Şimdi Ara

HONDA HR-V(ANA KONU) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.166
Cevap
25
Favori
93.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyaj konusu maalesef öyle bisey...araba firmaları için makyaj çok karlı bir iş olduğundan arabalar ortalama 2-3 senede bir makyaj görüyor..Açıkcası alıp anı yaşayın ne zaman alırsaniz alın araba makyaj görecek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- Honda'nın ana web sayfasında (Honda.com.tr) aracın bagaj hacmi 470 lt. olarak verilmektedir. Bu aracın şasesi (şase hacmi) değişti de benim mi haberim olmadı acaba? Yada en baştan beri bize hatalı bilgi mi sunuluyordu?
    2- Şehir içi yakıt sarfiyatı da ortalama 7.1 lt.olarak güncellenmiş. Bence bu rakam kesinlikle 8.0 lt. nin altında değildir.
    NOT: Aracımı İzmir şehir merkezinde "ECO modda" kullanıyorum ve yaşım itibariyle de agresif bir sürücü değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco1959 -- 17 Mart 2018; 10:46:57 >
  • Aynen şehir içi tüketimi 7.1 vermişler başka sitelerde 6.3 diyor hangisi doğru acaba ?

• İstanbul şehiriçi kullanım eco mode kapalı 7.5-8.5 lt , sehirdışı kullanım eco mode kapalı 5.5-6 lt arası değişıyor

• Ben eco modunda şehir içi 9,5 lt civarı tüketiyorum. Genellikle kısa mesafe ve devirli kullanıyorum ama yine de çok gibi geliyor. Geçen uzun mesafe yaptım yine de 9,3 altına düşemedim. Sizce anormal birşeyler olabilir mi? Kontrol ettirmek gerekir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • neco1959 N kullanıcısına yanıt
    Honda HRV en üst donanım paketi ile satılıyor. Onda da stepne yerine lastik tamir kiti var. O yüzden yedek lastik yuvasını da hesaba katıp 470 lt yazıyorlar. Diğer türlü bagaj 393 lt.

• Oscar-75 O kullanıcısına yanıt
    Göstergelerinizi sıfirladınız mı hic? Benzin alınca sıfırlayın sehirdısında 5.5-6 ları görmeniz lazım

• 2018 modeller bayilere geldi mi acaba? Bir arkadaş 16 Martta demisti sanki?

• 2018 modeller Mart'ın 3.haftası Ankara'ya gelecekti. 130,050 TL. Meksika'da üretildiği için geç geliyor ve çok az indirim yapabiliyorlar.
  • Yeni hrv nin önü nasıl şehir içi tümsekler de surtuyormu?

• deliyurek569 D kullanıcısına yanıt
    Yükseklik yeterli tümseklerden zorlanmadan ve sürtünme olmadan geçebilirsiniz..

Geçen hafta bol çukurlu bir toprak köy yolunda test etme şansım oldu aracı herhangi bir sorun yaşamadım

• Tesekkurler Üstad

• disposable D kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  • HONDA HR-V şahsi tecrübelerim.
    Aracın yol tutuşu viraj dönme kabiliyeti görüş alanı gerçekten de çok iyi. Kullanılan malzeme ve işçilik kaliteli bir araca bindiğinizi hemen belli ediyor. Tasarım ve iç donanım olarak emsallerinin çok çok üstünde bana göre.İç genişlik ve hacim çok başarılı.Bir çok SUV araçta arka koltukta boyu uzun olanlar benim 182 cm kafası tavana değiyor. Marka adı vermek istemiyorum ama piyasada tutulan 5-6 marka da yaşadım bunu. Yakıt tüketimi ortalama 6 lt. SUV tarzı bir araçta neredeyse dizel yakıt performansına sahipsiniz. Yakıt tüketiminde markaların fabrika verileri genelde ağırlıksız içinde kimse yok rüzgarsız stabil düz bir hangarda dyno test üzerinde yapıldığı için bütün markalarda aynıdır bu her zaman düşük çıkar ve ben genelde hesaplamamı fabrika verisi +2 lt olarak yapardım.Bu araçta ise neredeyse teknik veri ile kafa kafaya giden bir veri gördüm.Dış etkenler rüzgar yağmur denize olan uzaklığınız (atmosfer basıncı) aracın içerisindeki kişi sayısı bagaj ağırlığı yolda elektronik donanımların özellikle klimanın yakıtı artırdığı bir gerçek.O veriler baz alınmaz gerçekte. her zaman bagaj dolu araçta 3-5 kişi seyehat etmiyorsunuz çünkü.....Kısacası araçtan fiyat / performans bazında çok memnun kaldım Zaten kendini kanıtlamış bir marka , kasa olarak bile hala 15 - 20 yaşındaki araçları bile piyasada alınıp satılan ve özellikle aranan bir kasa.👍

• Peki hocam trim sesi var mı yeni hrv de birde yıllık servis bakım ücreti ne kadar hrv de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliyurek569 -- 22 Mart 2018; 20:24:26 >
  • Hr-v şu an Türkiyede neredeyse Avrupa ile aynı fiyata satılıyor..bu donanımla rakipleri quasqai ,kadjar peugeouta gore fiyati su an uygun ve ben fiyatinda ciddi oranda artış olabileceğini 140-150 bandına oturacağını düşünüyorum.

• MetinOztok kullanıcısına yanıt
    Metin Bey;
    Honda HR-V ile ilgili yazdıklarınızın bir çoğuna katılıyorum. Araç konforlu sürüşü ve albenisi ile gerçekten çok başarılı. Ancak yakıt tüketimi hususuna katılmam mümkün değil. Aracıma benzin aldıktan sonra sayacı sıfırlıyorum (Otomatik olarak) Ancak Şehir içinde ortalama 8 lt nin altına bir türlü inemedim. Acaba benim aracımda mı bir kusur var? Veya var ise, daha ekonomik yakıt tüketimi hususunda beni bilgilendirebilir misiniz? (Şehir içinde genelde ECO modu kullanmaktayım ve aracımı oldukça sakin kullanmaktayım.)
  • Arkadaşlar aralıktan beri kullanıyorum aracımı ve yakıt olarak çok memnunum.
    Şimdiye kadar çoğu şehirçi kullanım olan karma tüketimim 7.5 üzerine çıkmadı eco modda.
    Aracımı akaryakıt alımında sıfırlayacak şekilde ayarladım.
    Geçen hafta zam öncesi depoyu fulledim ve yakıt olarak önceki tüketimi 400 km için 7 litre olarak gösterdi.
    Şimdi ise yaklaşık 100 km oldu ve ortalamam 6.6 da.

uzun yolda yakıt yer yer 4.5 lara iniyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buha0816 -- 27 Mart 2018; 18:25:45 >

• Servisi Nissan kadar pahalı mı acaba sordunuz mu?

• neco1959 N kullanıcısına yanıt
    hocam kullanım sekli, trafik durumu,dur kalk sureleri vb hepsi bu durumu etkiler.Ben aracı şilede kullandım istanbul içinde kullanma fırsatım olmadı. trafiğin cok yogun oldugu yerlerde devamlı dur kalk ile 7,5lt uzerine cıkması normal bence..rolanti suresi bile etkiler, bazen bi ısık icin 1,5dk bekliyoruz az degil. ama az trafikli alanda ortalama 6,5-7 arası oynuyor diyebilirim.saygılar
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.