Şimdi Ara

Honda'dan Yeni Nesil Motor: EarthDreams - Çift Kavrama Şanzımana Sahip Accord ve SH-AWD sistemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
1
Favori
13.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Honda'dan Yeni Nesil Motor: EarthDreams - Çift Kavrama Şanzımana Sahip Accord ve SH-AWD sistemi

Honda bulunduğu klasmanda en iyi yakıt ekonomisi veren motorları üretmek için gün sayıyor. Üretilecek yeni nesil motorlar "Earth Dreams Technology" adı altında olacak.

Motorların hacimleri:
    660 cc
    1.3 , 1.5 , 1.8
    2.0 , 2.4
    3.5 V6 şeklinde
    3.5 lik motorun özellikleri netleşti: 310 hp 360 n/m tork.

2.2 litrelik i-DTEC motorun yerini ise 1.6 Turboşarjlı dizel motor alacak.

Tüm motorlar alışılageldiği üzere DOHC..

Bu motorlara ayrıca ilerleyen zaman içerisinde tekrar geliştirilen Honda'nın hybrid sistemi ile (SH-AWD) ön ve arka akslara yerleştirilecek 2 adet elektrikli motorlarla hem 4 çekiş hem de yakıt ekonomisi amaçlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 16 Ocak 2012; 11:34:36 >

• 660cc'lik motorun geçmişi 1990'lara dayanıyor...2 silindirli 2012 üretim bandına yer alacak motor A segmenti üzerinde hayat bulacak 25km'de 1 litre benzin ile gidebilecek

bu araç Jazz'ın ufağı olacak ve bence A segmentine hareket getirecek...acaba nerede üretilecek ?

Honda'dan Yeni Nesil Motor: EarthDreams - Çift Kavrama Şanzımana Sahip Accord ve SH-AWD sistemi

• İsmi pek guzel.

Bakalim kendisi nasil olacak.
  • Takip. . .
  • 2.4 az yakarsa tam benlik motor
  • 7 ileri Çift kavrama vites de geliyor. DSG sorunu yaşayanlar, sorunsuz Honda Çift Kavramaya yönelirler.

Dizel seçeneği de geliyor. 1.6 olma ihtimali yüksek.

Elektrikli benzinli kombine araçlar da olacak. Yüksek performanslı Lithium-Ion bataryalı çift elektrik motorlu.

Düşük hacimli ve performanslı motor seçenekleri de olacak.

Bu yeniliklerin çoğu 2012 ve 2013'te gelecek.
  • 2013 dengelerin değiştiği yıl olacak
  • motorda vw teknolojisine erişeceğini sanmıyorum hondanın.
  • Motorlar gelecek vaadediyor. Türkiye'nin alıcısı bol otomobil formülü = 1.6 dizel+7 ileri çift kavrama+sedan+büyük bagaj+güzel tasarım (göreceli olsa da kaslı duran, yadırganmayacak, uzaydan inmiş gibi durmayacak) bir araçtır.

Honda bunun üzerine sorunsuzluğunu koyar, aracı biraz yüksek yapar, okuduğum kadarıyla bahsedilen yalıtım sorununu çözer ve de fiyatı donanımlı olarak 50.000 - 60.000 civarında ayarlarsa Türkiye şartlarına uyum sağlar diyorum. Umarım olur da ben de Hondacı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector

Motorlar gelecek vaadediyor. Türkiye'nin alıcısı bol otomobil formülü = 1.6 dizel+7 ileri çift kavrama+sedan+büyük bagaj+güzel tasarım (göreceli olsa da kaslı duran, yadırganmayacak, uzaydan inmiş gibi durmayacak) bir araçtır.

Honda bunun üzerine sorunsuzluğunu koyar, aracı biraz yüksek yapar, okuduğum kadarıyla bahsedilen yalıtım sorununu çözer ve de fiyatı donanımlı olarak 50.000 - 60.000 civarında ayarlarsa Türkiye şartlarına uyum sağlar diyorum. Umarım olur da ben de Hondacı olurum

bu dediklerini yaparsa sen değil alem hondacı olur

• 660cc hayal gibi şöyle turbolu 80 hp falan olsa şehir içi harika bir ulaşım aracı olur.
  • Dizel motoru merakla bekliyorum.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

7 ileri Çift kavrama vites de geliyor. DSG sorunu yaşayanlar, sorunsuz Honda Çift Kavramaya yönelirler.

Dizel seçeneği de geliyor. 1.6 olma ihtimali yüksek.

Elektrikli benzinli kombine araçlar da olacak. Yüksek performanslı Lithium-Ion bataryalı çift elektrik motorlu.

Düşük hacimli ve performanslı motor seçenekleri de olacak.

Bu yeniliklerin çoğu 2012 ve 2013'te gelecek.

Honda sağlam bir çift kavrama yapacaktır.Sağlam Otomatik şanzıman üretme konusunda ki ünlerini kolay kolay tehlikeye atmazlar.
  • 1.6 Dizel 120 beygir olma olasılığı yüksek.

300nm civarı da tork olması bekleniyor. 1500-4500rpm arası.
  • Demekki elimizdeki civicleri satmayıp biraz daha beklemede kalmak gerekiyor.
  • dizel motorunu bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

motorda vw teknolojisine erişeceğini sanmıyorum hondanın.

VW teknolojisine erişmesine gerek yok zaten adamlar bitirme tezlerini 90 yılların başında vermiş zaten CRX e koydukları VTEC motorla

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_CR-X
  • quote:

bende sanmıyorum honda bu saatten sonra gerilesin.
  • Zamanında (1991-1996) Honda Beat vardı 660 cc motorlu 2 kişilik Roadster'cik.

Altta daha fazla bilgi mevcut:

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Beat

http://picscaliforniacar.tk/honda-beat.html

• quote:

Sormasi ayiptir ne teknolojisi?...hadi 130 luk dci desen anlayacagim da, tdi nerden cikti?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.