Şimdi Ara

Honda Fizzy mi Spacy mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
36.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar fizy sahibiyim , basic of basic mantığında gideyim durayım sorun yaşamayayım diyorsan hemen al

kötü yanlarıda var ;

*fren sistemi berbat .
    *Lastikler naylon ve kayıyor ,

fren sistemi durdurmak yerine kaydırıyor. Yani belli bir süratin üstünde güvenli sürüş olmaz . motoruna laf yok , sıkıntı yaratmıyor ve tıkıt tıkır çalışıyor. Kampana fren belli yolculuklarda sıkıntı yaratıryor. yağışlı havalarda lastiklerin fiyaskosu daha fazla öne çıkıyor.

unutmayın kesinlikle 70 km güvenli sürüş için son nokta . En büyük artısı ucuz çözüm , güvenilir (motor mekaniği olarak) ve kıvrak , istanbulun sıkışık semtlerinde çok doğru bir seçim.
  • Hortlamış ama ikilemde kalan olur belki, bende kesinlikle spacy öneririm. Fizy'den daha atik (25 cc küçük olmasına rağmen), daha kaliteli, daha sessiz, yola daha iyi tutunuyor.Aradaki fiyat farkının sonuna kadar değer.Fizy zaten motor bloğu, plastik kalitesi vs. olarak çinli gibi. Spacy'i 4500 km, fizy'i 600 km kadar kullandım.
  • yamaha nouvo s desem ?
  • hondaya servise gitmezden 5 yıl binersin (bakımlarını yaptır tabii ) sonrasında masrafsız arızaları olabilir kullanıma göre 17-18 yaşında kinetic lerin küçük kardeşleri bu 2si
  • Bencede spacy ikisinide uzun kmler kullandim spacy fizy e gore cok daha iyi ayrica enjeksiyonlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacy tabikide yakıtı ekonomik ve dayanıklı ünlü markaların paket servisçileri boşuna bunu kullanmıyor
  • bir kurye olarak 2 motoruda uzun süre kullandım spacy her türlü önde verilen farka değer
  • Ya arkadaşlar ben 2 gün önce honda fizy aldım gaz kesince fren yapıyor sürekli bu scooter ın boşu yokmu yani N boş vitesi gibi birşey salsın gtsın motor frenı yapmasın süreklı gaz verınce traktör hesabı oluyor birde fizy den eksi yönleri altının vurmasımı sadece benimki titreme yapıp ön far granajdan titreşim sesı yapıyr nasıl gıderılır kolay gelsın
  • dogancan5225 D kullanıcısına yanıt
    Scooter da vites yok dolayısıyla boşa almak gibi bişey olmaz. Galiba 2.el aldınız. Sorun olabilir frenlere motora bir baktırın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: dogancan5225

Ya arkadaşlar ben 2 gün önce honda fizy aldım gaz kesince fren yapıyor sürekli bu scooter ın boşu yokmu yani N boş vitesi gibi birşey salsın gtsın motor frenı yapmasın süreklı gaz verınce traktör hesabı oluyor birde fizy den eksi yönleri altının vurmasımı sadece benimki titreme yapıp ön far granajdan titreşim sesı yapıyr nasıl gıderılır kolay gelsın

Hocam o motor freni hepsinde var maalesef

• Arkadaşlar honda fizy 125 12000 kmde şuan bakımını ilk defa dışarda yaptırdım ve yetkılı servıs 4 bın kmde bır gel dıyordu özel servis 1500 km de bır kesın gelmen gerekıyor dedi bu nasıl birşey ben yetkılı servıse ne zaman gotureyım ne yapayım ayrıca uzun yol tecrubesı olan varmı ankara istanbul arası 550 km arası uzun yol yapmayı düşünüyorum dayanırmı motor ortalama 70 80 km cıvarı giderım fazla basmam ama nasıl bır yolculuk olur bilgi verirseniz sevinirim.
  • dogancan5225 D kullanıcısına yanıt
    güzel havada sık mola vererek mümkün ama şu sıralar büyük macera olur.
  • Bu ikisi arasında kesilikle Spacy 110 derim.

Zaten en az birkaç yıl binerseniz sonra satarsınız. Kullandığınız birkaç yılda yakıt ekonomisinden aradaki 1000 TL yi amorti eder.

İkinci elde satarken de hem Spacy olduğu için Fizzy'den çok çok daha kolay hem de daha yüksek fiyata satarsınız.

Spacy'nin ikinci elde satışı çok kolaydır. Aracınız temiz ise gerçek değerinin % 10 - 15 altında satıcılara bile satıp anında nakite çevirebilrsiniz.

Ancak ikisi de ördek tipli şekilsiz şeyler. Siz kızlara hava atmayı ve ikisi dışında seçenek düşünmediğinize göre Spacy 110 en iyi seçimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavelioglu

Bu ikisi arasında kesilikle Spacy 110 derim.

Zaten en az birkaç yıl binerseniz sonra satarsınız. Kullandığınız birkaç yılda yakıt ekonomisinden aradaki 1000 TL yi amorti eder.

İkinci elde satarken de hem Spacy olduğu için Fizzy'den çok çok daha kolay hem de daha yüksek fiyata satarsınız.

Spacy'nin ikinci elde satışı çok kolaydır. Aracınız temiz ise gerçek değerinin % 10 - 15 altında satıcılara bile satıp anında nakite çevirebilrsiniz.

Ancak ikisi de ördek tipli şekilsiz şeyler. Siz kızlara hava atmayı ve ikisi dışında seçenek düşünmediğinize göre Spacy 110 en iyi seçimdir.

konu 4 senelik
  • karavelioglu K kullanıcısına yanıt
    Konuyu bulup cevap yazarken ne zaman açıldığına bir bakın, böyle gereksiz yere tavsiyede bulunmuş oluyorsunuz.
  • İyi de, her iki ürün de halen satışta. Satıştan kalkmış olsa yerden göğe kadar haklısınız.

Aynı soruyu sorabilecek başka kişiler için de yardımcı olamaz mı?
  • quote:

İyi de, her iki ürün de halen satışta. Satıştan kalkmış olsa yerden göğe kadar haklısınız.

geçmişe deil gelecege bakalım 4 senelik konuyu hortlatmaya gerek yok soruldugunda cevap veririsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

İyi de, her iki ürün de halen satışta. Satıştan kalkmış olsa yerden göğe kadar haklısınız.

geçmişe deil gelecege bakalım 4 senelik konuyu hortlatmaya gerek yok soruldugunda cevap veririsin

Sizi niye rahatsız etti?

Eski konuya cevap verilmez diye bir kural dikkatimi çekmedi üye olurken.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Parola_18

quote:

Sizi niye rahatsız etti?

Eski konuya cevap verilmez diye bir kural dikkatimi çekmedi üye olurken.

ben ve bir kaç kişi motosiklet bölünümü sıksık takip ediyoruz hali le süreki bakıyoruz eski konulara cevap verdiginizde yeni sanıp zaman kaybediyoruz insalara yardımcı olmak istiyorsan güncel konulara cevap vererek yardımcı olabilirsin unutulmuş eski konuları hortlatmak bi fayda sağlamaz herşey kural ve yazı deildir forum adabı diye bişey de var

• Spacy Enjektör sorunu ile servise girerse 900tl civarında masraf çıkartır. Motor yapısı açısından daha karmaşıktır. Fizzy Eski tip karbüratörlü yani kendini kanıtlamış Activa motoru gibi. Ustalığı daha kolay, sürekli ve uzun yıllar kullanım için FIZZY tavsiye derim. Değiştireceksin lastikleri gazlayacaksın

Kaldıki bir çok yönden FIZZY DAHA İYİDİR.

FIZZY İyi olduğu yönleri:
    Silindir hacmi, silindir çapı, Strok, Sıkıştırma oranı, Max güç, Max tork, Max Hız, Manyeto ayaktan çalıştırma vb. Avantajlarının yanında ölçülerde de iyidir.

Spacy iyi olduğu konular sa
    Önde disk vardır ve 5kg hafiftir.

Geriye kalan özellikleri birbiri ile aynıdır. Enjektör ekstra masraftan başka bir işe yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memomild -- 23 Mart 2016; 14:06:50 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.