Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.165
Cevap
25
Favori
93.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıkçası biraz keyfe keder satılık diyebilirim. Aklımda birkaç model var olmazsa da sorun değil HR-V ile yola devam 😊. Size de kazasız sürüşler, teşekkürler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, yarin resmi satis sonrasi 2020 hrv executive ile aranizdayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babacor B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı Olsun 👍🏻😊

Hayirli olsun. Ne kadara anlastiniz? Aracla ilgili bilgi verirseniz bizlere de fikir olur.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Daha önce bu sayfalarda lastik değiştireceğimi yazmıştım. Sağolsun bayiler delirttiler almadım yazı üzerindeki lastiklerle geçirdim. 60 bini görmüş olduk.

Bayiyi 1 gün önce aradım, fiyatta anlaştım, elimizde var dediler. Yarın geliyorum dedim. Tamam dediler. 1 gün sonra vardığımda "elimizde yok, yarın gelin halledelim" HONDA HR-V(ANA KONU) Diğer bayilere sordum, 2019 modeli 2021 fiyatına satmaya çalışan mı dersin, açık havada ortalığa dökmüşler lastikleri sıfır gibi korunduğunu iddia eden mi dersin. Neyse, sağolsunlar beni masraftan kurtardılar bu senelik.

Kış lastiği için çok fazla kurcalamadım. Aklıma yatan bir lastik oldu, bu sefer elimi çabuk tutup geçtim siparişi HB üzerinden. Goodyear Ultragrip Performance, 800 liraya yakın tanesi, 2020 üretimi diyor ama alttaki yorumlarda 2021 gönderdiklerini yazmışlar. Yaz lastiğinden tecrübeliyim, ürün bulunmuyor, 2020'ye de razıyım.

Testlerde oldukça olumlu görüşler belirtmişler. Sadece kuru yüzey fren mesafesinin bir tık yüksek olduğundan bahsetmişler. Kar performansının çok güçlü, ıslak zemin fren mesafesinin iyi ve yakıt tüketiminin tasarruflu olduğu öne çıkan özellikleriymiş.

Kasım ayında taktıracağım muhtemelen, hava erken soğudu İstanbul'da. Tecrübelerimi paylaşırım.

• 15.09.2021 tarihi itibariyle İzmir Honda Terraki'de aracımın bakımını yaptırdım. Aracım 21.000 km de. Daha önce Şanzıman yağı değiştiği için bu sefer değiştirmediler. İlave olarak sadece "Yakıt Filtresini" değiştirdiler. (780 TL) Toplam maliyet: 2.629 TL tuttu (%18 KDV dahil) Fiyatlar gerçekten uçmuş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco1959 -- 16 Eylül 2021; 12:18:45 >
  • İlave olarak aracımın arka park sensörlerinde bir arıza vardı. Bilgisayardan kontrol ederek arızayı tespit ettiler. Sensörlerden biri arızalanmış ve onu değiştirdiler. Tek bir sensörün sıfır fiyatı: 1.500 TL (KDV dahil) Ellerinde sıfır sensör bulunmadığı için çıkma 2.el sensör takıldı. Fiyatı: 750 TL. Bunları sizleri bilgilendirme maksadıyla yazdım. Fiyatlar gerçekten uçmuş; araçlarınıza çok iyi bakın.

• neco1959 N kullanıcısına yanıt
    Hocam garantili degil mi araciniz?
    Bakim da cok yuksek cikmis. 1 ay falan once kampanya vardi. Sanziman yagi dahil 1750 tl odedim.

Aracınız 21 bin km de şuan ve siz daha öncesinde şanzuman yağını değiştirdiğinizi söylüyorsunuz. Neden acaba şanzuman yağı böyle erken km lerde değişmez ki.

Bakımdan bakıma motor yağı gibi değişmesi gereken birşey değil bu çünkü

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Yil veya km den hangisi once dolarsa degisim yapiliyor.

Bahsettiğiniz şey, sensörlerden tek bir gözün çalışmaması mı acaba?

Piyasada sıfırı 200tl civarında. Alıp takmanızda en fazla yarım saatlik iştir.

1500 tl yok 750 tl, bırakın Allah aşkına paralarınızı kaptırmayın şu fırsatçılara. Herkesin gözü başkasının cebinde nasıl bir toplum olduk böyle ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: halted__

Bakim da cok yuksek cikmis. 1 ay falan once kampanya vardi. Sanziman yagi dahil 1750 tl odedim.

Hocam bakımı serviste mi yaptırdınız? Servis ise, nerede ve hangi serviste yapıldı? Şanzıman yağı filan değişmemesine rağmen 2.634 TL istendi benden. Bu fiyatın içinde extra olarak yapılan bi navigasyon güncellemesi var. Eğer sizce bir mahsuru yoksa, sizin aracın bakımı ile ilgili yapılan işlemleri liste olarak sıralayabilir misiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: halted__

Aracım garantili - 2023 yılına kadar. Ancak kırmızı ışıkta dururken arkadan bir araç çarptı ve tamponumda hasar oluştu. Tampon tamiratı ve boyanmasını serviste yaptırmadım. Zira servise verseydim çok sıra vardı ve bende sanayide yaptırdım. Kaza neticesinde sağ arka park sensörü arıza vermeye başladı. Bu yüzden de aracım garanti kapsamında olmasına rağmen ücretsiz tamir edilmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: neco1959

Hocam bakımı serviste mi yaptırdınız? Servis ise, nerede ve hangi serviste yapıldı? Şanzıman yağı filan değişmemesine rağmen 2.634 TL istendi benden. Bu fiyatın içinde extra olarak yapılan bi navigasyon güncellemesi var. Eğer sizce bir mahsuru yoksa, sizin aracın bakımı ile ilgili yapılan işlemleri liste olarak sıralayabilir misiniz.

Alıntıları Göster

hocam, bende rutin bakima ek km den dolayi(50000) yakit filtresi vardi fakat onu degistirmedim. bunun disinda, yag,yag filtresi,sanziman yagi, polen filtresi vs degisti. 2 servisten fiyat almistim. bursa inallar 1700 demisti, balikesir sen ise 1900. balikesir e bursa 1700 verdi deyince biz de ayni fiyata yapariz dediler. ben de orda yaptirdim.

• Arkadaşlar merhaba, babam için executive son kasa hrv bakıyoruz. Bu araçta dikkat etmemiz gerken unsurlar nelerdir? Kronik problemi vs var mıdır?

• _conscript_ kullanıcısına yanıt

Kronik sorun yok atmosferik motorlu versiyonda. Yeni turbo motoru alan deneyen var mı bilmiyorum HONDA HR-V(ANA KONU) 

• _conscript_ kullanıcısına yanıt
    16-18 lerde karşılaşılan sorunlar:
    Start-stop butonu (garantiden değişiyor)
    Beyaz renklerde boya dökme
    Çalıştırmada çıkan ilginç ses
    Geri viteste şanzıman problemi
    19-20 lerde karşılaşılan sorunlar:
    Üretimden kaynaklı cam fitilleri (garantiden değişiyor ücretsiz)
    Başka eklenecek var mı aklıma gelenler bunlar?

• Harun Bozaroğulları H kullanıcısına yanıt
    16 model benim arac. Calistirmada farkli bir ses diymadim. Geri vitese gecerken bir sorunla karsilasmadim.
    Sorun olarak degerlendirilir mi bilmiyorum ama aracta tek kisi varken amortisorlerde lak sesi geliyor.

• halted__ kullanıcısına yanıt
    Bu yazdığım sorunlar tek bir araçta karşılaşılan sorunlar değil. Sayı olarak az tabiki ama en az 2 araçta karşılaşıldığı için yazdım. Servise sordunuz mu amortisör sesini?

• Harun Bozaroğulları H kullanıcısına yanıt
    Evet sordum. Normal bir durum:-)
    dizellerde bu ses yok ama, 100kg daha agir bu araclar.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.