Şimdi Ara

Honda CRV 1.6 dizel alanlar görüş ve öneriler (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
24
Favori
184.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul da 8.1 lt ortalamadayım,,,,Yaklaşık 8500km deyim.....Son derece memnunum.1730kg bir araba zaten daha az yakmasını bekleyemezdim.
    Metal basamakları inip bindirmeyi zorlaştırdıgı ve her seferinde pantolonu kirleteceği için hiç tercih etmedim.....
  • Bu forumda bahsedilenlere ek olarak bende aracım ile ilgili gözlemlerimden bahsetmek istiyorum.
    Executive donanım seviyesinde olan aracın performansından ve kalitesinden genel anlamda memnunum.

Aracımı 10 gün önce teslim aldım, ilk iş olarak 3 boyutlu tabir edilen kauçuk paspas almak oldu, s-design firmasının 4d tabir ettiği paspastan sipariş ettim. Kauçuğu oldukça kaliteli ve kesimleri tam oturdu, CR-V için paspas düşünenlere önerebilirim. Sadece sağ ön koltuk altında subwoofer kutusu var, paspas burada kutuya takılıyor ama bastırınca yine de oturuyor. Bagaj havusu ise hala arıyorum, öneride bulunursanız sevinirim.

Mekanik el fireni olması gibi eksikler zaten bir çok kişi tarafından bahsedilmiş. Forumda yazılanlara ek olarak ben aracın alt yalıtımının biraz zayıf olduğunu düşünüyorum, yodaki taş, tuz, yağmur vb. direk içerde duyuluyor, o nedenle havalar ısındığında Ziebart alt kaplama yaptırmayı planlıyorum. Bir de garantiyi bozmadan halledebilirsem arka koltuklara da koltuk ısıtma taktırma planım var.

Bagaj kapağı elektrikli fakat ya tam açılıyor ya da tam kapanıyor, alçak tavanlı bir yerde iseniz belli bir seviyede durduramıyorsunuz, aslında basit bir yazılım veya elektronik devre ile halledilebilecek birşey iken neden düşünülmemiş bilemiyorum.

• Selamlar
    YSp plastikte bagaj havuzu çok kaliteli ve %100 uyumlu var.Ben lux olanını almıştım ....çok memnunum....HAvuzlu paspasları da s-dizayn dan bende aldım ....Aynı kanaatteyim.Sub woofer hariç uyum cok iyi....Ztaen buna yakın başka bir modelde yok henüz....
  • Istediginde, 4x4 surekli yapabiliyor musunuz. Yoksa on tekerler patinaja düştüğü zaman kendisimi giriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aykutasil kullanıcısına yanıt
    Manuel müdahale edilmiyor. Akıllı 4x4. Kaygan zeminde veya ön tekerlekler patinaja düşerken arkadan destek veriyor...
  • kontrol bende değilse ne anladım o 4 x 4 ten........?
  • Arkadaşlar Honda CRV de düz vites versiyonunda cam tavan opsiyonu hala yok mu ?

cam tavan istersek illede otomatik versiyonunu mu almamız gerekiyor ?
  • Arkadaşlar bu aracın exec+ donanımını adaptif cruise gibi ozellikler icin alacagim. bunları kullanan ve deneyimlerini paylasacak olan arkadasların yardımını rica ederim.
  • Bu yılın sonunda suv piyasası hareketlenir. tiguan ve kuga nın dizelleri gelince rekabet kızışacak.
  • Arkadaslar 2014 1.6 dizel manuel crv var..yag degisimi yapcaz..hangi yagi kullanmmamiz gerekiyor..?

• 2013 Dizel - Manuel - Dream CRV 90000 eder mi?
    Şehir içi, dışı, karışık tüketimleriniz kaç civarında oluyor?
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Hocam dream versiyonu en boş olan versiyonu oluyor. böyle yüksek geniş bir araçta insan donanım arıyor. Bulabiliyorsanız premium almaya çalışın.
  • weapon_ps3 kullanıcısına yanıt
    3 daha verip yeni tiguan comfortline da alınabilir.
    Ama biri benzinli biri dizel.
    Araç uzun yolda kullanılacak.
    Limit Max 95

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,
    2015 crv manuel dizel araç sahibiym. araç 18 bin kmde. arabanın yakışı sessizliği konforu sürüşünden çok memnunum. ancak son birkaç aydır debriyajdan gıcırtı şeklinde kulağı tırmalayan bir ses geliyor. özellikle birinci viteste kalkarken ve pedalı yavaşça kaldırırken. sıfır araçta ve honda'da böyle hata olmamalı. servise gittim özel sprey sıktık hallettik dediler. ancak ses bir süre sonra gelmeye devam etti. sanırım sorunu nasıl gidereceklerini bilmiyorlar veya üstüne olmuyorlar. aranızda bu sorunu yaşayan varmı ve nasıl hallettiniz. parça mı değişmesi gerekiyor?
    bir de kışın erzurum kars gibi -20 -30 derece soğuk olan yerlerde dizel araç-depo-motor donuyor diyorlar. böyle birşey varmıdır veya buna bir çözüm bulunurmu?
    görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.
  • Aracımın 22 BİN KM'de bakımını yaptırdım.Toplam 645 tl tuttu.Ortalama yakıt 5.9 lt .Avaraj 40 km.
    Yakıt olarak en az yakan suv modeli başka yok
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Slm.

Benim aracım 2014 model premium.Yakıt ortalama 5.9 lt.(22.000 km ortalaması)

Aynı fiyatlarda premium modelini bulabilirsin.Dream modelinde park sensörü dahi yok diye biliyorum.

Eğer yakıt 1. önceliğinse kesinlikle CRV'yi tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar ben de CRV aldim, aldığım araç 2014 Elegance,(2.el aldim), aracta serit takip sistemi var diye biliyordum, nasil ve nezaman devreye sokabiliriz? Kullanım kılavuzu içinde birşeyler yazılı ancak yapamadim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

• hayirli cumalar
  • holyland H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    elegance da şerit takip asistanı mevcut değil.
  • Arkadaslar uzun arastirmalar sonucu (bende passat ve crv arasinda kalanlardandim) crv executive siparisi verdim. Umarim 2015 yilinda turbo hortum problemi yasayanlarin sorunlari giderilmistir. Araci siparis ederken aklimdaki tek soru isareti buydu. Fakat bayideki arkadas beni bu konuda ikna etmeyi basardi. Araci aldiktan sonra deneyimlerimi paylasmaya calisacagim. Herkese saglikli gunler...

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.