Şimdi Ara

Honda hatalı hava yastıkları yüzünden 772.000 aracı daha geri çağırdı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TR dekilerde sorun yoktur eminim
  • Airbag'im Takata

Açılırsa tıka pamuğu makata.
  • Burda vırt zırt eden yeni yetme ergen dostlara hatırlatmak isterim. Geçen yıl Honda Bora servisinden bana mesaj geldi. 2004 model Honda Jazzımın 2 parçası ücretsiz olarak değişecekmiş. Hava yastığı şişirme mili ve sinyal kolunun içindeki bir parça. Götürdüm sağolsunlar ücretsiz bir şekilde halledip yolladılar.

Yani adamlar 13 yaşındaki aracımın peşini hala bırakmıyorlar

Niye şimdi o civiklerin bu kadar para ettiğini belki anlamışsınızdır.
  • Uzucu bir haber, yalniz dalga gecilmez Honda ile, sorunlari yastik uretici yuzunden cozmeye calisiyorlar, ve bu ureticiden etkilenen baska markalar da var BMW, Nissan, General Motors, Mazda, Toyota gibi. 2005 modeli bile cagriyorlar. Umarim kalkar bu sorunlar ortadan.
  • Geçen ay babamdaki 2006 civicin hava yastığı şişiricisini değiştirdiler. Burada da oldu yani bu değişim işi
  • Takata'ya cezaları takata.

• Nettin Honda takataya taktırmışsın. yanlış anlamayın yastığı yani
  • Bizim kayinpederede "2005-2011 CRV için yolcu havayastigi sisiricilerinde arıza tespit edilmiştir. En kısa sürede ucretsiz olarak arızanın giderilmesi için yetkili servislerimizden randevunuzu almanızı önemle rica ederiz" gibilerinden bir msj gönderdiler. Araç 2005 CRV bu arada. Japon araclarini sevmem hatta kayinpederi zorluyorum satsında yeni Kodiaq alsın diye :) ama adam satmam diyor :) bu mesajları takdirimi kazandı. Adamlar 11 yıllık aracı çağırıyor. Helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Airbag'im Takata

Açılırsa tıka pamuğu makata.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Burda vırt zırt eden yeni yetme ergen dostlara hatırlatmak isterim. Geçen yıl Honda Bora servisinden bana mesaj geldi. 2004 model Honda Jazzımın 2 parçası ücretsiz olarak değişecekmiş. Hava yastığı şişirme mili ve sinyal kolunun içindeki bir parça. Götürdüm sağolsunlar ücretsiz bir şekilde halledip yolladılar.

Siz 13 yıl hava yastığı acilmama ihtimali ve açıldığında ölme ihtimali gezmiş biri olarak hala honda diyorsanız diyecek bir şey yok tabi

Şöyle düşün . Paraşütle uçaktan atlıyorsun. Yere doğru hızla gidiyorsun. Sonra paraşüt hocan yaklaşıyor ve "sana hatalı paraşüt vermişiz onu çıkar bunu tak" diyor. Sende adama teşekkür ediyorsun.

• Takata ne çektirdi be Japonlara Toyota'da staj yaparken az mı değiştirmedik airbag
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Burda vırt zırt eden yeni yetme ergen dostlara hatırlatmak isterim. Geçen yıl Honda Bora servisinden bana mesaj geldi. 2004 model Honda Jazzımın 2 parçası ücretsiz olarak değişecekmiş. Hava yastığı şişirme mili ve sinyal kolunun içindeki bir parça. Götürdüm sağolsunlar ücretsiz bir şekilde halledip yolladılar.

Siz 13 yıl hava yastığı acilmama ihtimali ve açıldığında ölme ihtimali gezmiş biri olarak hala honda diyorsanız diyecek bir şey yok tabi

Şöyle düşün . Paraşütle uçaktan atlıyorsun. Yere doğru hızla gidiyorsun. Sonra paraşüt hocan yaklaşıyor ve "sana hatalı paraşüt vermişiz onu çıkar bunu tak" diyor. Sende adama teşekkür ediyorsun.

Hava yastığı açılıp açılmaması tamamen şans meselesi. Kaldı ki değiştirdikleri parçanın, hava yastığını açıp açmama üzerine ne gibi bir etkisi olduğunu hemen nerden anladınız? Belki hava yastığının patlayıp patlamamasıyla alakası olmayan bir parça??

Forumda konusu var araç hyundai idi yanılmıyosam i30 veya i20. 10 takle atmıştı da hiç bir airbag açılmamıştı.Konu aşşağıda.

Kaldı ki hiç bir şekilde geri dönüş de yapmayabilirlerdi.O zaman yine sövecektik adamlara

Hiç olmazsa vw gibi hem havayı kirletip yüzbinlerce insanın kanına girmiyor hem de hatasını geç de olsa kabul ediyor.Bu bize yeter zaten.

Herşey bir yana airbag üreticisi başka bir firma yani honda değil. Takata sadece hondaya da satış yapmıyor ayrıca belirteyim.

Edit: Linke boşluk ekledim silersiniz.

http://forum.grandepuntotr.com/diger-marka-araclar/32518-hyundai-i30-kazadan-sonra-ne-halde-hava-yastiklari-nerede.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 14 Ocak 2017; 14:20:17 >

• Ben zamanında buraya yazmıştım hava yastıklarıyla ilgili yaşadığımız problemi, ama forumun kamilleri yine iş başındaydı ozaman
  • Neden sadece ABD'de geçerli?
  • dandik caponun, dandik sorunlu malı. şaşırdık mı? hayır. tillahı için bakınız. soni

• Şunu vw yapsa konu 50 sayfa olurdu şimdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim 2011 Model Honda Civic için bugün sms geldi. Sürücü hava yastığı değişimi için

• 2 ay önce ben de servise gittim jazz 2012
    güncelleme adı altında sanırım airbag şişiricileri değişti
    ya da onun gibi bir şey söyledi servistekiler
    yıkandı temizlendi teslim edildi
  • yok su araba su kadarı çağırdı yok su firma bu kadarı çağırdı . Hiç servis tarafından çağrılan var mı? Ya da kendi gibi o eksikleri yaptıran.Sadece meraktan soruyorum
  • Bugünkü hava yastığı patlayıp sürücüsünün boğazını kesen porsche olayından sonra hondanın bu aksiyonunu takdir ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.