

aracı kullanmayanlar yorum yapmasın hiç kimse performansından memnun değil
    siz aracınız kaç model takip edemedim .. ama benim aracım da 2018 model. performans derken beklentiniz ne bilmiyorum bence gerektiği kadar iyi.. kronik (atmosferik motor ve cvt şanzımanı bilerek ve kabul ederek )sorunu olmayan keyifli bir araç..her şekil de sınıfında kalite ve donanım olarak önde
  • sreyya S kullanıcısına yanıt
    memnun musunuz hocam ? Şehir içi yakıt tüketimi nasıl ?
  • kuzenimde hrv var ara ara hafta sonları alıp kullanıyorum. şimdiye kadar şanzıman ve performans konusunda hiç bir olumsuzluk yaşamadım. üstüne yakıt tüketiminde de oldukça cimri.
  • yani alan kişinin memnun kalma oranı oldukça yüksek bir araç,bir de honda'ların 2. elde değer kaybetmediğini düşünürsek oldukça avantajlı bence. şanzıman konusunda da oldukça sorunsuz diyebilirim.
  • quote:

memnun musunuz hocam ? Şehir içi yakıt tüketimi nasıl ?
    şu an için çok memnunum ..bundan önce de 2016 üçüncü nesil jazzım vardı. araç olarak kıyas kabul etmez. ama yakıt olarak neredeyse aynı bu da km de 35 kuruş gibi bir harcama yapıyor
  • Benim de bir konuda yardıma ihtiyacım var arkadaşlar. Hrv 2006 kasnak zinciri değişmesi gerek sanırım. Devir göstergesinde 400-500 devir oynuyor. Tam bilemediğim için soruyorum 400-500 deviri geçerse kaç devire kadar toleransım var. Yani kaç derden sonra tehlike arzeder. Şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhabalar, bende 2006 HR-V sahibiyim ve aklımda birkaç soru var bunları sizlere yönetmek istedim.

1 - 106 bin km olan aracımda 85 binde takılan Atiker Gold Lpg Sistemi var, lpgsi olan arkadaşlar şehir içi kaç krş tüketiyor sizinkiler ben ortalama 30-36 arası tüketimde kullanıyorum.

2 - Sizce aracım kum araziye uygun mu daha önce kumda deneyimi olan var mı?

3 - Ortalama kaç bin devirde kullanımı önerirsiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazen honda hrv'nin performansını ve görünüşünü çok beğenenler arkadaşlar çokta pahalı olmamasına rağmen fiyatından şikayet ederler, sen fiyat konusunda memnunsan bence 1 saniye bile düşünme. deneme sürüşüne nail olan biri olarak asla pişman olmayacağını söyleyebilirim.
  • 2018 model honda hrv sahibiyiz. Şehiriçinde eşim kullanıyor, şehirdışı tatillere vs bu araçla gidiyoruz. Merak ettiğiniz konular varsa yaklaşık 3000 km' lik deneyimimle yanıtlamaya çalışırım. Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: derinmai

2018 model honda hrv sahibiyiz. Şehiriçinde eşim kullanıyor, şehirdışı tatillere vs bu araçla gidiyoruz. Merak ettiğiniz konular varsa yaklaşık 3000 km' lik deneyimimle yanıtlamaya çalışırım. Selamlar.
    Hocam merhaba ozellikle şehir içi tuketiminiz nasil herhangibir memnuniyetsizliginiz oldu mu?

• Şehiriçinin bir ölçüsü yok. Eşim çalıştığı okula gidip geliyor mesafesi kısa. 4 km gidiyor motor kendini ısıtmadan yol bitiyor, dönüş te aynı. Hep kısa mesafelerde ve yoğun İstanbul trafiğinde kullandığı için ortalama 8/10 lt lerde seyrediyor. Şehirdışında ise durum çok farklı, gazı ve freni usturuplu kullandığınızda 4.8-5 lt gibi rakamlar yakalayabiliyorsunuz. Tabi bunun içinde ağırlıklı ortalama 80-110 km gibi hızlar. Teknik verilerde depo 50 lt görünüyor ama şehirdışı yolculukta menzil 45 km iken depoyu boğazına kadar doldurdum 41 lt benzin aldı ve 830 km yapmıştım. Tüm yol boyunca klima açıktı ve toplasanız en fazla 15-20 dk 150-160 gibi hızlara çıktım, toplamda 1 saat kadar da dur kalk trafiğe girdim. Yol bilgisayarının da tüketim tahmini her seferinde reel tüketimi doğruluyor. Japon yapmış gerçekten. Ama ayağınızı gazdan çekmeyi sevmiyorsanız her atmosferik motorlu araç gibi benzini içiyor, bilmenizde fayda var.

• derinmai D kullanıcısına yanıt
    Srhir ici 10 lt yi gecmiyorsa iyi bence istanbul trafiginde.

• Benim ölçümlerimde 8,5-9 lt de geziniyor. Sakin kullanırız. Ama henüz kış aylarında tecrübe etmedik. Kışın hepimizin bildiği gibi kısa mesafelerde motorun ısınmak için sarf ettiği yakıt ortalama tüketimi en az 1 lt arttırır. Genel olarak motorun ekonomi odaklı bir çalışma prensibi var.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.