Şimdi Ara

Honda CRV 1.6 dizel alanlar görüş ve öneriler (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
559
Cevap
24
Favori
184.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim aracim 2016 dizel crv. Aracim passion red denen kirmizi renk ama tampondaki renk farki cok kafama takiliyor. Alirken farketmemistim ama simdilerde gozume cok batar oldu. Resme bakip tecrubesi olan arkadaslar paylasorsa cok sevinirim.

Honda CRV 1.6 dizel alanlar görüş ve öneriler
  • argent A kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 2014 model beyaz renkli.Aynı şekilde renk farkı bende de var.Arka tampon sedefli beyaz gibi daha koyu.Nedendir ben de şimdiye kadar merak edip sormadım.
  • Gercekten cok ilginc on tamponda bu kadar fark yok mesela.
  • 5 ay evvel 2016 executive aldım. 1.6 dizel otomatik. Aracı kimseye tavsiye etmiyorum.

1 - bu paraya değecek bir araç kesinlikle değil.

2 - şehir içi 10 lt den aşağı yakmiyor (İstanbul)

3 - uzun yolda bildiğin uğultu var araç içerisinde yol sesi çok fazla

4 - suspansiyonlar rezalet.cok sert ve asfalt daki ufak çatlaklar bile çok fazla ses yapıyor. Ufak tefek çukurları söylemiyorum bile kutur kutur vuruyor amortisör.

5 - surus pozisyonunuzu bir türlü konforlu hale getiremiyorsunuz sanki sürekli birşeyler eksik. Bir binek otomobil gibi veya bir tiguan gibi değil bir türlü rahat edemiyor sunuz. Koltuğu ve direksiyonu koymadigim şekil kalmadı. Ama olmuyor. Araç sizi kavramıyor.

6 - ufak virajlarda 50 ile bile gitseniz koltukta savruluyorsunuz çok ilginç. Bacak ve yan sırt desteği çok yetersiz.

7 - araç daha 6000 km de trim sesleri başladı.

8 - vites geçişleri dirençli yani gec değişiyor üst viteslere.

9 - yokuş aşağı inerken vitesi yukseltmiyor ve araç 3 bin devirlere çıkıp bağırıyor. Çok saçma. Nasil otomatik kulakciklardan yükseltmek zorundasınız. Yada boşa alacaksınız.

10 - 4awd yi deneyimleyemwdim ama nette ki testler hiç hoş değil.

11 - direksiyon uzun yolda çok yoruyor zaten sert olan direksiyon 90 km üzeri hizda daha sertleşiyor ve 1 2 cm lik hareketler için bile güç harcamaniz gerekiyor.

12 - inanılmaz rüzgar sesi alıyor. Hava rüzgarliysa 90 da alırsınız değilse 120 garanti gasirga var sanki dışarıda.

Aracın tek artısı 9 ileri zf sanzimanla dusuk devirle seyredebilmesi.

KİSACASİ KONFOR SİFİR. ZİPLAYA ZİPLAYA GİDERSİNİZ.

Ben ÖTV indirimli aldım o yüzden 1.6 dizel otomatik fazla bir tercih şansım olmadı. 54 bin TL indirimli aldım 104 bin +6 aksesuarları 110 bine geldi. Keşke 3008 alsaydim diyorum.

Sorusu olana yardımcı olabilirim. mail atmaniz yeterli. gokselipek24@gmail.com

• Aynı araçtan mi bahsediyoruz acaba. Km sifirlarsaniz 123 km de 3.8 i tabiki yakalarsiniz. Gerçekçi değil. Ben uzun yolda 6.4 sen aşağı görmedim.
  • Merhabalar, 2015 Executive ile aranıza katıldım. Daha önceki aracım 2015 VW CC Exclusive idi.
    CRV genel anlamıyla tam bir aile aracı. Kartal - Bağcılar arası sabah açık trafikte 4.6 yaktı. Ekstra bir özen göstermedim trafiğin akışında kullandım. Buradaki yorumları almadan okumuştum kimi 11 kimi 4 yakıyor diye kafam karışmıştı ama korkulan olmadı. Trafikte daha da artacaktır. O değerleri de ileride paylaşırım.
    Sizlere birkaç sorum olacak,
    1) 16' "siyah teneke" kışlık jant almak mantıklı mı? Kışlık için ne önerirsiniz? Malum mevcut 18' jantlara kışlık takarsak yakıt ve lastik masrafı çok oluyor.
    2) 4 kapı açılmıyor sadece ön iki kapı açılıyor sonra içerideki kapı açma düğmesi ile diğerlerini açıyorum. Anahtarsız açılmada ya da anahtardan açılmaya bastığımızda 4 kapıyı nasıl açarız? Daha önce bir başlıkta yazılmış ama ayarlar menüsüne giremedim :) Bu konuda bilgisi olan var ise paylaşabilir mi?
    Şimdiden teşekkürler, herkese iyi foromlar

• 2 gündür işe gidip geliyorum giderken erken çıktığım için trafik olmuyor, 4.6 yakıyor, dün akşam yoğun iş çıkışı trafikte bağcılar-kartal arası 6.3 yaktı.
    VW CC ile aynı yolda ortalama işe gidiş 6.5 dönüş 9 yakıyordum. Referans olması açısından paylaşmak istedim.
  • Çok beğenerek aldığım ve henüz 1 yaşında Honda CRV aracımla dün çok önemli bir toplantıya gitmek üzere evden çıktım. Toplantım Ankara' da olduğu için evime en yakın benzin istasyonuna girdim, aracı durdurduktan sonra tekrar çalıştıramadım. Epey bir süre denedim ancak aracım çalışmadı, eşim yardımıma geldi ve toplantıma gecikmemek için babamın arabasını alarak yola koyuldum. Honda yol yardımı aradık, servisten bir teknisyen yönlendirdiler. Gelen teknisyen eşime problemin akü ile ilgili olduğunu, aracın 2 gün serviste kalacağını iletmiş. Ayrıca yaşadığımız tüm bu mağduriyetin üzerine de servis 100 tl ücret talep etmiş. Eşim de "hem sıfır aracımla mağduriyet yaşayacağım hem de yaşadığım bu mağduriyet için para mı ödeyeceğim" şeklinde tepki vermiş. Gelen teknisyen daha da vahim bir yanıt vermiş ve "abi benden keserler" demiş. Eşim de "senden kim kesecekse beni arasın seni elbette mağdur etmem ama bu firmanın yaptığı çok ayıp" şeklinde yanıt vermiş. Özetle Honda alacaklara sesleniyorum, rezalet bir hizmet, araç daha 1 yaşında ve yaşanan sorun tam anlamıyla skandal eğer babam ve eşim olmasaydı dün Honda yüzünden çok önemli bir toplantıma iştirak edemeyecektim.

• erhankocabas1 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Kumanda anahtarına 1 defa bastığınızda 2 kapı,2. defa bastığınızda diğerleri açılır.Yani açma düğmesine 2 defa basınız.

Tşk.
  • Cevap için teşekkürler, menüyü keşfettim artık anahtardan basınca bir defada tüm kapılar açılıyor, anatarsız açılmada da aynı ayarı yaptım.
  • Son zamanlarda en baz donanim crv icin fiyat aldiniz mi ne fiyat cekiyorlar ?
  • Bende siparişi verdim inş. Aralığın 2. Haftasında elimde olacak 1.6 otomatik dizel beyaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

Bende siparişi verdim inş. Aralığın 2. Haftasında elimde olacak 1.6 otomatik dizel beyaz

hocam hayırlı olsun şimdiden hangi donanım paketi ve fiyata anlaştınız söyleyebilir misiniz?
  • HantV H kullanıcısına yanıt
    executive vergi indiriminden 117 ye anlaştık
  • Ben de düşünüyorum fiyat çok iyi , nereyle anlaştınız acaba.
    Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralAY -- 4 Aralık 2017; 16:3:33 >
  • Croyscam C kullanıcısına yanıt
    Ben de xtrail ve Crv arasında kaldım otv indirimi ole almak için. CRV ile ilgili fikirleriniz aynı mı xtrail hakkında bilginiz var mı teşekkür ederim :)
  • 2013 model arabamla 80 binleve ulaştım aracın üstündeki lastik continental cros contact tı nokian suv line taktım oda eskidi şimdi lastik fiyatları almış yürümüş kumho sorus kullanan varmı fiyatı uygun nasıl. yaşından dolayı kapı fitilleri eskidi değiştirmek yerine içinden hortum ile takviye yapacağım daha önce yapmış olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum araç izlenimim şehir içi 5.2 litre yakıt uzun yol 120 km hızla 5 litre mükemmel amartisörler sert ama beni üzmedi bu araç 6 senedir tık demedi bakımları zamanında serviste yaptırdım maşallah bir sorunum olmadı hala
  • Selamlar
    2015 de ilk alanlardanım.
    --Maalesef çok rijit bir yapısı yok.Çok esniyor.
    --Yakıt şehir içinde 8-10 arası gezer.
    --Uzun yolda 130-140km hızla gideyim derseniz yine 8-9 yakar.
    --Kısaca 4 çeker olan arka aksın ağırlıgı her türlü aracı ağırlaştırıyor ve çok harcatıyor..
    --Öyle 5-6 yı tutturan varsa ancak 90km sabit hızda olur :)
  • Bendeki 2013 manuel vites otomatik daha fazla yakıyor 4x4 olunca dahada yakıyor sanırım
  • Honda CR-V 9 ileri şanzuman ile mükemmel yakıt tasarrufuna sahip. Kaskai yerine tercih ettim. Ikıncı el kaskai fiyatına. 160-180 bin arası dolu ful paketini bulabiliyorsunuz. Parasını hak ediyor
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.